» ЗЕМЛЯ – ЦЕ РЕСУРС, ЯКИЙ ДЕРЖАВА ПЕРЕДАЄ ГРОМАДАМ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВОНИ МОГЛИ ПЛАНУВАТИ СВІЙ РОЗВИТОК, – АЛЬОНА БАБАК

Земля має бути ресурсом для розвитку регіонів та громад. Тому що все просторове планування, нове будівництво та інвестиції пов’язані, у першу чергу, з землею. І якщо громади мають право розпоряджатися землею тільки в межах населених пунктів  це дуже обмежуючий, стримуючий фактор для їх нормального розвитку
Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона БАБАК в ефірі одного з українських радіо.
За її словами, Уряд розглядає реформу землі, як ресурс, який держава спочатку передає в громади. І далі вже громада приймає рішення, що вона буде з нею робити.
«Для мене питання ринку землі це, у першу чергу, крок держави по передачі землі на рівень громад для того, щоб вони могли планувати свій розвиток і визначати пріоритети. Чи це буде дійсно розвиток сільського господарства, чи хтось почне щось будувати на цій землі не сільськогосподарського призначення. Але так чи інакше бачення сьогоднішнього Уряду та фахівців з децентралізації  таке – територія України повинна виглядати як територія, де одна громада межує з іншою і є так звана повсюдність: громада до громади.
І все інвестування, весь економічний розвиток починається знизу, з бачення громадою своїх перспектив розвитку. Тому земля основний ресурс. Якщо ми не будемо цього робити, я взагалі не бачу розвитку», – зазначила Альона Бабак.
За матеріалами Мінрегіону:
4-11-2019, 15:22 16 0