» Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей

влітку 2018 року

З метою зміцнення здоров’я дитячого населення Онуфріївського району, забезпечення державних гарантій щодо доступності та якості оздоровчих і відпочинкових послуг, збереження та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів рішенням ХХ сесії Онуфріївської районної ради від 22 грудня 2017 року № 219 затверджено районну комплексну соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей Онуфріївського району на 2018 - 2022 роки. Організація відпочинку та оздоровлення дітей району в 2018 році проводилась на її виконання.

За даними держстатзвітності загальна кількість дітей шкільного віку віком від 7 до 17 років, які проживають в районі, становить 1 943 дитини. Охоплено відпочинком і оздоровленням влітку 2018 року 1263 дитини, що становить 65% від загальної кількості дітей шкільного віку. З них, 865 дітей – відпочинком (44,5,0%), 398 дітей – оздоровленням (20,5%). Особлива увага приділялась дітям пільгових категорій - охоплено відпочинком та оздоровленням 894 дитини, що становить 46% від загальної кількості дітей.

Відпочинком діти були охоплені в пришкільних таборах з денним перебуванням дітей. На базі 13 закладів загальної середньої освіти функціонувало 13 відпочинкових таборів, в яких було охоплено відпочинком 865 дітей (44,5% від загальної чисельності дітей шкільного віку). Табори працювали в одну зміну з 01 червня 2018 року по 20 червня 2018 року включно. Працювало 4 профільні табори у таких закладах, як: НВК «Павлиська загальноосвітня школаІ-ІІІ ст. - ліцей ім. В.О. Сухомлинського» (краєзнавчий профіль), Онуфріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (спортивний профіль), Успенська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (літня творча школа сприяння здоров’ю), Зибківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (екологічний профіль). Також, при кожній школі функціонував літній мовний табір.

В пришкільних таборах було організовано дворазове гаряче харчування дітей. Середня денна вартість харчування становила 26 грн. 74 коп. Постачальники харчової продукції були погоджені з Управлінням Держпродспоживслужби в Онуфріївському районі. Меню пришкільних відпочинкових таборів, до якихвключено висококалорійні страви та дотримані норми забезпечення дітей повноцінним харчуванням, також було погоджено зУправлінням Держпродспоживслужби в Онуфріївському районі. На відпочинкову кампанію було виділено 200,0 тис. грн. з районного бюджету та 122,1 тис. грн. – надано субвенції сільськими і селищними радами. Використано на проведення відпочинкової кампанії кошти в сумі 347,4 тис. грн., з них: 298,2 тис. грн. з місцевих бюджетів та 49,2 тис. грн. позабюджетних коштів. Особливу увагу було звернено на відпочинок дітей пільгових категорій - було охоплено відпочинком 688 осіб, що становить 35,4% від загальної чисельності дітей шкільного віку.

Напередодні відкриття таборів робочою групою з перевірки стану їх готовності до початку роботи в складі представників відділу освіти райдержадміністрації, Управління Держпродспоживслужби в Онуфріївському районі та Онуфріївського РС УДСНС України в Кіровоградській області здійснили об’їзди загальноосвітніх навчальних закладів, перевірили відповідну документацію та затвердили паспорти та акти прийомки з висновком про те, що табори готові до роботи. В пришкільних відпочинкових таборах з денним перебуванням дітей було організовано змістовний відпочинок. Проводилисяекскурсії, розважальні, спортивні заходи, заходи спрямовані на формування здорового способу життя. Особлива увага приділялася заходам з національно-патріотичного виховання.

Оздоровлення дітей проводилось управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації шляхом направлення дітей в дитячі стаціонарні оздоровчі заклади: Міжнародний дитячий центр «Артек», Український дитячий центр «Молода гвардія» і інші дитячі оздоровчі заклади України, а також установами району і батьками. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації було виділено кошти з районного та місцевих бюджетів на загальну суму 211,3 тис. грн. (в 2017 році – 128,9 тис. грн.), на які придбано 41 путівку для дітей пільгових категорій. З них, 32 путівки - на виконання районної комплексної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей Онуфріївського району на 2018 - 2022 рокиі 9 путівок - на виконання районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2018 рік.

В 2018 році збільшені видатки з районного та місцевих бюджетів на забезпечення якісної організації та проведення оздоровчої кампанії. Використано на забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей кошти на загальну суму558,7 тис. грн., що на 148,0 тис. грн. більше, ніж в 2017 році.

Управління праці та соціального захисту

населення районної державної адміністрації

14.09.2018 року