Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
інформування про стан ринку праціІ Н Ф О Р М А Ц І Я
про стан ринку праці Онуфріївського району у І півріччі 2017 року


Протягом 2017 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 750 чол, в тому числі мали статус безробітного 680 чол. .
Рівень зареєстрованого безробіття становив 2,5% працездатного населення у працездатному віці.

Всього протягом 2017 року до центру зайнятості надійшло 383 вакансії, 86,9 % з яких утворені через плинність кадрів.

Центром зайнятостіпротягомзвітногоперіоду проводилась активна робота по збільшеннюобсягівнаданнясоціальнихпослуг, перебуваючі на обліку в центрі зайнятості громадяни залучались до заходів активної політики зайнятості:

Працевлаштовано за сприяння центру зайнятості 302 чол..
приймали участь в громадських роботах 243 чол. безробітних громадян,
проходили професійну підготовку та перепідготовку за направленням центру
зайнятості 116 чол.

Разом з тим, не вдалось забезпечити працевлаштування інвалідів, які перебували на обліку та мали додаткові гарантії працевлаштування, демобілізованих військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, інші категорії з числа соціально незахищених, черехнедостатнюкількістьвільнихробочихмісць та вакантних посад.

Одною з проблем, яка негативно впливає на обсяги працевлаштування та потребує негайного вирішення , є нелегальна зайнятість, використання праці найманих працівників без укладення трудового договору.

Показовим є той факт, що без зміни обсягів та засобів виробництва чи надання послуг, роботодавець зменшує чисельність працюючих на своєму підприємстві, тимчасові роботи сезонного характеру виконуються із залученням додаткових працівників без жодного натяку на оформлення. Роботодавці створюють на своїх підприємствах «черги» на укладення трудових відносин – перевагу мають ті працівники, які пропрацювали нелегально певний період (6 місяців і більше), і т. інше. Якщо раніше це було характерно для приватних підприємців, то на сьогоднішній день вдаються до порушень і підприємства – юридичні особи. Особливо це відчувається з початком та проходженням сезону сільськогосподарських робіт, в торгівельній галузі та в інших секторах економіки району.

Не дивлячись на збільшення числа вакансій, їхякістьтежзалишаєтьсянезадовільною. З 383 вакансій, які надійшли у І півріччі цього року 48% передбачали мінімальну заробітну плату, 19,7% - обіцяли заробітну плату в межах до 3300 грн. Низький рівень заробітної плати на посадах, якіпотребуютьспеціальноїчипрофесійноїпідготовки , є недопустимим:робитьвакансіюнепривабливою,
меншуєактивністьпошукуроботисереднезайнятихгромадян. Особливо відчуваєтьсяцесередбезробітноїмолоді.

З метою забезпечення зменшення безробіття, вирішенняпитаннязайнятостісоціальнонезахищенихкатегорій, молоді, демобілізованих воїнів, інвалідів, та інших вразливих верств населення, вважаємо за необхідне:

Роботодавцям району забезпечити на своїхпідтриємствахнеухильнедотримання трудового законодавства в частині укладення трудових відносин та оплати праці, відповідно до вимог чинного законодавства.


Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien