» В районні проведено 2-денний тренінг з надання послуги патронату над дитиною.

В районні проведено 2-денний тренінг з надання послуги патронату над дитиною.

На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Зокрема, однією із таких форм є патронат над дітьми. Дана послуга передбачає надання в сім’ї патронатних вихователів тимчасового догляду, виховання та реабілітації для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах. У цей же час фахівці надаватимуть комплексну підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутись. Якщо ж повернення в рідну сім’ю буде неможливим, для дитини підберуть форми сімейного виховання – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Для узгодженості дій із забезпечення найкращих інтересів дитини, яку буде влаштовано до сім’ї патронатного вихователя та комплексної підтримки в подоланні складних життєвих обставин її батьками, обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіна базі Онуфріївської селищної ради 12 та 13 червня 2018 року було проведено тренінг з надання послуги патронату над дитиною та навчання міждисциплінарної команди. Тренінг організований Кіровоградським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприянням Міжнародної благодійної організації «Партнерство Кожній дитині» при підтримці Всесвітнього дитячого фонду. Метою тренінгу було навчання за програмою для кандидатів у патронатні вихователі, якими є сім’я Курки Вадима та Алли з селища Павлиш, а також підготовка представників міждисциплінарної команди підтримки послуги патронату над дитиною, а саме: спеціалістів служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення, відділу освіти райдержадміністрації, районного лікаря-педіатрацентральної районної лікарні, лікаря загальної практики-сімейний лікар Павлиської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, психолога навчально-виховного комплексу «Павлиська ЗШ I-III ст. ліцей ім. В.О. Сухомлинського», фахівця із соціальної роботи Павлиської селищної ради, вихователя дитячого садочка «Оленка», представника поліції з ювенальної превенції.

Під час проведення тренінгу, тренером якого була заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Коваленко,учасники ознайомилися із суттю послуги патронату, її специфікою та місцем в системі захисту дітей та підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, етапами надання послуги патронату, принципами відбору сімей у патронатні вихователі. Крім цього, тренер опрацювала з присутнімиосновні законодавчі та нормативно-правові акти та документування України з даного напрямку роботи, алгоритм взаємодії міждисциплінарної команди, функції, завдання та дії для кожного її члена.

Сподіваємося, що це стане запорукою подальших успіхів у впровадженні патронату на території району, профілактиці соціального сирітства та прийняття рішень в інтересах дитини.

18-06-2018, 11:59 76 0