» Стань Наставником – зміни життя дитини.

Стань Наставником – зміни життя дитини.

Соціальне сирітство повною мірою існує в кожній країні і, безумовно, залишається однією з основних проблем суспільства в цілому. Створення оптимальних умов для підтримки соціально незахищених категорій дітей є одним з найважливіших завдань сьогодення, яке полягає в соціальній підтримці та допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування. Звичайно ж, найкращим вирішенням для таких дітей було б влаштування їх в сім’ю чи інші сімейні форми (усиновлення, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опіка), що заохочується в Україні. Але, на жаль, не всі діти можуть бути туди влаштовані з багатьох причин юридичного, морального, психологічного характеру.З одного боку, не всі дорослі, які небайдужі до таких дітей, можуть стати усиновителями, опікунами чи прийомними батьками. Для того, щоб допомогти дітям, які знаходяться на вихованні в державних установах та дитячих будинках, і небайдужим дорослим, котрі хочуть передати свій досвід та знання майбутньому поколінню, громадська організація «ОДНА НАДІЯ» в 2009 році розробила Програму Наставництва, основною метою якої є підготовка до самостійного життя дітей-сиріт через наставництво.

На певних етапах життя більшість із нас оточували значущі для життя люди: вчителі, тренери, керівники. Ці люди вплинули на наш вибір цінностей, життєвих принципів, вчинків. Вони були для нас прикладом для наслідування, захисниками, порадниками і просто друзями. Роль Наставника більш важлива, тому що об’єднує всі ці функції. Наставник виконує багато ролейу стосункахз дитиною, допомагаючи та підтримуючи її в пошуку індивідуальних життєвих цілей і способів їх досягнення.

Основною ціллю Наставництва є підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей. Наставництво - добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки, насамперед у підготовці до самостійного життя та не є сімейною формою виховання.

Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили. Це той, хто готовий протягом 1-2 років індивідуально допомагати та підтримувати дитину з інтернатного закладу, розвивати у неї навички самостійного життя, ділитися своїм власним досвідом.

Хто може стати наставником?

Якщо Вам є 18 років і більше, у Вас є бажання допомагати іншим, Ви відкрита, щира людина, володієте терпінням та бажанням слухати, у Вас є досвід в будь-якій сфері людської діяльності, Ви вмієте планувати час і ставити життєві цілі, якщо Вас легко чомусь навчити і Ви самі здатні навчати іншу людину, а також любите дітей – Ви безумовно можете бути Наставником!

Обираючи такий цікавий шлях Наставництва, важливо усвідомлювати, що існує багато різних думок та упереджень щодо дітей-сиріт. Відрізнити правду від вигадки Вам допоможе час та досвід роботи з такими дітками. Дуже часто діти з дитячого будинку мають запис в медичній карті «здоровий»; більшість дітей з точки зору соціальної педагогіки запущені, мають порушення розвитку мови, ЗПР (затримку психологічного розвитку), високу тривожність, агресивність, неконтактність, часто спостерігається енурез та інші психосоматичні захворювання. Потрібно розібратися в дійсних причинах такого стану дітей. Відповідні прояви – результат як несприятливих умов соціалізації дітей (зневага потребами дітей і жорстоке ставлення з боку власних батьків, досвід втрати своєї сім’ї та ін.), так і відчуття самотності, коли ти нікому не потрібний, коли знаходишся в стані повної невизначеності в житті.

Ми щодня піклуємось про когось, переживаємо і допомагаємо комусь. Найімовірніше, поряд з вами є той, для кого ви є авторитетом, порадником, учителем або другом. Саме це і є наставництво, хоч ми і не звикли називати ці стосунки таким словом. Тому не варто побоюватися, що ви не володієте достатніми навичками та знаннями, і не зможете впоратися з роллю Наставника.

А для того, щоб ви переконалися в готовності стати Наставником та бажаєте бути другом, порадником для дитини-сироти, що виховується в інтернатному закладі та дитячому будинку, звертайтеся до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Адреса центру: адмінбудинок, ліве крило, 3-й поверх.

Телефон для довідок: 204- 55; 068 31 31 668.

5-11-2018, 11:30 16 0