» Здавай кров і рятуй життя разом з нами!

Здавай кров і рятуй життя разом з нами!

24 жовтня 2018 року в приміщенні Омельницького фельдшерсько – акушерського пункту було організовано виїзний прийом пацієнтів сімейним лікарем Онуфріївської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Віктором Рудченко. За ініціативи головного лікаря Центру первинної медико – санітарної допомоги Людмили Горобець та лікаря пункту переливання крові Онуфріївської центральної районної лікарні Іллі Пасічника в цей день було започатковано кампанію «Донорство». Ця кампанія підкреслює важливу роль людини, котра може допомогти іншим, здаючи кров, а також служить приверненням уваги до того, наскільки важливою є регулярна здача крові для сформування достатніх запасів донорської крові до того, як трапиться якась надзвичайна ситуація.

Донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги. Служба крові є однією з основних складових ефективної діяльності системи охорони здоров'я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства.

Потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

Наголошуємо на основних причинах здати кров:

1. Одна здача крові допомагає врятувати два життя.
  2.   Здача крові або плазми корисна для здоров’я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево – судинної системи.
  3. При здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс.
  4. Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати.
  5. Здавати кров регулярно – це не тільки благородний вчинок, а й допомога ближньому!

За підтримки Омельницького сільського голови Єгояна Льови Лукашеновича, завідувачем Омельницького фельдшерсько – акушерського пункту Коровкою Тетяною Анатоліївною на високому рівні була організована робота по проведенню дня Донора в с. Омельник. Таким чином, було заготовлено 7, 5 літрів крові з 14 донорів. Крім того, мали змогу відвідати сімейного лікаря та лікаря – хірурга понад 20 пацієнтів. Всі донори отримали гарний обід та довідки на 2 дні оплачуваної відпустки за місцем роботи.

Лікар центральної районної лікарні Ілля Пасічник відмітив якісний ремонт приміщень ФАПу, який проведений у 2017 році за рахунок коштів Омельницької сільської ради, подякував сільському голові та завідувачу закладу за створення комфортних умов для пацієнтів та роботи медичного персоналу.

Слід відмітити, що ми плануємо в найближчий термін провести кампанію «Донорство» по всіх населених пунктах району. Дати проведення дня Донора жителі населених пунктів дізнаються від медичних працівниківлікувально – профілактичних закладів, які розташовані безпосередньо на територіях.Звертаємо увагу на необхідності регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в центральній районній лікарні, де кількість донорської крові обмежена.

Тому закликаємо жителів Онуфріївського району долучитися до кампанії.

Не чекайте, поки трапиться лихо. Здавайте кров! Здавайте її зараз! Здавайте її часто!

Головний лікар КНП «Центр первинної медико –санітарної допомоги Онуфріївської районної ради Кіровоградської області» Людмила Горобець

25-10-2018, 19:54 24 0