» У МІНСОЦПОЛІТИКИ ПЛАНУЮТЬ ПРОВЕСТИ МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ У ДВА ЕТАПИ

У МІНСОЦПОЛІТИКИ ПЛАНУЮТЬ ПРОВЕСТИ МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ У ДВА ЕТАПИ

Про це повідомив Міністр соціальної політики Андрій РЕВА в ефірі одного з українських телеканалів
«Ми плануємо цю роботу у два етапи, – на першому ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ чи електроенергію для опалення приміщень, – ми їм плануємо видавати коштами, встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг», – говорив він.
За словами Міністра соціальної політики, другий етап стосуватиметься отримувачів субсидії, які проживають у багатоквартирних будинках з централізованим опаленням.
«Наступний етап, – видавати тим, хто отримує субсидії, проживаючи у багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення. Там, ми вважаємо, повинні бути спецрахунки, з картками, бо якщо, наприклад, ви не платите за житлово-комунальні послуги і у вас індивідуальне опалення, вас виконавець послуги може у будь-який момент просто позбавити цієї послуги. Для того, щоб її поновити, вам треба заплатити», – зазначив Міністр.
Андрій Рева повідомив, що планується також запровадження спецрахунків, щоб уникнути випадків, коли через несплату послуг деякими мешканцями багатоквартирних будинків, відключають весь будинок.
«Коли ми говоримо про багатоквартирний будинок, якщо ви платите, а ваш сусід ні, не можна його відключити, а вас – ні, це можна відключити весь будинок. Тому тут є проблема. Так от, щоб цієї проблеми не було, – спецрахунок і людина, власник цього рахунку, матиме право заплатити за певними рахунками кошти за ті комунальні послуги, які вона отримає», – підкреслив Міністр.
За його словами, по закінченні сезону, якщо особа розрахувалась і в неї залишились кошти, вона може їх зняти і використати так, як вважає за потрібне.
Також Андрій Рева нагадав, що із 1 січня 2018 року перший етап монетизації передбачав перехід на грошові розрахунки між бюджетом і підприємствами-виконавцями комунальних послуг.
Наступний етап, коли кошти мають направлятися не підприємствам із бюджету, а громадянам, які будуть оплачувати житлово-комунальні послуги, заплановано ввести з 1 січня 2019 року.
Нагадаємо, 26 квітня Уряд прийняв рішення про початок процесу монетизації субсидій. Як повідомив Володимир ГРОЙСМАН, це рішення торкнеться 1,5 млн сімей, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.
23-04-2018, 12:53 138 0

Коментарі