» Подорож в славетну козацьку столицю – місто Чигирин.

Подорож в славетну козацьку столицю – місто Чигирин.

06 вересня дружне студентське товариство Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району вирушило в чергову подорож по просторах рідного краю. Цього разу шлях привів до славної козацької столиці, засновниці незалежної України, міста Чигирин. Ознайомлення з історією становлення, розвитку та чималого піднесенняза часів гетьманства Богдана Хмельницького розпочалося з музею видатного гетьмана. Величні музейні експонати та гарна розповідь екскурсовода провели по залах закладу, де студентство ознайомилося з історією роду Хмельницьких, їхньою боротьбою за свободу та становлення України, як європейської держави. Після музейної експозиції екскурсія продовжилася за стінами відновленої історичної столиці Чигирина «Замкової гори». Подорожуючі онуфріївчани пройшли по кімнатах, де колись засідав козацький «кабінет міністрів», видавалися накази гетьманським писарем, зберігалася казна, приймалися поважні гості та посли з різних європейських країн. Великого розквіту досяг Чигирин 16-17 століття минулого тисячоліття, його знали як великий торговий, ремісницький, військово-стратегічний та, в решті, політичний центр середньовічної Європи. Велична скульптура гетьмана України Богдана Хмельницького возвеличується над містом і над всією округою, наче оберіг з далеких славетних часів.

Далі дорога покликала до колиски роду Хмельницьких – затишного Суботова, де продовжилася цікава мандрівка в славне минуле українського народу. Відвідали Ільїнську церкву, яка чудом зберегла свою архітектуру, створену на власні кошти Богдана Хмельницького, ознайомилися з залишками фундаменту сторожової вежі, попили води з криниці, з якої пив сам гетьман, відвідали двохсотлітню автентичну хатину, пройшлися стежками колишньої фортеці. Особливі враження отримали від стародавніх козацьких хрестів, оспіваних та відображених в картинах видатного українського кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

Швидко сплинув день, хотілося б ще побачити і величний дуб у Холоднім Яру, але часу та сил не вистачило. Зморені та натхненні поверталися сивочолі студенти до рідної Онуфріївщини.Задушевна пісня линула під час всієї подорожі. Майстерні вокалісти Живан Л.І., Цілуйко Ю.С., Скок Л.Я. та Хміль А.О. радували тихою піснею та надавали сил на наступні подорожі та враження.

10-09-2019, 08:53 21 0

Коментарі