» Інформація про район
Інформація про район

Історія заселення нашого краю сягає глибини віків. Скіфи, сармати, авари, хазари, древні славяни, інші племена та народи залишили на теренах району свої відбитки в вигляді курганів та інших об’єктів історичної спадщини.
Інтенсивне заселення краю розпочалося в другій половині 17 ст. на початку 18 ст.,коли з створенням козацької держави наш край ввійшов до складу Полтавського та Миргородського козацьких полків. На території району в серединіХУІІІ ст. налічувалось близько 30 поселень, з них три села (Деріївка, Плахтіївка та Манзурівка), інші козацькі хутори.
З 1752 по 1764 рік наш край входив до складу створеної Нової Сербії
по Указу іператриці Єлизавети . З переселенців Сербії та місцевого населення організуються воєнні поселення для захисту Південних кордонів імперії.
Село Онуфріївка утворилося на місці зимівника козацького старшини Онуфрієнка. Після ліквідації Нової Сербії переходить у власність Михайла Івановича Камбурлея, великого землевласника, сенатора, цивільного губернатора Волині. З його ім’ям пов’язанозаснування Онуфріївського парку – визначної памятки садово – паркового мистецтва 18-19 ст.
У 1821 році, після одруження М.Д.Толстого на донці Камбурлея Катерині, Онуфріївський маєток переходить у власність М.Д.Толстого.
Толсті продовжують роботи по розбудові садового комлексу, невід’ємною частиною якого є Онуфріївський парк.
У створенні паркових композицій активну участь беруть чеські та німецькі майстри садово-паркового мистецтва,Одеський архітектор Оттон та відомий лісовод Базелевич.
У 80-х роках 19 ст. завершується формуваннясадибного комплексу, створюється Новий парк. По своїм планувально-архітектурним особливостям парк відноситься до яскравих зразків англійських парків ландшафтного типу.
Всьогоу володінні у Толстих знаходилося16,5 тис. десятин землі. Графи Толсті були видатними благодійниками і меценатами свого часу. На кошти Михайла Михайловича було збудовано в Одесі перший в Росії стаціонар «Швидкої допомоги». Вони зробили величезний внесок у розвиток землеробства, садівництва та виноградарства Південої Росії. Був почесним депутатом Одеської міської думи.
В другій половині 19 ст. одна частина району входила до Олександрійського повіту Херсонської губернії, інша - до Верходніпровського, Єкатеринославської губернії. Основневиробництво склало сільське господарство (вирощування зернових культур, тваринництво, конярство, вівчарство).
В радянський період з 1925 року район входив до Кременчуцького повіту Полтавської губернії.
З 1932 року район в складі до Харьківської області. З 1937 по 1939 в складі Полтавської області . 10 січня 1939 року створена Кіровоградська область в яку ввійшов наш район.
Наші пращури залишили нам на території району визначні пам’яткиісторичної спадщини. Серед них - Онуфріївський парк - відома пам’ятка садово-паркового мистецтва 18-19 ст., Біла їдальня, кузня, каретний сарай, будинок управителя та інші об’єкти садибного комплексу графа Толстого.