» НЕОБЕРЕЖНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ ЗАГРОЖУЄ БДЖОЛАМ

НЕОБЕРЕЖНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ ЗАГРОЖУЄ БДЖОЛАМ

Міністерство аграрної політики України закликає агровиробників дотримуватись встановлених вимог стосовно оброблення сільськогосподарських культур та земель пестицидами і агрохімікатами.
Питання належного застосування пестицидів та агрохімікатів, з метою мінімізації їх впливу на популяцію бджіл постійно обговорюється на засіданнях робочої групи Мінагрополітики з питань розвитку бджільництва.
Основними завданнями робочої групи є організація вивчення питань, пов’язаних із розведенням, використанням та охороною бджіл, виробництвом, заготівлею та переробкою продуктів бджільництва, створенням умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом. До роботи вказаної робочої групи долучені фахівці галузі, представники профільних асоціацій та спілок.
В рамках робочої групи напрацьовано низку законотворчих рішень щодо покращення стану галузі.
Водночас, з метою мінімізації випадків отруєнь бджіл в сезон 2018 року, Мінагрополітики України вважає за доцільне встановлення постійного діалогу на рівні областей та районів, за участі представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, аграрних компаній, фермерів, пасічників та об’єднань пасічників щодо напрацювання спільних дій, спрямованих на забезпечення виконання норм чинного законодавства України щодо своєчасного повідомлення пасічників про застосування препаратів.
Крім того, в міністерстві звертають увагу на наявність зручних для використання як пасічниками, так і агровиробниками інтернет-ресурсів, зокрема, системим моніторингу «GRANDEXPERT» (веб-сайт www.grand.expert), використання яких покращить комунікацію між ними, що стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
16-04-2018, 09:38 5 0