» Схід громадян в селі Василівка

Схід громадян в селі Василівка

29 березня в Василівському будинку культури відбувся схід громадян. В його роботі прийняли участь: голова Онуфріївської районної адміністрації Сергій Самородченко, перший заступник голови РДА Ігор Дуднік, профільні спеціалісти держадміністрації, працівники Василівської сільської ради. Розпочався схід зі звіту сільського голови Валерія Пироженко. Валерій Володимирович розповів присутнім, що зараз на території села проживає 585 осіб, з них працездатного віку 309, 173 пенсіонери, дітей 64, в тому числі 21 дитина дошкільного віку. В місцевій школі навчається 43 учні. Постійну роботу мають 108 жителів села, з них в Василівці працюють 41, а за межами села працюють 76 осіб. 201 житель села працює в особистому сільському господарстві. За 2017 рік в селі померло 6 жителів.

602 жителя села отримали право на земельні паї при розпаюванні земель колгоспу, 589 вже отримали земельні акти. 336 з них вирішили передати земельні ділянки в оренду. Зараз в селі проживає три ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Сільська рада постійно надає всю необхідну допомогу сім’ям учасників АТО та переселенцям з Донбасу. 9 жителів села мають посвідчення учасника антитерористичної операції. 3 учасника вже отримали земельні ділянки, а для однієї сім’ї було придбано житло.

В місцевому будинку культури замінено на металопластикові 4 вікна, постійно проводяться урочистості до державних свят. Для потреб місцевого ФАПу в минулому році було виділено 24 тисячі гривень, проводиться велика робота по покращенню санітарного стану вулиць та присадибних ділянок. Підготовано чотири майданчика для роздільного збору сміття. Всього на благоустрій села було використано 436 тисяч гривень.

В обговоренні звіту сільського голови взяв участь Сергій Самородченко. Сергій Миколайович розповів присутнім про те що виконано в районі за минулий рік, окреслив ряд завдань,які планується виконати в поточному році. Так за сприяння народного депутата України Олеся Довгого було проведено зовнішнє утеплення стін Онуфріївської районної лікарні, а в Василівській школі було модернізовано мережу опалення.

До обговорення долучився перший заступник голови Онуфріївської РДА Ігор Дуднік. Ігор Валерійович розповів присутнім що в 2018 році згідно урядової програми підтримки господарів, які вирощують молодняк великої рогатої худоби держава виділяє по 2500 гривень на кожну голову худоби віком до 13 місяців. Окремо зупинився Ігор Валерійович на болючому для села питанні – ремонті дорожнього полотна на відрізку від тараси до села Василівка. В 2018 році на ремонт доріг в районі планується виділити 8 мільйонів гривень. З цих коштів два мільйони буде направлено на ремонт вказаної ділянки.

Спеціаліст Управління праці та соціального захисту Тетяна Сидельнікова розповіла, що в квітні буде проведено перерахування субсидій за квітень, а в травні будуть зроблені перерахунки субсидій на літній період за новими формами. Начальник відділу Держгеокадастру Марія Перев’язко сказала що 12 квітня 2018 року три земельні ділянки будуть виставлені на аукціон і розповіла присутнім як можна прийняти в ньому участь.

Про деталі підписання декларацій з сімейними лікарями розповіла присутнім головний лікар «Комунального закладу центру первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Горобець.

Схід громадян села Василівка пройшов змістовно і довів, що працівниками сільської ради в минулому році було зроблено все що б село жило якомога краще.

5-04-2018, 09:47 76 0