» КІР - НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

КІР - НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

Станом на 20.03.2019 року на території Онуфріївського району зареєстровано 18 випадків захворюваності на кір.Із них 2-є дітей, що становить 11.1 % від загальної кількості хворих. Серед захворілих зареєстровано 5 осібіз середнім ступенем тяжкості, інші мають легкий перебіг хвороби.

На даний час 14 осіб вилікувалися від даної захворюваності та 4-ро іще перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні Онуфріївської ЦРЛ.

Фахівцями Онуфріївського районного лабораторного відділення проведені всі необхідні протиепідемічні заходи по недопущенню розповсюдження захворюваності на кір серед населення району . При цьому нагадуємо про небезпечну хворобу – КІР.

Кір- гостра вірусна інфекція з повітряно-крапельним механізмом передачі збудника, яка характеризуються лихоманкою, інтоксикацією, катаральним запаленням слизових оболонок очей, верхніх дихальних шляхів, плямисто – попульозною висипкою на шкірі та слизових оболонках щік.

Резервуар і джерело інфекції- вірус кору циркулює лише серед людей. Джерелом інфекції є хвора людина, яка стає заразною наприкінці інкубаційного періоду за 4-5 днів до появи висипу на шкірі, на 4 день після  появи висипки  хворий не становить небезпеки для оточуючих.

Клінічні прояви– інкубаційний період після інфікування триває 7-21 день, кір починається із підвищеної втомлюваності, першіння в горлі, покашлювання, до яких через декілька днів приєднується підвищення температури до 38-39 ºС, ломота в тілі, нежить, сухий кашель, світлобоязнь, на внутрішній поверхні щік з´являються білі мілкі плями (що нагадують манку) і лише потім на шкірі з´являється головна ознака кору – висип, що поетапно, протягом декількох днів вкриває обличчя, шию, спину, груди та нижні кінцівки.

При виявленні перших ознак кору необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, краще викликати лікаря додому, не потрібно везти хворого до лікарні, тому що він є потенційним джерело інфекції.  Госпіталізації на кір підлягають лише особи із важкими формами, у більшості випадків лікування проводиться амбулаторно. Хворого на кір необхідно  ізолювати у окремій, чистій та добре провітрюваній кімнаті, забезпечити його індивідуальними речами побуту. Особам, які будуть контактувати із хворим слід використовувати індивідуальні засоби захисту, такі як маска чи марлева пов´язка, яку необхідно змінювати кожні 2 год.

Дане захворювання небезпечне не тільки високою сприйнятливістю населення, але й своїми ускладненнями, такими як пневмонія, отит, носові кровотечі, важкі діареї, а також ураженнями центральної нервової системи, такими  як менінгіт та енцефаліт.

Профілактика- не існує більш ефективного засобу профілактики захворювання на кір ніжщеплення. Згідно календаря профілактичних щеплень в Україні затвердженого МОЗ України від 18.05.2018р. № 947, вакцинація проти кору проводиться дітям в 1 рік, з подальшою ревакцинацією у 6 років.

Також вакцинації підлягають контактні особи, які :

• не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для профілактики

кору ( відсутні дві дози або в анамнезі лише одна доза щеплення проти кору) ;

• мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності антитіл

IgC.

Єдиним надійним захистом для попередження захворюваності на кір є своєчасна імунізація. На даний час всі заклади охорони здоров’я Онуфріївського району забезпечені вакциною проти кору.

Тож подбайте про своє здоров’я та своєчасно зробіть профілактичне щеплення

проти кору!

Завідувач Онуфріївського РЛВСтеценко Л.В.

22-03-2019, 08:44 45 0