» ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: МИ СПІВПРАЦЮЄМО З ФІНАНСОВИМИ ПАРТНЕРАМИ, АБИ ВІДДАТИ БОРГИ, А НЕ НАРОСТИТИ ЇХ

Уряд України вважає необхідним продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет, а не нарощування запозичень. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН.
«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005- 2013 років. У наступні п’ять років держава Україна має віддати більше 30 мільярдів доларів. Зараз ми щороку платимо 5 млрд дол. в якості обслуговування (взятого тоді) боргу», – сказав Володимир Гройсман.
Він нагадав, що однією з умов продовження співпраці з партнерами, передусім Міжнародним валютним фондом, стало підвищення цін на газ для населення. Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги. «У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ  і продовжити співпрацю. Або увійти в дефолт. Це  банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галопуюча інфляція. Цього неможливо було допустити», – зазначив Володимир Гройсман.
Переговори з МВФ були складними. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент: доходи українців поки не дозволяють платити ринкову ціну на газ.
Результатом річних перемовин став компроміс, якого вдалося досягнути лише завдяки наполегливості українського Уряду. Замість 60%, ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте  лише на 23% -  майже втричі менше, ніж могло би бути.  Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів України 19 жовтня 2018 року.
Разом з тим Глава Уряду наголосив, що програма субсидій – адресної допомоги від держави – розширена. В травні поточного року Уряд дещо посилив контроль за субсидіантами – виключно з метою викрити шахраїв. «Зараз є електронний реєстр субсидій, – сказав Володимир Гройсман. – Ми спокійно компенсуємо людям витрати».
Тож держава захистить тих, хто потребує її допомоги - малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг.  А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від Уряду «живі» гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям.
На урядову програму «теплих кредитів» додатково виділено 100 млн. грн.. Це дасть змогу українцям отримати безповоротну допомогу від Уряду на енергомодернізацію житла: заміну котлів, утеплення, встановлення лічильників.
За безвідповідальність наших політиків в минулому доводиться платити сьогодні. І тому зараз час приймати відповідальні рішення, які дозволять Україні розвиватись і врешті решт стати сильною і успішною країною – такою, якою вона заслужено має бути.

За матеріалами Урядового порталу:
23-10-2018, 12:18 31 0