» Новини терцентр
Новини 


День Доброти і Поваги в Онуфріївському

територіальному центрі


Щороку 1 жовтня на всій планеті вшановують мудрих і поважних людей старшого покоління: діти вітають дорогих батьків, онучата - дідусів і бабусь, пенсіонерам телефонують колишні колеги по роботі, проводяться для людей поважного віку різні цікаві заходи і міроприємства.

Перший день другого місяця осені залишив у серцяхстудентів Університету срібного віку Онуфріївського територіального центру також приємні незабутні спогади. В Міжнародний день людей поважного віку та День ветерана працівники територіального центру підготували для пенсіонерівсвяткову програму заходів та сюрпризів.

В цей чудовий сонячний осінній день студенти Університету срібного вікуразом з членами ветеранської організації селища Павлиш відправилися у невелику подорож – відвідали художню галерею м.Кременчука. Працівники галереї провели для пенсіонерів цікаву пізнавальну екскурсію виставковими залами, познайомили з новими експозиціями майстрів-художників. Після екскурсії пенсіонери прогулялися міським парком, помилувалися осінніми краєвидами, погодували лебедів на парковому озерці. З гарним настроєм та безліччю позитивних емоцій поверталися студенти Університету срібного віку в Онуфріївку. Тасюрпризи і несподіванки для пенсіонерів не закінчилися: на лоні природи місцевого дендропарку на трохи втомлених подорожуючих чекало святкове застілля -польова каша, духмяний чай та солодощі, приготовані працівниками територіального центру. Під час обіду лунали улюблені пісні, вірші гуморески. В цей теплийосінній святковийдень всі присутні отримали чудовий заряд енергії та життєвої сили на майбутнє.

Зі святом учасників заходу вітали директор Онуфріївського територіального центру Данилів Н.О., голова Павлиськоїселищної ради Антонова І.С., голова Онуфріївської районної організації ветеранів України Семенова Л.В., голова ветеранської організації селища Павлиш Литвиненко М.А., староста Університету ІІІ віку Живан Л.І. Вони побажали всім присутнім міцного здоров’я, добробуту, родинного тепла, миру та злагоди.

Захід відбувся за спонсорської підтримки Павлиської селищної ради (голова Антонова І.С.) та ТОВ «Злагода» (голова Нелень В.В.) за що Вам шановні, велика шана та вдячність. Студенти Університету ІІІ віку щиро дякують начальнику відділу освіти районної державної адміністрації Самородченко О.Г. за надання транспорту для проведення екскурсії та водіям Байдаку С.В. і Симканичу С.В. за допомогу у проведенні заходу.
Перевірки своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Браїлівка, с Омельник,с.Байдакове та с.Млинок.


04 вересня 2018 року  здійснено виїзд до с.Браїлівка в складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціального працівника відділення денного перебування Курченко О.А. Виїзд до підопічних проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальним робітникомВисочиною К.М. (10 осіб).

06 вересня 2018 року  завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГога Н.І., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним сіл Омельник та Байдаково соціальними робітникамиПівень С.В. та Кобилецькою Н.І. (17 осіб).

11 вересня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В., здійснили виїзд до с.Млинок для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Лопатою О.І.(10 чоловік).

Проведено роз’яснювальну роботу серед населення по питанню отримання послуги «Догляд вдома» та надано підопічним гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей бувших у використанні.

Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів харчування, медикаментів, прибирання житла,  допомога в приготуванні їжі, сплата платежів та інші;проводять роботу по підготовці підопічних до опалювального сезону. Сестра медична підопічним вимірювала артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийомумедичних препаратів, призначених лікарем.

Роботою соціальних робітників підопічнізадоволенні, вдячні за доброту, чуйність, увагу та отриману гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.


                                      Традиційнізустрічі в кафе «Самоварчик».

30 серпня 2018 року в територіальному центрі Онуфріївського району відбулася традиційна зустріч слухачів Університету ІІІ віку в кафе «Самоварчик», на якій вітали іменинників липня - серпня: Компанієць В.Є., Карюк Т.О., Хміль А.О., Біляєву В.С., Живан Л.І. та Горбуліну О.М., якій напередодні виповнилось 80 років.

Свято розпочалось представленням іменинників та привітаннями їм від працівників територіального центру. Всі присутні переглянулимузичні відеопривітання та фотографії про життя іменинників в Університеті, а винуватці торжества отримали в подарунок рукавички-прихватки, виготовленіпрацівниками територіального центру.

Зустріч проходила за участю завідуючої сектором інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю райдержадміністрації Єрмакової І.М., голови ради Онуфріївської районної організації ветеранів України Семенової Л.В. та голови ветеранської організації селища Онуфріївка Безуса В.І. Вони привітали ювіляра і іменинників та вручили їм цінні подарунки.

Багато гарних та добрих слів про іменинників прозвучало від друзів та колег по Університету. Іменинникам читали вірші: Цілуйко Ю.С., Ніколоянс Л.А., Шморгун В.І., Турлюн З.М., гуморески Прокопенко Г.В., Скок Л.Я., співали пісень Гриценко О.С., Зінченко Н.Г., робили їм компліменти. Сюрпризом на святі стало прибуття «Старика Хоттабича» Матюха М.М., який виконував всі бажання іменинників. Розвеселила всіх сценка «Два куми» у виконанні Мороза М.М. та Ялисоветського В.М.

Завершилось свято теплим, дружнім спілкуванням за чашкою чаю з солодощами, якими пригостили іменинників.

20 серпня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив складі:завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гоги Н.І., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.).

Виїзди до підопічних смт Павлиш проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітниками Пелипенко С.П., Клименко Л.В., Чайки Н.В., Калюх Л.Г., Башлій С.Д., Ілло Т.І., Сущенко К.С.в кількості 10 осіб.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.Привітали ювіляра!

09 серпня 2018 року своє 95-річчя відсвяткувала жителька смт Онуфріївка Погрібна Ганна Порфирівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завіталипрацівники територіального центру фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., перукар територіального центру Гарусова Л.Ю., соціальний робітник ГогаСвітлана Василівна, які привітали Ганну Порфирівну з днем народження, побажали щасливих років та міцного здоров’я, хоча в свої роки ювіляркабадьора та сповнена оптимізму і оточена увагою рідних. Разом зі щирими привітаннями присутні вручили подарунки та квіти.
Прощання з літечком
09.08.2018 рокус лухачі Університету ІІІ віку Онуфріївського територіального центру провели останнєзаняттялітнього студентського табору наострові місцевогодендропарку.
Цікаві повідомлення про походження назв літніх місяців та свята, які відмічають влітку, підготували СеменоваЛ.В.,ШморгунВ.І.,СинипостілР.І., ЖиванЛ.І., Цілуйко Ю.С. Студентка Університету ІІІ вікуГриценко О.С. розповіла слухачам , що на Україні є багато свят, але свято Івана Купала вважається одним із найпоетичніших, яке відзначалося і в минулому, і зараз, та познайомилаз головними діючими особами свята – Купайлом та Мареною. А вокальний колектив «Журавушка» виконав купальські пісні «Ой на Івана, та й на Купала», «Заплету віночок», «Марена».
Традиційним стало приготування української національної страви. Смачний грибний суп, разом з працівниками територіального центру, приготувалаГриценко О.С.
З гуморесками на тему літніх відпусток та відпочинку на курорті виступили Прокопенко Г.В., Ялисоветський В.М.,СкокЛ.Я., Матюха М.М.З гарним настроєм поверталися підопічнідодому,отримавши чудовий заряденергії та життєвої сили на майбутнє.
Територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Онуфріївського району
Виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив

06 серпня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив складі: завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогитериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гоги Н.І., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестри медичного відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.).
09 серпня 2018 рокузавідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогитериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гога Н.І., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медичного відділення денного перебування Корабльова С.В. здійснили виїзд до села Куцеволівка
Виїзди до підопічних смт Павлиш та с.Куцеволівка проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиКлименко Л.В., Неділько О.А., Чайки Н.В., Калюх Л.Г., Башлій С.Д. по смт Павлиш в кількості 11 осіб та Шашло Ю.С., Корецькою А.Г. по с.Куцеволівка в кількості13 осіб.
Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестри медичні вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірили своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру, спілкуючись з підопічними, підтримували їх, просили незамикатися на побутових та фінансових проблемах.
Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.

Здрастуй, літо краснеє!


Літо – одна із найпривабливішихпір року. Адже саме влітку достигає найбільше плодів і ягід. Бджоли збирають цінний і цілющий мед. Запахи різнотрав’я і пташині мелодії чарують своєю надзвичайністю і надихають людину на працю та життєлюбство.

19 червня 2018 рокуслухачі «Університету ІІІ віку»територіального центру Онуфріївського району провели своє перше, в цьому році, заняття,яке було присвячене ознайомленню з цілющими властивостями ягід, їх поживною користю для організму людини та з різноманітною кількістю смачних і корисних страв з них, на лоні природи острова місцевогодендропарку.Присутні із задоволенням відгадували загадки про ягоди, ділились досвідомприготування ягідних консервів, джемів, варення та дізнались про нові рецепти приготування різновидів ягідних супів,історію їхвиникнення, географічний і національний розподіл та значення в житті людини.

Староста групи Живан Л.І. з працівниками територіального центру зварили смачний грузинський суп Харчо, почастували всіх присутніх та розповіли про особливостійого приготуванняна вогнищі.Будь-який відпочинок не обходиться без жартів та гумору. Ялисоветський В.М., Скок Л.Я., Ніколоянс Л.А.підняли настрійсвоїм друзям дотепними гуморесками та анекдотами.Із великим задоволенням присутні виконали фізичні вправита помилувалисякраєвидами. Після смачного обідута від враженьнавколишньої краси літнього парку полилися чудові задушевні пісні у виконанні співочогоколективу «Журавушка». Заняття і відпочинок вдалися на славу. Краснеє літо, здрастуй!Привітали ювіляра з 90-річчям !

24 червня 2018 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька с.Успенка Бобрик Марія Савеліївна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Рябова Тамара Іванівна та голова Успенської сільської ради Сіра Наталія Яківна, які привітали Марію Савеліївну з днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували квіти з подарунками.


Враховуємо думку соціальних робітників для покращення надання соціальних послуг жителям району.


Метою проведення анкетного опитування серед соціальних робітників є визначення їх рівня самооцінки та вивчення їх думки щодо задоволення від роботи, надання пропозицій для покращення умов праці, підвищення ефективності в роботі та покращення роботи установи. Опитування соціальних робітників проводилося в червні місяці 2018 року шляхом заповнення анкет, які містили 13 питань. За результатами проведеної роботи отримано 38 заповнених анкет.

Дані про опитуваних:

  1. за освітою:

неповна середня-2.6%

середня-42.1%

середня-спеціальна-52.6%

вища-2.6%

2)за стажем роботи:

0 – 1 років-2.6%

1 – 10 років-63.1%

11 -20 років-21.1%

21 і більше-13.2%


Підсумки анкетування по кожному питанню анкети (у процентному відношенні до загальної кількості робітників) :

1.Чому Ви обрали професію соціального робітника?

Аналіз відповідей показав, що 84.2% вибрали професію тому, що хочуть допомагати людям поважного віку. Це свідчить про те, що соціальні робітники свідомо вибрали професію і розуміють свою потрібність і значимість для своїх підопічних, ще 10.5%, що робота була за місцем проживання, а 5.3% - не було іншого вибору.


2.Які труднощі, на Вашу думку, впливають на ефективність роботи?

Аналіз відповідей показав, що труднощами в своїй роботі опитувані вважають тяжку фізичну працю та як результат - проблемизі здоров’ям –65,8%, а також часті звернення підопічних у позаробочий час -18,4% та інше - 15,8%.

Це свідчить про те, що у роботі соціальних робітників має місце синдром психологічного вигорання і тому необхідно проводити тренінги з питань емоційного вигорання та формування навичок володіння собою.


3.Визначте кількість підопічних, з якими у Вас стосунки добрі, нормальні, не завжди добрі.

Анкетовані визначилидля себе кількість підопічних, з якими у нихдобрі стосунки -242 особи,нормальні – 143 особи та не завжди добрі лише 5 осіб. Такі дані свідчать прогарні навички комунікації та міжособистісне спілкування, уміння знаходити спільну мову з людьми літнього віку.


4.Чи задоволені Ви своєю роботою?

Загалом 92,1% робітників відповіли, що задоволені своєю роботою; 7,9 % більш схильні до відповіді «ні», ніж «так» .


5.Оцініть свою роботу за 5-бальною шкалою.

При визначенні оцінки роботи за півріччя 44,7% соціальних робітників оцінили себе на 5 балів; 55,3 % - на 4 бали.


6.Чи вважаєте Ви за необхідність підвищувати свій професійний рівень?

92,1% соціальних робітників вважають корисними й потрібними семінари-навчання та знання, отримані на них.

Для підтримки та збільшення рівнязадоволеності обраною професією, на думку опитуваних, слід частіше проводити семінари-навчання, на яких соціальні робітники отримували б більш грунтовні рекомендації з практичної психології та основ догляду за людьми похилого віку та тими, хто має особливі потреби.

7.Чи виникаютьу Вашій роботі проблеми з дотримання Державного стандарту догляду вдома?

Аналіз відповідей показав, що всі соціальні робітники дотримуються вимог Державного стандарту догляду вдома, однак у ході роботи виникають причини, через які вони можуть надавати послуги поза межами стандарту.


8. Ваші пропозиції щодо покращення роботи.

У пропозиціях щодо покращення роботи було зазначено, що необхідно вивчати досвід інших територіальних центрів, а також проводити роз’яснювальну роботу з підопічними щодо дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома;поважного відношення до соціального робітника,його роботи та інших працівників установи. Також необхідно придбати спецодяг та робочі сумки.


Зворотній зв’язок із соціальними робітниками дає можливістьбільш чітко планувати роботу, враховуючи дані анкетування, і спільно удосконалювати систему надання соціальних послуг.Завідувач відділення соціальної

допомоги вдома                                                                Л.Бацак


Фахівець із соціальної допомоги вдома                                 С.Нагайченко13 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Богачук С.М., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціального робітника Кам»янської Ю.Г. по селу Успенка в кількості 8 осіб.

По результатам перевірки прийняті відповідні заходи реагування. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Також підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.


ВИЇЗД В с.ПОПІВКА


31 травня 2018 року  здійснено виїзд до села Попівка мультидисциплінарної команди в складі: фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г.,робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги(Криценко В.М.) та соціального робітника територіального центру (Кириченко С.І.). Виїзд до підопічних проведено з метою перевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиРафальською О.І., Паламарчук В.С. та Череп»яною Н.А. в кількості 12 осіб.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки,надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Разом з тим, за проханням підопічних села Попівка робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценком В. М. та соціальним робітником Кириченком С. І. було виконано роботи по косінню трави.

Підопічніроботою соціальних робітників задоволенні,вдячні за доброту, чуйність,увагу працівникам територіального центру та за надані їм послуги.


 

ПЕРЕВІРКА РОБОТИ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВ В сел.ОНУФРІЇВКА


Протягом червня місяця 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., фахівець із соціальної допомогивдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Бурлаки Л.А., Думанської Н.Ф., Приходько Т.О., Гоги С.В. по смт Онуфріївка в кількості 11 осіб. Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають послуги відповідно до Державного стандарту. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру, спілкуючись з підопічними, допомагали своїми порадами у вирішенні проблем.Група «Здоров’я»продовжує свою діяльність.


Кожного четверга о 10 год. ранку проводяться заняття групи «Здоров’я» в Онуфріївському парку. Запрошуємо всіх бажаючих пенсіонерів оздоровитися, приєднавшись до нашої групи, та отримати позитивні емоції, помилувавшись красою рідного краю.Завдяки співпраці покращилися умови праці


Від старості не можна ні втекти, ні відкупитися. Але одна річ – жити на схилі літ поруч із рідними, люблячими людьми, і зовсім інша – залишитися самому у чотирьох стінах. Ось тоді на допомогу одиноким непрацездатним громадянам і приходять соціальні робітники Онуфріївського територіального центру, які стають для пенсіонерів не тільки помічниками у всіх справах, а просто рідними і близькими людьми.

Для покращення обслуговування підопічних протягом 2016-2017 років, за кошти спеціального фонду установи, придбано для соціальних робітників 15 велосипедів на суму 45,6тис.грн.; а в 2018 році – 2 велосипеди на суму 6,6 тис.грн, які отримали 2 соціальні робітникиселищ Павлиш та Онуфріївка (Башлій С.Д. таТретяк І.І.).

Протягом 2017 року виділено субвенціїсільськими та селищними радами на загальну суму – 56,0 тис. грн., що дало можливість придбати та видати соціальним робітникам установи 18 велосипедів.

З великим розумінням і підтримкою поставилися голова та депутатський корпус Василівської сільської ради до виділення в 2018 році територіальному центру Онуфріївського району субвенції в розмірі 3,5 тис. грн. для придбання велосипеда соціальному робітнику, що обслуговує пенсіонерів на їхній території за що їм велика шана та вдячність. Соціальний робітник с. Василівка Павлюк О.В. в урочистій обстановці в присутності працівників сільської ради та працівників територіального центру отримала в користування прекрасний велосипед привезений ПП Шрамко П.І..

Новенькі велосипеди допоможуть соціальним робітникам у своєчасному та якісному обслуговуванні підопічних.

Поряд з цим, підопічні с. Василівка отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей отриману від ФОП Бодюл О.В. м.Світловодськ.
Тепло родинного свята.


Нічого немає у світі найдорожчого для людини, ніж її сім’я. «Без сім’ї − немає щастя на землі», «Від родини йде життя людини», -так говорять у нас на Україні. Сім’я – це основа основ і для кожної людини і для кожної держави.

Такі думки прозвучали на святковому заході «Тепло родинного вогнища», який відбувся в територіальному центрі Онуфріївського району, і був приурочений до Всесвітнього дня родини. Свято, ведучими якого були слухачі Університету Карюк Т.О. та Матюха М.М., зібрало в затишній залі територіального центру слухачів та випускників Університету ІІІ віку різних років. Наголошувалось на те, що навчання в Університеті об’єднало слухачів в дружну, згуртовану родину. Присутні переглянули фотослайди про заняттята свята університетської родини, їх відпочинок разом за багато років.

У виконанні слухачів Університету ІІІ віку прозвучали пісні, поезії, народні прислів’я та приказки про сім’ю, родину, батьківський дім, а слухачка Університету Шморгун В.І. прочитала власний вірш про любов матері. Особливо розчулив присутніх виступ та музичні вітання юних артистів – вихованців центру дитячої та юнацької творчості (керівники Бішінтєєва О.В. та Приліпко В.І.). Вшанували на святі мам-героїнь (Шморгун В.І., Курченко К.Г., Цілуйко Ю.С.) та представника родинної династії Кубанова Ю.М..

Слухачі Університету, як і всі українці, люблять жартувати. Розвеселив присутніх дотепними гуморесками Ялисоветський В.М., а гумористична сценка «Бабуся і онук» у виконанні Живан Л. І. та Біляєвої В.С. визвала у глядачів шквал сміху. Із задоволенням присутні виконали жартівливу пісню про дідусів та бабусь.Завершилось свято дружнім спілкуванням за чашкою духмяного чаю з солодощами.
Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Дереївка

24 травня2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В., здійснили виїзд до с.Дереївка для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Шимон О.І.(9 чоловік).

Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки. Під час перевірки підопічних сестра медичнавимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем. Підопічні відділення роботою соціального робітника  задоволені.

Також підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.
24.05.2018р. розпочався літній оздоровчий курс на свіжому повітрі для підопічних територіального центру. Люди похилого віку з задоволенням займаються фізичними вправами в Онуфріївському дендропаку. Дружньо і весело ідуть «скандинавською ходьбою» зеленими стежками.

Заняття провели сестра медична відділення денного перебування О.Алєксєєнко та соціальний працівник О.Курченко. Оздоровчі заходи проходитимуть кожного четверга о 10 годині. Запрошуємо всіх бажаючих людей похилого віку приєднатися до нашої групи здоров’я.
Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

смт.Павлиш


15 та 22 травня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарною командоюв складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районуБацак Л.А., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.). Виїзд до підопічних (23 особи) проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиКлименко Л.В., Неділько О.А., Пелипенко С.П., Ковтун А.М., Томило Н.М., Калюх Л,Г., Чайка Н.В., Сущенко А.С.,Ілло Т.І. .

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

З метою наданняроз’яснень законодавства в частині отримання у відділенні соціальної допомоги вдома соціальної послуги «Догляд вдома», члени мультидисциплінарної команди відвідали сім»ю Чепурного Г.А. та Чепурної Л.М..Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Омельник та Байдаково


17 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним сіл Омельник та Байдаково соціальними робітникамиПівень С.В. та Кобилецькою Н.І.(в кількості 17 осіб).

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки,надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Підопічніроботою соціальних робітників дуже задоволенні та вдячні за доброту, чуйність та увагудо них. Разом з тим, Сова І.О. та Панасенко А.П. виявили бажання та написали слова вдячності соціальним робітникам.

Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.9 Травня – незабутня пам’ятна дата, яка назавждизалишиться символом героїчногоминулогоукраїнського народу. З нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у територіальному центрі Онуфріївського району 11 травня відбувся урочисто-святковий захід «Екскурсія пам’яті».
Маршрут «Екскурсії пам’яті» проходив по пам’ятним місцям селища Павлиш та села Сметанівка. Вшанувати пам’ять воїнів, полеглих на фронтах Другої світової війни, разом з слухачами Університету ІІІ віку,що працює при територіальному центрі, прибули Терещенко Валерій Андрійович – секретар Павлиської селищної ради, Семенова Людмила Володимирівна – голова районної ради ветеранів України, делегація від ветеранської організаціїселища Павлиш на чолі з головою ради ветеранівс. Павлиш- Литвиненком Миколою Андрійовичем, Ворон Світлана Михайлівна – директор Онуфріївського музею.
Слухачі Університету ІІІ віку відвідали під час екскурсії Пам’ятний знак воїнам-землякам, що увічнює пам’ять про загиблих на війні жителів селища Павлиш, Братську могилу радянським воїнам та Пам’ятний знак воїнам-землякам, що розташовані в селі Сметанівка, де прочиталивірші та виконали пісні воєнних років. З розповіддю про важкі бої, які точилися за визволення селища Павлиш та села Сметанівка, виступила Ворон С.М. Пам’ять про загиблих на фронтах Другої світової війни односельців та визволителів села вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів разом з гостями і жителі с.Сметанівка, які подякували слухачам Університету за візит та за виступ.
Особливо зворушливо пройшла зустріч з працівниками сільськогосподарського підприємства «Верес», на території якого знаходиться Братська могила радянських військовополонених. Звітальним словом до присутніх звернулася Дзюба Тамара Трохимівна – заступник директора філії ТОВ «Верес», змістовною була розповідьПеннера Олександра Володимировича про пам’ятне місце, де в роки окупації знаходився фашистський концтабір для військовополонених. В пам’ять про загиблих присутні запалили свічку пам’яті та вшанували всіх хвилиною мовчання з покладанням квітів. Зустріч проходила за підтримки та участі директора ТОВ «Верес» Дзюби Олександра Івановича.
Завершилась «Екскурсія пам’яті» біля Братської могили радянським воїнам та Пам’ятного знаку на честь звільнення селища Павлиш, де Литвиненко Микола Андрійович розповів про історію створення меморіалу. Присутні вшанували пам’ять про загиблих на війні хвилиною мовчання та покладаннямквітів.
Святкового настрою присутнім додав виступ ансамблю «Павлишанка». Завершилася зустріч теплим спілкуванням з частуванням польовою кашею та співанням пісень воєнних років.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.РОБОТА «МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ» В сел. ПАВЛИШ


04 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А.,фахівець із соціальної допомоги вдома І категорії відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Ілло Т.І., Калюх Л.Г., Томило Н.М., Башлій С.Д. по смт Павлиш (в кількості 11 осіб). Також, в рамках проведення обласної акції «Зірка пам’яті», напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,здійснено відвідуванняінваліда І групи ВВВ Шевченка Івана Яковича та надана допомога в рубанні дрів соціальним робітником відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Кириченко С.І.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірки сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. 
ПЕРЕВІРКА РОБОТИ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВВ сел.ОНУФРІЇВКА


03 травня 2018 року  завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Онуфрієнко Н.К., Думанської Н.Ф., Пузь О.В., Кравченко Т.І., по смт Онуфріївка в кількості 13 осіб. Також, в рамках проведення обласної акції «Зірка пам’яті», напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, здійснено відвідуванняінваліда І групи ВВВ Кохна Михайла Якимовича.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Приємні зустрічі в кафе «Самоварчик».

Вже традиційними стали зустрічі слухачів Університету ІІІ віку, що працює при територіальному центрі соціального обслуговування населення Онуфріївського району, в кафе «Самоварчик», які проводяться один раз на два місяці. От і26 квітня 2018 року кафе гостинно зустрічало гостей, щоб привітатиіменинників березня – квітня: Норову Л.Ю., Козловську Л.І., Ялисоветського В.М. та Ракович Г.Х..

Зустріч розпочалась з представлення винуватців свята. Багато гарних та добрих слів про іменинників прозвучало від друзів та колег по Університету. Для нихчитали вірші, гуморески, співали пісень.

Розвеселили гостей славнозвісні «Баба Параска та баба Палажка»(ПрокопенкоГ.В. та Скок Л.Я.), які поздоровили іменинників та розповілипро «переваги Інтернету». Завітав на свято навіть «кореспондентз київської газети»(Алєксєєнко О.В.), який передав іменинникам привітання від зірок «шоу бізнесу». Головним сюрпризом свята став виступ фольклорного ансамблю «Козачка» (керівник Демчук Л.А.)із села Успенка. Отримали іменинники вітання та подарунки і від працівників територіального центру, які підготували для них показ слайдів з фотографіями пронавчання іменинників в Університеті,музичне відеопоздоровленнята рукавички – прихватки, виготовлені швачкою (Тущенко Н.В.) установи.

Завершилась зустріч дружнім спілкуванням за чашкоючаю із солодощами, якими пригостили іменинники. Збори працівників установи.

25 квітня 2018 року в приміщенні установи проведено щомісячні збори працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району на яких розглядали нагальні питання, які виникають під час роботи працівників установи: заслухали звіти соціальних робітників про виконнання їх посадових обов»язків із проведеним аналізомроботи завідувачем відділення соціальної допомоги вдома; проведено аналіз діяльності відділень установи в квітні місяці та окреслено план діяльності на травень місяць; зроблено аналіз проведення районної програми «Турбота-ХЛІБ», в частині отримання підопічними пасхальних кексів до Великодня; проведено лекцію та практичне заняття на тему «Обережно кліщі. Перша допомога при укусах кліщів» із залученням відеотехніки.

Заступник головного лікаря комунального закладу «Центру первинної медико-санітарної допомоги Онуфріївського району» Клименко Т.П. провела інформаційно-роз’яснювальну роботу з приводу медичної реформи в Україні та районі. 

ВИЇЗД В сел.ПАВЛИШ

24 та 27 квітня 2018 року здійснено виїзд мультидисциплінарної команди в сел.Павлиш. Пенсіонерам свої послуги надавали перукар (Гарусова Л.Ю.) та соціальний робітник (Кириченко С.І.). відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги , який надавав послугу «рубання дрів» та «дрібний ремонт прибудинкової території», сестра медична відділення денного перебування (Алєксєєнко О.В.) надавала соціально-медичні послуги по вимірюванню тиску, проводила роз’яснювальну роботу, стосовно правильності харчування, перевіряла санітарний стан помешкань підопічних. Виїзди до підопічних відділення соціальної допомоги вдомапроведено також з метою перевірки своєчасності та якості їх обслуговуваннясоціальними робітникамисел.Павлиш (Чайкою Н.В.,Калюх Л.Г., Ілло Т.І., Клименко Л.В., Лисенко Н.С.) завідувачем відділення соціальної допомоги вдома (Бацак Л.А.) Перевіркою встановлено, щосоціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки і підопічні в ідділення їх роботою задоволені;нарікань та скарг на роботу немає. 
                                       


                                            В Україні дзвони дзвонять, - це у нас Великий день!

До свята Воскресіння Христового в Університеті ІІІ віку, що працює при територіальному центрі Онуфріївського району, 10 квітнябуло проведено заняття, на якому слухачі ознайомились з історією виникнення свята, з його обрядами та традиціями. Працівники територіальногоцентрупідготували для підопічнихмузичне відеопривітання з Великоднем, а слухачі віршамивітали один одного та пригощали всіх своїми пасками. З душевними розмовами за чашкою чаю, в дружній обстановці гості пригощались пасками та обмінювалисядосвідом з їх випікання.
З турботою про самотніх.

З весняним теплом, коли природа скинула окови зимового сну, кожна українська родина з світлою радістю зустрічаєнайголовніше православне свято Христового Воскресіння. Це свято несе в собі християнські цінності, любов до ближнього, милосердя та доброчинність.

Великдень – це родинне свято, на нього збирається вся рідня. Доброю традицією єходити в гості, носити частування, обмінюватись пасками, писанками. Але поруч з нами живутьсамотні люди похилого віку, які позбавлені родинного тепла, інваліди,які опинилися в складних життєвих обставинах.

Тому працівники територіального центру соціального обслуговування (наданнясоціальних послуг) Онуфріївського району,на чолі з директором Данилів Н.О.,розробили районну програму «Турбота-ХЛІБ» на 2018 – 2019 роки, яка була затверджена на сесії Онуфріївськоїрайонної ради. Програма передбачаєнадання безкоштовної хлібобулочної продукції до таких свят, як Різдво, Міжнародний жіночий день 8Березня, Великдень, День людей похилого віку та інших визначних та святкових дат малозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, які знаходяться в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в територіальному центрі.

Засухими офіційними словами програми криється щира, непідробна радість людей похилого віку, коли до них в оселюнапередодні Великодня завітали соціальні робітники з духмяними пасками. За короткий час було роздано пасок 397-мипідопічнимтериторіального центру, на суму8885гривень. Та разом з солодким частуванням працівники територіального центру подарували своїм підопічним частинку душевного родинного тепла та святковий великодній настрій.


Територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Онуфріївського району.
Привітали ювілярів !


31 березня 2018 року своє 95-річчя відсвяткувала жителька с.УспенкаМарченко Клавдія Артемівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завіталипрацівники територіального центру завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний працівник відділення грошової та натуральної допомоги Богачук Світлана Миколаївна, соціальний робітник Рябова Тамара Іванівна та представникУспенської сільської ради Кушнірова Наталія Іванівна, які привітали Клавдію Артемівну з днем народження, побажали щасливих років та міцного здоров’я, хоча в свої роки ювіляркабадьора та сповнена оптимізму і оточена увагою своїх рідних. Разом зі щирими привітаннями присутні вручили подарунки.


«Корифеї української сцени»


Під такою назвою для студентів Університету ІІІ віку при територіальному центрі Онуфріївського району26 березня 2018 р. було проведено заняття, присвячене Міжнародному Дню театру.

Слухачі ознайомились з передумовами виникнення професійного театру корифеїв, історією його розвитку, найяскравішими представниками театру корифеїв та їх внеском у розвиток українського театрального мистецтва. Розповідь супроводжувалась показом слайдів. До заняття була підготовлена фотовиставка «Театральне мистецтво Кіровоградщини», з якої присутні змогли дізнатись про минуле та сьогодення театрального мистецтва на Кіровоградщині. Студенти Університету ІІІ вікус задоволенням переглянули уривок з вистави «Мені являлася любов» у запису та насолодилися грою акторів. Закінчилось заняття читанням вірша «Три монологи про театр» у виконанні слухачів Університету ІІІ віку. Всі присутні на занятті виявили бажання при можливості відвідатитеатр.


Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Мар’ївка


22 березня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В., перукар Гарусова Л.Ю. здійснили виїзд до с.Мар’ївка для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Козловою О.С.(8 чоловік).

Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки. Під час перевірки підопічних сестра медичнавимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем. Перукарем територіального центру було надано послугипідопічним зі стрижкивдома.Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені.

Під час спілкування голова Мар’ївської сільської ради Мишастий І.В. відмітив співпрацю із соціальним робітником Козловою О.С.
20 березня 2018 рокуздійснено виїзд мультидисциплінарної командив с.Попівка в складі завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н. І., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С. Г., перукаря територіального центру Гарусової Л. Ю., та сестри медичної Корабльвої С.В. Підопічним пенсіонерам свої послуги надавали перукар та сестра медична. Здійснено перевірку обслуговування підопічних відділення соціальної допомоги вдома з метою надання своєчасності та якості обслуговування соціальними робітниками Рафальською О.І. та Череп»яною Н.А. Всіпідопічнізадоволенітавдячніза надані їмпослуги.
Виїздв с.УСПЕНКА та с.МЛИНОК


15 березня 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування Корабльової С.В., перукаря установи Гарусової Л.Ю. здійснили виїзд в с.Успенка та с.Млинок. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома(соціальні робітникиРябова Т.І., Залоїло С.С., Лопата О.І. ),надалиперукарські послуги жителямс. Успенка та с.Млинок в приміщенні Успенської сільської ради та на дому,та провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо переліку послуг, які вони можуть отримати в територіальному центрі. Під час перевірки сестра медична вимірювала артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем та проводила індивідуальні бесіди про підтримання та збереження їхнього здоров’я.

Завідувачі відділеньБацак Л.А., Гога Н.І зустрілися з головою сільської ради СіроюНаталією Яківною, яка відмітила, що  соціальні робітники відповідально, добросовісно ставляться до своєї роботи таналежно виконують функціональні обов’язки. Разом з тим обговорювалися перспективи подальшого надання транспортної послуги «Соціальне таксі».


ВИЇЗД В с.ЗИБКОВЕ.


27 лютого 2018 рокуздійснено виїзд мультидисциплінарної команди в с.Зибкове. В приміщені сільської ради надавали пенсіонерам свої послугиперукар (Гарусова Л.)та сестра медична (Корабльова С.) територіального центру. Виїзди до підопічних відділення соціальної допомоги вдомапроведено з метою перевірки своєчасності та якості їх обслуговуваннясоціальним робітником (Погрібняк О.В.). Всі підопічні задоволеніта вдячні за надані їм послуги.


Привітали ювіляра з 90-річчям !

25 лютого 2018 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька смт.Онуфріївка Кохно Олександра Прохорівна, учасник війни, ветеран праці. Цього дня до іменниці завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Пузь Оксана Вікторівна. Працівники територіального центру привітали Олександру Прохорівну з днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували подарунки.

Кафе «Самоварчик» знов зустрічає гостей.


27.02.2018 року в територіальному центрі Онуфріївського району відбулась чергова, вже традиційна для слухачів «Університету ІІІ віку», зустріч в кафе«Самоварчик».Для іменинниківсічня-лютогопрацівники територіального центру та колеги по Університету підготували вітальну програму.

За гумористичним сюжетомлекцію з астрономіїв Університеті читає фізрук,(роль якого чудово зіграла сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В.), а іменинниці - Кива Г.І., ПоходійВ.М., Гула Т.І., КравченкоГ.Ф., Синипостіл Р.І., Фургайло Л.Ю., Капленко Л.Ф., Шморгун В.І.– це зірочки, яких зібрали із зодіакальних сузірь, та помістили напочесне місце на зірковому небосхилі. Іменинницьпривітали музичним відео-поздоровленням та вручили їм подарунки:рукавички-прихваткита квіти-сувеніри. Всі присутні із задоволеннямпереглянули через проектор фотографії заходів, у яких безпосередньо приймали участь всі іменинниці.

Від колег по «Університету» з вітальним словом виступила староста групи Живан Л.І. Цікаві побажання у вигляді чародійних яблук подарувала іменинницям Карюк Т.О., розвеселили присутніх своїми дотепними гуморескамиСкок Л.Я.та Прокопенко Г.В. А «два куми»(Матюха М.М. та Ялисоветський В.М.) з гумористичної сценки розповіли як правильно вітати жінку з днем народження. Гості читали іменинникам вірші, співали пісень, а іменинниці пригостили всіх смачними солодощами з духмяним чаєм із самоварів. Зустріч пройшла у приємній атмосфері надзвичайно теплого спілкування.
З першим теплим подихом весни розквітають ніжні весняні квіти і разом з ними до нас приходить чудове свято – Міжнародний жіночий день. Напередодні свята 5 березня у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) дляслухачів Університету ІІІ віку й одиноких громадян був організований святковий захід. Привітати жінок з святом завітали: голова районної державної адміністрації Самородченко С.М., голова районної ради Уткіна Т.І., Онуфріївський селищний голова Пивовар Л.Ф. Від імені чоловіків жінок привітала директор територіального центру Данилів Н.О. Побажання міцного здоров'я,благополуччя,злагоди запрошені зустрічали оплесками. Приємні хвилини відпочинку і спілкування із піснею про матір підготували учасники вокального ансамблю «Павлишанка» Павлиського селищного будинку культури та вихованці районного центру дитячої та юнацької творчості.

Присутні дякували за чудову можливість спілкування, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято продовжувалося за святковим солодким столом та запашним чаєм.ЗУСТРІЧ З ПРЕКРАСНИМ.

20 лютого 2018 року слухачі «Університету ІІІ віку» територіального центру Онуфріївського району були запрошені на звітний концерт до Онуфріївської школи мистецтв. Викладачі та учніОнуфріївської школи мистецтв радо зустрічали людей поважного віку, всіх бажаючихдолучитися до прекрасного, батьківучнів та запрошувалидо концертної зали.

Концерт учнів школи мистецтв розпочався з виступу оркестру народних інструментів під керівництвом директора Онуфріївської школи мистецтв Троянського Ігоря Григоровича. З першого ж твору «Осінній сон», якийвиконали юні музиканти, зала наповнилася чарівними звуками музики. В концертній програмі звучали і народні твори, і твори відомих композиторів. Гості із великим задоволенням насолоджувалисьі чудовимспівомюних вокалістів, і віртуозною грою юних музикантів. Слухачі тепло приймали кожен виступ, незалежно, чи це більш досвідчений виконавець, чи зовсім юний учень.

По закінченню концертної програми,від присутніх, лунали слова вдячності учням: Чепурному Олександру, Глущенко Ірині, Стрельцовій Аліні, Даниленко Максиму, Летодіані Марго,Чепак Станіславі, Балабусі Андрію, Лікаренку Назару,Єлисаветській Діані,Талату Артему, Павленко Поліні, Малову Павлу, Зубковій Анастасії, Талату Олегу, Семеновій Анастасії, БухаровуТімуру, Троянському Віталію, Яременко Анастасії, Кириленко Альоні, Медведєвій Марії, Лю Діані, Баркаровій Таї,Кучерявенко Анастасії, Пугач Анастасіїза чудово виконану концертну програму, та викладачам: Троянській Світлані Іванівні, Яременко Ларисі Тарасівні, Ткаченко Віктору Івановичу, Ткаченко Валентині Миколаївні, Науменко Аліні Анатоліївні, Тронько Віктору Володимировичу, Головіну Олександру Анатолієвичу заїх нелегку, але таку потрібну справу у вихованні обдарованої молоді. Від слухачів «Університету ІІІ віку» виступилаЖиван Л.І,староста групи,яка щиро подякувала викладачам та учням Онуфріївської школи мистецтв за подаровані чудові хвилини прекрасного.


Територіальний центр

соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Онуфріївського району

 

Споконвіку понад усі скарби та надбання цивілізації найголовнішою цінністю людства залишається здоров’я. Воновимагає уваги й турботи в будь - якому віці, особливо в зрілому. Діяльність відділення денного перебування спрямована на підтримання життєдіяльностіта соціальної активностігромадян похилого віку, інвалідів району, сприяє розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організовує їх дозвілля та відпочинок.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров’ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Працює «Група здоров’я», в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи.

Отож, шановні громадяни поважного віку, запрошуємо Вас відвідати наші заняття та підтримати своє здоров»я!РОБОТА «МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОЇКОМАНДИ» В с.КУЦЕВОЛІВКА08 лютого 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування Корабльовою С.В., перукаремустанови Гарусовою Л.Ю.здійснили виїзд в с.Куцеволівка. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 16 осіб (соціальні робітникиШашло Ю.С.,Корецька А.Г..),надалиперукарські послуги жителям с. Куцеволівка в приміщенні сільської ради та на дому (11 осіб),та провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо переліку послуг, які вони можуть отримати в територіальному центрі. Під час перевірки сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А. зустрілася з головою сільської ради Перепеляк Любов Григорівною, яка відмітила, що  соціальні робітники відповідально, добросовісно та з ініціативою ставляться до своєї роботи таналежно виконують функціональні обов’язки.Підопічні роботою соціальних робітників  задоволені.Робота «мультидисциплінарної команди»

в с.Павлиш та с.Онуфріївка.30 січня 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В., робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценка В.М. та соціального робітника Кириченка С.І. здійснили виїзд в с.Павлиш. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 11 осіб (соціальні робітники Пелипенко С.В., Неділько О.А., Ілло Т.І., Калюх Л.Г.) та виконалироботи по рубанню дров.

Соціальний працівник Церпіш Т.Г. та сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома по с.Онуфріївка в кількості 9 осіб (соціальні робітники Марченко Л.К., Сіренко Н.В., Крамаренко Т.І., Гога С.В.).

Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічніроботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірок сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.РОЗПОЧАВСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК В «УНІВЕРСИТЕТІ ІІІ ВІКУ».
Шостий рік діє при територіальному центрі Онуфріївського району «Університет ІІІ віку». 01 лютого 2018 року відбулося перше заняття. Працівники територіально центру докладають максимум зусиль для того, щоб заняття в Університеті проходили цікаво і корисно.

На початку заняття було проведено підсумок роботи «Університету ІІІ віку» за минулий рік, слухачі переглянули відеоролик минулорічних заходів. Присутні з захопленням коментували побачені фото.

Враховуючи досвід роботи інших територіальних центрів та побажання слухачів Університету, працівники відділення денного перебування розробили плани роботи факультетів: «Мистецько-естетичного» та «Здорового способу життя».Діятимуть клуб «Світ навколо нас» та група «Здоров’я».

Відпочинок за круглим столом та чашечкою чаю на зустрічах в кафе «Самоварчик» збиратиме студентів «Університету ІІІ віку» і в 2018 році.

Влітку, як завжди, діятиме студентський літній табір. Заплановано екскурсії на лоно природи, до музеїв та зоопарку. Заняття матимуть пізнавальний і практичний характер.

З метою врахування пропозицій і зауважень, щодо планів на 2018 рік, підопічним запропонували заповнити анкети та виставити оцінку діяльності «Університету ІІІ віку» за минулий рік. Призначене наступне заняття та засідання активу Університету.

Шановні пенсіонери району, запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до дружньої студентської родини!
ПРИВІТАЛИ ЮВІЛЯРА з 90-річчям!

Люди поважного віку завжди відчувають увагу та підтримку працівниківтериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.Вже стало доброю традицією вітати ювілярів-підопічних територіального центру.01 лютого 2018 року своє 90-річчя від дня народження святкував житель с.Браїлівка Клюєв Іван Васильович, учасник війни. Цього дня до іменинника завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Височина Катерина Миколаївна, голова Павлиської селищної ради Антонова Ірина Станіславівна та голова первинної ветеранської організації с.Павлиш Литвиненко Микола Андрійович. Гості привітали ювіляра зі знаменною подією в його житті, побажали міцного здоров’я, щастя, багато світлих днів і щасливих років життя та вручили подарунки.
ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР –НАРАДУ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВ


Протягом 23-25 січня 2018 року в приміщенні територіального центру проведено навчальний семінар-нараду для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома з метою дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013 року №760. В ході проведення семінару обговорювали проблемні питання, які виникають у соціальних робітників під час надання соціальних послуг, та знаходили шляхи їх вирішення. Даний навчальний семінар проведено з метоюпідвищення рівня кваліфікації соціальних робітників та покращення якості надання соціальних послуг підопічним.Навчання в «Університеті третього віку» продовжено.

З метою реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовжвсього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей в територіальному центрі надається соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Робота ця спрямована на згуртування літніх людей, розширення та передачу їх знань, вмінь та навичок.

Так, 24 січня 2018 року в приміщенні установи відбулося засідання активу студентів «Університету третього віку», які разом із педагогом соціальним відділення денного перебування (Федоренко В.А.) обговорювали план занять на 2018 навчальний рік.

Перше в цьому році заняття, на новостворених факультетах,заплановано провести 01 лютого 2018 року о 9.30 год. в приміщенні територіального центру.

Отож, шановні громадяни поважного віку, запрошуємо на навчання всіх бажаючих!


ПЕРШИЙ СНІЖОК…ПРИЙШЛА ЗИМА!!!
За замовленнями підопічних (с.Онуфріївка) відділення соціальної допомоги вдома територіального центруробітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценком В. М. та соціальним робітником Кириченком С. І. було виконано ряд невідкладних робіт (розчистка снігу та рубання дров). Підопічні отримали потрібні їм соціальні послуги, не виходячи з власного будинку, та були задоволені якісною роботою і вдячні працівникам територіального центру за надані їм послуги.Перевірка своєчасності та якості надання соціальних послуг в

с.Онуфріївка

22 січня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічній Семигран Л.О.(соціальний робітникОнуфрієнкоН.К.) та підопічній Царинній О.М.(соціальний робітник Марченко Л.К.) по с.Онуфріївка.Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірки сестра медична виміряла артеріальний тиск, провела практичне заняття з підопічними щодо закріплення навичок самостійного вимірюваннятиску, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем.Довідка про роботу

територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районуза 2017 рік


В Онуфріївському районі діє один територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)в якому працює3відділення, діяльність яких спрямована на надання соціальнихпослуг громадянам, які перебуваютьу складних життєвих обставинах і потребуютьсторонньої допомоги. Соціальні послуги надаються працівниками за місцем проживання підопічнихта в приміщенні установи.

Одним із головних завдань, яке стоїть перед працівниками установи є виявленняодиноких непрацездатних громадян, визначенняїх індивідуальних потреб в отриманні різних видів соціальних послуг, забезпечення якісного соціального обслуговування та пошук нових форм і методів роботи, що призводить дорозширенняспектру соціальних послуг .

Протягом2017 року виявлено 1867 осіб, що потребують надання різних видів соціальних послуг Із них, соціальним обслуговуванням охоплено 1867 осіб, або 100 % від кількості виявлених громадян, яким надано 116962 послуги.

ВідповіднодопостановиКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року

№ 1417«Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України,статутні документи територіального центру приведеніу відповідність з даними постановами. Розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністрації від 21 листопада 2016 року № 401-р «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»затверджено Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району,Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх наданняструктурними підрозділами територіального центру та структура установи, які вступили в дію з 01 грудня 2016 року .


Відділення соціальної допомоги вдома

налічує обслуговуючий персоналв кількості 37 соціальних робітників,які здійснюють догляд за 385 особами, які отримали 106263 од. різних видів соціальних послуг.Навантаження складає10,4 особи на одного соціального робітника.

Умови прийняття, порядок обслуговування, формування та ведення особових справгромадянпроводятьсяз дотриманням вимог Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районурозробленого згідно Типового положення (взірцевого) про територіальний центрсоціального обслуговування (надання соціальних послуг) затвердженого постановоюКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року№ 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України та затвердженого розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністраціївід 21 листопада 2016 року № 401-р. «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»; Положення про відділення соціальної допомоги вдома; Державного стандарту догляду вдома затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13 листопада 2013 року №760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома».

Робота соціальних робітників організовується згідно графіків роботи, де обов’язково враховуються побажання підопічних. Кількість відвідувань на тиждень соціальним робітником встановлюється в залежності від рухової активності, стану здоров’я та здатності до самообслуговування підопічного. Соціальними робітникаминадаютьсясоціально - побутові послуги відповідно до заключеного договору, який укладаєтьсяміжнепрацездатним громадянином і установою.

Протягом звітного періоду проведені перевірки своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено 549 актів перевірок, по результатам яких проведений аналіз роботи та прийняті відповідні заходи реагування.

Відділеннясоціальної допомоги вдома здійснює обслуговування 145громадянпохилого віку, інвалідів, які нездатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до розроблених тарифів наплатні соціальніпослугита затверджених,наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35,(139525.18 грн. з початку року; за грудень 2017 року – 11884.70 грн.).

Кількість таких громадян постійно збільшується. Кожна особа похилого вікумає право обиратидля себе лише найбільш життєво необхіднісоціальні послуги. Відтак, їх сумарна вартістьне є високою .

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31 січня 2017 року№ 51-р «Про надання транспортної послуги «Соціальне таксі»» затвердженеПоложення про надання транспортної послуги «Соціальне таксі».

Даною послугою користуютьсяветерани Великої Вітчизняної війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», одинокі, самотньо – проживаючі непрацездатні громадяни, інваліди, пенсіонери, які мають часткове порушення рухової активностіта пересуваютьсяза допомогою милиць, палиць, візків і не мають в наявності у себе або членів їх родин автомобільного транспорту, у тому числі отриманого через органи соціального захисту населення та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району. Транспортна послуга «Соціальне таксі» надаваласяв межах району та області до соціально – значимих об’єктів безкоштовно та на платній основі.

Всі замовлення виконані,чергана зазначений вид послуг відсутня.

Протягом звітного періоду97 особам надано 119 транспортних послуг "Соціальне таксі".

Для своєчасного та якісного надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома, протягом 2017 року придбано 28 велосипедів для соціальних робітників на загальну суму 87,1тис.грн. (10шт.-кошти територіальгого центру на загальну суму 31,1тис.грн.; 18 шт.–субвенція сільських та селищних рад на загальну суму 56,0 тис.грн.).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Станом на 01 січня 2018 року у відділенніперебуває на обліку 512 громадян похилого віку; інвалідів; хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці; внутрішньо переміщені особи; які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання потребують та мають право на отримання натуральної чи грошової допомоги.

Відсоток охоплення обслуговуванням громадян відділеннястановить 100% , або 512 осіб, якіотримали 3715 од. різних видів соціальних послуг.

Залишок гуманітарної допомоги станомна01 січня 2017 року склав 662 кг. на суму 2686,02грн., який протягом звітного періоду отримали 69 осіб.

Територіальним центром протягом2017 року отримано гуманітарну допомогу від Кіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер– Дінст» вагою 1956,00 кг на суму 5178,40 грн.

Протягом звітного періоду було прийнято вживані речі від населення вагою 183 кг на загальну суму 984,00грн.

Протягом 2017 року натуральну допомогу отримали 355 осіб, вагою 2801,00 кг. на загальну суму 8739,67 грн

Рішеннямдругої сесії Онуфріївської районноїради сьомого скликання Кіровоградської областівід 24 грудня 2015 року № 24затверджена районна програма «Турбота» на 2016-2017 роки, метою якої є надання грошової допомогималозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, ювілярам, яким виповнилося 85, 90, 95, 100 більше років, з числа підопічних територіального центру. Фінансування програми здійснювалосяв межах асигнувань, затверджених для територіального центру в сумі 12187,20 грн.Протягом звітного періодугрошовудопомогу отримали 120 осіб на загальну суму 12187,20 грн.

Працівники установи надають на платній та безоплатнійоснові соціальні послуги, перелік яких передбачено наказом Міністерства соціальної політики України від03 вересня 2012 року № 537 «Про затвердження Перелікусоціальних послуг, що надаютьсяособам, які перебувають у складних життєвих обставинах і неможуть самостійно їх подолати»та постановою Кабінету Міністрів Українивід 14 січня 2004 року № 14 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» із змінами та доповненнями від 08 вересня 2016 року № 596.

Тарифи цін на платні соціальні послуги розроблені та затверджені наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35 «Про затвердження нових тарифів на платні соціальні послуги».

Протягом звітного періоду надано 14692 платні соціальні послуги 779 особамна загальну суму175732,90 грн., з них:

-взуттєвиком– 128особам=186послугна суму4752,80 грн.;

-швачкою-230 особам=347 послугна суму7626,68 грн.;

-перукарем- 593особам=1073послугина суму17424,35 грн.;

-робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків-51 особі=80послугна суму2232,99 грн.

-транспортна послуга - 19 особам = 24 послугина суму4170,90 грн.

-соціальними робітниками – 145 особам = 12982послугина суму139525,18 грн.

Ці кошти спрямовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг згідно з основною діяльністю установи.

В установі використовується новий підхід в наданні соціальних послуг шляхом дії мультидисциплінарних командз наданням на дому комплексу соціальних послуг особам, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом 2017 року охоплено обслуговуванням 187осіб, яким надано326 соціальних послуг.


Відділення денного перебування.

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково нездатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі і потребують соціально-побутової та психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникнення та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки в суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення денного перебування надає послугу «Соціальна адаптація» у відповідності до вимог Державного стандартусоціальної адаптації та інші соціальні послуги відповідно до Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 03 вересня 2012 року № 537 зі змінами.

Протягом 2017 року на обліку у відділенні перебуває 970 осіб.Відсоток охоплення обслуговуванням громадян становить 100 %, або 970 осіб, які отримали6984 одиниці різних видів соціальних послуг в т.ч.:

- медичні працівникинадали 5351 послугу1852 особам;

- соціальний педагогнадав 2539 послуг 1485 особам, які перебувають на обліку в усіх відділеннях територіального центру.

Працівниками територіального центру постійно приділяється увага роботі по активному спілкуванню з людьми похилого віку.

У людей після виходу на пенсію чи з настанням інвалідності змінюється ставлення до життя, характер, поведінка, вона відчуває потребу у спілкуванні, прагне поділитися з іншими наявними досвідом, знаннямита вміннями.З метоюреалізаціїпринципу навчання людей старшоговіку впродовж всього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей пенсіонерам та інвалідам надається соціально-педагогічна послуга „Університет ІІІ віку”. Робота ця спрямована на згуртування людей похилого віку, взаєморозуміння, розширення та передачу знань і навичок, вирішення складних життєвих ситуацій.

На базі територіального центруфункціонує хор «Журавушка», учасники якого беруть участь у проведенні різноманітних заходів та свят для підопічних установи. Організовано привітання іменинників-ювілярів - підопічних територіального центруз врученням пам’ятних подарунків.

В «Університеті III віку» працювало 2 факультети: «Медико-валеологічний» та «Культурно-художній».Заняття проводилися двічі на місяць.

В січні 2017 року проведено новий набір слухачів на навчання в «Університеті ІІІ віку». Випускники ж, за бажанням, продовжилисвоє навчання, але вже на інших факультетах та залучалися, як вчителі-волонтери, до занять із новонабраними студентами.

Різнопланові захоплення сприяють перерозподілу творчої енергії людини, стимулюють здорові інтереси. Коло бажаючих до спілкуваннягромадянпостійно збільшується, тут люди поважного віку знаходять спільні теми для спілкування, в них з’являється інтерес до життя, підвищується їх суспільна активність. Працює та поповнюється бібліотека.

У відділенні працює соціальний працівник, соціальний педагог тадві сестри медичні, які надають соціально-медичні послугипідопічним територіального центру:

- рекомендують і проводять профілактичну гімнастику;

-перевіряють санітарний стан приміщень підопічних;

- виконують профілактичні заходи по догляду за лежачими хворими;

- надають рекомендації щодо харчування за віком та станом здоров’я;

- надають першу медичну допомогу при необхідності, викликають швидку допомогу;

-організовують супровід підопічних на консультативний прийом до лікарів в районну лікарню та медичні заклади області;

- допомагають при госпіталізації до медичного закладу;

- консультуються з лікарями щодо якісного догляду та виконання призначень лікарів на дому;

- приймають підопічних в приміщенні територіального центру, надають їм необхідну медичну допомогу, вимірюють тиск, пульс, температуру;

-допомагають при оформленні документів для влаштування потребуючих до будинку – інтернату;

-відвідують на дому один раз на квартал громадян з 5 групою рухової активності. Також, спеціалісти відділення проводять санітарно-освітню роботу серед працівників територіального центру.

Протягом звітного періодувиготовлено 7 санбюлетнів:

-«Проблеми сьогодення – туберкульоз, його прояви та профілактика»;

-«Сонячний та тепловий удар. Причини. Симптоми. Перша допомога.»;

-«Сезонна алергія»;

-«Чистотіл для профілактики та лікування»;

-«Обережно гриби»;

-«Обережно грип»;

-«Як запобігти зимовому травматизму».

Проведено 24 бесіди, 10 лекцій, 32 практичних заняття:

Бесіди:

-«Неприємності, які несе нам холод та ожеледиця» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Активний спосіб життя у людей похилого віку» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Готуємося до весни: профілактика хронічних захворювань» - (07.02.2017) – 30 осіб;

-«Гіпертонічна хвороба – прояви та профілактика» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Порушення обміну речовин. Профілактика цукрового діабету» - (09.03.2017) – 31 особа;

-«Весняний авітаміноз» - (22.03.2017) – 28 осіб;

-«Зацвіли сади – обережно алергія» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Профілактика отруєнь нітратами» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Правила збирання та сушіння лікарських рослин» - (10.05.2017) – 31 особа;

-«Обережно кліщі» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Захистіть себе від сліпоти» - (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Чистота – запорука здоров”я» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Літнє оздоровлення організму» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Профілактика харчових отруєнь» - (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Похід до лікаря стоматолога – необхідність для зоров’я організму» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Позитивні емоції під час купання та цілющі властивості води» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Волоські горіхи – ліки для хворого серця» - (28.08.2017) – 31 особа;

-«Безсоння причини винекнення та профілактика» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Профілактика грипу та ГРВІ» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Профілактика сезонних ускладнень хронічних захворювань у літніх людей» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Коли тріщать коліна. Поради лікаря.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Перша допомога при ішемічному кризі» - (27.11.2017) – 22 особи;

-«Правильне харчування. Ускладнення при переїданні» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Лікуємося правильно: за рецептами до лікарів та природи.» -(26.12.2017) – 31 особа.


Лекції:

-«Причини винекнення гіпертонічної хвороби. Профілактика інсульту та інфаркту» -(24.02.2017) – 45 осіб;

-«Профілактика весняного авітамінозу» - (26.04.2017) – 33 особи;

-«Профілактика перегрівання» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Профілактика нервового виснаження. Вплив стресу на здоров”я людини.» -(27.06.2017) – 31 особи;

-«Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (30.08.2017) - 39 осіб;

-«Готуємо свій організм до зими:загартування та профілактика гострих та хронічних захворювань» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Робити вакцинацію, чи застосовувати методи народної медицини а боротьбі з грипом.» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«Профілактика зимового травматизму.» - ( 20.12.2017) – 46 осіб.


Практичні заняття:

-«Перша допомога при охолодженні» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Розроблення комплексу вправ для здорового пробудження» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Історіялікувального застосування фізичних вправ та масажу» - (02.02.2017) – 30 осіб;

-«Будова і функціїї шкіри» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Хвороби і косметичні недоліки шкіри» - (09.03.2017) – 31 особи;

-«Хвороби волосся» - ( 22.03.2017) – 28 осіб;

-«Фізична реабілітація при захворюваннях ССС» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Хвороби нігтів» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Фізічна реабілітація при захворюваннях обміну речовин» - (15.05.2017) –

31 особа;

-«В”янення шкіри, як з цим боротися» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомогапри тепловому ударі» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Біологічно активні речовини в косметології» (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Косметичні процедури: масаж, маски» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при кровотечах. Перша допомога при термічних опіках.» - (27.06.2017) – 32 особи;

-«Фізична реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Перша допомога при утопленні» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Фізична реабілітація при перенесенному інсульті» (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Манікюр і педікюр. Чи є ці процедури необхідністю» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Фізичні вправи зранку, ходіння по росі- загартування організму» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Косметична гімнастика» - (20.08.2017) – 31 особа;

-«Вимірювання артеріального тиску» - (30.08.2017) – 39осіб;

-«Приготування фіточаїв при стресах та безсонні» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомога при переломах» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Косметичні лікарські форми: аерозолі, желе, пасти, мазі, мило, компреси, примочки» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Приготування вітамінних чаїв та сумішей для покращення імунітету» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Вимірювання артеріального тиску.» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Накладання зігріваючих компресів на суглоби.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Відволікаючі процедури при підвищенному тискові» - (27.11.2017) – 22 осіб;

-«Перша допомога при враженні електричним струмом» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«ЛФК при інсульті» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при переохолодженні» - (20.12.2017) – 46 осіб;

-«Правильне харчування і здоровий сон запорука здорового кольору обличчя» - (26.12.2017) – 31 особа.


Медичні працівники відділення тісно співпрацюють з лікарями Онуфріївської центральної районної лікарні, які запрошуються для проведення лекцій, бесід, практичних занять.

Працює «Група здоров’я», в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи та для її працівників. На свіжому повітрі виконуються вправи з елементами Скандинавської ходьби.

Всі бажаючі мають змогу випити вітамінного чаю. Надаються послуги з аромотерапії.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров»ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, прискорювати відновлення функцій органів та систем, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Відділеннянадаєпослуги з індуктотерапії, механотерапії. Запрошується лікар-невропатолог Медвєдьова О.В. для надання підопічним медичних рекомендацій.

Один із напрямків роботи територіального центру – це діяльність пункту прокату технічних засобів реабілітації (Положення про пункт прокату затвердженедиректором територіального центру 01 листопада 2011 року). Це дає можливість громадянам, які не мають групи інвалідності, скористатися послугами пункту прокату та отримати в тимчасове користування потрібний для нього технічний засіб реабілітації.

ВідКіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер - Дінст»отримано23 одиницітехнічнихзасобівреабілітації на суму 510,83 грн .

Протягом звітного періоду від управління праці та соціального захисту населення Онуфріївської районної державної адміністрації отримано 4 одиниці технічних засобів реабілітації на суму23122,00 грн.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку перебуває 118 одиниць технічних засобів реабілітації. Видано 28 одиниць засобів реабілітації 24 особам: 6 ходунків,13колясок інвалідних,8 милиць, 1 туалетний стільчик. Залишок ТЗР на 01 січня 2018 року складає 60 одиниць.

Працівниками територіального центру проводиться постійна робота по виявленню громадян, яким необхідне влаштування до геріатричного пансіонату. При допомозі соціальних робітників, медичних сестеродинокі непрацездатні громадяни, якібажають та мають право направляються до геріатричного пансіонату. Протягом звітного періоду чотири особиоформлені до геріатричного пансіонату. Черга до Онуфріївськогогеріатричного пансіонату відсутня.

За звітний період територіальним центром щомісячнопроводяться збори трудового колективу, на яких заслуховуються звіти соціальних робітників, працівників відділень про виконання своїх посадових обов'язків, згідно затвердженого плану роботи на 2017 рік та проводяться навчання щодо змісту, обсягу, умов та порядку надання соціальних послуг, визначених Державними стандартами.