» Обережно – поїзд!

Обережно – поїзд!

Недотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті призводить до втрати найціннішого – власного здоров’я та життя
Як показує досвід експлуатації електропоїздів швидкісного руху категорії ІНТЕРСІТІ+ та ІНТЕРСІТІ трапляються випадки наїздів на сторонніх громадян. Протягом 2017 року склалась сумна статистика з травматизмом громадян на залізниці: внаслідок наїзду швидкісних електропоїздів, травмовано 39 осіб, з них – 32 зі смертельним наслідком.
Основними причинами травмування громадян на залізниці є порушення правил безпеки на залізничному транспорті. Це, зокрема,
--перехід залізничних колій перед поїздом, що наближається,
-- ходіння безпосередньо по коліях або на критично близькій відстані до них;
--знаходження надто близько до краю пасажирської платформи під час проходження поїзда,
--ігнорування заборонних звукових та світлових сигналів на залізничних переїздах.
Справжньою катастрофою є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами чи навушниками поблизу залізничного полотна, що різко знижує пильність людей та стихійний перетин громадянами залізничних колій.
ТОМУ:
1. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проводити на пасажирських платформах рухомі ігри !
2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ підходити ближче, ніж на 0,5 метра до краю платформи
3. Забороняється переходити колію одразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад
4. Забороняється підніматися на опори електрифікованих ліній, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки
5. Забороняється переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м!
6. Шлях для гальмування потягу становить 1000-1200 м
7. Забороняється бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 м від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки
8. Забороняється ходити по залізничних коліях !
9. Забороняється наближатися до колій на відстань менше 5 метрів !
Найприкрішим із наслідків наїзду поїзда, безсумнівно, є травмування людей та їх загибель. Але, серед інших негативних наслідків наїзду на громадян слід відмітити виникнення випадків затримок в графіку руху поїздів, виникнення незручностей для пасажирів та працівників поїзних бригад.
Онуфріївстька районна державна адміністрація нагадує, що залізнична колія — це зона підвищеної небезпеки та закликає громадян бути уважними в поїздах, на платформах, поблизу колій, на переїздах та інших залізничних об’єктах, адже перебування тут вимагає неухильного дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я. Тому і поводитися потрібно з особливою обережністю, зокрема на дільницях курсування швидкісних електропоїздів, адже через елементарне недотримання правил безпеки люди втрачають найцінніше — власне життя.
У разі потреби в будь яких матеріалах та консультаціях з даного питання просимо звертатися до відділу з охорони праці філії «УЗШК» ПАТ «Укрзалізниця» за телефоном (044) 465-23-66.
11-01-2018, 10:28 16 0