Меню

+ А           - А

Календар

«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

КІР - НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

В дощеплювальний період тобто до 1968 року на території Кіровоградської області щорічно реєструвалось 8-12 тисяч випадків кору. В переважній більшості хворіли діти.

Після введення в 1968 році вакцинації проти кору та в 1988 році ревакцинації, захворюваність на цю інфекцію знизилась в десятки разів.

Разом з цим для захворюваності кором характерна циклічність перебігу епідемічного процесу, кожні 4-5 років спостерігається зростання рівня захворюваності.

Чергове зростання захворюваності на кір розпочалось в 2017 році. В Україні з початку року зареєстровано 958 випадків даної хвороби. Найбільша кількість хворих реєструється в Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській областях.

Станом на 01.08.2017р.на території Кіровоградщини зареєстровано 5 випадків кору. Всі випадки підтверджені вірусологічними методами дослідженнями.
В 2015 році в Кіровоградській області захворюваність на кір не реєструвалась В 2016 році було зареєстровано 1 випадок даної хвороби.


Кір - гостра вірусна інфекція з повітряно-крапельним механізмом передачі збудника, яка характеризуються лихоманкою, інтоксикацією, катаральним запаленням слизових оболонок очей, верхніх дихальних шляхів, плямисто – попульозною висипкою на шкірі та слизових оболонках щік.

Збудник кору - вірус, який високо вірулентний і мало стійкий в зовнішньому середовищі, при кімнатній температурі гине на протязі 5-6 годин, ще швидше гине під впливом сонячного світла та ультрафіолетових променів, при кип’ятінні гине миттєво.

Резервуар і джерело інфекції - вірус кору циркулює лише серед людей. Джерелом інфекції є хвора людина, яка стає заразною наприкінці інкубаційного періоду за 4-5 днів до появи висипу на шкірі, на 4 день після появи висипки хворий не становить небезпеки для оточуючих.

Механізм передачі збудника - повітряно - крапельний. Збудник розмножується в епітелії слизової оболонки верхніх дихальних шляхів хворої людини і при розмові, кашлі, чханні у великій кількості виділяться в повітря. Висока вірулентність збудника та тотальна сприйнятливість неімунних людей призводить до швидкого його поширення серед людей. Вірус не стійкий в зовнішньому середовищі тому заразитись ним через третіх осіб, предмети навколишнього середовища практично не можливо.

Сприйнятливість людей до вірусу кору дуже висока. Якщо людина не хворіла кором чи не була щеплена проти цієї інфекції, то після контакту з хворим в 100,0% випадків захворіє. Діти які народились від імунних матерів перші 3-4 місяці життя несприйнятливі до вірусу кору, оскільки протягом цього періоду у їх крові зберігаються материнські антитіла. Після перенесеної хвороби виробляється тривалий імунітет. Повторні випадки захворювань трапляються дуже рідко.

Клінічні прояви – інкубаційний період після інфікування триває 7-21 день, кір починається із підвищеної втомлюваності, першіння в горлі, покашлювання, до яких через декілька днів приєднується підвищення температури до 38-39 ºС, ломота в тілі, нежить, сухий кашель, світлобоязнь, на внутрішній поверхні щік з´являються білі мілкі плями (що нагадують манку) і лише потім на шкірі з´являється головна ознака кору – висип, що поетапно, протягом декількох днів вкриває обличчя, шию, спину, груди та нижні кінцівки.

При виявленні перших ознак кору необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, краще викликати лікаря додому, не потрібно везти хворого до лікарні, тому що він є потенційним джерело інфекції. Госпіталізації на кір підлягають лише особи із важкими формами, у більшості випадків лікування проводиться амбулаторно. Хворого на кір необхідно ізолювати у окремій, чистій та добре провітрюваній кімнаті, забезпечити його індивідуальними речами побуту. Особи що будуть контактувати із хворим слід використовувати індивідуальні засоби захисту, такі як маска чи марлева пов´язка, яку необхідно змінювати кожні 2 год.

Дане захворювання небезпечне не тільки високою сприйнятливістю населення, але й своїми ускладненнями, такими як пневмонія, отит, носові кровотечі, важкі діареї, а також ураженнями центральної нервової системи, такими як менінгіт та енцефаліт.

Профілактика - не існує більш ефективного засобу профілактики захворювання на кір ніж щеплення. Згідно національного календаря щеплень, вакцинація проти кору проводяться дітям в 1 рік, з подальшою ревакцинацією у 6 років. Якщо людина не отримала щеплення згідно календаря, його можна зробити у будь якому віці до 30 років.

скачать dle 10.1русский торрент трекер

Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien