Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Добровільне об’єднання територіальних громад        Обласні пропозиції формування територіальних громад

        Районні пропозиції формування територіальних громад

        Графік проведення консультацій-нарад з керівниками районних (міських) робочих груп з підготовки матеріалів до проекту Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області


        


        

        У березні 2015 року Президент України П.О.Порошенко підписав закони, які визначають напрями впровадження механізму децентралізації в Україні, «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про основи державної регіональної політики». Глава держави також направив до парламенту проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (далі - законопроект), який був розроблений та затверджений Конституційною Комісією та переданий Президентові України. Відповідно до Постанови № 2217а/П1 від 27.08.2015, законопроект попередньо схвалено. Зокрема, законопроектом передбачається, що територія України поділена на громади. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України.
Передбачається також, що адміністративно-територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, децентралізації влади, повсюдності та спроможності місцевого самоврядування, сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць з урахуванням історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.
Пропонується також вилучити з конституційного регулювання місцеві державні адміністрації та відповідно скасувати інститут голів місцевих державних адміністрацій. Передбачається утворення виконавчих органів місцевого самоврядування громади, які є підконтрольними і підзвітними раді громади.
Для нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування пропонується запровадити інститут префектів. Проектом передбачено, що префекта призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабінету Міністрів України Президент України. Префект зупиняє дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду.
Метою запропонованих змін до Основного Закону України є відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечення реальної спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні.
Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю для нашої держави, при цьому, на думку провідних фахівців, важливе місце у реформуванні має посідати саме децентралізація влади.


УКРАЇНСЬКИЙ ШЛЯХ ПОЛЬСЬКИМИ ДОРОГАМИ
           Доступно про реформи

        Нормативно-правові документи

        Методичні рекомендації

        Етапи дій об'єднаних громад

        Корисні посилання

        Питання - відповіді

Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien