» Новини терцентр
Новини

РОБОТА «МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОЇКОМАНДИ» В с.КУЦЕВОЛІВКА08 лютого 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування Корабльовою С.В., перукаремустанови Гарусовою Л.Ю.здійснили виїзд в с.Куцеволівка. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 16 осіб (соціальні робітникиШашло Ю.С.,Корецька А.Г..),надалиперукарські послуги жителям с. Куцеволівка в приміщенні сільської ради та на дому (11 осіб),та провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо переліку послуг, які вони можуть отримати в територіальному центрі. Під час перевірки сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А. зустрілася з головою сільської ради Перепеляк Любов Григорівною, яка відмітила, що  соціальні робітники відповідально, добросовісно та з ініціативою ставляться до своєї роботи таналежно виконують функціональні обов’язки.Підопічні роботою соціальних робітників  задоволені.Робота «мультидисциплінарної команди»

в с.Павлиш та с.Онуфріївка.30 січня 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В., робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценка В.М. та соціального робітника Кириченка С.І. здійснили виїзд в с.Павлиш. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 11 осіб (соціальні робітники Пелипенко С.В., Неділько О.А., Ілло Т.І., Калюх Л.Г.) та виконалироботи по рубанню дров.

Соціальний працівник Церпіш Т.Г. та сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома по с.Онуфріївка в кількості 9 осіб (соціальні робітники Марченко Л.К., Сіренко Н.В., Крамаренко Т.І., Гога С.В.).

Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічніроботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірок сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.РОЗПОЧАВСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК В «УНІВЕРСИТЕТІ ІІІ ВІКУ».
Шостий рік діє при територіальному центрі Онуфріївського району «Університет ІІІ віку». 01 лютого 2018 року відбулося перше заняття. Працівники територіально центру докладають максимум зусиль для того, щоб заняття в Університеті проходили цікаво і корисно.

На початку заняття було проведено підсумок роботи «Університету ІІІ віку» за минулий рік, слухачі переглянули відеоролик минулорічних заходів. Присутні з захопленням коментували побачені фото.

Враховуючи досвід роботи інших територіальних центрів та побажання слухачів Університету, працівники відділення денного перебування розробили плани роботи факультетів: «Мистецько-естетичного» та «Здорового способу життя».Діятимуть клуб «Світ навколо нас» та група «Здоров’я».

Відпочинок за круглим столом та чашечкою чаю на зустрічах в кафе «Самоварчик» збиратиме студентів «Університету ІІІ віку» і в 2018 році.

Влітку, як завжди, діятиме студентський літній табір. Заплановано екскурсії на лоно природи, до музеїв та зоопарку. Заняття матимуть пізнавальний і практичний характер.

З метою врахування пропозицій і зауважень, щодо планів на 2018 рік, підопічним запропонували заповнити анкети та виставити оцінку діяльності «Університету ІІІ віку» за минулий рік. Призначене наступне заняття та засідання активу Університету.

Шановні пенсіонери району, запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до дружньої студентської родини!
ПРИВІТАЛИ ЮВІЛЯРА з 90-річчям!

Люди поважного віку завжди відчувають увагу та підтримку працівниківтериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.Вже стало доброю традицією вітати ювілярів-підопічних територіального центру.01 лютого 2018 року своє 90-річчя від дня народження святкував житель с.Браїлівка Клюєв Іван Васильович, учасник війни. Цього дня до іменинника завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Височина Катерина Миколаївна, голова Павлиської селищної ради Антонова Ірина Станіславівна та голова первинної ветеранської організації с.Павлиш Литвиненко Микола Андрійович. Гості привітали ювіляра зі знаменною подією в його житті, побажали міцного здоров’я, щастя, багато світлих днів і щасливих років життя та вручили подарунки.
ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР –НАРАДУ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВ


Протягом 23-25 січня 2018 року в приміщенні територіального центру проведено навчальний семінар-нараду для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома з метою дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013 року №760. В ході проведення семінару обговорювали проблемні питання, які виникають у соціальних робітників під час надання соціальних послуг, та знаходили шляхи їх вирішення. Даний навчальний семінар проведено з метоюпідвищення рівня кваліфікації соціальних робітників та покращення якості надання соціальних послуг підопічним.Навчання в «Університеті третього віку» продовжено.

З метою реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовжвсього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей в територіальному центрі надається соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Робота ця спрямована на згуртування літніх людей, розширення та передачу їх знань, вмінь та навичок.

Так, 24 січня 2018 року в приміщенні установи відбулося засідання активу студентів «Університету третього віку», які разом із педагогом соціальним відділення денного перебування (Федоренко В.А.) обговорювали план занять на 2018 навчальний рік.

Перше в цьому році заняття, на новостворених факультетах,заплановано провести 01 лютого 2018 року о 9.30 год. в приміщенні територіального центру.

Отож, шановні громадяни поважного віку, запрошуємо на навчання всіх бажаючих!


ПЕРШИЙ СНІЖОК…ПРИЙШЛА ЗИМА!!!
За замовленнями підопічних (с.Онуфріївка) відділення соціальної допомоги вдома територіального центруробітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценком В. М. та соціальним робітником Кириченком С. І. було виконано ряд невідкладних робіт (розчистка снігу та рубання дров). Підопічні отримали потрібні їм соціальні послуги, не виходячи з власного будинку, та були задоволені якісною роботою і вдячні працівникам територіального центру за надані їм послуги.Перевірка своєчасності та якості надання соціальних послуг в

с.Онуфріївка

22 січня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічній Семигран Л.О.(соціальний робітникОнуфрієнкоН.К.) та підопічній Царинній О.М.(соціальний робітник Марченко Л.К.) по с.Онуфріївка.Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірки сестра медична виміряла артеріальний тиск, провела практичне заняття з підопічними щодо закріплення навичок самостійного вимірюваннятиску, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем.Довідка про роботу

територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районуза 2017 рік


В Онуфріївському районі діє один територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)в якому працює3відділення, діяльність яких спрямована на надання соціальнихпослуг громадянам, які перебуваютьу складних життєвих обставинах і потребуютьсторонньої допомоги. Соціальні послуги надаються працівниками за місцем проживання підопічнихта в приміщенні установи.

Одним із головних завдань, яке стоїть перед працівниками установи є виявленняодиноких непрацездатних громадян, визначенняїх індивідуальних потреб в отриманні різних видів соціальних послуг, забезпечення якісного соціального обслуговування та пошук нових форм і методів роботи, що призводить дорозширенняспектру соціальних послуг .

Протягом2017 року виявлено 1867 осіб, що потребують надання різних видів соціальних послуг Із них, соціальним обслуговуванням охоплено 1867 осіб, або 100 % від кількості виявлених громадян, яким надано 116962 послуги.

ВідповіднодопостановиКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року

№ 1417«Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України,статутні документи територіального центру приведеніу відповідність з даними постановами. Розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністрації від 21 листопада 2016 року № 401-р «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»затверджено Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району,Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх наданняструктурними підрозділами територіального центру та структура установи, які вступили в дію з 01 грудня 2016 року .


Відділення соціальної допомоги вдома

налічує обслуговуючий персоналв кількості 37 соціальних робітників,які здійснюють догляд за 385 особами, які отримали 106263 од. різних видів соціальних послуг.Навантаження складає10,4 особи на одного соціального робітника.

Умови прийняття, порядок обслуговування, формування та ведення особових справгромадянпроводятьсяз дотриманням вимог Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районурозробленого згідно Типового положення (взірцевого) про територіальний центрсоціального обслуговування (надання соціальних послуг) затвердженого постановоюКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року№ 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України та затвердженого розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністраціївід 21 листопада 2016 року № 401-р. «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»; Положення про відділення соціальної допомоги вдома; Державного стандарту догляду вдома затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13 листопада 2013 року №760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома».

Робота соціальних робітників організовується згідно графіків роботи, де обов’язково враховуються побажання підопічних. Кількість відвідувань на тиждень соціальним робітником встановлюється в залежності від рухової активності, стану здоровя та здатності до самообслуговування підопічного. Соціальними робітникаминадаютьсясоціально - побутові послуги відповідно до заключеного договору, який укладаєтьсяміжнепрацездатним громадянином і установою.

Протягом звітного періоду проведені перевірки своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено 549 актів перевірок, по результатам яких проведений аналіз роботи та прийняті відповідні заходи реагування.

Відділеннясоціальної допомоги вдома здійснює обслуговування 145громадянпохилого віку, інвалідів, які нездатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до розроблених тарифів наплатні соціальніпослугита затверджених,наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35,(139525.18 грн. з початку року; за грудень 2017 року – 11884.70 грн.).

Кількість таких громадян постійно збільшується. Кожна особа похилого вікумає право обиратидля себе лише найбільш життєво необхіднісоціальні послуги. Відтак, їх сумарна вартістьне є високою .

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31 січня 2017 року№ 51-р «Про надання транспортної послуги «Соціальне таксі»» затвердженеПоложення про надання транспортної послуги «Соціальне таксі».

Даною послугою користуютьсяветерани Великої Вітчизняної війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», одинокі, самотньо – проживаючі непрацездатні громадяни, інваліди, пенсіонери, які мають часткове порушення рухової активностіта пересуваютьсяза допомогою милиць, палиць, візків і не мають в наявності у себе або членів їх родин автомобільного транспорту, у тому числі отриманого через органи соціального захисту населення та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району. Транспортна послуга «Соціальне таксі» надаваласяв межах району та області до соціально – значимих об’єктів безкоштовно та на платній основі.

Всі замовлення виконані,чергана зазначений вид послуг відсутня.

Протягом звітного періоду97 особам надано 119 транспортних послуг "Соціальне таксі".

Для своєчасного та якісного надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома, протягом 2017 року придбано 28 велосипедів для соціальних робітників на загальну суму 87,1тис.грн. (10шт.-кошти територіальгого центру на загальну суму 31,1тис.грн.; 18 шт.–субвенція сільських та селищних рад на загальну суму 56,0 тис.грн.).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Станом на 01 січня 2018 року у відділенніперебуває на обліку 512 громадян похилого віку; інвалідів; хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці; внутрішньо переміщені особи; які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання потребують та мають право на отримання натуральної чи грошової допомоги.

Відсоток охоплення обслуговуванням громадян відділеннястановить 100% , або 512 осіб, якіотримали 3715 од. різних видів соціальних послуг.

Залишок гуманітарної допомоги станомна01 січня 2017 року склав 662 кг. на суму 2686,02грн., який протягом звітного періоду отримали 69 осіб.

Територіальним центром протягом2017 року отримано гуманітарну допомогу від Кіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер– Дінст» вагою 1956,00 кг на суму 5178,40 грн.

Протягом звітного періоду було прийнято вживані речі від населення вагою 183 кг на загальну суму 984,00грн.

Протягом 2017 року натуральну допомогу отримали 355 осіб, вагою 2801,00 кг. на загальну суму 8739,67 грн

Рішеннямдругої сесії Онуфріївської районноїради сьомого скликання Кіровоградської областівід 24 грудня 2015 року № 24затверджена районна програма «Турбота» на 2016-2017 роки, метою якої є надання грошової допомогималозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, ювілярам, яким виповнилося 85, 90, 95, 100 більше років, з числа підопічних територіального центру. Фінансування програми здійснювалосяв межах асигнувань, затверджених для територіального центру в сумі 12187,20 грн.Протягом звітного періодугрошовудопомогу отримали 120 осіб на загальну суму 12187,20 грн.

Працівники установи надають на платній та безоплатнійоснові соціальні послуги, перелік яких передбачено наказом Міністерства соціальної політики України від03 вересня 2012 року № 537 «Про затвердження Перелікусоціальних послуг, що надаютьсяособам, які перебувають у складних життєвих обставинах і неможуть самостійно їх подолати»та постановою Кабінету Міністрів Українивід 14 січня 2004 року № 14 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» із змінами та доповненнями від 08 вересня 2016 року № 596.

Тарифи цін на платні соціальні послуги розроблені та затверджені наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35 «Про затвердження нових тарифів на платні соціальні послуги».

Протягом звітного періоду надано 14692 платні соціальні послуги 779 особамна загальну суму175732,90 грн., з них:

-взуттєвиком– 128особам=186послугна суму4752,80 грн.;

-швачкою-230 особам=347 послугна суму7626,68 грн.;

-перукарем- 593особам=1073послугина суму17424,35 грн.;

-робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків-51 особі=80послугна суму2232,99 грн.

-транспортна послуга - 19 особам = 24 послугина суму4170,90 грн.

-соціальними робітниками – 145 особам = 12982послугина суму139525,18 грн.

Ці кошти спрямовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг згідно з основною діяльністю установи.

В установі використовується новий підхід в наданні соціальних послуг шляхом дії мультидисциплінарних командз наданням на дому комплексу соціальних послуг особам, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом 2017 року охоплено обслуговуванням 187осіб, яким надано326 соціальних послуг.


Відділення денного перебування.

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково нездатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі і потребують соціально-побутової та психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникнення та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки в суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення денного перебування надає послугу «Соціальна адаптація» у відповідності до вимог Державного стандартусоціальної адаптації та інші соціальні послуги відповідно до Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 03 вересня 2012 року № 537 зі змінами.

Протягом 2017 року на обліку у відділенні перебуває 970 осіб.Відсоток охоплення обслуговуванням громадян становить 100 %, або 970 осіб, які отримали6984 одиниці різних видів соціальних послуг в т.ч.:

- медичні працівникинадали 5351 послугу1852 особам;

- соціальний педагогнадав 2539 послуг 1485 особам, які перебувають на обліку в усіх відділеннях територіального центру.

Працівниками територіального центру постійно приділяється увага роботі по активному спілкуванню з людьми похилого віку.

У людей після виходу на пенсію чи з настанням інвалідності змінюється ставлення до життя, характер, поведінка, вона відчуває потребу у спілкуванні, прагне поділитися з іншими наявними досвідом, знаннямита вміннями.З метоюреалізаціїпринципу навчання людей старшоговіку впродовж всього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей пенсіонерам та інвалідам надається соціально-педагогічна послуга „Університет ІІІ віку”. Робота ця спрямована на згуртування людей похилого віку, взаєморозуміння, розширення та передачу знань і навичок, вирішення складних життєвих ситуацій.

На базі територіального центруфункціонує хор «Журавушка», учасники якого беруть участь у проведенні різноманітних заходів та свят для підопічних установи. Організовано привітання іменинників-ювілярів - підопічних територіального центруз врученням памятних подарунків.

В «Університеті III віку» працювало 2 факультети: «Медико-валеологічний» та «Культурно-художній».Заняття проводилися двічі на місяць.

В січні 2017 року проведено новий набір слухачів на навчання в «Університеті ІІІ віку». Випускники ж, за бажанням, продовжилисвоє навчання, але вже на інших факультетах та залучалися, як вчителі-волонтери, до занять із новонабраними студентами.

Різнопланові захоплення сприяють перерозподілу творчої енергії людини, стимулюють здорові інтереси. Коло бажаючих до спілкуваннягромадянпостійно збільшується, тут люди поважного віку знаходять спільні теми для спілкування, в них з’являється інтерес до життя, підвищується їх суспільна активність. Працює та поповнюється бібліотека.

У відділенні працює соціальний працівник, соціальний педагог тадві сестри медичні, які надають соціально-медичні послугипідопічним територіального центру:

- рекомендують і проводять профілактичну гімнастику;

-перевіряють санітарний стан приміщень підопічних;

- виконують профілактичні заходи по догляду за лежачими хворими;

- надають рекомендації щодо харчування за віком та станом здоровя;

- надають першу медичну допомогу при необхідності, викликають швидку допомогу;

-організовують супровід підопічних на консультативний прийом до лікарів в районну лікарню та медичні заклади області;

- допомагають при госпіталізації до медичного закладу;

- консультуються з лікарями щодо якісного догляду та виконання призначень лікарів на дому;

- приймають підопічних в приміщенні територіального центру, надають їм необхідну медичну допомогу, вимірюють тиск, пульс, температуру;

-допомагають при оформленні документів для влаштування потребуючих до будинку – інтернату;

-відвідують на дому один раз на квартал громадян з 5 групою рухової активності. Також, спеціалісти відділення проводять санітарно-освітню роботу серед працівників територіального центру.

Протягом звітного періодувиготовлено 7 санбюлетнів:

-«Проблеми сьогодення – туберкульоз, його прояви та профілактика»;

-«Сонячний та тепловий удар. Причини. Симптоми. Перша допомога.»;

-«Сезонна алергія»;

-«Чистотіл для профілактики та лікування»;

-«Обережно гриби»;

-«Обережно грип»;

-«Як запобігти зимовому травматизму».

Проведено 24 бесіди, 10 лекцій, 32 практичних заняття:

Бесіди:

-«Неприємності, які несе нам холод та ожеледиця» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Активний спосіб життя у людей похилого віку» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Готуємося до весни: профілактика хронічних захворювань» - (07.02.2017) – 30 осіб;

-«Гіпертонічна хвороба – прояви та профілактика» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Порушення обміну речовин. Профілактика цукрового діабету» - (09.03.2017) – 31 особа;

-«Весняний авітаміноз» - (22.03.2017) – 28 осіб;

-«Зацвіли сади – обережно алергія» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Профілактика отруєнь нітратами» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Правила збирання та сушіння лікарських рослин» - (10.05.2017) – 31 особа;

-«Обережно кліщі» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Захистіть себе від сліпоти» - (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Чистота – запорука здоров”я» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Літнє оздоровлення організму» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Профілактика харчових отруєнь» - (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Похід до лікаря стоматолога – необхідність для зоровя організму» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Позитивні емоції під час купання та цілющі властивості води» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Волоські горіхи – ліки для хворого серця» - (28.08.2017) – 31 особа;

-«Безсоння причини винекнення та профілактика» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Профілактика грипу та ГРВІ» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Профілактика сезонних ускладнень хронічних захворювань у літніх людей» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Коли тріщать коліна. Поради лікаря.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Перша допомога при ішемічному кризі» - (27.11.2017) – 22 особи;

-«Правильне харчування. Ускладнення при переїданні» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Лікуємося правильно: за рецептами до лікарів та природи.» -(26.12.2017) – 31 особа.


Лекції:

-«Причини винекнення гіпертонічної хвороби. Профілактика інсульту та інфаркту» -(24.02.2017) – 45 осіб;

-«Профілактика весняного авітамінозу» - (26.04.2017) – 33 особи;

-«Профілактика перегрівання» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Профілактика нервового виснаження. Вплив стресу на здоров”я людини.» -(27.06.2017) – 31 особи;

-«Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (30.08.2017) - 39 осіб;

-«Готуємо свій організм до зими:загартування та профілактика гострих та хронічних захворювань» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Робити вакцинацію, чи застосовувати методи народної медицини а боротьбі з грипом.» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«Профілактика зимового травматизму.» - ( 20.12.2017) – 46 осіб.


Практичні заняття:

-«Перша допомога при охолодженні» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Розроблення комплексу вправ для здорового пробудження» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Історіялікувального застосування фізичних вправ та масажу» - (02.02.2017) – 30 осіб;

-«Будова і функціїї шкіри» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Хвороби і косметичні недоліки шкіри» - (09.03.2017) – 31 особи;

-«Хвороби волосся» - ( 22.03.2017) – 28 осіб;

-«Фізична реабілітація при захворюваннях ССС» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Хвороби нігтів» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Фізічна реабілітація при захворюваннях обміну речовин» - (15.05.2017) –

31 особа;

-«В”янення шкіри, як з цим боротися» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомогапри тепловому ударі» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Біологічно активні речовини в косметології» (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Косметичні процедури: масаж, маски» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при кровотечах. Перша допомога при термічних опіках.» - (27.06.2017) – 32 особи;

-«Фізична реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Перша допомога при утопленні» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Фізична реабілітація при перенесенному інсульті» (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Манікюр і педікюр. Чи є ці процедури необхідністю» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Фізичні вправи зранку, ходіння по росі- загартування організму» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Косметична гімнастика» - (20.08.2017) – 31 особа;

-«Вимірювання артеріального тиску» - (30.08.2017) – 39осіб;

-«Приготування фіточаїв при стресах та безсонні» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомога при переломах» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Косметичні лікарські форми: аерозолі, желе, пасти, мазі, мило, компреси, примочки» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Приготування вітамінних чаїв та сумішей для покращення імунітету» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Вимірювання артеріального тиску.» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Накладання зігріваючих компресів на суглоби.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Відволікаючі процедури при підвищенному тискові» - (27.11.2017) – 22 осіб;

-«Перша допомога при враженні електричним струмом» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«ЛФК при інсульті» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при переохолодженні» - (20.12.2017) – 46 осіб;

-«Правильне харчування і здоровий сон запорука здорового кольору обличчя» - (26.12.2017) – 31 особа.


Медичні працівники відділення тісно співпрацюють з лікарями Онуфріївської центральної районної лікарні, які запрошуються для проведення лекцій, бесід, практичних занять.

Працює «Група здоров’я», в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи та для її працівників. На свіжому повітрі виконуються вправи з елементами Скандинавської ходьби.

Всі бажаючі мають змогу випити вітамінного чаю. Надаються послуги з аромотерапії.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров»ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, прискорювати відновлення функцій органів та систем, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Відділеннянадаєпослуги з індуктотерапії, механотерапії. Запрошується лікар-невропатолог Медвєдьова О.В. для надання підопічним медичних рекомендацій.

Один із напрямків роботи територіального центру – це діяльність пункту прокату технічних засобів реабілітації (Положення про пункт прокату затвердженедиректором територіального центру 01 листопада 2011 року). Це дає можливість громадянам, які не мають групи інвалідності, скористатися послугами пункту прокату та отримати в тимчасове користування потрібний для нього технічний засіб реабілітації.

ВідКіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер - Дінст»отримано23 одиницітехнічнихзасобівреабілітації на суму 510,83 грн .

Протягом звітного періоду від управління праці та соціального захисту населення Онуфріївської районної державної адміністрації отримано 4 одиниці технічних засобів реабілітації на суму23122,00 грн.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку перебуває 118 одиниць технічних засобів реабілітації. Видано 28 одиниць засобів реабілітації 24 особам: 6 ходунків,13колясок інвалідних,8 милиць, 1 туалетний стільчик. Залишок ТЗР на 01 січня 2018 року складає 60 одиниць.

Працівниками територіального центру проводиться постійна робота по виявленню громадян, яким необхідне влаштування до геріатричного пансіонату. При допомозі соціальних робітників, медичних сестеродинокі непрацездатні громадяни, якібажають та мають право направляються до геріатричного пансіонату. Протягом звітного періоду чотири особиоформлені до геріатричного пансіонату. Черга до Онуфріївськогогеріатричного пансіонату відсутня.

За звітний період територіальним центром щомісячнопроводяться збори трудового колективу, на яких заслуховуються звіти соціальних робітників, працівників відділень про виконання своїх посадових обов'язків, згідно затвердженого плану роботи на 2017 рік та проводяться навчання щодо змісту, обсягу, умов та порядку надання соціальних послуг, визначених Державними стандартами.