» Україна набула членства у Регіональній конвенції Пан-Євро-Мед

Україна набула членства у Регіональній конвенції Пан-Євро-Мед

За інформацією Мінекономрозвитку, від 1 лютого 2018 року Україна стала повноправним учасником Регіональної конвенції про пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження (надалі – Пан-Євро-Мед).
Конвенція Пан-Євро-Мед - це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.
«Конвенція має стати дієвим інструментом розширення взаємного доступу на ринки наших держав та стимулом для започаткування переговорного процесу стосовно укладення нових угод про вільну торгівлю», - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів на зустрічі з головами дипломатичних представництв сторін-учасниць Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.
Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська в свою чергу пояснила: «Приєднання України до Пан-Євро-Мед було серед пріоритетів Мінекономрозвитку минулого року, а зараз маємо результат - Україна є повноправним учасником Конвенції. Це сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України». Окрім того, вона зазначила, що процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні  планувати свою діяльність на перспективу.
Наталія Микольська пояснила, що країни-учасниці Пан-Євро-Мед можуть використовувати матеріали і сировину один одного без втрати преференційного статусу походження. Тобто, при виробництві товарів в Україні можливо здійснювати закупки сировини і комплектуючих в країнах-учасниках Конвенції, з якими Україна заключила договори про вільну торгівлю. Вже готову продукцію можливо експортувати іншим членам Конвенції. Відповідно, і українські матеріали і комплектуючі можуть використовуватись у виробництві товарів для подальшого експорту в країнах-учасницях Конвенції.
Наступний крок - імплементація Конвенції. Зокрема, необхідно внести зміни до протоколів щодо походження товарів чинних угод про вільну торгівлю, які наша держава має зі сторонами Пан-Євро-Мед.
Більше про приєднання України до Конвенції у брошурі за посиланням http://bit.ly/2kPMyiM.
Довідково.
Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу.
Основна мета Конвенції полягає в переході до однакових правил визначення походження товарів, торгівля якими здійснюється між усіма договірними сторонами.
Країни-учасниці Конвенції в рамках угод про вільну торгівлю  використовують ідентичні преференційні правила походження товарів на основі діагональної кумуляції. Товари, які отримали статус походження в одній із країн, можна використовувати у виробничих процесах у будь-якій з інших країн без втрати ними статусу походження. Це, відповідно, збільшує товарообіг між сторонами та дозволяє експортувати за преференційними митними тарифами.
Преференційне походження товарів Конвенції підтверджується сертифікатами з перевезення форм «EUR.1», «EUR-MED», що видаються митним органами країни експортера. Сертифікат видається на безоплатній основі на кожну партію товарів. Форма бланка сертифіката та його технічні характеристики є однаковими в усіх угодах про вільну торгівлю країн-учасниць Конвенції.
Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.
У топ-15 найбільших країн-партнерів у експорті товарів з України входять 7 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (ЄС, Туреччина, Єгипет, Молдова, Ізраїль, Алжир, Грузія).
6-02-2018, 16:52 113 0

Коментарі