» Актуально


Звіт про результати роботирайонної спостережної комісії у 2018 році


Спостережна комісія утворена при Онуфріївській районній державній адміністрації, розпочала свою роботу 13 лютого 2004 року.Вказана комісія діяла на підставі розпорядження голови районної державної адміністраціївід 13 лютого 2004 року №164-р «Про затвердження Положення про спостережну комісію при Онуфріївській районній державній адміністрації».

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 22 серпня 2017 року №317-р «Про районну спостережну комісію» було затверджено положення про районну спостережну комісію в новій редакції та її новий склад у зв’язку з кадровими змінами. Комісія діє у складі голови, заступника голови, секретаря тачленів комісії.

У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», іншими нормативно – правовими актами та положенням про районну спостережну комісію.

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян; організація виховної роботи з особами,умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щоквартально.

Протягом звітного періоду було проведено 5 засідань районної спостережної комісії.

З метою забезпечення дотримання прав та інтересів осіб, які умовно-достроково звільнені від відбування покарання, протягом 2018 року надсилалися запити до сільських таселищних рад району щодо кількості новоприбулих осіб даної категорії, які зареєстровані на підвідомчій території.

Також спільно з сільськими головами та представниками сільської радиздійснювалося інспектуваннясімей, в яких проживає ця категорія громадян.В ході перевірки матеріально-побутових умов виявлялись проблеми, які потребують нагального вирішення для повноцінної соціальної адаптації таких осіб: поставлення на облік у центр зайнятості та пошук роботи, вирішення питання з місцем проживання.

Забезпечувалось проведення соціально-виховної роботи із засудженими,з метою закріплення результатів виправлення і ресоціалізації, а також проведенороботу щодо виявлення та вирішення потреб засуджених у наданні соціальних, медичних та психологічних послуг.


Членами районної спостережної комісії, в Онуфріївському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області періодично проводились лекції з особами, які перебувають на обліку, під час лекційпідобліковим забезпечувалось роз’яснення кримінального та адміністративного законодавства.


__________________________________________________________________________________________

ОГОЛОШЕННЯ


18 січня 2019 року о 10.00 год. у приміщенні Онуфріївської райдержадміністрації (ІІІ поверх) відбудеться розширене засіданняРади регіонального розвитку Онуфріївського району

по питанню:

«Результати розвитку Онуфріївського району 2014-2018 роки. Пріоритетні напрямки на 2019-2021 роки.».


(1.Розвиток району за 2014-2018 роки

  1. ринок праці: зайнятість населення, новостворені робочі місця
  2. соціальний захист населення, зокремаучасників АТО
  3. промисловість

4)сільське господарство

  1. житлово-комунальне господарство
  2. ремонт та утримання автомобільних доріг
  3. основні інвестиційні проекти
  4. розвиток галузей: охорони здоров’я, культури, освіти.

2.План розвитку Онуфріївського району на 2019-2021 роки

(Перелік обʼєктів, реалізація яких буде здійснюватися в Онуфріївському районі у 2019-2021 роках)


Запрошуються члени Ради регіонального розвитку Онуфріївського району, в яку входять керівництво райдержадміністрації та районної ради, сільські та селищні голови. А також запрошуються керівники підприємств,установ, організацій, агроформувань, підприємці, керівники освітніх навчальних закладів, закладів галузей культури та охорони здоров’я району, депутати Онуфріївської районної ради, сільських і селищних рад, голови громадських організацій та бажаючі жителі району.


                                          


 Міністерство культури України інформує   


З метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів.

З 10 по 17 грудня 2018 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка "Європейська єдність" 

 Орієнтовна програма поїздки додається

                                                

ТЕЛЕФОНОГРАМА


На виконання п.46 “Положення про організацію оповіщення при загрозі виникнення або виникнення надзвичайної ситуації у сфері цивільного захисту” постановою КМУ від 27 вересня 2017 №733 та відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 січня 2018 року №10-р "Про основні заходи цивільного захисту області" 14 вересня 2018 року з 9 до 16 год. буде проведена технічна перевірка регіональної системи оповіщення із подачеї всіх команд по апаратурі П-160 та зпрактичним запуском електросирени і подачею сигналу увага всім!Голова районної

державної адміністрації С.САМОРОДЧЕНКО
Нітрати в овочах!

Плоди баштанних культур безумовно дуже смачні та корисні для здоров'я, адже містять вітаміни А, С, В1, В3, РР, солі магнію, калію, марганцю, нікелю, заліза. Проте користь організму принесуть лише стиглі плоди, що споживаються у період їх повного дозрівання наприкінці серпня – початку вересня. Тому,   що вживання ранніх баштанних культур може призвести до отруєнь.

   Виникнути вони можуть внаслідок перевищення максимальних рівнів нітратів в кавунах (норма 60,0 мг/кг), динях (норма 90,0 мг/кг), а також перевищення максимально допустимих рівнів вмісту залишкових кількостей пестицидів, які використовуються для прискорення дозрівання та захисту від шкідників.
   Кожен покупець повинен знати, що на офіційних ринках працюють лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, без дозволу яких овочі та фрукти не допускаються до реалізації. Щоб придбати якісну і безпечну продукцію, рекомендуємо покупцям цікавитися результатами лабораторних досліджень щодо вмісту в баштанних культурах нітратів, залишків пестицидів тощо.
   На вимогу покупця продавець зобов'язаний показати експертний висновок лабораторії, у якому зазначена дата перевірки, відомості про реалізатора і вміст нітратів. Існує декілька правил при купівлі баштанних, дотримання яких вбереже від отруєння цими плодами:
- У жодному разі не купуйте баштанні на стихійних ринках. Це можуть бути ті партії, які не потрапили на спеціалізований ринок, де здійснюється ветеринарно-санітарний контроль за ними.
- Зверніть увагу на умови реалізації. Дуже часто торгівля здійснюється на вулиці вздовж доріг, де плоди зберігаються прямо на землі. За кілька годин такої торгівлі дині та кавуни здатні увібрати в себе досить велику кількість токсичних речовин.
- Не купуйте розрізані навпіл кавуни. Цим ви наражаєте себе на небезпеку бактеріального отруєння. Якщо розрізані кавуни накриті поліетиленовою плівкою, то маєте всі шанси отруїтися нітратами, оскільки під дією сонця утворюється парниковий ефект під плівкою, внаслідок чого рівень нітратів різко підвищується.
- Не слід купувати баштанні з пошкодженою шкіркою або вм'ятинами. Бактерії швидко розмножуються на солодкій поверхні пошкодженого плоду і при вживанні в їжу такого кавуна чи дині можливе виникнення шлунково-кишкових розладів.
- Перед споживанням баштанних їх обов'язково треба помити під проточною теплою водою.

Коли вживаєте кавун і диню, залишайте декілька сантиметрів до шкірки, бо саме в ній сконцентрований найбільший вміст нітратів. Розрізані кавуни та дині можна зберігати в холодильнику не більше однієї доби.
Обираючи кавун, варто звернути увагу на деякі моменти: він не повинен бути занадто великим, хвостик має бути сухим, шкірка у стиглого кавуна тверда. Після того, як кавун увібрав у себе все корисне, він перестає виробляти пігмент, тому від лежання на боці можуть з'явитися світлі плями - це добра ознака. Бажаємо здоров'я Вам і Вашим рідним!


Начальник Онуфріївського районного управління

ГУ ДПСС в Кірловоградській області В. БУХИКАЛОЗвіт про роботу районної спостережної комісії за І півріччя 2018 року

Спостережна комісія утворена при Онуфріївській районній державній адміністрації, розпочала свою роботу 13 лютого 2004 року.

У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», іншими нормативно – правовими актами та положенням про районну спостережну комісію.

У І кварталі 2018 року з метою забезпечення громадського контролю за дотриманням прав та інтересів осіб, які умовно-достроково звільнені від відбування покарання надсилалися запити до сільських таселищних рад району щодо кількості новоприбулих осібданої категорії, які зареєстровані на підвідомчій території.

Протягом звітного періоду було проведено 4 засідання районної спостережної комісії до порядку денного яких було включено розгляд повідомлень сільських та селищних рад району щодо перебування на підзвітній території осіб звільнених з місць позбавлення волі.

Також спільно з сільськими та селищними головами, представниками сільської, селищної радиздійснювалося інспектуваннясімей, в яких проживає ця категорія громадян.В ході перевірки матеріально-побутових умов виявлялись проблеми, які потребують нагального вирішення для повноцінної соціальної адаптації таких осіб, в тому числівирішення питання з місцем проживання.


     


          Департамент соціального захисту населення інформує


Громадською організацією "Відкритий світ молоді" за підтримки посольства Угорщини в Україні з 12 по 17 жовтня 2018 р. в м. Хевіз (Угорщина) заплановано міжнародний міжвідомчий семінар "Сучасні стратегії у профілактиці дитячого та сімейного неблагополуччя" (програма додається)


        Шановні учасники бойових дій, ветерани, члени громадських обєднань!

Громадська організація «Юридична сотня» оголошує відбір учасників та учасниць для участі в «Школі юридичної сотні - Центр».

Це унікальна безкоштовна програма для лідерів ветеранських та громадських організацій, яка відкриває нові знання, знайомства та цілі для наших ветеранів у громадському секторі. Учасники школи отримають багато корисних знань та навичок і створять свій власний проект. Вони, також, дізнаються, як захищати свої права, використовувати закони, щоб впливати на прийняття рішень в державі, про невід’ємні права людини, про те, як працює держава зсередини та інструменти демократії, про важливість комунікацій, як спілкуватись між собою та об’єднуватись з партнерами заради спільної мети.

Формат навчання – 4 інтенсивних дводенних тренінги 1 раз на місяць у м. Кропивницькому та заключна презентація проекту перед потенційними донорами в м. Києві. За результатами навчання в Школі Юридичної сотні учасники отримують сертифікати.

Детальна інформація про Школу та посилання на реєстраційну форму у мережі facebook:

  • на сторінці Юридичної Сотні – https:// www/ facebook.com/yursotnya
  • на особистій сторінці Антона Красова -https://www/facebook.com/anton/krasov

   

      Директор                                                                                  В. ФІРСОВА
Яку воду споживати?

Використання води для пиття є однією з найважливійших потреб людини. Але треба пам»ятати, що вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, в першу чергу – кишкових інфекцій. Крім кишкових інфекцій, через питну воду можуть передаватись також захворювання на туляремію, лептоспіроз,сибірську виразку, тощо.

Джерелом питного водопостачання в нашому районі є 4 водогони, решта колодязі.Існуюча обовязкова система санітарної охорони води у водогонах,проведення періодичного лабораторного контролю та обеззаражування води питної в певній мірі гарантуютьнаселення від зараження через водопровідну воду.

Інша справа з якістю питної води в сільських населенних пунктах,де найбільш поширеним джерелом питного водопостачанняє колдязі. Інфікування води в колодязях збудниками кишкових інфекцій та іншими хвороботворними мікрорганізмами відбувається при потрапляні в неї виділень хворих і бактеріоносіїв різними шляхами: при просочуванні у воду колодязя господарсько- побутових стічних вод, води при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям, тощо.

Забруднення води має місце також в тих випадках, коли недалеко від колодязів розташовані приміщення для свійських тварин та водопій, коли в колодязі потрапляють трупи гризунів, деякі з яких можливо, були хворі на різні інфекції. Вода в колодязях може інфікуватись і через відра, якими користуються для забору води.

Виживання хвороботворних мікоорганізмів у воді різна і залежить від багатьох факторів: температури води,її хімічного та мікробного складу,властивостей збудників . Так,тривалість виживання холерних вібріонів – від декількох днів до декількох місяців.Збудники черевного тифу та партифів можуть виживати у проточній воді декілька днів,у стоячій – понад тиждень,а в намуліна дні колодязя навіть 2-3 тижні.Збудники дизентерії також виживають у воді значний час. Лептоспіри зберігаються у воді 2 місяці.

Тому, попередження передачі інфекцій через воду – це різнопланова повсякденна робота. При цьому головна увага повинна зосереджуватись на раціональному виборі та відповідній санітарній охороні джерел питного водопостачання від забруднення, забезпечення щорічної очистки та дезінфекції колодязів і підвищення рівня санітарної культури населення.

Стосовно якості питної води, яка досліджена упродовж червня - серпня цього року з джерел водопостачання району, за даними офіційного сайту ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗУ» відхилень за мікробіологічними показниками не виявлено. В той же час , з 13 проб питної води, відібраноїу загальноосвітніх закладах району не відповідали вимогам 10 проб засанітарно- хімічними показниками. А саме, виявлено відхилення від нормативних значень за вмістом нітратів у Вишнівцівській, Млинківській ЗШ та НВК «Деріївська ЗШ І-ІІІст. – ДНЗ».По загальній жорсткості не відповідала вимогамДсанПіну 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної» вода питна уНВК»ОмельницькаЗШ І-ІІІст. – ДНЗ» НВК»Павлиська ЗШ І-ІІІст. –ліцей», Василівській та Успенській ЗШ І-ІІІст. За вмістом заліза не відповідна вимогами вода у Зибківській, Онуфріївській ЗШ І-ІІІст,«НВК»Павлиська ЗШ І-ІІст. – ДНЗ». Керівникам закладів рекомендовано провести відповідні заходи , а зокрема провести профілактичне очищення джерел водопостачання,- встановити ефективний фільтри для очищення води, для питних потреб дітей використовувати бутильовану воду.

   Інформація від 03/09.2018 року


Начальник Онуфріївського

районного управління

ГУДПСС в Кіровоградській області                                                                      В.БУХИКАЛОЗ метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя, указом Президента України №361/2017, 2018 рік в Україні оголошено рокомреалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правовоїдопомоги.

Для отримання необхідної інформації щодо захисту своїх прав у різних життєвих ситуаціях, кожен може скористатись порталомhttp://pravo.minjust.gov.ua/


Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 травня 2018 року №163-р відповідно до пункту 17 статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2004 року № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» та з метою приведення кількісного складу районної спостережної комісії у відповідність до норм чинного законодавства було внесено змінив додаток до розпорядження голови Онуфріївської районної державної адміністрації від 22 серпня 2017 року №317-р «Про районну спостережну комісію» та виключено з їїскладуначальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Балим Світлану Олександрівну, головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Горобець Людмилу Миколаївну, начальника ДКП «Комунальник» Грабового Григорія Яковича, начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Залюбовську Олену Анатоліївну, директора Онуфріївської ЗШ І-ІІІ ступенів Рощенко Світлану Анатоліївну.Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України – зручний і надійний інформаційний сервіс


1. Що таке веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (далі – веб-портал), який інформаційний ресурс він містить та який перелік послуг можна отримати завдяки цьому електронному сервісу?

Інформаційний ресурс веб-порталу Пенсійного фонду України створений ще у 2012 році з метою дистанційного отримання необхідної інформації та контролю за персональними даними, що стосується громадян України, які є або були працюючими особами (у тому числі фізичними особами-підприємцями), пенсіонерів та роботодавців.

Веб-портал містить захищені персональні облікові дані застрахованої особи: прізвище, ім’я, по батькові; дата та місце народження; місце проживання із зазначенням адреси; інформацію щодо суми сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду за відповідний місяць; наявного страхового стажу; ознак особливих умов праці (пільговий стаж); суми заробітної плати (грошового забезпечення, доходу); з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць; суми доходу (прибутку) осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок); дати, з якої призначено пенсію; коефіцієнтів страхового стажу, заробітної плати (доходу); заробітної плати (доходу) для обчислення, перерахунку, індексації пенсії; розміру пенсії для виплати тощо.

Разом з цим, дані страхувальників, які наразі реєструються в органах Державної фіскальної служби України, містять інформацію щодо звітування за найманих працівників (фізичні особи-підприємці – «за себе») та сплати єдиного соціального внеску.

Серед основних послуг, які можна отримати завдяки реєстрації на веб-порталі, варто виділити:

- отримання виписок з індивідуальними відомостями про застраховану особу;

- перегляд даних електронної пенсійної справи;

- направлення звернення з будь-якого питання та отримання відповіді без відвідування органу Пенсійного фонду України;

- надання запиту на попередню підготовку документів (довідок, виписок, інших документів);

- можливість записатися на прийом до посадових осіб із обранням теми, дати та часу відвідування органу Пенсійного фонду України.

Окрім того, на сторінках веб-порталу є багато довідкової інформації, користування якою не потребує реєстрації: графіки прийому керівництва Пенсійного фонду, адреси підрозділів Пенсійного фонду України. Застраховані особи можуть отримати актуальні тексти законодавчих актів, переглянути наведені зразки бланків, заяв, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій, отримання допомоги на поховання тощо.

Всі послуги надаються веб-порталом безкоштовно.

2. Яким чином відбувається реєстрація користувача? Це складно?

Процедура реєстрації на порталі максимально спрощена для зручності користувачів. Передбачено два способи реєстрації на порталі:

1) за допомогою подання заяви для реєстрації;

2) он-лайн реєстрація з використанням електронного цифрового підпису.

Реєстрація за заявою передбачає особисте відвідування Пенсійного фонду та складається з трьох кроків:

Крок 1. Прийти до найближчого територіального органу Пенсійного фонду й оформити заяву. Для цього фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній особі – документ, що посвідчує її належність до організації.

Внесені у заяву відомості перевіряються спеціалістом та вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Друкується розписка про одержання заяви, а також «реєстраційний код». Цей код необхідний для первинної реєстрації на веб-порталі. До моменту закінчення реєстрації він зберігається в таємниці.

Крок 2. Після отримання реєстраційного коду необхідно зайти на веб-портал Пенсійного фонду України за адресою www.portal.pfu.gov.ua, обрати пункт меню «Реєстрація на порталі», заповнити реєстраційну форму, використовуючи реєстраційний код, заповнити адресу електронної скриньки, внести логін та пароль, які бажано вибирати такими, що не містять справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації сприяє захисту персональних даних.

Крок 3. На електронну адресу, яку ви вказали, надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження Ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і можливість користування послугами в електронному вигляді.

3. Для категорії громадян, у яких є електронний ключ, користування веб-порталом здійснюється за спрощеною формою? Вони можуть бути користувачами одразу чи мають ще пройти певні реєстраційні процедури?

Вхід до веб-порталу за допомогою електронного ключа є однозначно зручнішим, ніж за заявою. І ті особи, які мають електронний ключ, користуються перевагами в тому, що їм не потрібно відвідувати Пенсійний фонд та отримувати реєстраційний код доступу.

Зареєструватися на веб-порталі можна вдома, на роботі, в будь-якому зручному місці та в зручний час. Процедура реєстрації максимально спрощена та займе не більше 2-3 хвилин.

Після входу за посиланням http://portal.pfu.gov.ua обирається пункт головного меню «Вхід» та виконується перший вхід на веб-портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»). З переліку необхідно обрати орган, за допомогою якого створено електронний ключ та сам ключ, який знаходиться на будь-якому носії (це USB-флеш-накопичувач чи жорсткий диск комп’ютера), вносимо пароль і одразу користуємося електронними послугами веб-порталу.

4. Якщо під час перегляду користувач побачив невідповідності або інформація про нього відсутня зовсім?

Якщо працююча особа побачила на веб-порталі невідповідність, наприклад, прізвища, імені, по батькові чи іншу варто відразу звернутися до роботодавця з витребуванням виправлення цих даних або до спеціаліста Пенсійного фонду.


Начальник управління інформаційних систем

та електронних реєстрів головного управління

Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

Олена Пархоменко


Розпорядження голови ОДА "ПРо затвердження щомісячної готівкової виплати за проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах області у 2018 році". Управління Держпродспоживслужби застерігає! 

Танення великої кількості снігу, який цього року випав у березні, при різкому підвищенні температури може привести до підтоплення та затоплення територій, в тому числі населених пунктів, значного підвищення рівня води в річках та рівня ґрунтових вод.

Внаслідок весняного паводку, навіть при відсутності затоплення чи підтоплення, до підземних ґрунтових вод, а отже й до свердловин, колодязів, із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, сміттєзвалищ та інших забруднених територій можуть потрапити збудники інфекційних захворювань: туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб,та ін. У зв’язку з цим існує ризик спалахів інфекційних хвороб.

Іншим небезпечним фактором є наявність у ґрунтових водах нітратів – кінцевого продукту біологічного розкладання органічних речовин, які у великій кількості присутні у ґрунтах на території населених пунктів, сільськогосподарських угідь. А наявність у питній воді нітратів вище гранично допустимої концентрації (50 мг/дм3) особливо небезпечне для немовлят та дітей молодшого віку через ризик виникнення отруєння, яке призводить до кисневого голодування організму, у тяжких випадках – з летальними наслідками.

Але Ви можете зарадити цим бідам, дотримуючись деяких простих правил:

Звичайно пріоритетним джерелом питного водопостачання в період весняного паводку має бути бутильована вода.

За відсутності можливості її споживання рекомендується використовувати воду з централізованих мереж господарсько-питногово допостачання. Проте нажаль у більшості водопроводівсільських населених пунктів району відсутні ефективні системи очистки та знезараження води перед надходженням її у розподільну мережу, у зв’язку з чим в період весняного паводку не може бути гарантована якість води, особливо за мікробіологічними показниками. Ось чому водопровідну воду перед споживанням необхідно теж обов’язково кип’ятити.

Не використовуйте для пиття не кип’ячену воду з криниць та природних джерел.

Навіть для господарських цілей (гігієнічних потреб, миття посуду) необхідно користуватись добре прокип’яченою водою.

Овочі та фрукти, особливо з підвалів, де сталось підтоплення, ретельно мийте, а потім обдавайте окропом. При приготуванні їж іобов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання).

Перед їже юобов’язково мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

— індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим призначеним для цього дезінфекційним засобом;

— колодязі звільнити віднанесеного бруду, відкачати воду, почистити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

— провести дератизаційні заходи по знищенню гризунів в місцях їх можливого скупчення.

У разі неможливості проведення дезінфекційних та дератизаційних заходів власними силами, при необхідності перевірити якість питної води звертайтесь за допомогою до Онуфріївського районного лабораторного відділення.

У разі розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі та інші симптоми) терміново зверніться за медичною допомогою. Не допускайте самолікування, тому щоперебіг багатьох інфекційних хвороб може бути з нехарактерними симптомами.

Пам’ятайте, щодо тримання гігієнічних правил у повсякденному житті, а особливо при виникненні надзвичайних ситуацій, допоможе зберегти здоров’я Вам і Вашим рідним!

Департамент державної соціальної допомоги Мінсоцполітики інформує, що Верховною Радою України прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”.
Статтею 7 передбачено, щоу 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року – 1 700 гривень, з 1 липня – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 853 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року – 1 492 гривні, з 1 липня – 1 559 гривень, з 1 грудня – 1 626 гривні;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року – 1 860 гривень, з 1 липня – 1 944 гривні, з 1 грудня – 2 027 гривень;
працездатних осіб: з 1 січня 2018 року – 1 762 гривні, з 1 липня – 1 841 гривень, з 1 грудня – 1 921 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року – 1 373 гривні, з 1 липня – 1 435 гривень, з 1 грудня – 1 497 гривень.
Враховуючи зазначене, у 2018 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:
 

 

2018  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

440,5  

460,25

480,25

Допомога при народженні дитини

41 280

одноразова виплата:

10 320

щомісячна виплата:

860

 

2018  рік

з січня

  з липня

з грудня

Допомога на дітей одиноким матерям

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

 до 6 років 

1 492 

1 559

1 626

 

максимальний

 від 6 до 18 років

1 860

1 944

2 027

 

максимальний

від 18 до 23 років  

1 762

1 841

1 921

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 984

3 118

3 252

від 6 до 18 років

3 720

3 888

4 054

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

746,00

779,50

813,00

від 6 до 18 років

930,00

972,00

1 013,50

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 984

3 118

3 252

від 6 до 18 років

3 720

3 888

4 054

від 18 до 23 років

3 524

3 682

3 842

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

1 700

1 777

1 853

 
 
 
 
 
 
2. Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2018 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2018 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2018 році становитимуть:
 

 

з січня

з липня 

з грудня

для працездатних осіб(21 % ПМ для працездатних осіб)

370,02

386,61

403,41

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100%)

1 373,00

1 435,00

1 497,00

для дітей віком (85%): 
 
до 6 років

1 268,20

1 325,15

1 382,10

від 6 до 18 років

1 581,00

1 652,40

1 722,95

від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 497,70

1 564,85

1 632,85

Доплата на дітей:

 

віком від 0 до 13 років

250

віком від 13 до 18 років

500

 
3. Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у 2018 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2018 рік” з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):
 
Державна соціальна допомога

з січня

з липня

з грудня

особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд

2 876,40

2 960,40

3 074,90

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

2 178,00

2 178,00

2 245,50

особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1452,00

1452,00

1 497,00

особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1452,00

1452,00

1 497,00

на дітей з інвалідністю віком до 18 років

1452,00

1452,00

1 497,00

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд

2 508,40

2 575,40

2 673,90

на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд

1 762,40

1 795,90

1 860,90

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 876,40

2 960,40

3 074,90

на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1 946,40

1 988,40

2 061,40

на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

1 524,60

1 524,60

1 571,85

на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 

3 016,60

3 083,60

3 197,85

на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком до 6 років з надбавкою на догляд 

2 270,60

2 304,10

2 384,85

на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

3 384,60

3 468,60

3 598,85

на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 454,60

2 496,60

2 585,35


Спостережна комісія


Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

Кримінально-виконавчий кодекс України ;

Конституція України ;

Закон України «Про місцеві державні адміністрації»;

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

Розпорядження голои РДА "Про районну спостережнукомісію".
Звіт про роботу районної спостережної комісії за 2017 рік

Спостережна комісія утворена при Онуфріївській районній державній адміністрації, розпочала свою роботу 13 лютого 2004 року. Вказана комісія діяла на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 лютого 2004 року №164-р «Про затвердження Положення про спостережну комісію при Онуфріївській районній державній адміністрації».


Розпорядженням голови райдержадміністрації від 22 серпня 2017 року №317-р «Про районну спостережну комісію» було затверджено положення про районну спостережну комісію в новій редакції та її новий склад у зв’язку з кадровими змінами. Комісія діє у складі голови, заступника голови, секретаря тачленів комісії.


У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», іншими нормативно – правовими актами та положенням про районну спостережну комісію.


Основними напрямками роботи спостережної комісії є взаємодія з адміністраціями виправних колоній з питання умовно-достроково звільнених осіб від відбування покарання; організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; надання необхідної допомоги у трудовому і побутовому влаштуванні особам, звільнених з місць позбавлення волі; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.


Зокрема, з метою забезпечення громадського контролю за дотриманням прав та інтересів осіб, які умовно-достроково звільнені від відбування покарання протягом 2017 року надсилалися запити до сільських таселищних рад району щодо кількості новоприбулих осіб даної категорії, які зареєстровані на підвідомчій території.


Також спільно з сільськими та селищними головами, представниками сільської, селищної радиздійснювалося інспектуваннясімей, в яких проживає ця категорія громадян.В ході перевірки матеріально-побутових умов виявлялись проблеми, які потребують нагального вирішення для повноцінної соціальної адаптації таких осіб: поставлення на облік у центр зайнятості та пошук роботи, вирішення питання з місцем проживання.


Членами районної спостережної комісії, в Онуфріївському районному відділі Кропивницького МВ з питань пробації, періодично проводились лекції з особами, які перебувають на обліку, під час лекційпідобліковим забезпечувалось роз’яснення кримінального та адміністративного законодавства.