» На Онуфріївщині вшанували пам’ять в’язнів нацистських концтаборів

На Онуфріївщині вшанували пам’ять в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 2018 року, у день Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, учні НВК «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей імені В.О.Сухомлинського» взяли участь у мітингу-реквієму, який проходив біля монумента Пам’яті загиблим воїнам, що перебували у фашистському концтаборі, який окупанти створили у сел.. Павлиш на території машино - тракторної станції (нині ВАТ «Верес»). Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

Перед присутніми була перегорнута одна із трагічних сторінок Другої світової війни – знищення євреїв, циган, слов’ян, військовополонених у фашистських концтаборах. В ході проведення заходу діти дізналися про історію Міжнародного дня визволення в’язнів концтаборів, про те, хто потрапив до них, чому Німеччину того часу називали великою катівнею, в яких умовах перебували в’язні. Були названі найбільші і найстрашніші концтабори:Освенцим, Бухенвальд, Дахау, Майданек, Треблінка, Заксенхаузен. Була проведена паралель між подіями Другої світової війни і подіями українського сьогодення. Перед присутніми виступили: голова Павлиської первинної ветеранської організації Литвиненко М.А., працівник ТОВ «Верес» Пеннер О.В.

Пам’ять полеглих в’язнів нацистських концтаборів вшанували хвилиною мовчання. До памятного знаку поклали квіти.

В заходах взяли участь: голова районної ради Уткіна Т.І., в.о. заступника голови райдержадміністрації Здебська В.П., Павлиський селищний голова Антонова І.С., помічник народного депутата України Олеся Довгого Ганна Трубаченко, громадськість селища.

13-04-2018, 09:39 92 0