Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Станьте патронатними вихователями!

Про те, що притулки та інтернати — не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім  прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки  не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас —  цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини перед тим,  як її візьмуть у прийомну сім’ю чи всиновлять.

  В Україні про це заговорили у благодійній організації “Партнерство кожній дитині”. У 2009 році вони вперше започаткували такий експеримент у Київській області. На сьогодні там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть розширити на інші області.

  Патронатна родина — це тимчасова “перетримка” дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вона потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати. Це тимчасово — на три місяці. Поки дитина там у теплі й безпеці, соціальні працівники будуть працювати з її рідною родиною. Наприклад, якщо треба привести помешкання до ладу, якщо потрібно — допомагають з працевлаштуванням, працюють із залежними, якщо є бажання батьків змінитися. Коли сім’я вийшла з проблемної ситуації, тоді дитина повертається у родину. Якщо не вдається дійти позитивного результату, то далі йдеться про влаштування у прийомні родини, усиновлення

Один педагог, один безробітний

   Хто може стати кандидатом у патронатні батьки?...

  Подаватися можуть родини, які довго живуть у шлюбі, мають спільних дітей не молодше підліткового віку. Така умова, адже маленька дитина не зрозуміє, чому увага мами переключилась з неї на іншу, чужу дитину. Вік патронатних батьків для мам — від 35 до 60 років, для татів — від 35 до 65 років.

  Одна з головних умов — щоб хоч один із батьків мав педагогічну освіту. От, щодо житлової площі обмежень не має. Родина може мешкати навіть в орендованій квартирі. Це повинні бути батьки, які готові у будь-який момент прийняти дитину, допомогти і відпустити її….

  Патронатні батьки мають пройти співбесіду та відповідне навчання з фахівцями. Важливо, що в рамках цього експерименту патронатна родина буде отримувати зарплату. Умова, що один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься стаж. Приблизна зарплата — 4000 грн, плюс до 2500 грн — на дитину. Патронатні сім’ї — це дуже добре. Утримання дитини у закладі обходиться дорожче, ніж у такій сім’ї. Це позитивно для громади, особливо зараз, коли йдеться про децентралізацію.

Наразі головне завдання соцпрацівників — знайти кандидатів у патронатні батьки. Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо  звертатись у службу у справах дітей райдержадміністрації, аби отримати детальну інформацію.

скачать dle 10.1русский торрент трекер

Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien