» В Онуфріївському районі стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті.

В Онуфріївському районі стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті.

28 вересня 2018 року у громадському житті жителів нашого району, у тисячах сімей наших земляків - непересічна подія - 75 років тому саме з цих місць розпочалося форсування Дніпра у вересні – жовтні 1943 рокурадянськими воїнами і звільнення наших сіл і селищ від нацистських загарбників. Тисячі наших дідів, батьків, братів і сестер віддали своє життя заради світлого та мирного нашого сьогодення. Активну участь у боротьбі з нацистськими загарбниками приймали і наші земляки. Більше 5-ти тис. жителів нашого району загинулив роки Другої світової війни, понад 9 тис. радянських воїнів сплять вічним сном в Братських могилах нашого району і з них біля 5 тисяч невідомих. Долиною смерті визнали територію Куцеволівки, Деріївки і Успенки. 218 радянських воїнів за форсування Дніпра і визволення наших придніпровських населених пунктів стали Героями Радянського Союзу.

Цього пам’ятного дня в с. Куцеволівка стартував обласний марафон Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» він приурочений ювілейній даті визволення України від нацистських загарбників. Символом естафети є штандарт, на якому будуть розміщені прапори кожного району, по яким в області проходитиме естафета. Обласна естафетна група, у складі якої був учасник бойових дій, полковник у відставці Петренко М.Ф., передала штандарт естафетній групі Онуфріївського району.

03 грудня 2018 року цей символічний штандарт буде урочисто передано естафетній групі м. Світловодська. Далі естафета буде тривати від району до району Кіровоградської області і завершиться 25 березня 2019 року у смт. Вільшанка.

28 вересня в с. Куцеволівка відбулось ряд пам’ятних заходів за участі обласних, районних посадовців, представників ветеранських та громадських організацій району, учасників АТО, військовослужбовців, учнівської молоді, жителів села та сусідніх населених пунктів.

До слова були запрошені: кандидат історичних наук, завідувач кафедрою історії України ЦДПУ ім. В. Вінниченка Чорний О.В., начальник управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Останній В.М., голова райдержадміністрації Самородченко С.М., голова ради обласної організації ветеранів України Єфіменко В.К., представник народного депутата України Олеся Дового Ганна Трубаченко, Куцеволівський сільський голова Перепеляк Л.Г.

Присутні на мітингу вшанували загиблих, у буремні роки війни, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Героя Радянського Союзу Кузуба Павла Степановича та на могили воїнам-героям, які загинули в роки Другої світової війни при визволенні Куцеволівки.

28 вересня в селі Куцеволівка також урочисто відбулося поховання 6 останків непохованих радянських воїнів, які звільняли наш район і Кіровоградщину в 1943 році. Поминальну панахиду, із запаленням свічок, провели: протоієрей Іванник Ф.О., настоятель церкви Св. Миколая с. Куцеволівка, протоієрей Онисько І.Ю., настоятель церкви Св. Іоанна Предтечі смт Онуфріївка, протоієрей Онисько І.І., настоятель Свято-Успенської церкви с. Успенка.

Пролунав троєкратний постріл, яким віддали останню шану загиблим.

Продовжив урочистості духовий оркестр Олександрійської Гвардійської авіаційної частини.

2-10-2018, 15:18 15 0