» Аграріям Онуфріївщини розповіли про аграрні розписки

Аграріям Онуфріївщини розповіли про аграрні розписки

Аграріям Онуфріївщини розповіли про аграрні розписки.
30 січня 2018 року в приміщенні сесійної зали адмін.. будинку Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації провів семінар-тренінг на тему: «Про підсумки роботи агропромислового комплексу області у 2017 році, основні напрямки аграрної політики на 2018 рік». У заході взяли участь: директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Коренюк С.Ю., голова райдержадміністрації Самородченко С.М., голова районної ради Уткіна Т.І., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, фермерських господарств району, органів місцевого самоврядування та координатор Проекту «Аграрні розписки в Україні» по Кіровоградській області Масленко Олесандр.
Вступним словом присутніх привітав голова райдержадміністрації Самородченко С.М.
Про підсумки роботи агропромислового комплексу району у 2017 році доповіла начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Зозуля О.В. Так, В Онуфріївському районі провадять діяльність 24сільськогосподарських підприємства та 96 фермерських господарств.В 2017 року в них працювало 691 працівник.
Агроформування всіх форм власності обробляють 53,4 тис.. га сільськогосподарських угідь, що становить 63,3% території району.
Сільськогосподарськими підприємствами обробляється 39,4 тис. га рілля, у населення в обробітку знаходиться 14,0 тис.га.
Основними напрямками сільськогосподарського виробництва є вирощування зернових і технічнихкультур, молочне скотарство і свинарство.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Коренюк С.Ю. розповів учасникам семінару про напрямки роботи агропромислового комплексу області на 2018 рік, програми підтримки аграрної галузі, передбачені із державного бюджету на 2018 рік.
Координатор Проекту «Аграрні розписки в Україні» по Кіровоградській області Масленко Олесандр проінформував присутніх про переваги аграрних розписок, їх види, відмінності фінансової та товарної аграрної розписки, страхування застави майбутнього врожаю сільськогосподарської продукції.
Олександр Масленко ознайомив присутніх з принципом діяльності аграрної розписки та процедурою її обігу, зазначивши, що аграрні розписки це реальний інструмент, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства. Відмітив, що ключовим елементом аграрних розписок є Реєстр аграрних розписок. Всі дії, пов’язані з видачею, зміною та здійсненням аграрних розписок, здійснюватимуть нотаріуси. Вони робитимуть відповідні записи в цьому реєстрі, а також ознайомив фермерів із їх потенційними кредиторами, що готові працювати з аграрними розписками. Це може суттєво спростити ділові стосунки, які надалі складуться між ними. Вільний доступ до реєстру мають усі сільгоспвиробники. Завдяки цьому вони можуть в онлайн-режимі отримувати інформацію про те, які і ким видавалися аграрні розписки, на які земельні ділянки тощо.
Представник ПАТ «ОТР банк» Олег Рудь проінформував про кредитні продукти для аграріїв та умови фінансування.
Під час проведення семінару-тренінгу керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.

30-01-2018, 16:52 134 0