» Вшанували пам’ять загиблих.

Вшанували пам’ять загиблих.

9 Травня – незабутня пам’ятна дата, яка назавждизалишиться символом героїчногоминулогоукраїнського народу. З нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у територіальному центрі Онуфріївського району 11 травня відбувся урочисто-святковий захід «Екскурсія пам’яті».

Маршрут «Екскурсії пам’яті» проходив по пам’ятним місцям селища Павлиш та села Сметанівка. Вшанувати пам’ять воїнів, полеглих на фронтах Другої світової війни, разом з слухачами Університету ІІІ віку,що працює при територіальному центрі, прибули Терещенко Валерій Андрійович – секретар Павлиської селищної ради, Семенова Людмила Володимирівна – голова районної ради ветеранів України, делегація від ветеранської організаціїселища Павлиш на чолі з головою ради ветеранівс. Павлиш- Литвиненком Миколою Андрійовичем, Ворон Світлана Михайлівна – директор Онуфріївського музею.

Слухачі Університету ІІІ віку відвідали під час екскурсії Пам’ятний знак воїнам-землякам, що увічнює пам’ять про загиблих на війні жителів селища Павлиш, Братську могилу радянським воїнам та Пам’ятний знак воїнам-землякам, що розташовані в селі Сметанівка, де прочиталивірші та виконали пісні воєнних років. З розповіддю про важкі бої, які точилися за визволення селища Павлиш та села Сметанівка, виступила Ворон С.М. Пам’ять про загиблих на фронтах Другої світової війни односельців та визволителів села вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів разом з гостями і жителі с.Сметанівка, які подякували слухачам Університету за візит та за виступ.

Особливо зворушливо пройшла зустріч з працівниками сільськогосподарського підприємства «Верес», на території якого знаходиться Братська могила радянських військовополонених. Звітальним словом до присутніх звернулася Дзюба Тамара Трохимівна – заступник директора філії ТОВ «Верес», змістовною була розповідьПеннера Олександра Володимировича про пам’ятне місце, де в роки окупації знаходився фашистський концтабір для військовополонених. В пам’ять про загиблих присутні запалили свічку пам’яті та вшанували всіх хвилиною мовчання з покладанням квітів. Зустріч проходила за підтримки та участі директора ТОВ «Верес» Дзюби Олександра Івановича.

Завершилась «Екскурсія пам’яті» біля Братської могили радянським воїнам та Пам’ятного знаку на честь звільнення селища Павлиш, де Литвиненко Микола Андрійович розповів про історію створення меморіалу. Присутні вшанували пам’ять про загиблих на війні хвилиною мовчання та покладаннямквітів.

Святкового настрою присутнім додав виступ ансамблю «Павлишанка». Завершилася зустріч теплим спілкуванням з частуванням польовою кашею та співанням пісень воєнних років.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.

16-05-2018, 19:07 47 0