» Отруєння пестицидами та мінеральними добривами

Отруєння пестицидами та мінеральними добривами

В організм людини отрутохімікати можуть потрапити через шлунково-кишковий тракт, органи дихання, шкіру. Можливе потрапляння під час обприскування рослин, аерозольної обробки насіння.
Незалежно від ступеня отруєння отрутохімікатами, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:
  1. Залиште місце, де було застосовано пестициди; зніміть одяг, який міг просочитися токсичною речовиною.
  2. У разі потрапляння пестицидів на шкіру терміново проведіть дезінфекцію, протерши уражені ділянки будь-яким кислотно-лужним розчином (нашатирний спирт, перекис водню, хлоргексидин).
  3. Якщо отрутохімікати потрапили в ротову порожнину і глотку, промийте шлунок з додаванням адсорбенту (активованого вугілля, содового розчину). Через 10-15 хвилин прийміть сольовий розчин (30 гр. солі на склянку води).
Основні шляхи профілактики отруєнь пестицидами і мінеральними добривами:
— дотримання норм, правил та інструкцій з охорони праці при роботі з ними;
— застосування засобів колективного та індивідуального захисту робітників;
— суворе дотримання інструкції з агротехніки, кратності обробок посівів і норм витрати хімічних препаратів;
— проведення хімічних обробок на необхідній відстані від населених пунктів, скотарень, водойм при дозволених швидкостях вітру;
— витримування термінів останньої обробки рослин до збору врожаю;
— застосування тільки вивчених, дозволених препаратів, що пройшли державну реєстрацію i включені в Перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населенню.
Онуфріївське районнеуправління
Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області