Меню

Календар

«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Культура


Шановні жителі Онуфріївського району!

        Відділ культури і туризму Онуфріївської райдержадміністрації просить висловити свою позицію щодо затвердження Гімну району, автором якого є місцева аматорка слова, член літературної студії «Перевесло» Ганна Гога.
        Просимо всіх небайдужих долучитися до обговорення або надати свої тексти на розгляд громадськості. На електронну адресу inbox1@onufrievka.kr-admin.gov.ua
        Термін обговорення до 31 березня 2016 року.


Наш Онуфріївський край –
Золота перлина.
Край звитяги і добра
В серці України.

Де колосяться поля
У степах розлогих –
Сухомлинського земля,
Всім нам дана Богом !

Легендарний кінзавод –
Наш літопис слави.
Скільки знатних нагород
Він приніс державі !

Дендропарк… То є окраса
Історичний ексклюзив.
Цю скарбницю свого часу
Граф Толстой для нас створив.

Наш район – одна родина –
Дружба, працьовита.
І земля у нас гостинна,
Шаною сповита.

Любим землю ми свою,
В нас вона єдина.
Тут у нашому краю
Наша Батьківщина!
        Мережа закладів культури системи Міністерства культури України налічує 33 установи:
        17 закладів клубного типу, 13 бібліотек, 2 школи мистецтв, 1 музей історії району.
        Пріоритетними напрямками роботи відділу культури і туризму є:
        збереження мережі закладів культури;
        участь у Всеукраїнських, обласних конкурсах-фестивалях;
        розширення переліку платних послуг;
        збереження контингенту учнів шкіл мистецтв;
        розвиток туристичної галузі в районі .
        Заклади культури проводять різноманітні культурно-масові заходи для жителів району та постійно беруть участь в всеукраїнських, обласних культурно - мистецьких заходах / «Театральна весна Кіровоградщини», обласний конкурс учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів « Паросток», Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
        В районі 3 колективи, які мають звання «народний»:
        оркестр народних інструментів (діє при районному будинку культури);
        театр малих форм (діє при районному будинку культури);
        жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» (діє при Деріївському СБК).
        Робота бібліотек району спрямована на організацію обслуговування користувачів через надання традиційних та впровадження нових форм бібліотечних послуг, роботу з поповнення бібліотечних фондів, пошук альтернативних джерел фінансування.
        При ЦБС працює 13 публічних центрів регіональної інформації та громадська правова приймальня при центральній районній бібліотеці.
        Центральна районна бібліотека співпрацює з обласною інформаційною службою з актуальних питань жіноцтва та працює в проекті «Розвиток і підтримка мережі громадянської освіти в Кіровоградській області».
        Робота педагогічних колективів шкіл мистецтв району спрямована на популяризацію музичної та художньої культури, залучення до навчання за занять музикою та образотворчого мистецтва нових вихованців, збереження зацікавленості у навчанні дітей з різним рівнем музичних і художніх здібностей. Як наслідок проведеної роботи – збережено контингент учнів.
        Основними напрямками роботи музею історії району у 2014 році були збереження, фотофіксація, інвентаризація предметі музейного фонду України, запровадження платних послуг та їх збільшення відповідно до фактичних надходжень минулого року.Із мови починається мій рід

        Онуфріївська районна бібліотека разом із своїми користувачами відмітила Міжнародний День рідної мови:
        - для учнів 3-х класів у дитячому відділі проведено мовний вернісаж: «Із слова починається людина, із мови починається мій рід» з переглядом виставки-інсталяції: «Мови рідної слова»;
        - для учнівської молоді і старшого покоління в читальному залі працює виставка-інсталяція: «Співай моя мово, співай!», а також проведені літературні посиденьки: «Із мови починається мій рід». Ведучі розповіли про історію започаткування Міжнародного дня рідної мови, створили цікаву розповідь про рідну українську мову, звучали теплі і ніжні слова, такі як: «Ми живемо на мальовничій землі – в Україні. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, живемо ми, наші діти і внуки,і правнуки. Із задоволенням милуємося красою рідної природи, вслухаємося у чарівні мелодії пісень, вбираємо ніжні звуки української мови.


Купавана – цілована хвилями Дніпровими,
Люблена – голублена сивими дібровами,
З колоса пахучого, з кореня цілющого,
Із усмішки і сльози, сонця, вітру і грози
Наша мова!

        У народі кажуть: «Скільки ти знаєш мов – стільки разів ти людина», але найдосконаліше треба знати свою, рідну, материнську мову.


О, не згуби свого родоводу
Безсмертна мово рідна і терпка,
Ти є душа співучого народу,
Що був, і є, і буде у віках».

        Присутні розповіли, що значить для них рідна мова, з чим вона асоціюється, а так як ми особливу красу української мови відчуваємо в усній народній творчості – у різних жанрах: казках, прислів`ях, загадках, у різних народних традиціях і обрядах, в іграх і пісенній творчості, то у вікторині продовжували прислів’я та відгадували загадки.
        Нашу мову порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня.


Мово моя українська, мово моя мила
Ти уся зі співу, весняних дібров,
Ясна - як усмішка, чиста - як сльозина,
Ти моє найбільше щастя і любов.

Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien