» У 2020 РОЦІ МІНСОЦПОЛІТИКИ ЗАПРОВАДИТЬ НОВУ МОДЕЛЬ СОЦІАЛЬНИХ СЕРВІСІВ У РЕГІОНАХ

Нова модель полягає у тому, що зміниться підхід: «фінансування не установ, а послуг». Міністерство фактично закуповуватиме послуги та сервіси напряму в місцевої влади. На це у бюджеті 2020 року передбачено 150 млн грн
Міністерство соціальної політики запроваджує нову модель соціального сервісу в регіонах,  – повідомила на зборах Асоціації об’єднаних територіальних громад Міністр соціальної політики Юлія СОКОЛОВСЬКА.
«З наступного бюджетного року ми передбачили 150 млн грн на те, щоб надавати зручні та доступні сервіси людям у громаді. Ми відкриємо фронт-офіси на місцях і будемо оплачувати кожен прийом документів. Функція фронт-офісів буде передана ЦНАПам, банкам чи приватним провайдерам. Практика фінансування саме послуг, а не державних установ успішно працює у багатьох європейських країнах світу. Така модель зробить використання коштів на соціальні послуги та сервіси ефективним, а самі сервіси – якісними та ближчими до людей», – пояснила Юлія Соколовська.
Довідково. За даними моніторингу децентралізації влади, в Україні вже створено понад 1000 об’єднаних територіальних громад, де проживає 11,2 млн мешканців. На сьогодні 24 райони України, в яких 100% території покриті громадами. Станом на січень-вересень 2019 року за результатами реформи власні доходи місцевих бюджетів з 2014 року зросли на 131,1 млрд грн. А державна підтримка розвитку регіонів та громад зросла у 41,5 раза.
За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/u-2020-roci-minsocpolitiki-zaprovadit-novu-model-socialnih-servisiv-v-regionah

27-11-2019, 11:40 17 0