» «Про результати комісійної перевірки»

«Про результати комісійної перевірки»

«Про результатикомісійної перевірки»

продовженороботуробочої групи з перевірок якості харчування дітей, умов навчання та перебування дітей в організованих колективах, втому числі дотримання температурного режиму в навчальних закладах.

Згідно графіка до наказу відділу освіти Онуфріївської РДАвід 03 січня2018 року№12 «Про заходи щодо профілактикиінфекційних захворювань у

навчальних закладах району» перевірено 2 дошкільних навчальних заклади ( Павлиський ДЗ «Оленка», Зибківський ДНЗ «Золотий ключик») та 4 загальноосвітнінавчальні заклади» ( НВК «Павлиська ЗШ І-ІІст. – ДНЗ», НВК «Павлиська ЗШ І-ІІІст. – ліцей ім. В.О.Сухомлинського», Зибківска ЗШ І-ІІІст., Вишнівцівська ЗШ І-ІІст.).

На день перевірки, в приміщеннях, зазначених закладівповітряно – тепловий режим дотримувався, вологе прибирання приміщень проводиться регулярно( за виключенням частини класних приміщень НВК «Павлиська ЗШ І-ІІІст. – ліцей ім.. В.О.Сухомлинського» ) ,умови для дотримання особистої гігієни дітьми створено. Засобамиособистої гігієни, миючими та дезінфікуючими засобамизаклади забезпечено в достатній кількості.

В ході перевірки виявлено наступні порушеннявимогсанітарного законодавства:

• У НВК «Павлиська ЗШ І-ІІІст. – ліцей ім. В.О.Сухомлинського», Зибківскій ЗШ І-ІІІст., Вишнівцівській ЗШ І-ІІст., відсутнє відповіднемаркування на прибиральному інвентарі. Технічний персонал не забезпечено згідно вимог спецодягом.

Медкабінети перевірених загальноосвітніх шкіл не забезпечено, згідно затвердженого переліку лікарськими засобами.

На харчоблоці Вишнівцівської ЗШ І-ІІст, порушується поточність технологічного процесу(розділкові столи використовуються не за призначенням - на столі для приготування салатів,м’яса вареного зберігається сира продукція, посуд, що може призвести до їх бактеріального забруднення). Не дотримується товарне сусідство при зберігання харчової продукції (сумісно зберігаються масло вершкове та печінка), на м’ясній продукції та усій харчовій продукції, що зберігається в морозильній камері відсутня дата їх кінцевої реалізації. На молоці зазначена кінцева дата реалізації 27.02.2018р, а приготування страв з молока, згідно погодженого перспективного меню заплановано лише на 28.02.2018року. На вершкове масло та молочно кислу продукцію відсутні супровідні документи про їх безпечність та якість. Картотека страв не розроблена в повному обсязі.

На усіх харчоблокахзагальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладах відсутні дані про повірку термометрів в холодильниках та терморегулюючих пристроїв в жарочних шафах.

В перевірених дошкільних закладах усунено усі недоліки, що було виявленопри попередніх перевірках.

Однак,в Павлиському ДЗ «Оленка» на харчоблоці необхідне проведення поточного ремонту (підлога потребує заміни), механічна вентиляція неефективна, потребує заміни, відсутні килимки у спальнях середньої та старшої групах. В групових осередках відсутні пилососи (один наявнийв закладі пилосос не працює). В Зибківському ДНЗ «Золотий ключик» частина емальованого кухонного посуду з ушкодженою емаллю.

На підставі вище викладеного, просимо Вашого сприяннящодо усунення виявлених в ході перевірки порушень керівниками закладів.

Інформацію щодо проведенихзаходів по усуненню порушень вимог санітарного законодавства у зазначених закладах, що виявлено в ході комісійної перевірки просимо надіслати в Онуфріївське районне управлінняГУДПСС в Кіровоградській області в термін до 12.03.2018 року.

Онуфріївськерайонне управління ГУ ДПСС в Кіровоградській області

3-03-2018, 13:30 64 0