» Новини терцентр
Новини 


Засідання клубу «Самоварчик »

15 січня 2020 року відбулося перше засідання клубу «Самоварчик», на якому віршами, веселими піснями та дружніми жартами вітали студенти по Університетусвоїх іменинників: Семенову Людмилу Володимирівну, Шило Ольгу Іванівну, Матюху Миколу Миколайовича, Погорєлову Клавдію Леонтіївну, Киву Ганну Іванівну, Походій Віру Михайлівну та Гулу Таїсію Іванівну. З великою цікавістю переглядали присутніфотоколаж про студентське життя іменинників та подарували їммузичне відеопривітання. Вже стало доброю традицією отримувати в день народження не тільки гарні привітання, а й подарунки, виготовлені власноруч та з любов’ю майстринею територіального центру Тущенко Н.В..

Поздоровили винуватців заходута наворожили повний мішок здоров’я, добробуту та довгихліт життя «циганки» разом зі своїм клишоногим «ведмедем» (Карюк Т.О., Зінченко Н.Г., Сорока Н.В.).

Пісні, жарти та щирі побажання продовжували лунати за святковим столом, за яким іменинникипригостили присутніхдухмяним чаєм, солодкою випічкою та цукерками.

Небагато часу пройшлопіслявипускного вечора, але коженрадо повернувсядо рідних стін територіального центру.

По закінченню святкового заходу студенти обговорили план навчання на 2020рік. Перше заняття Університету ІІІ віку, восьмого року навчання, відбудеться 5 лютого о 9 годині 30 хвилин в приміщенні територіального центру. Тож, якщо Ви ініціативні, завзяті, наполегливі та бажаєте отримати нові знання під час занять та подорожей, тоді Вам до нашої дружньоїстудентської родини Університету срібного віку територіального центру Онуфріївського району. Чекаємо Вас за адресою: смт Онуфріївка, вул. М.Скляра,3 приміщення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.
Привітали ювіляра!

10 січня 2020 року своє 85-річчя відсвяткувала жителька смт Онуфріївка Чайка Євгенія Олексіївна. Цього дня до іменинниці завіталипрацівники територіального центру фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г. тамедична сестра відділення денного перебування Корабльова С.Г., які привітали Євгенію Олексіївну з Днем народження, побажали щасливих років життя та міцного здоров’я і вручили подарунки. Ювілярка оточена увагою та теплом своїх рідних та сусідів, які цього дня теж завітали до неї в гості. Євгенія Олексіївнарозповідала про прожиті роки та найголовніші моменти свого життя.ДОВІДКА

про діяльність територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району

за 2019 рік


В Онуфріївському районі діє один територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)в якому працює3відділення, діяльність яких спрямована на надання соціальнихпослуг громадянам, які перебуваютьу складних життєвих обставинах і потребуютьсторонньої допомоги. Соціальні послуги надаються працівниками за місцем проживання підопічнихта в приміщенні установи.

Одним із головних завдань, яке стоїть перед працівниками установи є виявленняодиноких непрацездатних громадян, визначенняїх індивідуальних потреб в отриманні різних видів соціальних послуг, забезпечення якісного соціального обслуговування та пошук нових форм і методів роботи, що призводить дорозширенняспектру соціальних послуг.

Протягом 2019 року виявлено 1574 особи, що потребують надання різних видів соціальних послуг та охоплено обслуговуванням1574 особи, яким надано122564 одиницісоціальнихпослуг.Відсоток охоплення обслуговуванням становить 100%.

ВідповіднодопостановиКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України,статутні документи територіального центру приведеніу відповідність з даними постановами. Розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністрації від 21 листопада 2016 року № 401-р «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру» затверджено Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району, Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх наданняструктурними підрозділами територіального центру та структура установи, які вступили в дію з 01 грудня 2016 року.

Бюджетні асигнування на утримання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району у 2019 році рішенням районної ради від 21 грудня 2018 року №320 «Про районний бюджет на 2019 рік» та внесеними змінами,затвердженов обсязі 5426,5тис. грн

Відділеннясоціальної допомоги дома

налічує обслуговуючий персоналв кількості 39 соціальних робітників,які здійснюють догляд за 402 особами, які отримали 111979 од. різних видів соціальних послуг.Навантаження складає10.3 особи на одного соціального робітника.

Робота соціальних робітників організовується згідно графіків роботи, де обов’язково враховуються побажання підопічних. Кількість відвідувань на тиждень соціальним робітником встановлюється в залежності від рухової активності, стану здоров’я та здатності до самообслуговування підопічного. Соціальними робітникаминадаютьсясоціально - побутові послуги відповідно до заключеного договору, якийукладаєтьсяміжнепрацездатним громадянином і установою.

Протягом звітного періоду проведені перевірки своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено 622 акти перевірок, по результатам яких проведений аналіз роботи та прийняті відповідні заходи реагування.

Відділеннясоціальної допомоги вдома здійснює обслуговування 184 осібпохилого віку, інвалідів, які нездатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до розроблених тарифів наплатні соціальніпослугита затвердженихнаказом директора територіального центру від01 жовтня 2019 року № 149. Кількість таких громадян постійно збільшується. Кожна особа похилого вікумає право обиратидля себе лише найбільш життєво необхіднісоціальні послуги. Відтак, їх сумарна вартістьне є високою.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31 січня 2017 року № 51-р «Про надання транспортної послуги «Соціальне таксі»» затвердженеПоложення про надання транспортної послуги «Соціальне таксі». Даною послугою користуютьсяветерани Великої Вітчизняної війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», одинокі, самотньо – проживаючі непрацездатні громадяни, інваліди, пенсіонери, які мають часткове порушення рухової активностіта пересуваютьсяза допомогою милиць, палиць, візків і не мають в наявності у себе або членів їх родин автомобільного транспорту, у тому числі отриманого через органи соціального захисту населення та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району. Транспортна послуга «Соціальне таксі» надаєтьсяв межах району, областіта по м. КременчукПолтавської області до соціально – значимих об’єктів безкоштовно та на платній основі.

Всі замовлення виконані,чергана зазначений вид послуг відсутня.

Протягом 2019 року 202 жителям району надано 282 транспортні послуги «Соціальне таксі».

Проведено навчання соціальних робітників, як в приміщенні установи так і з виїздом до населених пунктів району з метою дотримання вимог державного стандарту «Догляд вдома».

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Протягом 2019 року у відділенніперебуває на обліку 510 осіб похилого віку; інваліди; хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці); внутрішньо переміщені особи; які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання потребують та мають право на отримання натуральної чи грошової допомоги.

Відсоток охоплення обслуговуванням громадян відділеннястановить 100% , або 510осіб, якіотримали 2287 од. різних видів соціальних послуг.

Протягом звітного періодублагодійну допомогу у вигляді вживаних речей отримали 324особи, вагою 3726 кг. на загальну суму 5730,52 грн.

Рішенням сесії Онуфріївської районноїради Кіровоградської областівід 23 березня 2018 року № 233затверджена районна програма «Турбота-ХЛІБ» на 2018-2019 роки, метою якої є забезпечення соціального захисту та надання матеріальної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, які перебувають у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.Протягом 2019 року матеріальну допомогу у виглядіхлібобулочної продукції отримали 410 підопічних територіального центру. Загальна сума коштів, яка використана на реалізацію даної програми, протягом 2019 року, становить 28159,98 грн., із них кошти районного бюджету в сумі 9999,98 грн. та субвенції сільських, селищних рад на загальну суму 18160,00 грн..

Рішенням сесії Онуфріївської районноїради Кіровоградської області від 12 грудня 2017 року № 181затверджена районна програма «Турбота» на 2018-2019 роки, метою якої є надання грошової допомогималозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, ювілярам, яким виповнилося 85, 90, 95, 100 і більше років, з числа підопічних територіального центру. Фінансування програми здійснювалосяв межах асигнувань, затверджених для територіального центру в сумі 24374,40 грн.Протягом звітного періодугрошовудопомогу отримали 120 осіб на загальну суму 24374,40 грн., із них 16 ювілярів, привітання яких відбувалося з виїздом до населеного пункту за участю голови сільської чи селищної ради.

Працівники установи надають на платній та безоплатнійоснові соціальні послуги.Відповідно до затвердженого графіку проводятьсявиїзди в усі населені пункти району для надання перукарем та іншими працівниками різних видів соціальних послуг; проводиться роз’яснювальної роботи серед населення про перелік послуг, які надає установа, роздаються буклети. Так, протягом звітного періодуздійснено 49 виїздів до населених пунктів району, це не рахуючи селища Онуфріївка. 410 осіб отримали789 послуг, які надавперукар установи.

Тарифи цін на платні соціальні послуги розроблені та затверджені наказом директора територіального центру від01 жовтня 2019 року № 149 «Про затвердження нових тарифів на платні соціальні послуги». Протягом звітного періоду надано 17269платних соціальних послуг738 особамна загальну суму251949,00 грн. Ці кошти спрямовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг згідно з основною діяльністю установи. В установі використовуєтьсяформа організації роботи- мультидисциплінарний підхід з наданням на дому комплексу соціальних послугособам, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом 2019 року обслужено 182 особи, яким надано 462 соціальні послуги.

Відділення денного перебування.

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково нездатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі і потребують соціально-побутової та психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникнення та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки в суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення денного перебування надає послугу «Соціальна адаптація» у відповідності до вимог Державного стандартусоціальної адаптації та інші соціальні послуги відповідно до Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 03 вересня 2012 року № 537 зі змінами.

Станом на 01 січня 2020 року на обліку у відділенні перебуває 662 особи.Відсоток охоплення обслуговуванням громадян становить 100 %, або 662 особи, які отримали8298 одиниць різних видів соціальних послуг.

У відділенні працює два соціальних працівники тадві сестри медичні, які надають соціальні послугипідопічним територіального центру.

Медичні працівники відділенняспівпрацюють з лікарями комунального некомерційного підприємства «Онуфріївська центральна районна лікарня» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області та комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомогиОнуфріївської районної ради Кіровоградської області, які запрошуються для проведення лекцій, бесід, практичних занять.

Працює дві «Групи здоров’я» в селищах Онуфріївка та Павлиш, в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи та для її працівників. На свіжому повітрі виконуються вправи з елементами Скандинавської ходьби. Всі бажаючі мають змогу випити вітамінного чаю.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров’ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, прискорювати відновлення функцій органів та систем, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Відділеннянадаєпослуги з індуктотерапії, механотерапії. Запрошується лікар-невропатолог Медвєдьова О.В. для надання підопічним медичних рекомендацій та проведення бесід.

Один із напрямків роботи територіального центру – це діяльність пункту прокату технічних засобів реабілітації (Положення про пункт прокату затвердженедиректором територіального центру 01 листопада 2011 року). Це дає можливість громадянам, які не мають групи інвалідності, скористатися послугами пункту прокату та отримати в тимчасове користування потрібний для нього технічний засіб реабілітації.ЗалишокТЗРстаном на 01 січня 2020 року складає 84 одиниці.

Працівники територіального центру приділяють велику увагуактивному спілкуваннюлюдей похилого віку.

У людей після виходу на пенсію чи з настанням інвалідності змінюється ставлення до життя, характер, поведінка, вона відчуває потребу у спілкуванні, прагне поділитися з іншими наявними досвідом, знаннямита вміннями.З метоюреалізаціїпринципу навчання людей старшоговіку впродовж всього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей пенсіонерам та інвалідам надається соціально-педагогічна послуга «Університет ІІІ віку». Робота ця спрямована на згуртування людей похилого віку, взаєморозуміння, розширення та передачу знань і навичок, вирішення складних життєвих ситуацій.

На базі територіального центруфункціонує хор «Журавушка», учасники якого беруть участь у проведенні різноманітних заходів та свят для підопічних установи.

Організовано привітання іменинників–ювілярів-підопічних територіального центруз врученням пам’ятних подарунків.

В «Університеті III віку» працювало 2 факультети: «Здоров’я та довголіття» та «Мистецько-народознавчий»заняття на яких проводилися двічі на місяць.

Традиційнопроводятьсязустрічі в кафе «Самоварчик». Під такою назвою один раз у два місяці проводитьсядля слухачів УніверситетуДень іменинника.

За бажанням сивочолих студентів, які виявили бажання навчатися і отримувати знання з комп’ютерної грамотності та розширити свої знання і вміння з користування електронними сервісами та на виконання обласного проєкту «Електронний громадянин Кіровоградщини» почав працювати факультатив «Комп’ютерноїграмотності» при навчальних закладах селищ Онуфріївка та Павлиш. 24 слухача курсу отримали 228 послуг.

Для організації навчання людей похилого вікузалучалисяфахівці-волонтерикомунального некомерційного підприємства «Онуфріївська центральна районна лікарня» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області та комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомогиОнуфріївської районної ради Кіровоградської області», Світловодського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, управління праці та соціального захисту населеннярайонної державної адміністрації, відділівкультури і туризму, освіти районної державної адміністрації, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району, які є викладачами «Університету ІІІ віку», місцеві краєзнавці, поети-аматори, приватні підприємці, а також випускники Університету 2018 року. Свята і урочисті заходи проводилисяза підтримкою працівників та вихованців центру дитячої та юнацької творчості Онуфріївського району, вчителів і учнів Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, дітей та вихователів дошкільного навчального закладу «Калинка».

Територіальний центрпостійно співпрацює з районною та селищнимиорганізаціями ветеранів України. Головарайонної ветеранської організації Семенова Л.В., та голови первинних ветеранських організацій району залучаються до діяльності Університету ІІІ віку, відвідують та приймають участь у заняттях, святах, екскурсіях.

Колектив працює над розширенням видів соціальних послуг, своєчасним та якісним їх наданням.

Працівники установи беруть участь у роботі «Мобільного соціального офісу» виїзди якого відбуваються відповідно до затвердженого графіку на 2019 рік.Протягом2019 рокувиїздиздійснено в усі населенні пунктирайону. Наприйомзвернулося110 осіб.

Працівниками територіального центру проводиться постійна робота по виявленню громадян, яким необхідне влаштування до геріатричного пансіонату. При допомозі соціальних робітників, медичних сестеродинокі непрацездатні громадяни, якібажають та мають право направляються до геріатричного пансіонату. Протягом звітного періоду 8 осібоформлені до геріатричного пансіонату. Черга до Онуфріївськогогеріатричного пансіонату відсутня.

За звітний період територіальним центром щомісячнопроводяться збори трудовогоколективу, на якихзаслуховуються звітисоціальних робітників, працівників відділеньпро виконання своїх посадових обов'язків,згідно затвердженого плану роботи на2019 рік та проводяться навчання щодо змісту, обсягу, умов та порядку надання соціальних послуг, визначених Державними стандартами.

Діяльність установи щороку розглядається на колегії районної державної адміністрації тапостійно висвітлюється в районній газеті «Придніпров’я», на сторінці територіального центру офіційного сайту Онуфріївської районної державної адміністрації, в мережі Фейсбук. Вся необхідна інформація про діяльність територіального центру розміщена на стендах в установі; виготовлені буклети.


Директор територіального центру                                                         Наталя ДАНИЛІВЧерговий випуск студентів «Університету ІІІ віку»


Зазвичай слово «випускник» ми пов’язуємо з веселою шкільною юністю, яка виходить на самостійний шлях життя. Та в сучасному житті випускні вечори є і в людей поважного віку, тобто пенсіонерів.

23 грудня 2019 року, напередодні Нового року, у святковій залітериторіального центру Онуфріївського району відбувся урочистий захід з нагоди закінчення чергового навчального року в Університеті срібного віку та з нагоди вручення сертифікатів випускникам.

Цевже сьомий випуск в Університеті. Зароки навчаннястудентиУніверситету стали справжнімдружнімколективом, єдиною великою сім’єю, відчулирадістьспілкування, отримализмогупроявитисвоїтворчізнання і вміння, стали активнимиучасникамивсіхзаходів, занять і свят.Вони не тількинавчалися:розучувалипісні і вірші, інсценували уривки з творів, приймали активну участь в святах,а й відпочивали на природі та подорожували. Кожензмігвиявитисвоїталанти і здібності, поділитисясвоїмизнаннями.

Протягом навчального року функціонувало два факультети: «Мистецько-народознавчий» і «Здоров’я та довголіття».

На виконання обласної програми «Електронний громадянин Кіровоградщини»був створений факультатив з «Комп’ютерної грамотності»заняття якого проходилив комп’ютерних класах Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та НВК Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей ім. В.Сухомлинського,де пенсіонери оволодівали навичками роботи за комп’ютером, ознайомлювалися та вчилися працювати з сучасними інтернет ресурсами. Не один рік працює «Група здоров’я» в селищі Онуфріївка, де за теплої пори року,на просторахмальовничого дендропарку, студенти виконують фізичні вправи та оволодівають технікою «Скандинавської ходьби». В цьому роціжителі селища Павлиш теж мали змогу залучитися до цієї корисної для здоров’я справи.

Із закінченням навчального року, врученням сертифікатів та з наступаючим Новим роком випускників привітали заступник голови районної ради Калницька К.М.та директор територіального центру Данилів Н.О. Вони побажали випускникам міцного здоров’я, життєвого оптимізму, радості, щастя, родинного тепла і затишку та запросили продовжити навчання у 2020 році.

Від імені випускників виступила студентка Сорока НаталіяВасилівна, яка висловила подяку директору територіального центру за створеннясприятливих умов для навчання, а працівникам установи – за отриманні знання, організацію корисних і пізнавальних зустрічей, подорожей, екскурсій, які роблять життя більш насиченим і цікавим, за увагу до пенсіонерів та турботу про них.

Після урочистої частини випускники «Університету третього віку» продемонстрували свою «дипломну роботу» - веселе театралізоване дійство «Веселий ярмарок». Ярмаркували герої славнозвісних творів українських письменників: Свирид Петрович Голохвастий та Проня Прокопівна (Матюха М.М., Курченко К.Г.), Палажка з Параскою (Скок Л.Я., Прокопенко Г.В.), козак Степан (Ялисоветський В.М.), Кайдашиха з невісткою Мотрею (Біляєва В.С., Кравченко Г.Ф.). Веселий торг вели продавці Походій В.М., Синипостіл Р.І.,

Компанієць В.Є., Цілуйко Ю.С., Капленко Л.Ф. та Мороз М.І.. Купували, торгувались, співали, читали вірші Каплун Н.А., Ніколоянс Л.А., Сорока Н.В., Шморгун В.І., Кива Г.І., Погорєлова К.Л., Пенькова О.М., Балакало В.Г., Фургайло Л.Ю.. Наворожили здоров’я, щастя та достатку циганки Карюк Т.О. та Зінченко Н.Г..Веселу пісенну сценку про Явтуха майстерно виконали Гула Т.І. та Хміль А.О.. Заводила піснями, дотепними жартами Живан Л.І.

Родзинкою заходу стали виступи вихованців старших груп дитячого закладу «Калинка» (вихователі Наялович І.П. та Гаврілова Т.В.), які прийшли привітати випускників разом із завідуючою дитячого закладу Тяглою Л.В., та дитячого вокального ансамблю «Асорті» (керівник Кравченко В.С.).Кожний виступ радо сприймався пенсіонерами. Пісні, вірші, які старанно виконували малі артисти, супроводжувалися щирими посмішками та радісними оплесками присутніх.Після виступу малих артистівпривітали з наступаючими новорічними святами, подякували за подарованийвсимгарний настрій та пригостилисолодкою випічкою, цукерками та мандаринками.

Після захисту «Дипломної роботи» всіхвипускників та гостей заходу запросили зробити фото на згадку та продовжити спілкування за смачними пирогами та духмяним чаєм, яке закінчилося веселими танцями під новорічною ялинкою.

З піднесенимнастроєм, переповненівраженнями від спілкування, бажаючи один одному, гостям та всім присутнім щастя, благополуччя, злагоди у родинах, поверталисяпідопічні територіального центру додому, отримавши транспортнупослугу «Соціальне таксі».

Шановні жителі району! Вітаємо Вас із наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. ЗичимоВам міцного здоров’я, душевного спокою, гарного настрою, миру, достатку та злагоди в родинах.

З лютого місяця 2020 року«Університет третього віку» продовжить свою роботу.Тож запрошуємо всіх бажаючих продовжити навчання на новостворених факультетах.Подарунки до Святого Миколая


Смачні «миколайчики» отримали 405 підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району в переддень Святого Миколая. У рамках районної програми «Турбота-ХЛІБ» соціальні робітники установи спільно з представниками сільських та селищних рад привітали підопічних територіального центрузі святом та вручили їм хлібобулочну продукцію виробництва ФОП Солодова Л.В. (м.Світловодськ)на суму 8,9 тис.грн., із них кошти районного бюджету 3,2 тис.грн. та субвенції сільських та селищних рад- 5,7тис.грн. Загалом же на реалізацію програми в цьому році витрачено 28,2 тис.грн, 10,0 тис.грн. із них-кошти районного бюджету. Решту надано у вигляді субвенцій територіальному центру з місцевих бюджетів. Павлиською селищною радою надано таку субвенцію в розмірі 7560 грн.,Онуфріївською селищною радою -3000 грн., Камбурліївською сільською радою-700 грн., Омельницькою сільською радою-2000 грн., Вишнівцівською сільською радою- 660 грн., Мар»ївською сільською радою-660 грн., Куцеволівською сільською радою-1400 грн., Млинківською сільською радою-700 грн., Дереївської сільською радою -700 грн., Зибківською сільською радою- 780 грн.

Висловлюємо слова щирої вдячності за підтримку, розуміння та співпрацю депутатам районної ради, які виділили кошти на виконання програми, а також Павлиському селищному голові Ірині Антоновій, Онуфріївському селищному голові Леоніду Пивовару, Камбурліївському сільському головіСергію Крутьку, Омельницькому сільському голові ЛьовіЄгояну, Млинківському сільському головіВіктору Титарю, Вишнівцівському сільському голові Віталію Горобцю, Мар»ївському сільському голові Івану Мишастому, Куцеволівському сільському голові Любові Перепеляк, Дереївському сільському голові Василю Зайвому, Зибківському сільському голові Івану Глінкіну та депутатам цих рад, які надали в 2019 році субвенції територіальному центру на загальну суму 18,2 тис.грн. для реалізації програми «Турбота-ХЛІБ»,яка дала можливість малозабезпеченим літнім громадянам району відчути до себе краплину уваги, милосердя та доброти, які їм так потрібні. Шановні добродії, ми сподіваємось й на подальшу співпрацю в 2020 році. А Святий Миколай нехай принесе Вам три подарунки: щастя в дім, любов в сім’ю та здоров’я близьким.
                                           Привітали ювіляра!

22 листопада 2019 року своє 90-річчя відсвяткувала жителькасмт Павлиш Дубова Марія Петрівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завіталиголова Павлиської селищної ради Антонова І.С., працівники територіального центру завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. та соціальний робітник Томило Н.М., які привітали Марію Петрівну з днем народження, побажали щасливих років та міцного здоров’я, хоча в свої роки ювіляркабадьора, сповнена оптимізму,наснаги та жаги до життя.

Разом зі щирими привітаннями присутні вручили подарунки та квіти.

Іменинниця висловила щиру подяку за теплі слова і турботу до людей похилого віку.
Виїзд до с. Успенка, Марївка та Дереївка


08 листопада 2019 року  здійснено виїзд до с. Успенка, 19 листопада - до с. Успенка, а 20 листопада – до с. Дереївка завідувачем відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувачем відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гогою Н.І. та сестрою медичною відділення денного перебування Корабльовою С.В. з метою перевірки своєчасності та якості надання підопічним соціальних послуг соціальними робітникамиРябовою Т.І. та Колесник І.О. (17 осіб), Кучеренко Г.М. (8 осіб), Шимон О.І. (8 осіб).

За наслідками перевірок встановлено, що соціальні робітники справляються зі своїми обов’язками, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома». Нарікань на роботу соціальних робітників немає. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру докладають максимум зусиль для задоволення потреб одиноких непрацездатних громадян, наближаючи соціальні послуги до тих, хто їх потребує.

Пенсіонери висловлюють щиру подяку соціальним робітникам за розуміння, милосердя та отриману гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.

Привітали ювілярів

Кінець жовтня видався багатим на ювілеї серед підопічних відділення соціальної допомоги вдома.

26 жовтня відсвяткував 85-річний ювілей Єрух Петро Євтихійович житель с.Куцеволівка, а 28 жовтня 85 років виповнилося жительці смт Онуфріївка Різник Тамарі Василівні. Ювілярів за традицією вітализавідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організаціїнадання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І.,соціальні робітники Третяк І.І. та Шашло Ю.С.. Вручали квіти та подарунки, бажали ювілярам міцного здоров’я, благополуччя, бадьорого настрою, всіх земних благ, благословення та Божої благодаті, миру і спокою, любові та поваги близьких. У відповідь ювіляри   дякували за турботу та увагу, бажали всім здоров’я та щастя, висловлювали слова подяки на адресу соціальних робітників, які завжди приходять їм на допомогу.Осіння зустріч в кафе «Самоварчик».


Традиційно, 29 жовтня 2019 року, слухачі Університету срібного віку зібрались вшанувати осінніх іменинників в кафе «Самоварчик». Осінь - найбагатша і найкрасивіша пора року. Осінні місяці поєдналися, щоб теплом і радістю зігріти та привітати колег – іменинників. Слухачі переглянули відеоролик«Золота осінь».На початку свята від Фургайло Л.Ю. прозвучали вірші про неповторну і чарівну осінь, яка розфарбувала та одягла довкілля в теплі кольори, а срібні павутинки натягла в гілля.

З ювілейними днями народження вітали Скок Л.Я. та Рудченко О.А., іменинниками вересня–жовтнябули КурченкоК.Г., Мельниченко Л.О., Бацак Л.О., Цілуйко Ю.С.

Для всіх іменинників від хору «Журавушка» звучали пісні «Є у кожного день народження», «Пусть бегут неуклюжи», «Ветка сирени».

Свято продовжилося щирими привітаннями іменинників від колег Синипостіл Р.І. та Цілуйко Ю.С.. Вже стали традицією віншуванняювілярів головою та заступником районної організації ветеранів України Семеновою Л.В. та Гриценко О.С., які цінними подарунками відзначили ювілярів.

Студенти Кравченко Г.Ф. та Походій В.М. підготували сценку «Інтернет – це сила».

Привітання іменинниківпродовжили Шморгун В.І., яка зачитала власний вірш дляКурченко К.Г., та Прокопенко Г.В.,Компанієць В.Є., Капленко Л.Ф., Живан Л.І., Зінченко Н.Г., Карюк Т.О., Ялисоветський В.М.,Семигран Л.О., Кива К.І., Матюха М.М., «Гості з Японії» (Шморгун В.І. таЖиван Л.І.), які підготували поетичні вірші, пісні, гуморески та вручили букети осінніх квітів.

До уваги слухачів працівники відділення денного перебування підготували відео – презентацію про студентські будні іменинниківв Університеті срібного віку та відеопривітання «Годы, ну зачемвы летите...», під яке іменинники закружляли в осінньому вальсі.

По закінченню привітаньвинуватці свята отримали в подарунок «Совушки», зшиті майстринею територіального центру Тущенко Н.В. та

запросили студентів досвяткового столу, за якимлунали дружні жарти та веселі пісні.

Задоволені від спілкування, сповнені життєвих сил з вдячністю залишали установу територіального центрустуденти Університету.
Виїзд до с.Камбурліївка, Куцеволівка та Дереївка.


25 жовтня 2019 року  здійснено виїзд до с. Камбурліївка, а 28 жовтня 2019 року – до с. Куцеволівка та с. Дереївка завідувачем відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувачем відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гогою Н.І. та соціальним працівником відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г. з метою перевірки своєчасності та якості надання підопічним соціальних послуг соціальними робітниками Церпіш Л.М. (8 осіб), Артеменко О.І., Шашло Ю.С. (14 осіб) та Шимон О.І.(9 осіб).

За наслідками перевірок встановлено, що соціальні робітники справляються зі своїми обов’язками. Вони піклуються про підопічних, своєчасно доставляють їм продукти харчування, ліки, прибирають в будинках, допомагають по господарству, вносять воду, оплачують комунальні послуги, оформляють  документи на житлові субсидії, доглядають під час хвороби.

Пенсіонери висловлюють щиру подяку соціальним робітникам за розуміння, милосердя, допомогу та вітають зпрофесійним святом Днем працівника соціальної сфери України.
Віншували працівників соціальної сфери


30 жовтня 2019року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району відбулося урочисте зібрання, присвячене Дню працівника соціальної сфери України.

Привітати соціальних працівниківз їх професійним святом прийшли головаОнуфріївської районної радиУткіна Тетяна Іванівна, перший заступник головиОнуфріївськоїрайонної державної адміністрації Дуднік Ігор Валерійович та слухачі Університету срібного вікуЖиван Людмила Іванівна, Скок Любов Яківна та Цілуйко Юлія Степанівна, яка теж працювала в системі соціальної сфери.

Представники місцевої влади поздоровили соціальних працівників зі святом і вручили відзнаку обласної Державної адміністрації Кравченко Т.І. та спільні подякирайонної державної адміністрації та районної радиРябовій Т.І., Білоног Ф.Г., Пузь О.В., Барановій Ю.В..В своїх привітаннях висловили повагу і вдячність працівникам територіального центру за їх нелегку, але таку потрібні роботу, побажали їм міцного здоров'я, щастя, добра і злагоди.

Своїх колег з професійним святом привітала директор територіального центру Данилів Н.О., якавручила грамоту Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації Павлюк О.М. та грамоти територіального центру Онуфріївського районуШимон О.І., Ілло Т.І., Чайці Н.В., Третяк І.В., Паламарчук В.С., Різник І.І. та Молодовському Р.Ю. та подякувала за гарну роботу. До привітань приєдналися завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А. та головапрофспілкового комітету працівників установи Клименко Л.В..

Слухачі Університету срібного віку в своїхпривітаннях з глибокою повагою висловили слова вдячності всім працівникам територіального центру за їх нелегку, але таку потрібну працю, велике терпіння, турботу, любов, увагу, чуйне ставлення до своїх підопічних та виконали у подарунок пісню та гуморески.

Присутні мали можливість переглянути фотографії з життя і відпочинку працівників територіального центру та отримали музичні відеопривітання. Урочисте зібрання пройшло в щирій, святковій, атмосфері. Соціальні працівники залишали установу в доброму, піднесеному настрої.

ІНФОРМАЦІЯ

про результати організації і проведення внутрішнього моніторингу та

оцінки якостінадання соціальних послуг у

територіальному центрі соціального обслуговування

(наданнясоціальнихпослуг) Онуфріївського району


На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27 грудня 2013 №904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», наказу директоратериторіального центрувід 30 вересня 2019 року №148 «Про організацію і проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» та з метою визначення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг проведено внутрішню оцінку якості та моніторинг соціальних послуг, які надаються працівниками відділень територіального центру:соціальної допомоги вдома, денного перебування таорганізації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Робота проводилась в період з 01 жовтня 2019 по 31 жовтня 2019 року.

Для проведення моніторингу було:

 • призначено відповідальну особу за організацію і проведення оцінки якості соціальних послуг на постійній основі та розроблення анкет для вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг, їх заповнення і аналіз Гогу Н.І. – завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
 • затверджено склад комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, до якої ввійшли як працівники територіального центру, так і отримувачі соціальних послуг, загалом 11 осіб: директор Данилів Н.О., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГога Н.І., фахівець із соціальної роботи І категоріїНагайченко С.Г., соціальні працівники Церпіш Т.Г., Гарусова Л.Ю., та Курченко О.А.,сестри медичні Алєксєєнко О.В. та Корабльова С.В., підопічні Фургайло Л. Ю. та Сорока Н. В. та розроблено план її засідань.

Основнимизавданнямитериторіального центру, при проведеннівнутрішньогомоніторингу та оцінкиякостісоціальноїпослуги є:

- оптимізація діяльності роботи відділень, що надають соціальні послуги;

-підвищення рівня професійної компетенції персоналу;

-дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальних послуг;

- дотримання вимог до якості соціальних послуг встановлених Законами України, постановами та наказами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації, актами обласної та районної державних адміністрацій, Положенням про територіальний центр, Державним стандартом догляду вдома та Державним стандартом соціальної адаптації;

- виявлення випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальних послуг й вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

-визначеннярезультативностінаданнясоціальнихпослуг;

- виявленнянегативних і позитивнихтенденцій у процесінаданнясоціальнихпослуг, підготовціпропозиційщодовдосконаленняпроцесунаданнясоціальнихпослуг й поширенняуспішногодосвіду.


Внутрішній моніторинг та оцінка якості

соціальної послуги «Догляд вдома»:

Методи оцінки якості соціальної послуги догляду вдома:

-опитування/анкетування отримувачів соціальних послуг та/або їх законних представників;

-спостереження за процесом надання соціальних послуг;

-опитуванняперсоналу відділення, що надає послугу;

-вивчення документації, у тому числі звернень отримувачів соціальних послуг.

Для проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг застосовувалися:

-показники якості соціальної послуги «Догляд вдома», наведені у додатку 4 Державного стандарту догляду вдома;

-рекомендації щодо шкали оцінки якості соціальних послуг, наведені у додатку 2 Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

З метою належної організації внутрішньої оцінки проведена значна організаторська та інформаційна робота. Для вивчення зворотної думки отримувачів соціальних послуг та отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги «Догляд вдома», вивчення реального стану соціального обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома проведеномоніторинг, що включає анкетування/опитування отримувачів соціальних послуг, їх законних представників, аналіз відгуків щодо організації та надання соціальної послуги.

У відділенні соціальної допомоги вдома, станом на 01 жовтня 2019 року послугу «Догляд вдома» отримує 395 осіб. В опитуванні прийняло участь 110 отримувачів соціальної послуги, що складає 27,9% від загальної кількості підопічних.

Проаналізувавши результати опитування, ми дійшли висновку, що переважна кількість підопічних позитивно оцінює роботу надавачів соціальної послуги «Догляд вдома», що говорить про дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті догляду вдома.

Спостереження за процесом надання соціальної послуги «Догляд вдома» відбувалося шляхом планових та позапланових перевірок роботи соціальних робітників, які фіксуються в актах перевірок та журналі перевірок якості надання соціальних послуг, проведенні співбесід з підопічними відділення. Так, за звітний період було проведено 62 перевірки, в ході яких порушень та нарікань на надання соціальної послуги «Догляд вдома» виявлено не було.

Для вивчення думки щодо задоволення від роботи, пропозицій для покращення умов праці та підвищення ефективності роботи було проведено анкетування соціальних робітників(39 осіб). В результаті проведеної роботи отримано 37 заповнених анкет, що становить 94,9% від загальної кількості соціальних робітників (2 робітника хворіють). Аналіз відповідей показав, що 97,2% опитаних вибрали професію тому, щомають можливість спілкуватися з різними людьми та хочуть допомагати людям поважного віку.Це свідчить про те, що соціальні робітники свідомо обрали професію і розуміють свою значимість для підопічних. А 2,8%-нескладність праці. Майже всі соціальні робітники відзначили велике навантаження в своїх групах, що не дає можливості більш дієво надавати соціальні послуги, втомлюються і мають місце проблеми зі здоров’ям. Це свідчить про те, що у роботі соціальних робітників має місце синдром психологічного вигорання.

При визначенні характеристики оцінки стосунків з підопічними, соціальні робітники відповіли, що відношення до них: 97,2%-доброзичливе, 2,8%-офіційне. Також, в опитуванні розглянули питання, щодо надання транспортної послуги «Соціальне таксі», в якому брали участь як підопічні, так і водій автомобіляБілоног Ф.Г.. З відповідей водія можна дійти висновку, що робота за кермом йому подобається, труднощів не виникає. Але разом з тим є зауваження щодо зручності та комфортності перевезення підопічних з надмірною вагою та вадами руху, що вплинуло на пропозицію придбання нового автомобіля.Підопічні в своїх відповідях відзначили, що загалом автомобіль влаштовує, на водія скарг та нарікань не має.

Пріоритетними показниками під час проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги догляд вдома, є:

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги догляду вдома містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні, визначення ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги догляду вдома;

-наявність індивідуального плану надання соціальної послуги догляду вдома, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувача соціальної послуги (100%) -індивідуальні плани надання соціальної послуги догляду вдома, які ґрунтуються на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги «Догляд вдома». Індивідуальні плани складаються за формою згідно з додатком 3 Державного стандарту у двох примірниках, підписуються отримувачем та надавачем соціальної послуги. Один примірник надається отримувачеві соціальної послуги, другий залишається у суб’єкта, що надає соціальну послугу;

-забезпечення перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги «Догляд вдома»(100%)-індивідуальні плани переглядаються разом з отримувачами соціальної послуги та/або їх законними представниками через місяць з дня початку її надання, надалі один раз на півроку.

Результативність (97% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціальною послугою «Догляд вдома» (за оцінками отримувачів соціальної послуги) 97,9%-отримувачі повністю задоволені; 2,1%-частково задоволені, згідно проведеного анкетування, співбесіди;

-покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга «Догляду вдома» не надавалася: 95,8%-отримувачів соціальної послуги відзначили покращення емоційного, психологічного, фізичного стану порівняно з періодом, коли соціальна послугане надавалась;

-проведення опитувань, збору відгуків реагування на скарги отримувачів соціальної послуги та/або їх законних представників 100%- в ході перевірок надання послуг соціальними робітниками та проведення внутрішнього моніторингу проводилися опитування отримувачів соціальної послуги щодо якості надання соціальної послуги.

За звітний період були отримані лише позитивні відгуки щодо роботи соціальних робітників.

Своєчасність (100%-статус «добре»):

-прийняття рішення щодо надання соціальної послуги «Догляд вдома», визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, виконання індивідуального плану надання соціальної послуги у встановлений строк (100%)-дотримано вимог розділів Державного стандарту догляду вдома;

-укладання договору про надання соціальної послуги здійснюється за участю отримувача соціальної послуги та суб’єкта, що надає соціальну послугу. Кожна із сторін отримує один примірник договору-100% ;

-строки та терміни надання соціальної послуги 100%-фактична кількість відвідувань підопічних відповідає передбаченій кількості в індивідуальних планах.

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення соціальної допомоги вдома відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність пандуса, що є необхідним для осіб з обмеженими фізичними можливостями-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальної послуги відмічали, що всі соціальні робітники з повагою ставляться до віку, статі та релігії, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків; переважна більшість надавачів соціальної послуги використовують у своїй роботі індивідуальний підхід (з урахуванням фізичного та психологічного стану) до кожного отримувача соціальної послуги.

Професійність (59%-статус «задовільно»):

-рівень освіти надавачів соціальної послуги-2,7% соціальних робітників мають вищу освіту; 32,4%-середню спеціальну; 59,5%-середню та 5,4% неповну середню освіту.Соціальний працівник відділення покращує свій кваліфікаційний рівень шляхом навчання у ВНЗза фахом «Соціальна робота».

Зручність(95%-статус «добре»):

- визначається шляхом аналізу строків та термінів надання соціальної послуги «Догляд вдома»: 95,84%-підопічних відмітили, що строки та терміни надання соціальної послуги їх влаштовують; 2,08%-частково влаштовують; 2,08%-не влаштовують. Більшість надавачів соціальної послуги намагаються організувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати соціальні послуги до ритму життя отримувачів послуг.


Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Згідно даних табл.1, бачимо, що переважає статус «добре», отже присвоюємо узагальнений статус «добре» для загального оцінювання якісних показників соціальної послуги догляд вдома.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги догляд вдома.


якісний показник
статус
«добре»«задовільно»«незадовільно»
80%-100%51%-79%0%-50%
Адресність та індивідуальний підхід«добре»

Результативність«добре»

Своєчасність«добре»

Доступність та відкритість«добре»

Повага до гідності отримувача соціальної послуги«добре»

Професійність
«задовільно»
Зручність«добре»

загальна оцінка«добре»


Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг, а підопічні характеризують надавачів соціальної послуги «Догляд вдома» лише позитивно, то кількісний показник отримує статус «добре». З таблиці 1 «Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги догляд вдома», бачимо, що переважає статус «добре». Отже, загальний статус оцінки якості соціальної послуги в цілому «добре».


Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Догляд вдома» в цілому:

ПоказникиСтатусРекомендації по роботі відділення соціальної допомоги вдома
Кількісні«добре»продовжувати роботу з працівниками відділення соціальної допомоги вдома
Якісні«добре»
Узагальнений показник«добре»


Висновок:

незважаючи на узагальнений статус показників «добре» відділення соціальної допомоги вдома і надалі планує удосконалювати процедуру обслуговування й підвищення якості соціальної послуги «Догляд вдома», а саме:

-проводитинаради, семінари, круглі столи, навчання за участю соціальних робітників з метою виявлення та усунення виробничих проблем та дотримання вимогДержавного стандарту догляду вдома;

-проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідних соціальних послуг;

-продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальну послугу «Догляд вдома» у відповідності до вимог Державного стандарту догляду вдома;

-продовжувати оперативно реагувати на звернення громадян щодо соціального обслуговування;

- при плануванні бюджету установи на 2020 рік передбачити видатки на придбання автомобіля для надання транспортної послуги «Соціальне таксі».


Внутрішній моніторинг та оцінка якості соціальної послуги

«Соціальна адаптація»

Методи оцінки якості соціальної послуги «Соціальна адаптація»:

- опитування/анкетування отримувачів соціальних послуг та/або їх законних представників;

- адресність та індивідуальний підхід;

-результативність і своєчасність;

-доступність і повага до гідності отримувачів соціальної послуги, професійність.

Для проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг застосовувалися:

-показники якості соціальної послуги «Соціальна адаптація», наведені у додатку 4 Державного стандарту соціальної адаптації;

-рекомендації щодо шкали оцінки якості соціальних послуг, наведені у додатку 2 Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

Основними завданнями відділення денного перебування, при проведенні внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги «Соціальної адаптації» є:

- оптимізація діяльності роботи відділення, що надає послугу «Соціальної адаптації»;

-підвищення рівня професійної компетенції персоналу;

-дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальної послуги соціальна адаптація;

-дотриманнявимог до якостісоціальноїпослугивстановлених у Державному стандартісоціальноїпослуги«Соціальнаадаптація»;

-виявленнявипадківпорушеньчинедотриманнязаконодавчих та нормативно-правовихактів, щорегулюютьнаданнясоціальнихпослуг й вжиттявідповіднихзаходівщодоїхусунення;

- визначеннярезультативностінаданнясоціальнихпослуг;

-виявленнянегативних і позитивнихтенденцій у процесінаданнясоціальнихпослуг, підготовціпропозиційщодовдосконалення процессу наданнясоціальнихпослуг й поширенняуспішногодосвіду.

Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням денного перебування, було організованоі проведено опитування отримувачів послуг – членів клубів «Здоров’я», «Комп’ютерної грамотності»; слухачів «Університету ІІІ віку», підопічних відділеннята тих осіб, які скористалися послугами «Пункту прокату технічних засобів реабілітації» з 07 жовтня по 25 жовтня 2019 року. Метою опитування було отримання об’єктивної інформації для виставленняоцінки якості наданнясоціальної послуги «Соціальна адаптація».

Станом на 01 жовтня 2019 року послугу «Соціальна адаптація» у відділенні денного перебування отримує 639 осіб.Участь в заняттях «Університету ІІІ віку», клубах «Здоров’я» та «Комп’ютерної грамотності», отриманні послугсестри медичної та пункту прокату технічних засобів реабілітації мають право всі підопічні територіального центру. В опитуванні взяло участь 62 особи, що складає 9,7 % від загальної кількості підопічних.

Згідно проведеного опитування отримувачі соціальних послуг задоволені обслуговуванням, про що свідчать покращення емоційного, психологічного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у їх житті в порівнянні з періодом, коли соціальна послуга соціальної адаптації не надавалась.

Отримані відгуки від опитуваних показали, що послуги, які надаються при відділенні потрібні.Скарг зі сторони отримувачів послуг не було.

Здійснюючи перевірку до уваги бралися ведення документації, плани роботи та особові справи підопічних, журнали проведеної роботи та відвідування клубів, Університету ІІІ віку, стан і облаштування кімнат для проведення заходів, наявність виставок, стендів з інформацією та фото.

Строки та терміни надання соціальної послуги«Соціальна адаптація» відповідають Державному стандарту соціальної адаптації,прописані в індивідуальному плані надання соціальної послуги та відповідають зазначеним в договорі.

Всіпрацівники відділення дотримуються вимог Державного стандарту соціальної адаптації, виконують вимоги посадових інструкцій, проводять соціально необхідну роботу з соціальної адаптації підопічних, стверджуючи загальнолюдські моральні цінності правди, справедливості, гуманізму, доброти,працелюбства.

Інформації про роботу Університету ІІІ віку, клубів та іншихзаходів, виконаних працівниками відділення, систематично розміщуються на сторінках районної газети «Придніпров’я» та Інтернетресурсах.

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги соціальної адаптації містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні;

-наявність індивідуального плану надання соціальної послуги соціальної адаптації, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувача соціальної послуги (100%) -індивідуальні плани надання соціальної послуги соціальної адаптації, які ґрунтуються на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги «Соціальна адаптація». Індивідуальні плани складаються за формою згідно з додатком 4 Державного стандарту у двох примірниках, підписуються отримувачем та надавачем соціальної послуги. Один примірник надається отримувачеві соціальної послуги, другий залишається у суб’єкта, що надає соціальну послугу;

-забезпечення перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги «Соціальна адаптація»(100%)-індивідуальні плани переглядаються разом з отримувачами соціальної послуги та/або їх законними представниками через місяць з дня початку її надання, надалі один раз у квартал.

Результативність (100% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціальною послугою «Соціальна адаптація» (за оцінками отримувачів соціальної послуги): 82,3% -отримувачізадоволені на відмінно, 17,7% - задоволені частково, згідно проведеного анкетування, телефонного опитування, співбесіди;

-покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга «Соціальна адаптація» не надавалася: 100%-отримувачі соціальної послуги на «відмінно» відзначили покращення емоційного, психологічного, фізичного стану порівняно з періодом, коли дана соціальна послугане надавалась;

-проведення опитувань, збору відгуків реагування на скарги отримувачів соціальної послуги та/або їх законних представників 100% : в ході перевірок надання послуг соціальними робітниками та проведення внутрішнього моніторингу проводилися опитування отримувачів соціальної послуги щодо якості надання соціальної послуги.

Своєчасність (100%-статус «добре»):

-прийняття рішення щодо надання соціальної послуги соціальної адаптації, визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, виконання індивідуального плану надання соціальної послуги «Соціальна адаптація» у встановлений строк (100%)-дотримано вимоги розділів Державного стандарту соціальної адаптації;

-укладання договору про надання соціальної послуги здійснюється за участю отримувача соціальної послуги та суб’єкта, що надає соціальну послугу. Кожна із сторін отримує один примірник договору-100% ;

-строки та терміни надання соціальної послуги 100%-фактична кількість відвідувань підопічних відповідає передбаченій кількості в індивідуальних планах.

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення денного перебування відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальної послуги про порядок надання, умови та зміст соціальноїпослуг-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальної послуги відмічено, що всі працівники відділення з повагою ставляться до релігії, віку та статі, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків; переважна більшість надавачів соціальної послуги використовують у своїй роботі індивідуальний підхід (з урахуванням фізичного та психологічного стану) до кожного отримувача соціальної послуги.

Професійність (100%-статус «добре»):

-наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов’язкових медичних оглядів-100%;

-наявність плану проведення робочих нарад з виробничих питань-100%;

-рівень освіти надавачів соціальної послуги- неповна вища – 3 особи – 75%;здобувають вищу освіту – 2 особи – 50 %.

Працівники відділення піднімають свій кваліфікаційний рівень шляхом навчання у ВНЗза фахом «Соціальна робота» та «Педагогіка та психологія»- 2 особи.

Зручність(100%- статус «задовільно»):

-визначається шляхом аналізу наявних можливостей для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, обирати зручний для них час отримання соціальної послуги під час її надання: більшість надавачів соціальних послуг намагаються організовувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати свої послуги до ритму життя отримувачів послуг.

Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Згідно даних табл.1, бачимо, що переважає статус «добре», отже присвоюємо узагальнений статус «добре» для загального оцінювання якісних показників соціальної послуги соціальна адаптація.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги «Соціальна адаптація».


якісний показник
статус
«добре»«задовільно»«незадовільно»
100%

Адресність та індивідуальний підхід«добре»

Результативність«добре»

Своєчасність«добре»

Доступність та відкритість«добре»

Повага до гідності отримувача соціальної послуги«добре»

Професійність
«задовільно»
Зручність
«задовільно»
загальна оцінка«добре»


Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг, а підопічні характеризують надавачів соціальної послуги «Соціальна адаптація» лише позитивно, то кількісний показник отримує статус «добре». З таблиці 1 «Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги «Соціальної адаптації», бачимо, що переважає статус «добре». Отже загальний статус оцінки якості соціальної послуги в цілому «добре».


Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Соціальної адаптації» в цілому:


ПоказникиСтатусРекомендації по роботі відділення денного перебування
Кількісні«добре»продовжувати роботу з працівниками відділення денного перебування
Якісні«добре»
Узагальнений показник«добре»


Заплановані заходи для покращення роботи відділення денного перебування:

 • активізувати роботу щодо інформування мешканців Онуфріївського району про соціальні послуги, які надаються у відділенні денного перебування територіального центру;
 • продовжити співпрацю з організаціями району з метою покращення матеріально-технічної бази відділення денного перебування, а саме виділення додаткового приміщення для проведення занять;
 • продовжити пілотну програму Університету ІІІ вікув селищі Павлиш та запровадити в інших населених пунктах району;
 • систематично проводитинавчання-семінари для соціальних працівників для покращення надання послуг соціальної адаптації;
 • продовжувати оперативне реагування на звернення громадян щодо соціального обслуговування;
 • продовжувати дотримуватися вимог, забезпечення якості, строків, принципів встановлених у Державному стандарті соціальної адаптації.


Внутрішній моніторинг та оцінка якості соціальних послуг відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Працівниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги використанотакі методи оцінки: опитувальник, який заповнювався з метою отримання відгуків стосовно організації та надання соціальних послуг працівниками відділення. В опитуванні взяли участь 32отримувачасоціальнихпослуг, що становить 6,3% від загальної кількості осіб, що перебувають на обліку у даному відділенні.

Методи оцінки якості надання послуги натуральної допомоги:

- опитування/ анкетування отримувачівпослуг натуральної допомоги;

- спостереження за процесом надання соціальних послуг.

При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціально-економічних та соціально- побутових послуг застосовувались показники якості соціальних послуг такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувачів соціальних послуг, професійність.

Оцiнкаякостi соціальних послуг визначається iз застосуванням шкали оцiнки якiсних та кiлькiсних показникiв якостi надання соціально-економічних та соціально-побутових послуг.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає:

- соцiально-економічні послуги на безоплатній основі: допомога у виглядi вживаних речей та грошової допомоги;

-послуги натуральної допомоги на платній та безоплатній основі: пошиття та ремонт одягу, ремонт взуття, послуг перукаря та робітників з комплексного обслуговування та ремонту будинків.

Працівниками відділення проведена робота по виконанню районної програми «Турбота - Хліб», метою якої є забезпечення підопічних територіального центру з інвалідністю та малозабезпечених пенсіонерів хлібобулочною продукцією до свят.

Здійснюючи перевірку до уваги бралися ведення документації, плани роботи та особові справи підопічних. Згідно звернень громадян визначено індивідуальні потреби у соціальних послугах.

Під час опитування, в т.ч. і телефонного, 92% опитаних підопічних задоволені своєчасністю та рівнем надання соціальних послуг, а 8%опитаних висловили побажання в частішому отриманні гуманітарної допомоги, та виявили бажання щодо збільшення суми грошової допомоги що становить 200 грн. Всi працівники дотримуються вимог нормативно-правового законодавства для прийняття рішень щодо надання соціальних послуг. Працівники відділення ввічливо та коректно ставляться до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.

Соціальний працівник відділення здобуває освіту у ВНЗ за фахом «Соціальна робота».

Згідно шкали оцінки якісних і кількісних показників соціальних послуг,показники відповідають встановленому рівню – «добре».

Пріоритетними показниками під час проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг є:

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні, визначення ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальних послуг;

- Результативність (92% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціально-економічною послугою (за оцінками отримівачів соціальної послуги): 92%-отримувачі повністю задоволені; 8%-частково задоволенізгідно проведеного анкетування;

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальних послуг про порядок надання, умови та зміст соціальнихпослуг-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальних послуг відмічали, що працівники відділення повагою ставляться до релігії, віку та статі, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків;

Професійність 100%-статус «відмінно»):

-наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов’язкових медичних оглядів-100%;

-рівень освіти надавачів соціальної послуги-14,3% мають вищу освіту; 85,7 %-середню спеціальну;

соціальний працівник здобуває освіту у ВНЗ за фахом «Соціальна робота».

Зручність(72%- статус «задовільно»):

-визначається шляхом аналізу наявних можливостей для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, обирати зручний для них час отримання соціальної послуги під час її надання: більшість надавачів соціальних послуг намагаються організовувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати свої послуги до ритму життя отримувачів послуг.

Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Згідно даних табл.1, бачимо, що переважає статус «добре», отже присвоюємо узагальнений статус «добре» для загального оцінювання якісних показників соціальних послуг.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення натуральної допомоги.


Задоволеність наданням соціально-побутової послуги
«задоволенні»
100%


Задоволеність наданням соціально-економічної послуги
«задоволенні»
92%
«частково задоволені»
8%


Своєчасність«відмінно»

Професійність«відмінно»

загальна оцінка«добре»

Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг,кількісний показник отримує статус «добре».


Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Натуральної допомоги» в цілому:


ПоказникиСтатусРекомендації по роботі відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги
Кількісні«добре»продовжувати роботу щодопокращення надання соціально економічних послуг.
Якісні«відмінно»
Узагальнений показник«добре»


Висновок:

незважаючи на узагальнений статус показників «добре» відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги і надалі планує покращувати :

-проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідної допомоги;

-продовжувати надавати різні види соціально-побутових послуг своєчасно та якісно.

- продовжувати надавати соціально-економічні послуги своєчасно таякісно.

- продовжувати забезпечувати громадян одягом, взуттям, продовольчими товарамита іншимипредметами.

- установлювати нові зв’язки з підприємствами, установами та організаціями громадськими організаціями, фізичними особами для отримання матеріальної допомоги для малозабезпечених громадян відділення та установи.


Заплановані заходи для покращення роботи відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги:

-активізувати роботу щодо інформування мешканців Онуфріївського району про послуги, які надаються у відділенні ;

- продовжити співпрацю з організаціями району з метою покращення матеріально-технічної бази відділення;

-продовжувати роботу по виявленню і співпраці з благодійними фондами, які зможуть надавати гуманітарну допомогуу вигляді вживаних речей, продуктових пакетів;

 • продовжувати оперативне реагування на звернення громадян щодо соціального обслуговування.


ЗАХОДИПО УДОСКОНАЛЕННЮДІЯЛЬНОСТІУСТАНОВИ :


Незважаючи на узагальнений статус «добре», відділення територіального центру і надалі спрямовують свою діяльність на вдосконалення процесу обслуговування й підвищення якості соціальних послуг за наступними напрямками:

 • продовжувати проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян , що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідної допомоги;

- продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальні послуги відділеннями територіального центру у відповідності до вимогДержавних стандартів надання соціальних послуг та інших нормативно-правових документів, що стосуються діяльності установи;

-активізувати роботу працівників установи щодо інформування населення про перелік соціальних послуг, їх зміст та порядок надання у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я;

-підвищувати професійну компетентність/кваліфікацію працівників установи. Систематичнопроводити навчальні семінари, круглі столи та інш.;

- в своїй діяльності впроваджувати інноваційні форми роботи. Запроваджувати досвід інших територіальних центрів;

- продовжувати оперативно реагувати на звернення громадян щодосоціального обслуговування та надання соціальних послуг;

 • продовжувати співпрацю з благодійними фондами, приватними підприємцями, сільськими та селищними радами по питанню надання дієвої допомогиотримувачам соціальних послуг;

-при плануванні бюджету установи на 2020 рік передбачити видатки на

придбання автомобіля для надання транспортної послуги «Соціальне таксі»;

 • постійно оновлювати інформацію про роботу відділень територіального центру на сторінці територіального центру офіційного сайтуОнуфріївськоїрайдержадміністрації;
 • результати проведення внутрішньої оцінки якості розглядати на засіданні комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг та оприлюднити на сторінці територіального центру офіційного сайтуОнуфріївськоїрайдержадміністрації.
Відповідальна особа з організації та проведення

внутрішнього моніторингу та оцінки якості

соціальних послуг Наталія ГОГАПривітали ювіляра з 85-річчям !

23 жовтня 2019 року своє 85-річчя відсвяткувала жителька села Вишнівці Білко Лідія Харлампіївна. Цього дня до іменинниці завітали голова Вишнівцівської сільської ради Горобець Віталій Миколайович, завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, завідувач відділенняорганізації надання адресноїнатуральної та грошової допомоги Гога Наталія Іванівна, сестра медична відділення денного перебування Корабльова Світлана Вікторівна та соціальний робітник Василенко Ольга Павлівна,які привітали Лідію Харлампіївну з Днем народження, побажали міцного здоров’я, бадьорості, щасливих років життя та вручили подарунки і квіти. Ювілярка оточена увагою та теплом своїх рідних та сусідів, які цього дня теж завітали до неї в гості. Лідія Харлампіївнарозповідала про прожиті роки та найголовніші моменти свого життя. Іменинниця висловила щиру подяку за теплоту і турботу працівникам територіального центру та голові сільської ради.


Перевірки Павлиш, Сметанівка, Онуфріївка, Мар»ївка, Вишнівці


В жовтні 2019 року здійснено перевірки по смт Павлиш, с.Сметанівка,смтОнуфріївка, с.Мар»ївка та с.Вишнівці комісієюв складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н. І., соціального працівника Церпіш Т.Г., сестер медичних відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. та Корабльової С.В..

Основна мета поїздок – зустріч з літніми мешканцями, які перебувають у важких життєвих обставинах та потребують соціальної допомоги, а також проведення моніторингу діяльності з питань надання соціальних послуг та оцінка їх якості. Комісія перевірила якість надання соціальних послуг соціальними робітниками Сущенко К.С., Чайкою Н.В., Пелипенко С.П., Неділько О.А., Клименко Л.В., Амшенніковою Т.М., Лисенко Н.С., Ілло Т.І., Томило Н.М. та Калюх Л.Г. по смт Павлиш та с.Сметанівка (36 осіб); Козловою О.С. (5 осіб) по с.Мар»ївка та Василенко О.П. ( 8 осіб) по с.Вишнівці,Бурлакою Л.А., Марченко Л.К., Пузь О.В., Крамаренко Т.І., Третяк І.І., Гогою С.В., Приходько Т.О. та Онуфрієнко Н.К. (24 особи)по смт Онуфріївка.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома». Нарікань на роботу соціальних робітників немає. Сестри медичні вимірювали підопічним артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру докладають максимум зусиль для задоволення потреб непрацездатних громадян, наближаючи соціальні послуги для тих, хто їх потребує.
Привітали ювіляра з 90-річчям!


День народження кожної людини – це її особисте свято, а особливо, коли святкується поважна дата.

17 жовтня 2019 року свій 90-річний ювілей відсвяткував житель селища Павлиш Кікоть Андрій Павлович. Цього дня до іменинника завітали селищний голова Антонова І.С., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., фахівець із соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., соціальний робітник Сущенко К.С., діти та друзі. З вуст присутніх звучали щирі вітання з побажаннями здоров»я, миру, злагоди, довгих років життя та вручалися подарунки і квіти. Андрій Павлович, не дивлячись на поважний вік та не стримуючи емоцій, з молодецьким запалом зустрічав гостей, розповідав про прожиті роки, згадував найкращі та найголовніші моменти свого життя.

Іменинник висловив щиру подяку за теплоту і турботу до нього та інших літніх людей. На прощання гості отримали задоволення від майстерного виконання музичної композиції Андрієм Павловичем та його товаришем.
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ - НЕМА ПЕРЕВОДУ.


14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Заняття «Козацькому роду – нема переводу»Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району відбулося17 жовтня.Червоні та чорні кольори вишиванок, як згадка, пам’ять та шана сотням поколінь, їхнім працелюбним і героїчним предкам, розцвіли в ошатній залі територіального центру. Святкове дійство розпочалося з привітаннявсіх присутніх з Днем Українського козацтвата вручення подарунків і квітів чоловікам. Продовжилося свято переглядом відеоролика, в якому поєдналося історичне минуле та буремне сьогодення українських воїнів, які в різні часивідстоювали волю та прагнення до життяукраїнського народу.

Про історію виникнення, традиції, побут, звички українських козаків розповілиБацак Л.О., Шморгун В.І., Скок Л.Я., Прокопенко Г.В., Мороз М.І., Ялисоветський В.М., Компанієць В.Є.,Цілуйко Ю.С., Матюха М.М., Фургайло Л.Ю., Сорока Н.В.

Слухачі Університетупереглянуливідеофільм про побут січовиків. У виконанні хору «Журавушка» прозвучалиукраїнські народні пісні «Козацькому роду нема переводу»,«Стоїть козак на чорній кручі», «Розпрягайте хлопці коней». Кожна розповідь, вірш, пісня - то сум, як широкий український степ; то любов, як маки та калина,в які заквітчана дівчина;то гордість в незламний дух; то віраі прагнення до волі.

До уваги присутніх працівники відділення денного перебування підготували відеозвіт про поїздку до славної козацької столиці міста Чигирин, яку здійснила група студентів на початку вересня місяця. Незабутніми враженнями від поїздки поділилися староста групи Живан Л.І та Матюха М.М..

Родзинкою заходу була сценка у виконанні акторів – аматорів Університету. На гостини до шановного зібрання завітали Кайдашиха (Живан Л.І.), Проня Прокопівна (Курченко К.Г.) та козаки (Мороз М.І., Матюха М.М.,Ялисоветський В.М., Хміль А.О.) , які сипали дотепним українським гумором устамиулюблених героїв, давали характеристику козакам, прийняли участь у козацьких змаганнях «Хто кого пересилить», «Хто далі закине кулю», «Хто швидше зварить кашу» .

Офіційна частинасвята закінчилася піснею Назарія Яремчука «Гей, ви козаченьки» та розходитися студенти не поспішали, за чашечкою духмяного чаю та солодкою випічкою продовжували співати, читати гуморески.

По закінченню заходу студенти старанно працювали над програмою засідання клубу «Самоварчик» та заповнювали анкети – опитувальники для проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги «Соціальна адаптація» відділенням денного перебування Онуфріївського територіального центру,вносили пропозиції та побажання щодо подальшої роботи установи.« Милосердя та доброта - два крила на яких тримається людство».


Непомітно, але впевнено, вступила у свої права осінь. І саме в цю чудову пору, коли чарівниця осінь порозвішувала на гілочках дукати золотого листя, весь світ відзначає першого жовтня Міжнародний день людей поважного віку та День ветерана. Цей день- символ єдності і спадкоємності поколінь, чудова нагода сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни та праці, пенсіонерам і літнім людям за їх внесок у розвиток нашої країни, за самовіддану працю, доброту й мудрість. Наш людський обов’язок - бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Турбота про громадян «срібного віку» та повага до них необхідна кожної хвилини, бо вони своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану.

Томув районі діє районна програма «Турбота-ХЛІБ», яка дає можливість привітати всіх підопічних відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Онуфріївського районухлібобулочною продукцією до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Великодня, Дня людей похилого вікута Дня ветерана, новорічних свят.

Соціальні робітники установи разом з представниками сільських та селищних рад відвідали на дому та привітали з Міжнародним днем людей поважного віку та Днем ветерана 405 підопічних та вручили їм хлібобулочну продукцію, зокрема хліб «Домашній» (650 грам) та «Калач Миколаївський» (500 грам)виробництва ФОП Солодова Л.В., яку отримали з м. Світловодськ (менеджер В.П.Світлов) на суму 9213,75 грн..Всі підопічні, які отримали святкові смаколики,вдячні за увагу та тепле до них відношення.

Дорогі наші люди мудрого, поважного віку! Прийміть ще раз наші вітання зДнем людей поважного віку та Днем ветерана! Відщирогосерцябажаємо вам здоров'я, оптимізму і довгих  роківжиття.   Хайзолотаосінь вашого життя  завжди буде щасливою! Хай кожен вашдень буде зігрітий теплом уваги, любові та піклування. Радості, миру, добра вам і вашим родинам!
Серце забуте зігрійте любов’ю.


Другиймісяцьосеніпочинається з особливоїдати. 1 жовтня увсьомусвітівідзначаєтьсяМіжнароднийдень людей похилоговіку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україніцетакожі День ветерана.

        Цей день – не лишеможливістьнагадативсімпролюдськийобов’язок бути турботливими імилосердними до найповажнішоїчастинисуспільства, а й привід до роздумівщодоподальшоїдолілюдства, йогокультури, взаємозв’язкупоколінь.

Територіальний центр Онуфріївського району традиційно вшановуєсвоїх підопічних: людей поважного віку та ветеранів. Цього року на святковий захід, який відбувся в приміщенні Онуфріївського районного центру дитячої та юнацької творчості,завіталиголова районної ради Уткіна Т.І., перший заступник голови районної державної адміністрації Дуднік І.В., Онуфріївськийселищний голова Пивовар Л.Ф., Успенський сільський голова Сіра Н.Я., голова районної організаціїветеранів України Семенова Л.В., голови первинних ветеранських організацій селищ Онуфріївка та ПавлишБезусВ.І. та Литвиненко М.А.. , якіпоздоровилизі святом всіх присутніх.

Керівники району та всі виступаючівисловили глибоку шану людям поважного віку та глибоку вдячність заїх внесок у розвиток нашої країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту й мудрість. Від імені депутатського корпусу районної ради, Онуфріївської районної державної адміністрації Тетяна Іванівна та Ігор Валерійович вручили ветеранам-Живан Л.І.,Бєляєвій В.С., Курченко К.Г., Прокопенко Г.В., Семигран Л.О., Скок Л.Я.,Ракович Г.Х. відзнаки районної державної адміністрації та районної ради, прекрасні осінні квіти.

Щирими усмішками зустрічали присутні вихованців старшої групи дитячого дошкільного закладу «Калинка» (вихователь Гаврілова Т.В.) та дитячий вокальний ансамбль «Асорті» (керівник КравченкоВ.С.). Кожний виступ дітей дарував присутнім гарний настрій та супроводжувався гучними оплесками. А по закінченню виступудітей пригостили солодкою випічкою та цукерками.

Студенти «Університету ІІІ віку» порадували присутніх віршами«Якби молодість знала, а старість могла»(Скок Л.Я.), «Пригадай, мій друже» (Зінченко Н.Г.) та гуморесками «Визначна подія» (Прокопенко Г.В.), «Про пілюлі та порошки» (Ялисоветський В.М.), а хор «Журавушка» виконав пісні«Слід на землі», «ГімнУніверситету ІІІ віку», «Варенички». Всі гості мали змогу переглянути відеозвіт про роботу «Університету ІІІ віку» за 2019 рік.

Перлиною святкування став виступ фольклорного колективу «Козачка» Успенського будинку культури під керуванням Демчук Л.А., а особливо захоплено всі милувалися «золотим» голосом юної солістки Анастасії Дячук.Тужливі і веселі українські народні пісні у виконанні цього талановитогоколективу мають неабияку енергетику.Артисти – аматорипоказали веселу сценку «Селянка та панянка» в кращих традиціях українських гумористів. Всі присутні гучними оплесками проводжали зі сцени придніпровських козачок.

Свято підходило до закінчення, але добрі побажання здоров’я та довгих років життя лунали в затишній залі з нагоди Днясвятих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. По закінченню заходу люди поважного віку отримали в подарунокосінні квіти.

Та на цьому зустріч не закінчилася.Свято продовжилося в приміщенні територіального центру, де за святковим столом лунати привітання, пісні, вірші та гуморески.

Присутні мали змогу помилуватися виставкою світлин осіннього Онуфріївського парку (Ворон С.М.),а студенти «Університету ІІІ віку»Компанієць В.С. та Гула Т.І. створили чудові композиції«Осінні дари природи».

Зворушені та натхненні залишали установу територіального центру пенсіонери та гості свята: зОнуфріїївки, Павлиша, Зибкого, Мар’ївки та Успенки. Бажаючі мали змогу скористатися транспортною послугою«Соціальне таксі».

Адміністрація територіального центру Онуфріївського району щиро дякуєМихненко В.В. за можливість проведення заходу вприміщенні Онуфріївського районного центру дитячої та юнацької творчості;Онуфріївськомуселищному голові Пивовар Л.Ф.та заступнику директора філії ТОВ «Верес» Дзюбі Т.Т.за допомогу в підвезенні людейс.Успенки.

Шановні люди поважного віку та ветерани!Бажаємо Вамміцногоздоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагодиу ваших душах. Нехай в цьомустрімкомусвітідля Вас завждипо-особливомусвітитьсяродиннийтеплийвогник – вічнеджерелонаснагийлюбові. Зі святом!
Лікарський прийом в територіальному центрі.

09 вересня на базі територіального центру проведено професійний огляд лікарем-офтальмологом Турченко Тетяною Анатоліївною з м. Кременчука. Згідно програми клініки «Наш зір» для підопічних територіального центру Онуфріївського району проводитимуться один раз на пів року огляд лікаря, діагностика, надаватимутьсялікарськірекомендації та буде здійснюватися продаж високоякісних окулярів зі знижками 50% для людей похилого віку.


Заняття Університету ІІІ віку присвячене 250 річниці з дня народження видатного сина українського народу – Івана Котляревського.


24 вересня відбулося заняття Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району, присвячене творчості видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника української літератури Івана Петровича Котляревського. Працівники відділення денного перебування підготували цікаву фотовиставкупро творчі доробки славетного українця. Педагог з великої літери, а водночас студент Університету срібного віку,Живан Людмила Іванівнапровела захоплюючу пізнавальну розповідь про життя та творчість І.Котляревського. Зачитувала уривки з «Енеїди», «Наталки Полтавки», «Москаля чарівника», віршовані рядки Тараса Шевченка та Івана Франка про основоположника української літератури.

Микола Миколайович Матюха прочитав уривки з «Енеїди » та разом з Юлією Степанівною Цілуйко майстерно виконали сценкуз «Наталки Полтавки».Слухачі Університету переглянули відеофільм про гордість України – Івана Котляревського.

По закінченню заходу студенти обговорили плани на наступне заняття, присвячене Міжнародному дню людей похилого віку.Територіальний центр вітає своїх ювілярів


В територіальному центрі існує традиція -вітати підопічнихз ювілейними датами народження. От і цього разу 09 вересня 2019 року вітання приймала Кохно Ганна Антонівна (90 років), жителька смт Онуфріївка, а 14 вересня 2019 року – Пуголовкіна Ганна Іванівна (85 років), жителька смт Павлиш. До ювілярок завітали голова Онуфріївської селищної ради Пивовар Леонід Федорович, голова Павлиської селищної ради Антонова Ірина Станіславівна, завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, фахівець із соціальної допомоги вдомаНагайченко Світлана Григорівна, завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Наталія Іванівна, соціальні робітники Сіренко Наталія Василівна та Лисенко Наталія Степанівна, діти та рідні іменинниць.

Гості привітали ювілярів та побажали їм міцного здоров’я, бадьорості духу, благополуччя, довгих років життя, уваги рідних та близьких і щоб кожен новий день приносив лише радість. Ганна Антонівна та Ганна Іванівна були дуже зворушенні привітаннями та подарунками, на очах бриніли сльози радості.  Сьогодні ювіляркам є чим пишатися, вони люблячі мами, бабусі, мають онуків. А Ганна Антонівна - правнуків.

Для підопічних дуже важливо, а особливо в День свого народження, почути гарні слова привітань та відчути трішки більше уваги. Хоч роки беруть своє і забирають здоров’я та зовнішню красу, але їм не під силу відібратидоброту душі…
Подорож в славетну козацьку столицю – місто Чигирин.

06 вересня дружне студентське товариство Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району вирушило в чергову подорож по просторах рідного краю. Цього разу шлях привів до славної козацької столиці, засновниці незалежної України, міста Чигирин. Ознайомлення з історією становлення, розвитку та чималого піднесенняза часів гетьманства Богдана Хмельницького розпочалося з музею видатного гетьмана. Величні музейні експонати та гарна розповідь екскурсовода провели по залах закладу, де студентство ознайомилося з історією роду Хмельницьких, їхньою боротьбою за свободу та становлення України, як європейської держави. Після музейної експозиції екскурсія продовжилася за стінами відновленої історичної столиці Чигирина «Замкової гори». Подорожуючі онуфріївчани пройшли по кімнатах, де колись засідав козацький «кабінет міністрів», видавалися накази гетьманським писарем, зберігалася казна, приймалися поважні гості та посли з різних європейських країн. Великого розквіту досяг Чигирин 16-17 століття минулого тисячоліття, його знали як великий торговий, ремісницький, військово-стратегічний та, в решті, політичний центр середньовічної Європи. Велична скульптура гетьмана України Богдана Хмельницького возвеличується над містом і над всією округою, наче оберіг з далеких славетних часів.

Далі дорога покликала до колиски роду Хмельницьких – затишного Суботова, де продовжилася цікава мандрівка в славне минуле українського народу. Відвідали Ільїнську церкву, яка чудом зберегла свою архітектуру, створену на власні кошти Богдана Хмельницького, ознайомилися з залишками фундаменту сторожової вежі, попили води з криниці, з якої пив сам гетьман, відвідали двохсотлітню автентичну хатину, пройшлися стежками колишньої фортеці. Особливі враження отримали від стародавніх козацьких хрестів, оспіваних та відображених в картинах видатного українського кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

Швидко сплинув день, хотілося б ще побачити і величний дуб у Холоднім Яру, але часу та сил не вистачило. Зморені та натхненні поверталися сивочолі студенти до рідної Онуфріївщини.Задушевна пісня линула під час всієї подорожі. Майстерні вокалісти Живан Л.І., Цілуйко Ю.С., Скок Л.Я. та Хміль А.О. радували тихою піснею та надавали сил на наступні подорожі та враження.


____________________________________________________________________________________________________________

В Університеті ІІІ віку знову вітали іменинників.


29 серпня гостинно відкрив свої двері територіальний центр Онуфріївського району для студентів Університету ІІІ віку, щоб поздоровити іменинників липня та серпня, на черговому засіданні клубу «Самоварчик». Останні літні місяці багаті на ювілеї та іменини: 80- річний день народження відзначив Хміль Арсеній Олексійович, 75 річницю зустріла Бєляєва Віра Савелівна; Ніколоянс Любов Анатоліївна, Компанієць Валентина Єрофіївна, Карюк Тетяна Олексіївна, Живан Людмила Іванівна та Сорока Наталія Василівна стали на рік мудрішими. В теплій задушевній атмосфері розпочалося свято з відеопривітання від працівників установи. Щирі побажання міцного здоров’я, довгих літ життя, мирного неба лунали протягом всього заходу. Веселі, жартівливі та задушевні пісні, вірші та гуморески звучали в затишній залі. Фотографії, які переглянули студенти Університету, нагадали про минуле та сьогодення іменинників.
Родзинкою привітань було театральне дійство за участю Параски з Палажкою( Скок Л.Я., Прокопенко Г.В.) та їх чоловіків Марка з Степаном(Матюха М.М., Мороз М.І.). Дотепний український гумор та веселий сміх радував присутніх сивочолих студентів.
Як завжди, працівники територіального центру, подарували іменинникам квіти та чудернацькі «совушки», пошиті майстринею Тущенко Н.В..
Свято продовжилося за солодким столом та чашечкою духмяного чаю, за яким не переставали лунати привітання, вірші, пісні та гуморески. Веселі та натхненні залишали установу студенти Університету ІІІ віку. Засідання клубу «Самоварчик»пролетіло стрімкою пташкою. Накреслені плани на наступні заняття будуть виконані, бо наші студенти сумлінні учні – заняття відвідуютьобов’язково, домашні завдання виконують старанно.На наступний тиждень запланована поїздка до славної козацької столиці – міста Чигирин._____________________________________________________________________________________________________________________

МЕДОВИЙ СПАС


15 серпня студенти Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району в черговий раз зібралися на лоні природи аби відзначити гарне свято Медовий Спас. Заняття розпочалося з виставки

«Щедрі дарунки літа», яка вигравала різнобарвною веселкою квітів, калачів, меду, фруктів.

Ведучі Скок Л.Я. та Матюха М.М. ознайомили з історією виникнення християнського свята Маковія та розповіли про народні традиції українців по випіканню пирогів та коржів з маком, виготовленню традиційних букетів - маковійчиків, які несли до церкви разом з медом. Освячені на Маковія квіти й трави зберігали за іконами, як цілюще зілля. А освячений у церкві мак використовували для охорони житла,худоби, двору від нечистої сили, клали під подушку дітям, які погано спали.

Вмілі майстрині презентували свої кулінарні смаколики, ділилися рецептами, розповідали легенди про піст «Спасівку», про те, яку їжу споживають в цей день, та вітали один одного зі святом поетичними рядками. Проходили змагання з виконання пісень, в яких згадуються квіти. З квіткового розмаїття прекрасні жіночі руки створили букети-обереги, згадали прислів’я та прикмети про свято Медового Спаса. З веселими дотепними жартами завітали на свято два кума(у виконанні Мороза М.І. та Ялисоветського В.М.), де вони поділилися рекомендаціями досвідчених пенсіонерів, як користуватися пільгами по медичній довідці, написаній нерозбірливим почерком лікаря.Чудовий ліричний вірш прочитала Зінченко Н.Г.. Як завжди сипали чудовим настроєм та веселим сміхом студенти-гумористи Прокопенко Г.В., Скок Л.Я. та Ялисоветський В.М..

Частування «маковійчиками» проходило під спів українських народних пісень, які доповнювалися співом пташок, спокоєм води та тихим шелестом листя. Розходилися підопічні задоволені, веселі та натхненні від зустрічі з колегами по Університету, з бажанням зустрітися наступного разу на черговому заході, яке відбудеться за два тижні.

__________________________________________________________________________________________________


І не біда, що множаться роки..!

12 серпня 2019 року відзначила свій поважний 90-річний ювілей учасник війни, жителька села МлинокВовчок Надія Лук’янівна. Цього дня до іменинниці завітали працівники територіального центру Онуфріївського району: фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко Світлана Григорівна, сестра медична відділення денного перебування Корабльова Світлана Вікторівна, перукар Тимофієва Інна Миколаївна та соціальний робітник Кубинець Наталія Савеліївна, які привітали Надію Лук’янівну з Днем народження, побажали їй міцного здоров’я і довголіття, миру та злагоди, а також вручили подарунки та квіти. Ювілярка оточена увагою та теплом своїх рідних та сусідів. Надія Лук’янівна розповідала гостям про прожиті роки та найголовніші моменти свого життя. Іменинниця висловила щиру подяку за теплоту і турботу працівникам територіального центру.

Цього ж дня комісія перевірила якість надання соціальних послуг соціальним робітником с.Млинок Кубинець Наталією Савеліївною (7 осіб). Перукар установи надав підопічним на дому послуги зі стрижки волосся (6 осіб). Сестра медична вимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем та санітарний стан приміщень. Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки, надає підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту. Нарікань на роботу Наталії Савеліївни не виявлено.
___________________________________________________________________________________________

Заняття літнього табору Університету ІІІ віку до Дня рибалки.


17 липня слухачі Університету срібного віку зустрілися в місцевому парку на заняття присвячене Дню рибалки. Свято розпочалося щирими привітанням та розповіддю про історію виникнення свята, яке сягає корінням у 1985 рік, коли за рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в 1984 році в Римі, офіційно з’явився міжнародний день рибальства.

Студенти з цікавістю слухали про те, що рибалка допомагає позбутися безсоння, перевтоми, стресів, підвищеного тиску, дарує бадьорість духу. Людина отримує потужний викид адреналіну і приводить в порядок нервову систему при контакті з природою.

Надзвичайно цікаво, за допомогою макетів риб, для слухачів пройшов конкурс «Закінчи прислів’я»; студентам було продемонстровано кольорові фото різноманітних прісноводних і морських жителів та цікава, пізнавальна розповідь про них. Вірші про рибалку прозвучали у виконанні Зінченко Н.Г., Мороз М.І., Живан Л.І., Скок Л.Я. , а Прокопенко Г.В. та Ялисовецький В.М. підняли настрій всім присутнім веселими гуморесками «Горе рибалка» та «Як чоловік золоту рибу впіймав».

Зацікавила розповідь про наших предків, які з давніх часів вміли готувати поживну рослинну, м’ясну і рибну їжу з додаванням багатьох ароматичних приправ та овочів і називали це - «Варивом із зілля», а Матюха М.М. доповнив розповідь історією, зачитавши уривок, про те, як Мамай борщ варив.

Як завжди порадував чудовою українською піснею хор Університету «Журавушка», та презентував нові пісні на морську тематику: «Ти морячка – я моряк» і «Чорне море».

А тим часом до всіх присутніх линули пахощі смачної рибної юшки, яку приготували умілі руки вправної господині Рудченко О.А., а допомагали їй Ніколоянс Л.А., Ялисоветська О.П., працівники територіального центру. Веселі жарти, спів продовжувалися під час частування юшкою. Випадкові відпочиваючі парку з цікавістю та захватом дивилися на захід Університету.

Радість спілкування, чудовий краєвид Онуфріївського парку приніс підопічним територіального центру потужний заряд бадьорості, гарний настрій, насолоду, розуміння того, що рибний лов – прекрасний засіб зміцнення духовних та фізичних сил. В кінці заняття студентство накреслило план заходів на наступні зустрічі.
_________________________________________________________________________________________________ЛИПНЕВИЙ МАРАФОН


На протязі липня місяця 2019 рокуздійснено перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома(82 особи) соціальними робітниками (18 осіб), які працюють в населених пунктах району:Онуфріївка, Павлиш, Браїлівка, Куцеволівка, Попівка, Успенка, Млинок, Дереївка. Участь у перевірках взяли: завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А.,завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГога Н.І., соціальний працівникЦерпіш Т.Г.,сестри медичні відділення денного перебування Корабльова С.В. та Алєксєєнко О.В..

Разом з перевірками своєчасності та якості надання соціальних послуг, підопічним надавалися послуги«косіння трави» робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Криценком В.М. та соціальним робітником ГорбенкомА.М.; «стрижка» перукарем Тимофієвою І.М..Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.

Перевірками встановлено, що  соціальні робітникиналежно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома».Нарікань на роботу соціальних робітників не виявлено. Під час перевірок сестри медичні проводили бесіди з підопічними щодо обережності харчування в сезон фруктів та овочів та своєчасності прийому медичних препаратів, призначених лікарем; вимірювали артеріальний тиск. Неодноразово слова вдячності на свою адресу за виконану роботу отримували працівники територіального центру.

Тепла зустріч в кафе «Самоварчик»


Традиційнозустрічаються слухачі Університету срібного вікувкафе« Самоварчик»,щобпривітати колег - іменинників.25червня2019рокузібралося в територіальному центрі Онуфріївського району сивочоле студентство з нагоди ювілеїв Зінченко Н.Г., Каплун Н.А. та іменинників травня – червня Гриценко О.С., Мороз М.І.,Ялисоветської О.П., Семигран Л.О., Балакало В.П., Прокопенко Г.В.

Як завжди свято розпочалося щирими привітаннями та врученням подарунків, зшитими майстринею територіального центру Тущенко Н.В. Працівники відділення денного перебування підготували чудове відео- поздоровлення та відео- презентацію. До привітання приєдналися голова та заступник районної організації ветеранів України Семенова Л.В. та Гриценко О.С., які цінними подарунками відзначили ювілярів.Квіти і вірші, пісні і гуморески - сьогодні все для іменинників. Лунали побажанняжитидобримиіяснимиднями, дозволятисвоїйдушірадіти, серцю – міцнолюбитидорогихлюдейісподіватисятількинахороше. Дружнє спілкування продовжилосязачашечкоючаюізсолодощами,якимипригостилиіменинникивсіхприсутніх. Під час застіллялунали дружні жарти, задушевний спів. Соціальний педагог Гудзій О.В. провелавеселугру,в якій слухачінадалимайбутнімпоколіннямпорадиповедінкивДеньнародження.

Окрасою свята стала виставка робіт художньо -прикладного мистецтва сім’ї Миколи Миколайовича та Алли Іванівни Матюхи та їх дочкиТетяни Миколаївни Білко. Вишивки стрічками , роботи по дереву захоплювали своєю красою та витонченністю. Порядз експозиціями «Золоті руки сім’ї Матюхи» почесне місце зайняли роботи майстринь- вишивальниць бісеромЦілуйкоЮ.С. та Рудченко О.А. Надзвичайно красиві картини та ікони вражали складністю виконання, великою любов’ю, терпінням та майстерністю. Казкові бісерні дерева , зроблені вмілими руками майстрині – бісероплетінняКомпанієць В.Є. заворожували мерехкотінням намистинок.Виставка робіт була присвячена Дню Конституції України.

Молодістюназиваютьсянайщасливішімоментинашогожиття, нажаль, деякізнихмине докінцяусвідомлюємо і розуміємо ,алезберігаємо їхвсвоємусерцідоостанніхднів. Коженпрожитийрік , ценайціннішийподарунок, якийдаруєнамдоля. Шановні іменинники, бажаємо вам , щобусінаступнідніірокибулисповненнірадіснимиподіями, душевнимспокоєм, позитивнимиемоціями. Хайсерцекоженденьрішучепрагнедоновихперемогі,незважаючинавік , бажаєпідкоритигірськівершини. Сьогоднішній деньподарувавнезабутнійнастрій, якийзапам’ятаєтьсянавесьрік. ЗДнемнародження!Бажаємобутиоптимістичними, бадьорими, аблизькітаріднілюди нехай зкожнимднемцінують ілюблятьвас всебільше. Щастявамнадовгіліта!

На такій позитивній ноті закінчилася зустріч в кафе «Самоварчик». Усміхнені, сповнені життєвих сил залишали установу студенти Університету.

До наступної зустрічі на святі рибалки.Перше засідання Університету срібного віку у літньому таборі до свята Трійці.


ДеньСвятоїТрійці – давнєхристиянськесвятоуправослав’ї.Уцейденьхристиянивиготовляють ззеленірізнісувеніри,приношеннязживихквітів. Людиквітчаютьсвоїжитлаклечанням івстеляютьпахучимитравами,дівчатазавиваютьвінки.

Святковоодягнені, вгарномунастрої 19 червня 2019 року зібралисяслухачіУніверситетуІІІвікувОнуфріївськомупаркупривітатиодне одногознайулюбленішимсвятомвУкраїні – Трійцею, якедаруєукраїнцямнадіюнащедрийурожай.

ВедучіЖиван Л.І.таЦілуйко Ю.С.привіталивсіхприсутніхзсвятом, познайомилизтрадиціяминашогонародусвяткуванняЗеленої неділі, предметаминаціональногопобуту, якібулизабуті, алестрімковходятьвнашежиття.

Дотепнимижартами, якіможнапочутитількивУкраїні, завітали на гостиниОдарка (Скок Л.Я.) таМотря (Прокопенко Г.В.) , піднялинастрійвсім присутнім. Післячоговедучізапросилиїхдосебенасвяткування. СтудентиззадоволеннямрозповідаливіршіпроТрійцю, декламуваливеселі гуморески, співаличудовихзадушевнихукраїнськихнароднихпісень, якідовгощелуналинад річкою, заворожуючинетількиприсутніх,айгостейпарку.

КульмінацієюсвятабулопривітаннявідШморгун В.І., якавийшлазчудовимбукетомтроїцькогорізнотрав’ятазачиталавірш, кожномуподарувалапобукетикулітнього трав’яногооберегу,якийможнавикористовуватияклікувальнийзасіб. А вцейчас на веселому вогнищідокипаласмачнаюшкаякою кухарііззадоволеннямпочастуваливсіхприсутніх.

Дотепніжарти, пісні, веселийсміхпродовжувавлунатинадгалявиною. Побажаннядочекатисянаступної зустрічіналоніприродивдобромунастрої,здоров’їпролуналивідведучих. Учасникизгарнимнастроємповернулисядодомуотримавшизаряденергіїтаприємнихвражень.
Факультатив«Університету срібного віку» - «Група здоров’я» розпочав свою діяльність в селищі Павлиш

28 травня 2019 року о 8.30 годиніна стадіоніселища Павлиш для всіх бажаючих людей поважного віку розпочав свою діяльність оздоровчий курс «Групи здоров’я», який проводить сестра медична відділення денного перебування територіального центру Алєксєєнко О.В.. В його програмувходить комплекс вправ з лікувальної фізкультури для людей поважного віку, які мають проблеми зі здоров’ям, що пов’язані із захворюванням суглобів та хребта, а такожоволодіння технікою «Скандинавської ходьби».

На першому занятті, яке відбулося на лоні природи, сивочолі студенти дізналися історію виникнення «Скандинавської ходьби»,познайомилися ізметодикоюта технікою її виконання та вивчили комплекс вправ з лікувальної фізкультури. Після закінчення заняття учні отримали рекомендації та завдання по виконанню фізичних вправ вдома.

Цього ж дня о15.00 годині, після закінчення уроків в НВК «Павлиської ЗШ І-ІІІ ст. – ліцей ім. В.Сухомлинського», розпочалося чергове заняттястудентів Університету на факультативі «Комп»ютерна грамотність» (вчитель-тренерСалікова А.О.).

Запрошуємо всіх бажаючих пенсіонерівселища Павлишвідвідати заняття факультативів «Університету ІІІ віку», взнати багато цікавого та знайти нових друзів для спілкування.
Нова поїздка і нові враження


30 травня 2019 рокустуденти Університету ІІІ віку територіального центру Онуфріївського району відвідали «Парк Миру» міста Кременчук.

Біля центрального входу доброзичливо зустрів гостей директор комунального закладу культури і відпочинку «ПаркуМиру»Добрунов Віталій Вікторович.

Цікаво, змістовно розповідав сивочолий полковник у відставці, справжній патріот рідного міста, про історіюстворення і сьогодення улюбленого місця відпочинку кременчужан та гостей міста. З гордістю провівслухачів «Алеєю слави», яку заклали в далекому 1983 році чотириставетеранів – визволителів міста Кременчука з усіх куточків СРСР, які приїхали вклонитися землі, де поховані їхні побратими у великій борні проти фашизму.

Окрасою парку є «Гонг Миру», подарований індонезійським урядом місту як символ миру. Під меморіалом студентам гостинно відкрив двері музей, який вразив своїми експозиціями історіїміста Кременчукабільш, як за чотиристалітню історію. Особливе місце відведене знаменам тих військових частин, які героїчно визволяли крайвід нацистів. Особлива шана відведена експозиціям з фотографіями сучасних героїв - кременчужан, які боронилимирне життя на сході країни.

Далі вмілий оратор розповів і показав єдину в Україні«Алею героїв соціалістичної праці»,які чесним і звитяжним трудовим подвигом прославили рідне місто. В паркувикарбувані в граніті імена, як воїнів – захисників, так і героїв праці та почесних громадян міста.Вшановані і навічно вписані в пам’ять міста та пам’ять народу Ізраїлю«Алеєю праведників» і ті жителі м. Кременчука, які під страхом смерті не побоялисьпереховувати від фашистів євреїв.

Цікавою і пізнавальною була виставка під відкритим небом воєнної техніки, що брала участь в боях Другої світової війнита є на озброєнні в армії сьогодні.

Далі наші студенти мали нагоду прогулятися зеленими алеями парку та помилуватися краєвидами з альтанки, яка височитьна найвищій точці міста.

Ця подорож, з ознайомленням визначних місць м. Кременчука, вже не перша. В минулому році підопічні територіального центру відвідали «Міський сад», демилувались місцевими краєвидами, мали змогу погодувати пернатих жителів невеликого, але чудового озера. Кожна поїздка до сусіднього міста насиченанезабутніми враженнями. Хочеться відзначити, що вулиці, алеї, сквери, парки чисті і доглянуті, засадженні квітами, в затишку відпочивають люди поважного віку, а весела дітлашня бавиться поряд на зелених галявинах. Милуючись красою міста Кременчук, маємо надію, що і наша рідна Онуфріївката її чудовий дендропарк стануть такими ж гарними та доглянутими.

Швидкозакінчиласяпоїздка, але ми впевненні, що дорога до нового і цікавогознову покличе нас.


Пілотна програма «Університету ІІІ віку»

розпочала роботу в селищі Павлиш.


В рамках проекту «Електронний громадянин Кіровоградщини» 23 травня 2019 року в НВК «Павлиської ЗШІ-ІІІ ст.- ліцей ім. В.Сухомлинського» розпочалися заняття факультативу«Комп’ютерної грамотності». Тренер – викладач інформатикиСалікова Аліна Олегівна привітно зустріла сивочоле студенство в сучасному комп’ютерному класі, ознайомила з навчальною програмою, провела анкетуваннята перший практичний урок. Учні весело і зацікавлено виконували перші кроки у володінні «мишкою» і клавіатурою. Час, відведений на заняття, пролетів непомітно, і слухачіз нетерпінням чекають наступне заняття, яке відбудеться у вівторок 28 травня 2019 року о 15.00 годині.

В рамках пілотного проекту «Університету ІІІ віку»в селищі Павлиш будуть діяти два факультативи: «Комп’ютерна грамотність» та «Група здоров’я»,яка розпочне свою діяльність наступного вівторка 28 травня 2019 року о 8 годині 30 хвилин на стадіоні селища.

Запрошуємо всіх бажаючих пенсіонерів відвідати заняття факультативів«Університету ІІІ віку», який діє при територіальному центрі Онуфріївського району, взнати багато цікавого та знайти нових друзів для спілкування.

За інформацією звертатися за телефонами2 – 06 – 01, 068 – 78 – 33 – 325.Привітали ювіляра з 85-річчям !

23 травня 2019 року своє 85-річчя відсвяткувала жителька села МлинокКіріченко Лариса Андріївна. Цього дня до іменинниці завітали головарайонної державної адміністрації Самородченко Сергій Миколайович, голова районної організації ветеранів України Семенова Людмила Володимирівна, заступник голови районної організації ветеранів України Синипостіл Раїса Іванівна, голова Млинківської сільської ради Титар Віктор Васильович, завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична відділення денного перебування Корабльова Світлана Вікторівна та соціальний робітник Кубинець Наталія Савеліївна,які привітали Ларису Андріївну з Днем народження, побажали їй міцного здоров’я, бадьорості, щасливих років життя, подарували квіти та вручили подарунки. Ювілярка оточена увагою та теплом своїх друзів та сусідів, які цього святкового дня теж завітали до неї в гості. Приємно, що в свої роки Лариса Андріївна бадьора та сповнена життєвого оптимізму.
«ГРУПАЗДОРОВ`ЯДІЄ».


16 травня 2019 року «Група здоров’я» розпочала оздоровчий курс вправ на свіжому повітрі для підопічних територіального центру. Люди поважного віку із задоволенням виконуютьфізичні вправи,разом із сестрою медичною відділення денного перебування Алєксєєнко О.В.,на галявинах Онуфріївського дендропарку. Дружно та весело новачки групи оволодівали навичками«Скандинавської ходьби» зеленими стежками парку навколо ставу.

Оздоровчі заходи на свіжому повітрі проходитимуть кожного четверга о 10 годині. Запрошуємо всіх бажаючихоздоровитися, приєднавшись до нашої групи, та отримати позитивні емоції, помилувавшись красою рідного краю.


Виїзд в с.Попівка

15 травня 2019 року  здійснено виїзд до с. Омельник та Байдакове, а 16 травня 2019 року – до с. Попівка мультидисциплінарної командив складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., соціального працівника відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гарусової Л.Ю.,сестер медичних відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. та Корабльової С.В. Соціальну послугу «Косіння мотокосою» підопічним надавав робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Криценко В.М.

Виїзд до підопічних сіл Омельник, Байдаково та Попівка проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послуг соціальними робітниками Кобилецькою Н.І. та Півень С.В. (14 осіб), Паламарчук В.С. та Череп’яною Н.А. (10 осіб).

Перевірками встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома», а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, сплата платежів та інше.

Нарікань на роботу соціальних робітників не виявлено. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Також підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.

«Хай Пасха принесе добро…»

Великдень – "Великий день".Все радіє і на небі, і на землі. Воскресіння Христове святкуємо в Світлунеділю Пасхи. Цеодне з найдавніших і найсвітлішиххристиянських свят,цедужевелике свято для кожного із нас. У церкві ми освячуємо дари: паски, крашанки та писанки. Паски до Великодня - головнастрава на пасхальному столі. Аджесаме з неї і починаєтьсясвяткування.Свято Воскресіння Христового відбуваєтьсянавесні, коли оновлюється природа і земля вкриваєтьсязеленню, квітами. Радість свята пронизуєусіхрідних і близьких.

25 квітня 2019 рокунапередодні Великодня працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)Онуфріївського району на чолі з директором Наталією Данилів та представниками сільських та селищних рад району завітали до людей поважного віку, які перебувають на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома (408 осіб), щоб вручитидухмяні гостинці – запашні Великодні Паски, які були придбані у ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» м.Кременчук на загальну суму 10061,28 грн..

Територіальний центр виносить щиру вдячність за розуміння, підтримку в реалізації районної програми «Турбота-ХЛІБ» та співпрацюдепутатам Онуфріївськоїрайонної ради,які виділили на сесії 10000,00 грн.;Павлиській селищній раді(голова Антонова І.С.) - 7560,00 грн.; Онуфріївськійселищній раді(голова Пивовар Л.Ф), які передбачили 3000,00 грн. та виділили 1000,00 грн.;Камбурліївськійсільській раді (голова Крутько С.М.)- 700,00 грн.; Млинківській сільській раді (голова Титар В.В.)- 700,00 грн.;Мар»ївській сільській раді (голова Мишастий І.В.)-660,00 грн.; Вишнівцівській сільській раді (голова Горобець В.М.)-660,00 грн.; Деріївській сільській раді (голова Зайвий В.Ф.)- 700,00 грн.;Куцеволівській сільській раді (головаПерепеляк Л.Г.)- які передбачили 1400,00 грн. та виділили 700,00 грн.; Омельницькій сільській раді (головаЄгоян Л.Л.)- 2000,00 грн., які надали субвенції територіальному центру для придбання хлібобулочної продукціїпідопічним установи до Великодня, Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана, Дня святого Миколая.

Підопічні установи передають величезну вдячність за подарований їмсвятковий великодній настрій тачастинкудушевного родинного тепла та любові.


Свято для іменинників у кафе «Самоварчик».

23 квітня 2019 року вприміщенні територіального центру проведено чергову зустріч в кафе «Самоварчик».Студенти «Університету ІІІ віку» щиро вітали з ювілейним Днем народженняПенькову Олену Микитівнута іменинників, які відсвяткували свої Дні народження вберезні та квітні місяці:Ялисоветського Василя Митрофановича, Ракович Галину Харлампіївну та Козловську Любов Іванівну.

Багато хороших слів, щирих побажань, веселих жартів, пісень та гуморесок пролунало для іменинників від колег по Університету. Присутні переглянули фото-презентацію, яка дала можливість пригадатиприємні моменти участі іменинників у заходах Університету. А потім, до уваги слухачів, була представлена гумористична, весела«підслуханасценка в аптеці», під назвою «БальзамБітнера» у виконанніЖиван Л.І. (аптекар) та Мороз М.І. (покупець).

Іменинники отримали весняні квіти та подарунки, як від працівників установи «чудернацькіСовушки», які пошилашвачка Тущенко Н.В.,так і від колег по Університету та голови районної ветеранської організаціїУкраїни Семенової Л.В., яка вручила ювіляру пам’ятний подарунок.

По закінченню заходу іменинники пригостилисвоїх друзів солодощами,смачними тістечками та духмяним чаєм.

Всі присутні мали можливість переглянути,помилуватися персональною виставкоюробітмайстрині –вишивальниціМінакової Раїси Іванівни, жительки смт.Павлиш, та зробити фото на згадку.

Весняні турботи.

Щовесни на передодні Великодніх свят в районі триває місячник із благоустрою територій сіл та селищ. Колектив територіального центру також прийняв участь у даних заходах,навівшичистоту та порядок біля своєї установи та на закріплених за ним ділянках,і прийняв активну участь у Всеукраїнській акції «День довкілля», яка проходила 20 квітня 2019 року в смт.Онуфріївка.

Доторкнулися до прекрасного.


19 квітня 2019 рокустуденти Університету ІІІ віку відвідалиювілейний звітний концерт, присвячений 50-річчю відкриттяОнуфріївської музичної школи.

Цей великий звітний концерт продемонструваввсідосягненняучнівшколи. Назахідзібралась велика кількістьшанувальниківіприхильниківталантівюнихмузикантів, а вони, в свою чергу, не розчарувалиглядачів, подарувавшиїмцікавуподорож у казковийсвітмузичногомистецтва:вокальні та інструментальні ансамблі, оркестр, хор, солісти та дуети.

Концертна програма була побудована таким чином, аби познайомити глядачів з усіма музичними інструментами, грі на яких сьогодні можна навчитися у стінах школи, та усіма її художніми колективами.

Звітний концерт музичноїшколиподарувавзустрічізталановитимимузикантами та вокалістами – переможцямирегіональних, обласних, всеукраїнських та міжнароднихконкурсіввиконавськоїмайстерності.Їх виступи не залишили байдужими жодного глядача.

Студенти Університету ІІІ віку щиро дякують педагогічному та учнівському колективам музичної школи за подаровану радість табажаютьїм творчого натхнення, великих музичних досягнень, щоб і надалі Ви, шановні, мали можливість радувати своїми вдалими виступамишанувальників.

Привітали ювіляра з 90 річним ювілеєм.


10 квітня 2019 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька с.Мар’ївка Михайлова Марфа Іванівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завітали працівники територіального центру, а саме: завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В., соціальний робітник Козлова О.С. та голова Мар’ївської сільської ради Мишастий І.В., які привітали підопічну з днем народження, побажали довгих років життя та міцного здоров’я. Ювілярка отримала від присутніх гостей теплі слова привітань, подарунки та квіти.


Також, цього дня було проведено перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Козловою О.С.(9 осіб)за участю працівників територіального центру та сільського голови Мишастого І.В.

Сестра медичнавимірювала артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем, а завідувач відділення та сільський голова,спілкуючись з підопічними, обговорювали життєві труднощі, що виникають в повсякденному житті людей поважного віку, та знаходили шляхи їх вирішення.

Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки, нарікань на роботу немає; підопічні отримують соціальні послуги, відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома».

Виїзд в с.Попівка.


09 квітня 2019 року  здійснено виїзд до с. Попівка мультидисциплінарної командив складі: соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестри медичної відділення денного перебування Корабльової С.В. Свої послуги підопічним надавали: перукар Тимофієва І.М. (5 осіб), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценко В.М.(1 особа).Підопічні с. Попівка отримали потрібні їм соціальні послуги та були задоволеніроботою працівників територіального центру.

Виїзд до підопічних с. Попівка проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послуг соціальними робітниками РафальськоюО.І., Паламарчук В.С., Череп’яною Н.А. (в кількості 12 осіб).Перевірками встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома», асаме: доставка продуктів, медикаментів; прибирання житла;  допомогав приготуванні їжі та приготування їжі; сплата комунальних платежів та інші соціальні послуги.Нарікань на роботу соціальних робітників не виявлено.

Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем, та проводила бесіду з питань правильності харчування в поважному віці.


«Я веселий, добрий сміх, мене вистачить на всіх !»


Під такою назвою 03 квітня 2019 рокувідбулося чергове заняття в Університеті ІІІ віку. Заняття присвяченеДню Сміху – святу, якого немає в жодному календарі знаменних дат, але яке вже стало, можна сказати, всенародним. Десь його називають Днем сміху, десь - Днем дурня, але скрізь чекають з нетерпінням, щоб від душі повеселитися, розіграти смішні жарти та розіграші.

Заняття в Університеті ІІІ віку, яке було приурочене Дню Сміху, пройшло веселоі подарувало людям поважного віку багато позитивних емоцій.Під час заняття студенти ознайомилися з біографіями та творчими здобутками видатних українських гумористів: Павла Глазового, Степана Олійника, Григорія Бойка та Олександра Климіши. Присутні співали жартівливіпісні, розповідали гуморески, анекдотита веселі бувальщини. Цікаву пригоду на дорозі показали «Поліцейський»та «Порушник-велосипедист» (Мороз М.І. та Хміль А.О.). Під час проведення свята сивочолі студенти переглянули веселі відеоролики у виконанні Чарлі Чапліна, Штепселя і Тарапуньки, а також фрагмент з фільму «Джентельмени удачі», від душі посміялися з кумедних кадрів про тварин.

Протягомусього заняття на обличчях пенсіонерів сяяли усмішки, було чутивеселий і радісний сміх. Недаремно стверджують медики, що сміхпозитивно впливає на фізичний стан людини, знімає стрес, понижує тиск, продовжує життя, сміх – це ліки від усіх недуг, сміх – це найкраща гімнастика.

Світ сміху- це особливий світ. Ми сміємося, щоб жити, щоб таврувати й викривати зло, неподобства. У народі кажуть: «Зі сміху люди бувають!»Отже, щоб легше було жити, долати дрібні неприємності – даруйте один одному щирі і добрі посмішки. Усміхайтесь! Смійтеся на здоров’я!

Зі святом – з Днем Сміху!!!Засідання«круглого столу».


21 квітня 2019 року відбулося чергове засідання «УніверситетуIII віку». На гостини до сивочолих студентів завітали лікар невропатолог,психіатр,начмед Онуфріївської центральної районної лікарні Медведєва Оксана Володимирівна та Малолітко Артем ПавловичпрацівникОнуфріївського бюро правової допомоги.

Лікар Медведєва О.В. провела цікаву бесіду на тему вікових змін та хвороб людей похилого віку;надала рекомендації щодо профілактики захворювань, відповіла напитання.

Малолітко А.П. змістовно розповів про послуги,які надаються в бюро правової допомоги.Відповів на запитання.

Засідання «круглогостолу» пройшло цікаво, змістовно та пізнавально для людей поважного віку.Такі зустрічі дуже корисніі їх потрібно в подальшому продовжувати в своїй роботі.

Засідання Університету продовжили за чашечкою духмяного чаю з печивом та обговорювали наступне заняття присвячене Дню гумору.


____________________________________________________________________________________________

Ваші потреби-наша турбота.


Споконвіку, понад усі скарби та надбання цивілізації, найголовнішою цінністю людства залишається здоров’я. Воновимагає уваги й турботи в будь-якому віці, особливо в зрілому.Тому, при відділенні денного перебування територіального центру, працюють факультативи: «Група здоров’я»та «Комп’ютерної грамотності». Заняття проводяться згідно затвердженого графіку навчань та виявлених потреб підопічних територіального центру. На заняттях «Групи здоров’я» пенсіонери покращують своє здоров’я,виконуючи оздоровчі фізичні вправи разом із сестрами медичними Алексєєнко О.В. та Корабльовою С.В., а також мають можливість відвідувати залу з лікувальної фізкультури та реабілітації, оснащену сучасними тренажерами.Під час занять на факультативі«Комп’ютерноїграмотності», які проводить соціальний працівник відділення денного перебування Булана І.І. студенти знайомляться з основами комп’ютерної грамотності та вчаться користуватися сучасними технологіями спілкування в соціальних мережах.

Шановні пенсіонери, запрошуємо всіх бажаючих відвідати факультативи, які Вас зацікавили,в затишній залі територіального центру та на лоні природи місцевого дендропарку. 
_______________________________________________________________________________________

Весна іде, тепло несе.


Чудового теплого сонячного дня, 19 березня 2019 року, здійснено виїзд до села Млинок мультидисциплінарної команди в складі:фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування КорабльовоїС.В.. Послуги перукаря (Загурської Л.В.) отримали пенсіонериселища ( 5 осіб).

Виїзд проведено з метою перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Кубинець Н.С.(8 чоловік).Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки, надає підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома».

Під час перевірки підопічних сестра медичнавимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем, та надавала рекомендації щодо правильного харчування людей похилого віку.

Підопічні відділення нарікань на роботу соціальногоробітника не мають. А Харченко М.М., Кіріченко Л.А. та Романець О.І. висловили слова вдячності за її працю.


____________________________________

Мої роки, моє багатство.

07 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня, народилася чудова жінка, Земляна Галина Іванівна. До іменинниці, яка цього року святкує своє 90-річчя, завітали голова Онуфріївської державної адміністрації Самородченко Сергій Миколайович, голова районної ветеранської організації України Семенова Людмила Володимирівна, заступник голови районної ветеранської організації України Гриценко Олена Степанівна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Данилів Наталя Олександрівна, голова Василівської сільської ради Пироженко Валерій Володимирович, голова Василівської первинної ветеранської організації Колісник Стефанія Павлівна та соціальний робітник Павлюк Оксана Миколаївна.Гості привітали Галину Іванівну з ювілейною датою дня народження та Міжнародним жіночим днем 8 Березня, побажали міцного здоров’я, добра, сімейного затишку, довголіття та вручили квіти і подарунки. Іменинниця з великою радістю дякувала за прекрасні слова вітань та отримані подарунки. Приємно, що в свої рокиГанна Іванівна бадьора та сповнена оптимізму.


_______________________________________

СВЯТО ВЕСНИ, СВЯТО ЖІНКИ, СВЯТО МАТЕРІ.


                                                                          Ще сніги за вікном повівають,

                                           Заглядає в домівки зима,

                                           А весна на порозі чекає,

                                                                                            Коли ж прийдуть її вже права.


Закосичену різнобарвністю кольорів, бадьору і веселу весну чекають всі. Це ж вона будить землю від довгого зимового сну і теплими весняними променями обіймає світ, зігріваючи і надихаючи сновидіннями на краще життя. В таку чарівну пору весняного відновлення життя все людство відзначає перше свято весни, свято жінки-матері, трудівниці, берегині сімейного щастя, доброзичливості, достатку, радості.

По-особливому в цей святковий день лунають слова-вітання на адресу жінок-трудівниць, щиро люблячих матерів, коханих, які здатні до звершення великих справ, величі почуттів, талановитих, ніжних, працьовитих. Образ жінки оспівується в піснях, прославляється у віршах.

05 березня 2019 року в святково прикрашеній залі територіального центрувідбувсяурочистий захід доМіжнародного жіночого дня 8 Березня.Теплі слова привітань нашим прекрасним жінкам, дбайливим, коханим, берегиням сімейного затишку,прозвучали від голови Онуфріївської районної державної адміністрації Самородченка Сергія Миколайовича, керуючого справами виконавчого апарату районної ради Медвєдьова Михайла Юрійовича,секретаря Онуфріївської селищної ради Філатової Валентини Миколаївни, голови ветеранської організації селища ОнуфріївкаБезуса Віктора Івановича та директора установи Данилів Наталі Олександрівни.Представники районної та місцевої влади висловилислова вдячності шановним жінкамза їхнє велике терпіння, турботу, любов, увагу, чуйність, лагідність і підтримку, за виховання дітей, за уміння знаходити вихід із найскрутнішого становища, за затишні домівки.

Протягом свята для жінок лунали щирі слова вітань, ліричні та веселі пісні, танці від учнів Онуфріївської загальноосвітньої школи (педагог-організатор Артишук В.А.), вихованців Онуфріївського дитячого навчального закладу «Калинка» (вихователь Гудзій О.В.) та артистів районного будинку культури (директор Галайдюк Н.І.). Студенти «Університету ІІІ віку» порадували присутніх майстерним виконанням українських народних пісень, віршів та гуморесок.Виступи артистів вдячно приймалися сивочолими студентами Університету та запрошеними гостями гучними оплесками та щирими посмішками. Директор територіального центру Данилів Н.О.подякувала виступаючим за гарні привітання та пригостила юних учасників заходу солодощами та яблуками.

Всім присутнім жінкам чоловіки подарували прекрасні квіти, які придбала Онуфріївська селищна рада, та гілочки пухнастої розквітлої верби- як символ весни і пробудження природи.


Потім всіх гостей запросили до святкового столу, де у щирій, задушевній розмові присутні читали вірші, гуморески, співали пісень, а на закінчення ще й затанцювали.

З чудовим настроєм та приємними враженнями покидали гості затишну світлицю територіального центру. Для підвезення підопічнихтериторіальним центром була надана транспортна послуга «Соціальне таксі».


До Міжнародного жіночого дня 8 Березня в приміщенні територіального центрубула представлена на огляд виставка робіт майстринь - вишивальниць Бацак Людмили Олександрівни та Шморгун Валентини Іванівни «Краплини творчої душі».

Щиросердно вітаємо всіх жінок району зі святом весни, святом Жінки, Матері, трудівниці, Берегині сімейного затишку.Бажаємо всім незрадливого кохання, здоров’я, міцного як граніт. Нехай щастя рікою ллється у Ваші домівки, незгоди хай обходять стороною. Тепла у Ваші серцябезмірно, веселих усмішок і дзвінкоголосся дітей та внуків у Ваших оселях. Нехай буяє щасливе життя під мирним небом нашої України!


_____________________

Перше святкове засідання клубу «Самоварчик».


Засідання клубу «Самоварчик» стало доброю традицією по вшануванню іменинників та ювілярів «Університету ІІІ віку».

26 лютого 2019 року студентська родина зібралася, щоб привітати з днем народження своїх колег, які народилися в перші два місяці цього року. Багатим на іменинників видався січень і лютий місяці, чотири ювіляри відзначили круглі дати свого народження: Походій В.М., Кравченко Г.Ф., Фургайло Л.Ю. та Шморгун В.І.. Ще чотирьох іменинників вітали на цьому святі - Киву Г.І., Гулу Т.І., Синипостіл Р.І. та Капленко Л.Ф..

Для шановних іменинників звучали гарні слова вітань, пісні, вірші, гуморески, вітальні відео презентації. Перлиною святкового засідання Університету стало відео привітання від колишньої студентки, але вірного друга, яка виїхала до дітей у далеку і холодну Тюмень, Норової Л.Ю.. Лідія Юхимівна була активним учасником студентського життя, а зараз її віддаляють тисячі кілометрів від рідної землі та душею і серцем вона завжди залишається серед своїх вірних друзів. Її щире поетичне привітання було сповнене любові.

Студентка Університету Бацак Л.О. подарувала іменинникам свої поетичні рядки написані про кожного з них та подарунки. До привітань приєдналися й голова ветеранської організацій України Семенова Л.В. та її заступник Гриценко О.С.. А працівники територіального центру, подарували іменинникам гілочки верби та чудернацькі «Совки» на чайники, виготовлені майстринею Тущенко Н.В.

Свято продовжувалося за столом з духмяним чаєм і солодощами, піснями, віршами та гуморесками, які лунали в залі у виконанні студентів "Університету ІІІ віку".

Радісні і натхненні залишали сивочолі студенти приміщення установи.


______________________________________________________________________________________________________

Плановий виїзд в с.Зибкове у лютому 2019 року.


26 лютого 2019 року вс.Зибкове було здійснено плановий виїзд мультидисциплінарної команди працівників територіального центру з метою надання комплексу соціальних послуг пенсіонерам, які невзмозі доїхати до районного центру самостійно. Послуги перукаря отримали 12 осіб, серед них були, як жінки так і чоловіки. Була запропонована пенсіонерам гуманітарна допомога у вигляді одягу та взуття бувшого у використанні, яку установа отримала від ФОП Бодюл О.В. з м. Світловодськ. Робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків Кириченко С.І. надавав послугу по «Рубанню дрів» підопічним відділення соціальної допомоги вдома Набойщиковій Н.П. та Набойщикову В.С.. Сестра медична Корабльова С.В. надавала медичні рекомендаціїщодо профілактики гіпертонічної хвороби,вимірювала артеріальний тиск підопічним відділення соціальної допомоги вдома та всім бажаючим пенсіонерам. Завідувач відділенняорганізації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І. провела роз’яснювальну роботу серед населення щодо надання територіальним центром різних видів соціальних послуг, в т. ч. послуг швачки, взуттьовика, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинку, перукаря; ознайомила з умовами отримання транспортної послуги «Соціальне таксі» та роздала буклети про діяльність установи.


______________________________________________

ІНФОРМАЦІЙНИЙЗВІТ

про результати організації і проведення внутрішнього моніторингу

та оцінки якостінадання соціальних послуг у

територіальномуцентрісоціальногообслуговування

(наданнясоціальнихпослуг) Онуфріївського району


На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27 грудня 2013 №904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», наказу директоратериторіального центрувід 24 вересня 2018 року №123/1 «Про організацію і проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» та з метою визначення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг було проведено внутрішню оцінку якості та моніторинг соціальних послуг, які надаються працівниками відділень територіального центру:соціальної допомоги вдома, денного перебування таорганізації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Робота проводилась в період з 01 жовтня 2018 по 30листопада 2018 року.

Для проведення моніторингу було:

 • призначено відповідальну особу за організацію і проведення оцінки якості соціальних послуг та розроблення анкет для вивчення рівня задоволення отримувачів соціальних послуг, їх заповнення і аналіз Гогу Н.І. – завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
 • затверджено склад комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, до якої ввійшли, як працівники територіального центру, так і отримувачі соціальних послуг, загалом 12 осіб: директор Данилів Н.О., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГога Н.І., фахівець із соціальної роботи І категоріїНагайченко С.Г., соціальні працівники Церпіш Т.Г., Гарусова Л.Ю., та Курченко О.А., соціальний педагог Федоренко В.А., сестри медичні Алєксєєнко О.В. та Корабльова С.В., підопічні Живан Л.І. та Озірна О.А. та розроблено план її засідань;
 • затверджено Порядок організації і проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

Основнимизавданнямитериторіального центру, при проведеннівнутрішньогомоніторингу та оцінкиякостісоціальноїпослугиє:

-оптимізація діяльності роботи відділень, що надають соціальні послуги;

-підвищення рівня професійної компетенції персоналу;

-дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальних послуг;

- дотримання вимог до якості соціальних послуг встановлених Законами України, постановами та наказами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації, актами обласної та районної державної адміністрації, Положенням про територіальний центр, Державними стандартами догляду вдома та соціальної послуги соціальна адаптація;

- виявлення випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальних послуг й вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

-визначеннярезультативності надання соціальнихпослуг;

- виявленнянегативних і позитивнихтенденцій у процесінаданнясоціальнихпослуг, підготовціпропозиційщодовдосконаленняпроцесунаданнясоціальнихпослуг й поширенняуспішногодосвіду.


Внутрішній моніторинг та оцінка якості соціальної послуги

«Догляд вдома»:

Методи оцінки якості соціальної послуги догляду вдома:

-опитування/анкетування отримувачів соціальних послуг та/або їх законних представників;

-спостереження за процесом надання соціальних послуг;

-опитуваннясоціальних робітників відділення, що надають послуги;

-вивчення документації, у тому числі звернень отримувачів соціальних послуг.

Для проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг застосовувалися:

-показники якості соціальної послуги «Догляд вдома», наведені у додатку 4 Державного стандарту догляду вдома;

-рекомендації щодо шкали оцінки якості соціальних послуг, наведені у додатку 2 Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

З метою належної організації внутрішньої оцінки проведена значна організаторська та інформаційна робота. Для вивчення зворотної думки отримувачів соціальних послуг та отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги «Догляд вдома», вивчення реального стану соціального обслуговування працівниками відділення соціальної допомоги вдома, проведеномоніторинг, що включає анкетування/опитування отримувачів соціальної послуги, їх законних представників, аналіз відгуків щодо організації та надання соціальної послуги.

У відділенні соціальної допомоги вдома, станом на 01 жовтня 2018 року послугу «Догляд вдома» отримує 399 осіб. В опитуванні прийняло участь 97 отримувачів соціальної послуги, що складає 24,3% від загальної кількості підопічних.

Проаналізувавши результати анкетного опитування (32 особи), ми дійшли висновку, що переважна кількість підопічних позитивно оцінює роботу надавачів соціальної послуги «Догляд вдома», що говорить про дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті догляду вдома.

Спостереження за процесом надання соціальної послуги «Догляд вдома» відбувалося шляхом планових та позапланових перевірок роботи соціальних робітників, які фіксуються в актах перевірок та журналі перевірок якості надання соціальних послуг,проведення співбесід з підопічними відділення. Так, за звітний період було проведено 65 перевірок, в ході яких порушень та нарікань на надання соціальної послуги «Догляд вдома» виявлено не було.

Для вивчення думки щодо задоволення від роботи, пропозицій для покращення умов праці та підвищення ефективності роботи було проведено анкетування соціальних робітників. В результаті проведеної роботи отримано 38 заповнених анкет, що становить 100% загальної кількості соціальних робітників. Аналіз відповідей показав, що 84,2 % опитаних вибрали професію тому, що хочуть допомагати людям поважного віку. Це свідчить про те, що соціальні робітники свідомо обрали професію і розуміють свою значимість для підопічних. Також, соціальні робітники, відповідаючи на запитання анкети, засвідчили, що більшість з них часто втомлювались (39.5%), напружувались (18.4%), мали проблеми зі здоров’ям (26.3%). При визначенні характеристики оцінки стосунків з підопічними, соціальні робітники відповіли, що: 63,2%-добрі, 34,2%-нормальні, 2,6%-не завжди добрі. Це свідчить про те, що у роботі соціальних робітників має місце синдром психологічного вигорання.


Пріоритетними показниками під час проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги догляд вдома,є:

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги догляду вдома містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні, визначення ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги догляду вдома;

-наявність індивідуального плану надання соціальної послуги догляду вдома, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувача соціальної послуги (100%) -індивідуальні плани надання соціальної послуги догляду вдома, які ґрунтуються на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги «Догляд вдома». Індивідуальні плани складаються за формою згідно з додатком 3 Державного стандарту у двох примірниках, підписуються отримувачем та надавачем соціальної послуги. Один примірник надається отримувачеві соціальної послуги, другий залишається у суб’єкта, що надає соціальну послугу;

-забезпечення перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги «Догляд вдома»(100%)-індивідуальні плани переглядаються разом з отримувачами соціальної послуги та/або їх законними представниками через місяць з дня початку її надання, надалі один раз на півроку.

Результативність (89% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціальною послугою «Догляд вдома» (за оцінками отримівачів соціальної послуги): 89,3%-отримувачі повністю задоволені; 10,7%-частково задоволені соціальною послугою догляд вдома, згідно проведеного анкетування, телефонного опитування, співбесіди;

-покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга «Догляд вдома» не надавалася: 96,4%-отримувачі соціальної послугивідзначили покращення емоційного, психологічного, фізичного стану порівняно з періодом, коли дана соціальна послугане надавалась;

-проведення опитувань, збору відгуків реагування на скарги отримувачів соціальної послуги та/або їх законних представників 100% : в ході перевірок надання послуг соціальними робітниками та проведення внутрішнього моніторингу проводилися опитування отримувачів соціальної послуги щодо якості надання соціальної послуги.

За звітний період були отримані лише позитивні відгуки щодо роботи соціальних робітників.

Своєчасність (100%-статус «добре»):

-прийняття рішення щодо надання соціальної послуги догляду вдома, визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, виконання індивідуального плану надання соціальної послуги «Догляд вдома» у встановлений строк (100%)-дотримано вимоги розділів Державного стандарту догляду вдома;

-укладання договору про надання соціальної послуги здійснюється за участю отримувача соціальної послуги та суб’єкта, що надає соціальну послугу. Кожна із сторін отримує один примірник договору-100% ;

-строки та терміни надання соціальної послуги 100%-фактична кількість відвідувань підопічних відповідає передбаченій кількості в індивідуальних планах.

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення соціальної допомоги вдома відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальної послуги про порядок надання, умови та зміст соціальноїпослуг-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальної послуги відмічали, що всі соціальні робітники з повагою ставляться до релігії, віку та статі, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків; переважна більшість надавачів соціальної послуги використовують у своїй роботі індивідуальний підхід (з урахуванням фізичного та психологічного стану) до кожного отримувача соціальної послуги.

Професійність (77,6%-статус «задовільно»):

-наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов’язкових медичних оглядів-100%;

-наявність плану проведення робочих нарад з виробничих питань-100%;

-рівень освіти надавачів соціальної послуги-2,6% соціальних робітників мають вищу освіту; 52,6 %-середню спеціальну; 42,1%-середню та 2,6 % неповну середню освіту.

Зручність(72%- статус «задовільно»):

-визначається шляхом аналізу наявних можливостей для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, обирати зручний для них час отримання соціальної послуги під час її надання: більшість надавачів соціальних послуг намагаються організовувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати свої послуги до ритму життя отримувачів послуг.


Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги догляд вдома.


якісний показник
статус
«добре»
«задовільно»
«незадовільно»
80%-100%
51%-79%
0%-50%
Адресність та індивідуальний підхід
«добре»


Результативність
«добре»


Своєчасність
«добре»


Доступність та відкритість
«добре»


Повага до гідності отримувача соціальної послуги
«добре»


Професійність

«задовільно»

Зручність

«задовільно»

загальна оцінка
«добре»

Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг, а підопічні характеризують надавачів соціальної послуги «Догляд вдома» лише позитивно, то кількісний показник отримує статус «добре». З таблиці 1 «Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги «Догляд вдома», бачимо, що переважає статус «добре». Отже загальний статус оцінки якості соціальної послуги в цілому «добре».


Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Догляд вдома» в цілому:

Показники
Статус
Рекомендації по роботі відділення соціальної допомоги вдома
Кількісні
«добре»
продовжувати роботу з працівниками відділення соціальної допомоги вдома
Якісні
«добре»
Узагальнений показник
«добре»


Висновок:

незважаючи на узагальнений статус показників «добре» відділення соціальної допомоги вдома і надалі планує удосконалювати процедуру обслуговування й підвищення якості соціальної послуги «Догляд вдома», а саме:

-проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідної допомоги;

-продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальну послугу «Догляд вдома»;

- продовжити навчанняпрацівників відділення соціальної допомоги вдома щодо дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома;

-продовжувати оперативно реагувати на звернення громадян щодо соціального обслуговування;

-продовжувати дотримуватися вимог, показників забезпечення якості, строків, встановлених у Державному стандарті догляду вдома.


Внутрішній моніторинг та оцінка якості соціальної послуги

«Соціальна адаптація»:

Методи оцінки якості соціальної послуги «Соціальна адаптація»:

- опитування/анкетування отримувачів соціальних послуг та/або їх законних представників;

- адресність та індивідуальний підхід;

-результативність і своєчасність;

-доступність і повага до гідності отримувачів соціальної послуги, професійність.

Для проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг застосовувалися:

-показники якості соціальної послуги «Соціальна адаптація», наведені у додатку 4 Державного стандарту соціальної адаптації;

-рекомендації щодо шкали оцінки якості соціальних послуг, наведені у додатку 2 Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

Основними завданнями відділення денного перебування, при проведенні внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги соціальної адаптації, є:

-оптимізація діяльності роботи відділення, що надає послугу «Соціальної адаптації»;

-підвищення рівня професійної компетенції персоналу;

-дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальної послуги соціальна адаптація;

- дотриманнявимог до якостісоціальноїпослугивстановленої у Державному стандартісоціальноїпослуги«Соціальнаадаптація»;

- виявленнявипадківпорушеньчи не дотриманнязаконодавчих та нормативно-правовихактів, щорегулюютьнаданнясоціальнихпослуг й вжиттявідповіднихзаходівщодоїхусунення;

-визначеннярезультативностінаданнясоціальнихпослуг;

-виявленнянегативних і позитивнихтенденцій у процесінаданнясоціальнихпослуг, підготовціпропозиційщодовдосконаленнпроцесунаданнясоціальнихпослуг й поширенняуспішногодосвіду.

Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням денного перебування, було організованоі проведено опитування отримувачів послуг – членів клубів, слухачів «Університету ІІІ віку» та підопічних відділення з 02 жовтня по 18 жовтня 2018 року. Метою опитування було отримання об’єктивної інформації для виставленняоцінки якості наданнясоціальної послуги соціальна адаптація.

Станом на 01 жовтня 2018 року послугу соціальної адаптації у відділенні денного перебування отримує 676 осіб.Участь в заняттях Університету ІІІ віку, клубі Здоров’я, отриманні послугсестри медичної та пункту прокату технічних засобів реабілітації мають право всі підопічні територіального центру. В опитуванні взяло участь 65 осіб, що складає 9,6 % від загальної кількості підопічних.

Згідно проведеного опитування отримувачі соціальних послуг задоволені обслуговуванням, про що свідчать покращення емоційного, психологічного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у їх житті в порівнянні з періодом, коли соціальна послуга соціальної адаптації не надавалась.

Отримані відгуки від опитуваних показали, що послуги, які надаються при відділенні потрібні.Скарг зі сторони отримувачів послуг не було.

Здійснюючи перевірку до уваги бралися ведення документації, плани роботи та особові справи підопічних, журнали проведеної роботи та відвідування клубів, Університету ІІІ віку, стан і облаштування кімнат для проведення заходів, наявність виставок, стендів з інформацією та фото.

Строки та терміни надання соціальної послугисоціальної адаптації відповідають Державному стандарту соціальної адаптації,прописані в індивідуальному плані надання соціальної послуги соціальної адаптації та відповідають зазначеним в договорі.

Всіпрацівники відділення дотримуються вимог Державного стандарту соціальної адаптації, виконують вимоги посадових інструкцій, проводять соціально необхідну роботуз соціальної адаптації підопічних, стверджуючи загальнолюдські моральні цінності правди, справедливості, гуманізму, доброти,працелюбства.

Інформації про роботу Університету ІІІ віку, клубів та іншихзаходів, виконаних працівниками відділення, систематично розміщується на сторінках місцевої газети та Інтернет ресурсах.

За 2018 рік один працівник відділення пройшов курси підготовкиз питань особливостей роботи з людьми літнього віку та тими , хто має особливі потреби – догляд, реабілітацію, психологічну підтримку при Центрі Додаткової Професійної ОсвітиІнституту геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України та здобуває вищу освіту за фахом «Соціальна робота». Соціальний працівник пройшов атестаціюта відповідає кваліфікаційним вимогам займаної посади.

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги соціальної адаптації містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні;

-наявність індивідуального плану надання соціальної послуги соціальної адаптації, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувача соціальної послуги (100%) -індивідуальні плани надання соціальної послуги соціальної адаптації, які ґрунтуються на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги «Соціальна адаптація». Індивідуальні плани складаються за формою згідно з додатком 4 Державного стандарту у двох примірниках, підписуються отримувачем та надавачем соціальної послуги. Один примірник надається отримувачеві соціальної послуги, другий залишається у суб’єкта, що надає соціальну послугу;

-забезпечення перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги «Догляд вдома»(100%)-індивідуальні плани переглядаються разом з отримувачами соціальної послуги та/або їх законними представниками через місяць з дня початку її надання, надалі один раз у квартал.

Результативність (100% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціальною послугою «Соціальна адаптація» (за оцінками отримувачів соціальної послуги): 100%-отримувачізадоволені соціальною послугою соціальна адаптація, згідно проведеного анкетування, телефонного опитування, співбесіди;

-покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга «Соціальна адаптація» не надавалася: 100%-отримувачі соціальної послугивідзначили покращення емоційного, психологічного, фізичного стану порівняно з періодом, коли дана соціальна послугане надавалась;

-проведення опитувань, збору відгуків реагування на скарги отримувачів соціальної послуги та/або їх законних представників 100% : в ході перевірок надання послуг соціальними робітниками та проведення внутрішнього моніторингу проводилися опитування отримувачів соціальної послуги щодо якості надання соціальної послуги.

Своєчасність (100%-статус «добре»):

-прийняття рішення щодо надання соціальної послуги соціальної адаптації, визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, виконання індивідуального плану надання соціальної послуги «Соціальна адаптація» у встановлений строк (100%)-дотримано вимоги розділів Державного стандарту соціальної адаптації;

-укладання договору про надання соціальної послуги здійснюється за участю отримувача соціальної послуги та суб’єкта, що надає соціальну послугу. Кожна із сторін отримує один примірник договору-100% ;

-строки та терміни надання соціальної послуги 100%-фактична кількість відвідувань підопічних відповідає передбаченій кількості в індивідуальних планах.

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення денного перебування відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальної послуги про порядок надання, умови та зміст соціальноїпослуг-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальної послуги відмічено, що всі працівники відділення з повагою ставляться до релігії, віку та статі, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків; переважна більшість надавачів соціальної послуги використовують у своїй роботі індивідуальний підхід (з урахуванням фізичного та психологічного стану) до кожного отримувача соціальної послуги.

Професійність (100%-статус «добре»):

-наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов’язкових медичних оглядів-100%;

-наявність плану проведення робочих нарад з виробничих питань-100%;

-рівень освіти надавачів соціальної послуги-вища освіта – 1 особа – 25 %; неповна вища – 3 особи – 75%;здобуває вищу освіту – 1 особи – 25%.

Зручність(100%- статус «задовільно»):

-визначається шляхом аналізу наявних можливостей для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, обирати зручний для них час отримання соціальної послуги під час її надання: більшість надавачів соціальних послуг намагаються організовувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати свої послуги до ритму життя отримувачів послуг.

Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Згідно даних табл.1, бачимо, що переважає статус «добре», отже присвоюємо узагальнений статус «добре» для загального оцінювання якісних показників соціальної послуги догляд вдома.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення

соціальної послуги «Соціальна адаптація».


якісний показник
статус
«добре»
«задовільно»
«незадовільно»
100%


Адресність та індивідуальний підхід
«добре»


Результативність
«добре»


Своєчасність
«добре»


Доступність та відкритість
«добре»


Повага до гідності отримувача соціальної послуги
«добре»


Професійність

«задовільно»

Зручність

«задовільно»

загальна оцінка
«добре»


Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг, а підопічні характеризують надавачів соціальної послуги «Соціальна адаптація» лише позитивно, то кількісний показник отримує статус «добре». З таблиці 1 «Статус якісних показників забезпечення соціальної послуги «Соціальної адаптації», бачимо, що переважає статус «добре». Отже загальний статус оцінки якості соціальної послуги в цілому «добре».

Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Соціальної адаптації» в цілому:

Показники
Статус
Рекомендації по роботі відділення денного перебування
Кількісні
«добре»
продовжувати роботу з працівниками відділення денного перебування
Якісні
«добре»
Узагальнений показник
«добре»


Заплановані заходи для покращення роботи відділення денного перебування:

 • активізувати роботу щодо інформування мешканців Онуфріївського району про послуги, які надаються у відділенні денного перебування територіального центру;
 • продовжити співпрацю з організаціями району з метою покращення матеріально-технічної бази відділення денного перебування, а саме виділення додаткового приміщення для проведення занять;
 • запровадити пілотну програму Університету ІІІ вікув селищі Павлиш та в інших населених пунктах району;
 • систематично проводитинавчання-семінари для працівників установи для покращення надання послуги соціальної адаптації;
 • продовжувати оперативне реагування на звернення громадян щодо соціального обслуговування;
 • продовжувати дотримуватися вимог, забезпечення якості, строків, принципів встановлених у Державному стандарті соціальної адаптації.


Внутрішній моніторинг та оцінка якості соціальних послуг відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги:

Працівниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги було використанотакі методи оцінки: опитувальник, який заповнюється з метою отримання відгуків стосовно організації та надання соціальних послуг. В опитуванні взяли участь 30 отримувачівсоціальнихпослуг, що становить 6% від загальної кількості (501) осіб, що перебувають на обліку у даному відділенні.

Методи оцінки якості надання послуги натуральної допомоги:

- опитування/ анкетування отримувачівпослуг натуральної допомоги;

- спостереження за процесом надання соціальних послуг;

При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціально-економічних та соціально- побутових послуг застосовувались показники якості соціальних послуг такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувачів соціальних послуг, професійність.

Оцiнкаякостi соціальних послуг визначається iз застосуванням шкали оцiнки якiсних та кiлькiсних показникiв якостi надання соціально-економічних та соціально-побутових послуг.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає:

- соцiально-економічні послуги на безоплатній основі: допомога у виглядi вживаних речей та грошової допомоги;

-соціально-побутові на платній та безоплатній основі: пошиття та ремонт одягу, ремонт взуття, послуг перукаря та робітників з комплексного обслуговування та ремонту будинків.

Працівниками відділення проведена велика робота по виконанню районної програми «Турбота - Хліб», метою якої було забезпечення підопічних територіального центру з інвалідністю та малозабезпечених пенсіонерів хлібобулочною продукцією до свят.

Здійснюючи перевірку до уваги бралися ведення документації, плани роботи та особові справи підопічних. Згідно звернень громадян визначено індивідуальні потреби у соціальних послугах.

Під час опитування, в т.ч. і телефонного, 89% опитаних підопічних задоволені своєчасністю та рівнем надання соціальних послуг, а 11%опитаних висловили побажання в частішому отриманні гуманітарної допомоги, та виявили бажання щодо збільшення суми грошової допомоги що становить 200 грн. Всi працівники дотримуються вимог нормативно-правового законодавства для прийняття рішень щодо надання соціальних послуг. Працівники відділення ввічливо та коректно ставляться до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Соціальний працівник здобуває освіту в коледжі за фахом «Соціальна робота».Згідно шкали оцінки якісних і кількісних показників соціальних послуг,показники відповідають встановленому рівню – «добре».

Пріоритетними показниками під час проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг,є:

Адресність та індивідуальний підхід (100% статус «добре»):

-наявність визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги (100%)-всі особові справи отримувачів соціальної послуги містять карти визначення індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні, визначення ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальних послуг;

- Результативність (89% статус «добре»):

-рівень задоволеності соціально-економічною послугою (за оцінками отримувачів соціальної послуги): 89%-отримувачі повністю задоволені; 11% - частково задоволенізгідно проведеного анкетування;

Доступність та відкритість (100% статус «добре» ):

-наявність приміщень, що відповідають санітарним та протипожежним вимогам (100%)-кабінет відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги відповідає санітарним та протипожежним вимогам;

-наявність оформлених стендів з інформацією для отримувачів соціальних послуг про порядок надання, умови та зміст соціальнихпослуг-100%.

Повага до гідностіотримувача соціальної послуги(100%-статус «добре»):

- в ході опитування отримувачі соціальних послуг відмічали, що працівники відділення повагою ставляться до релігії, віку та статі, а також дотримуються принципу конфіденційності в роботі з інформацією, отриманою в процесі виконання службових обов’язків;

Професійність (100%-статус «відмінно»):

-наявність особистих медичних книжок надавачів соціальної послуги та проходження обов’язкових медичних оглядів-100%;

- рівень освіти надавачів соціальної послуги-14,3% мають вищу освіту; 85,7 % - середню спеціальну;.

Зручність(72%- статус «задовільно»):

-визначається шляхом аналізу наявних можливостей для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, обирати зручний для них час отримання соціальної послуги під час її надання: більшість надавачів соціальних послуг намагаються організовувати свою професійну діяльність так, щоб адаптувати свої послуги до ритму життя отримувачів послуг.


Підводячи підсумки, враховуємо, що чисельний показник виражається у відсотковому еквіваленті від 0% до 100%, після чого, в залежності від значення, йому присвоюється статус (табл.1). Статус за кожним із критеріїв, що переважить і буде кінцевим для групи показника забезпечення якості в цілому.

Згідно даних табл.1, бачимо, що переважає статус «добре», отже присвоюємо узагальнений статус «добре» для загального оцінювання якісних показників соціальних послуг.

Таблиця 1.

Статус якісних показників забезпечення натуральної допомоги :

Задоволеність наданням соціально-побутової послуги
«задоволенні»
100%


Задоволеність наданням соціально-економічної послуги
«задоволенні»
89%
«частково задоволені»
11%


Своєчасність
«відмінно»


Професійність
«відмінно»


загальна оцінка
«добре»

Підведемо підсумки: оскільки за охоплений період не було виявлено негативних відгуків, скарг,кількісний показник отримує статус «добре».


Таблиця 2

Оцінка якості соціальної послуги «Натуральної допомоги» в цілому:


Показники
Статус
Рекомендації по роботі відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги
Кількісні
«добре»
продовжувати роботу щодопокращення надання соціально економічних послуг.
Якісні
«відмінно»
Узагальнений показник
«добре»


Висновок:

незважаючи на узагальнений статус показників «добре» відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги і надалі планує покращувати :

-проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідної допомоги;

-продовжувати надавати різні види соціально-побутових послуг своєчасно таякісно;

- продовжувати надавати соціально-економічні послуги своєчасно таякісно;

- продовжувати забезпечувати громадян одягом, взуттям, продовольчими товарами та іншимипредметами;

- установлювати нові зв’язки з підприємствами, установами та організаціями громадськими організаціями, фізичними особами для отримання матеріальної допомоги для малозабезпечених громадян відділення та установи.

Заплановані заходи для покращення роботи відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги:

-активізувати роботу щодо інформування мешканців Онуфріївського району про послуги, які надаються у відділенні;

-продовжити співпрацю з організаціями району з метою покращення матеріально-технічної бази відділення;

-продовжувати роботу по виявленню і співпраці з благодійними фондами, які зможуть надавати гуманітарну допомогуу вигляді вживаних речей, продуктових пакетів;

 • продовжувати оперативне реагування на звернення громадян щодо соціального обслуговування.


ЗАХОДИ ПО УДОСКОНАЛЕННЮ ДІЯЛЬНОСТІ УСТАНОВИ:

Незважаючи на узагальнений статус «добре», відділення територіального центру і надалі спрямовують свою діяльність на вдосконалення процесу обслуговування й підвищення надання якості соціальних послуг за наступними напрямками:

 • продовжувати проводити активну роботу щодо виявлення громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомогита громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою надання їм необхідної допомоги, використовуючи різні види соціальних послуг;

- активізувати роботу відділень по питанню інформування мешканців Онуфріївського району про соціальні послуги, які надаютьсятериторіальним центром;

- продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальні

послуги відділеннями територіального центру;

- продовжувати дотримуватися вимог показників забезпечення якості, строків, принців, встановлених у Державних стандартах;

 • продовжувати оперативно реагувати на звернення громадян щодосоціального обслуговування;
 • продовжувати співпрацю з благодійними фондами, приватними підприємцями, сільськими та селищними радами у напрямку надання допомоги для отримувачів соціальних послуг;
 • в своїй діяльності впроваджувати інноваційні форми роботи. Запроваджувати в своїй роботі досвід інших територіальних центрів;
 • систематично проводитинавчання-семінари для працівників установи для підвищення їх рівня освіти;
 • продовжувати постійно оновлювати інформацію про роботу відділень територіального центру на сайті Онуфріївської РДА;
 • результати проведення внутрішньої оцінки якості розглянути на засіданні комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, на загальних зборах працівників установи та оприлюднити на сторінці територіального центру офіційного сайту Онуфріївської РДА.Відповідальна особа з організації та проведення

внутрішньогомоніторингу та оцінки якості

соціальних послугН.ГОГА

_______________________________________

В Університеті ІІІ віку розпочався новий навчальний рік.


05 лютого 2019 року відбулося перше заняття в Університеті ІІІ віку, який вже сьомий рік діє при територіальному центріОнуфріївського району.Працівники територіального центру постійно намагаються докладати максимум зусиль для того, щоб заняття в Університеті проходили цікаво і корисно. Майже всі студенти попереднього випуску виявили бажання продовжити навчання на новостворених факультетах. Поповнився курс і новоприбулими слухачами.

Розпочалось заняття музичним відео привітанням студентів з початком нового навчального року від працівників територіального центру.

Перед слухачами виступила заступник начальника управління праціта соціального захисту населення Онуфріївської районної державної адміністрації Сідєльнікова Тетяна Василівна. Вона привітала студентів з початком нового навчального року та розповіла про зміни в законодавстві щодо нарахування та виплати субсидій за житлово-комунальні послуги.

Присутні заслухали звіт про роботу Університету за минулий навчальний рік та переглянули фотографії проведених заходів.

Враховуючи побажання слухачів Університету та досвід роботи університетів України, працівники відділення денного перебування розробили орієнтовний річний план роботи, який був представлений на занятті. В Університеті протягом 2019 року заплановано роботу 2 факультетів: «Мистецько-народознавчого» і «Здоров’я та довголіття»;факультативів: «Світ навколо нас» та «Година психологічного розвантаження»; гуртків: хорового співу, театрального такомп’ютерноїграмотності.Працюватиме «Група здоров’я». Влітку, як завжди, діятиме студентський літній табір.

На заняттіпроведено анкетування. В анкетах слухачі мали можливість висловити свої думки, поради, побажання та пропозиції до плану на новий навчальний рік. По закінченню заходу обрали актив Університету.

Шановні люди поважного віку! Запрошуємо Вас приєднатися до нашої дружньої студентської родини.На протязі січня-лютого 2019 року працівниками територіального центру Онуфріївського району проводилась інформаційно- роз’яснювальна робота серед жителів селища Павлиш та Онуфріївка, щодо можливості отримання нимирізних видів соціальних послуг,які надаються працівниками установи,як в приміщенні установи так і з виїздомв населенні пункти району, на дому. Під час відвідуваньлітнім людям вимірювали артеріальний тиск, пульс, надавали медичні рекомендації та розповідали про отримання соціально-педагогічної послуги «Університет ІІІ віку», роботу «Групи здоров’я», зали з лікувальної фізкультури та реабілітаціїта гостинно запрошували до навчання в 2019 році. В подарунок, поважні людиотримували кольорові буклети про діяльність установи з контактними телефонами та адресою.
Навчальний семінар для соціальних робітників.


В період з 21 січня по 30 січня 2019 року в приміщенні територального центрузавідувачем відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., фахівцем із соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г. та соціальним працівником Церпіш Т.Г. проведено навчальні семінаридля соціальнихробітників населених пунктів району з метою дотримання вимогПостановиКабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1417 «Деякі питання щодо діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (наданнясоціальних послуг)» зі змінами та доповненнями та Державного стандарту «Догляд вдома», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13 листопада 2013 року № 760. Під час семінарів розглядалися та вирішувалися нагальні проблемні питання, які виникають під час роботи працівників,і вносилися пропозиції щодо покращення якості та своєчасностінадання соціальної послуги «Догляд вдома».ВИРОБНИЧІ ЗБОРИ.

30 січня 2019 року в приміщенні територіального центру Онуфріївського району відбулися виробничі збори працівників установи на яких підведено підсумки роботи колективу протягом 2018 року та накреслені шляхи розвитку територіального центру в 2019 році, використовуючи інноваційні форми роботи. Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Онуфріївської райдержадміністрації Сідєльнікова Т.В. ознайомила всіх присутніхіз змінами в законодавстві, в частині надання та отримання субсидій, які вступили в дію з 01 січня цього року та які плануються впровадити протягом 2019 року і подякувала за тісну співпрацю з працівниками управління щодо вирішення питань соціального захисту незахищених верств населення району.

Привітали ювіляря !

15 січня 2019 року своє 85-річчя відсвяткувала жителька селища Онуфріївка Долина Олександра Василівна. Цього дня до іменинниці завітали працівники територіального центру, а саме завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., соціальний працівник відділеннясоціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. та соціальний робітник Бурлака Л.А., які привітали підопічну з днем народження, побажали щасливих років життя та міцного здоров’я.

Ювілярка була приємно вражена теплими поздоровленнями та врученими подарунками від територіального центру.Привітали ювіляра з 95-річчям !


10 січня 2019 року своє 95-річчя відсвяткував житель с.Зибкове Стрільцов Ісай Корнійович, учасник війни. Цього дня до іменинника завітали голова сільської ради Глінкін І. І., з привітаннями та подарунками, працівники територіального центру, завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Наталія Іванівна, соціальний працівник Церпіш Тетяна Григорівна та соціальний робітник Погрібняк Ольга Василівна,які привітали Ісая Корнійовича з днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували подарунки. Ювіляр оточений увагою та теплом своїх рідних, друзів та сусідів, які теж завітали цього святкового дня зі щирими привітаннями. Приємно, що в свої роки Ісай Корнійович бадьорий та сповнений оптимізму.


_______________________________________________

НОВОРІЧНІ ТА РІЗДВЯНІ ПРИВІТАННЯ.

10 січня 2019 року в приміщенні районної державної адміністрації тепло зустрічали сивочолих колядників «Університету срібного віку»,що діє при територіальному центрі Онуфріївського району, голова районної ради Уткіна Т.І. та перший заступник голови районної державної адміністрації Дуднік І.В., працівники районної державної адміністрації та районної ради.Щирими привітаннями,колядками та щедрівками, віршами віншували студенти господарів, бажали їм добра, злагоди,миру та всього самого найкращого в Новому році.

Районні посадовці подякували за гарний виступ щедрувальникам та посипальникам, побажали їм міцного здоров’я і сповнення новорічних бажань та вручили солодкий подарунок.

Щасливі та задоволені залишали студенти «Університету ІІІ віку»приміщення районної державної адміністрації. Новорічну зустріч продовжили у себе «вдома»,в святково прикрашеному залітериторіального центру, з чаєм,солодощами тавеселими піснями біля новорічної ялинки.


_________________________________________________________________

Останнє засідання в кафе «Самоварчик» в 2018 році.


Минулого тижня студенти Університету III віку провели випускний бал, але залишати стіни рідної установи не поспішають.

27 грудня вони зновузустрілися в кафе «Самоварчик» для привітання та вшанування іменинників листопада і грудня. В святково прикрашеній залі знову лунав веселий сміх та пісні. Останнііменинники цього року Шило О.І., Матюха М.М., Погорєлова К.Л., Турлюн З.М. та Семенова Л.В. приймали привітання з нагоди днів народження, отримували подарунки від працівників територіального центру, районної ветеранської організації України та пригощали своїх сокурсників запашним чаєм та солодкими смаколиками.

З наступаючиминоворічними святами всіх присутніх та працівників територіального центру поздоровив хор «Журавушка», виконавши різдвяні колядки. В теплій дружній атмосфері пройшло останнє засіданняв кафе «Самоварчик».

«До зустрічі в новому році! Здоров»я! Щастя!», - з такими словами залишали установусивочолі студенти, з надією на зустріч в новому навчальному році.
_____________________________________________________________________________________________Новорічний сюрприз працівникам.21 грудня 2018 року в святково прикрашеній залі територіального центру Онуфріївського району відбулися останні збори трудового колективу,в цьому році.На них були підведенні підсумки роботи установи за 2018 рік та накресленні плани на 2019 рік.

Директор територіального центру Данилів Н.О. щиро подякувала працівникам за нелегку працю і привітала з наступаючими новорічними святами.Соціальним робітникам з нагоди свята подарували теплі жилетки та солодкі новорічні подарунки. Щасливі та задоволені вони фотографувалися коло новорічної ялинки. З піднесеним настроєм та сяючими обличчями залишали працівники установу, щоб знову продовжувати свою роботу по обслуговуванню підопічних.

Випускний в Університеті ІІІ віку.


20 грудня 2018 року, напередодні Нового року, у святковій залітериторіального центру Онуфріївського району відбувся урочистий захід з нагоди закінчення навчального року в Університеті срібного віку та з нагоди вручення сертифікатів випускникам.

Із закінченням навчання, врученням сертифікатів та з наступаючим Новим роком випускників привітали голова районної ради Уткіна Т.І., селищний голова Пивовар Л.Ф., голова районної організації ветеранів України Семенова Л.В.,голова первинної ветеранської організації селища Онуфріївка Безус В.І. та директор територіального центру Данилів Н.О. Вони побажали випускникам міцного здоров’я, життєвого оптимізму, радості, щастя, родинного тепла і затишку.

Це вже шостий випуск в Університеті. За роки навчання слухачі Університету стали справжнім дружнім колективом, єдиною великою сім’єю, відчули радість спілкування, отримали змогу проявити свої творчі знання і вміння, стали активними учасниками всіх заходів, занять і свят.

Протягом 2018 року вони не тільки навчалися, а й відпочивали на природі, розучували пісні і вірші, інсценували уривки з творів, приймали активну участь в святах. Кожен зміг виявити свої таланти і здібності, поділитися своїми знаннями. Після вручення сертифікатів директор територіального центру запросила слухачів Університету продовжити навчання у 2019 році на новостворених факультетах.

Від імені випускників виступила Зінченко Н.Г. Вона висловила слова вдячності всім працівникам територіального центру Онуфріївського району за доброту, щирість, людяність, яку вони проявляють до людей поважного віку.

Після урочистої частини розпочалося театралізоване дійство «Новорічна казка», яке підготували випускники. Веселили глядачів учасники сценки: Чахлик Невмирущий (Матюха М.М.) та його гарем: Бабки-Йожки (Бацак Л.О., Прокопенко Г.В., Курченко К.Г.), домоправителька (Живан Л.І.) та ворожка (Зінченко Н.Г.), кіт Базіліо (Мороз М.І.) та лисиця Аліса (Біляєва В.С.). Дарували присутнім свій чудовий спів Гриценко О.С., Цілуйко Ю.С. та Каплун Н.А., а Хміль А.О. і Фургайло Л.Ю. виконали«Вальс». Поздоровили глядачів з наступаючими святами Дід Мороз (Ялисоветський В.М..) та Снігуронька(Скок Л.Я.). Вокальний колектив «Журавушка» радував усіх новорічними піснями.

Після урочистої частини свята всіх учасників і гостей запросили до святкового столу. З піднесеним настроєм та переповнені враженнями поверталися підопічні територіального центру додому, отримавши транспортнупослугу «Соціальне таксі».

В січні 2019 року розпочнеться набір студентів для навчання в «Університеті срібного віку». Тож, шановні люди поважного віку, гостинно запрошуємо до нас на навчання.

Дорогі підопічні територіального центру! Прийміть найщиріші привітання з наступаючим Новим роком!Бажаємо Вам міцного здоров’я, миру, добробуту та родинного затишку.Привітали ювіляра з 85-річчям !


23 листопада 2018 року своє 85-річчя відсвяткувала жителька смт.Онуфріївка Кукояшна Марія Іванівна, учасник війни, ветеран праці. Цього дня до іменинниці завітали працівники територіального центру: завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, соціальний працівник Церпіш Тетяна Григорівна та соціальний робітник Сіренко Наталія Василівна, які привітали Марію Іванівну з Днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували подарунки. Від голови Онуфріївської селищної ради Пивовар Леоніда Федоровича Марія Іванівна отримала солодкий подарунок – торт і слова привітань з днем народження.

Цього святкового дня ювілярка була оточена увагою та теплом своїх рідних, друзів та сусідів, які теж завітали до неї з найкращими привітаннями.


Екскурсія домузею В.О.Сухомлинського.


У вересні вся педагогічна спільнота України відзначила 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського, народного вчителя, нашого видатного земляка. Долучились до цієї події і студенти Університету ІІІ віку, що функціонує при територіальному центрі Онуфріївського району, відвідавши 16 листопада 2018 року осучаснений педагогічно – меморіальний музей В.О.Сухомлинського.

Проводячи екскурсію по залам,директор музеюСвітлана Анатоліївна Різник цікаво і змістовно розповідала про життєвий та творчий шлях вчителя-гуманіста, засновника «школи радості». Студенти багато дізналися про його педагогічні ідеї, які співзвучні сучасній Новій школі, про творчий спадок великого педагога: книги, збірки наукових праць, оповідання, казки, які допомагають сучасним педагогам у вихованні підростаючого покоління, про співпрацю музею з педагогами інших країн по впровадженню педагогічних ідей В.О.Сухомлинського. З цікавістю слухачі роздивлялись на особисті речі Василя Олександровича, які розташовані в меморіальній частині музею, його особисту бібліотеку. Вразив гостей новий конференц-зал, де їх увазі були представлені уривки з документальних фільмів про видатного педагога. На деяких кадрах присутні впізнавали своїх знайомих, які вчилися у В.О. Сухомлинського.

Продовжилась екскурсія подвір’ям «шкільного містечка», яку провела Людмила Степанівна Явтушенко. Привабила всіх «Галявина казок В.О.Сухомлинського», яка була створена учнями разом з батьками. Студенти залюбкифотографувалися на фоні казкових персонажів.

На завершення свого перебування в НВК «Павлиська ЗШ І-ІІІ ст.- ліцей ім. В.О.Сухомлинського» директор територіального центру Н.О.Данилів від імені слухачів Університету ІІІ віку подякувала працівникам музею та ліцею за чудову, змістовну екскурсію. Ще довго студенти ділились своїми враженнями від екскурсії, яка їм дуже сподобалась.

ПЕРЕВІРКИПО СЕЛИЩУ ОНУФРІЇВКА ТА СЕЛУ УСПЕНКА.

16 листопада 2018 року  завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І., соціальний працівник відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГарусова Л.Ю. здійснили виїзд до с.Успенка з метою проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальними робітниками Колесник І.О. та Рябовою Т.І. (8 осіб).Підопічні установи отрималигуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей бувших у використанні.

Цього ж дня фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г. та сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. здійснили перевірку своєчасності та якості надання соціальних послуг по смт.Онуфріївка соціальними робітниками Онуфрієнко Н.К. таКравченко Т.І. (4 особи).

Перевірками встановлено, що соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома». Нарікань на роботу соціальних робітників немає.

У золотому листопаді осені


08 та 09 жовтня 2018 року здійснено перевірку по смт Онуфріївка в складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., соціального працівника відділення денного перебування Буланою І.І. та сестрою медичною відділення денного перебування Корабльовою С.В. з метоюперевірки своєчасності та якості надання  підопічним соціальних послуг соціальними робітниками Приходько Т.О., Сіренко Н.В., Думанською Н.Ф., Гогою С.В., Крамаренко Т.І. та Марченко Л.К.(14 осіб).

Також 09 жовтня 2018 року здійснено виїзд до села Зибкове в складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І. та сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. .Проведено перевірку своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальним робітником Погрібняк О.В.(10 осіб). Жителі населенного пункту отримали послуги перукаря.

Перевірками встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до рухової активності, а саме: доставка продуктів, ліків, занесення води, прибирання житла, приготування їжі, прання, прасування, обробіток земельної ділянки та інше. .Нарікань на роботу соціальних робітників немає. Під час перевірок сестри медичні проводили бесіди з підопічнимищодо правильності їх харчування в осінній періодта своєчасності прийому медичних препаратів, призначених лікарем; вимірювали артеріальний тиск.

Теплазустріч в кафе «Самоварчик».


Вже традиційними стали зустрічі слухачів Університету ІІІ віку, що працює при територіальному центрі соціального обслуговування населення Онуфріївського району, в кафе «Самоварчик», які проводяться один раз на два місяці. От і 30 жовтня 2018 року кафе гостинно зустрічало гостей, щоб привітати іменинниківвересня-жовтня: Курченко К.Г., Мельниченко Л.О., Бацак Л.О., Цілуйко Ю.С. та Скок Л.Я..

Зустріч розпочалася з представлення винуватців свята старостою групи Живан Л.І.. Вона зачитала поетичне привітання для іменинників від колеги по Університету Норової Л.Ю., яка побажала їм здоров’я, щастята ще довго радувати друзів своєю присутністю та спілкуванням в Університеті.

Іменинників привітали та вручили їм подарунки голова Онуфріївської районної організації ветеранів України Семенова Л.В. та її заступник Гриценко О.С..

В цей чудовий осінній день багато гарних, теплих та добрих слів про іменинників прозвучало й від друзів та колег по Університету. Їмдарували квіти,співали пісні, присвячували вірші Шморгун В.І., Карюк Т.О., Ніколоянс Л.А., Хміль А.О., а гумореска «Шуба» прозвучала у виконанні Ялисоветського В.М.. Розвеселилагостей сценка «Кум та кума» (ПрокопенкоГ.В. та Матюха М.М.), які поздоровили іменинників та розповілипро життя на селі.

Отримали іменинники вітання, подарунки та квіти і від працівників територіального центру, які підготували для них показ слайдів з фотографіями проїхнє навчання в Університеті,музичне відеопоздоровленнята рукавички–прихватки, виготовлені швачкою установи (Тущенко Н.В.).

Завершилась зустріч дружнім спілкуванням за чашечкоючаю із солодощами, якими пригостили іменинники всіх присутніх.ОСІННІЙ МАРАФОН.


29 жовтня 2018року здійснено виїзд до селища Павлиш в складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А. та соціального працівника відділення денного перебування Курченко О.А. з метоюперевірки своєчасності та якості надання  підопічним соціальних послуг соціальними робітниками Калюх Л.Г.,Неділько О.А. та Ковтун А.М. (7 осіб).

А 29 та 31 жовтня 2018 року здійснено по смт Онуфріївка перевірки своєчасності та якості надання соціальних послугсоціальними робітниками Приходько Т.О.,Кравченко Т.І., Бурлаки Л.А., Третяк І.І., Сіренко Н.В. та Думанської Н.Ф.(12 осіб), фахівецеміз соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., соціальним працівником відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г.,соціальним працівником відділення денного перебування Буланою І.І. та сестрою медичною відділення денного перебування Корабльовою С.В. З метою надання роз’яснень щодо отримання соціальної послуги «Догляд вдома» відвідали громадянку Олійник Г.В., яка виявила бажання отримувати соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома.

30 та 31 жовтня 2018 року здійснено виїзди до населених пунктів Куцеволівка та Дереївкав складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГоги Н.І. та сестри медичної відділення денного перебування Корабльової С.В..Проведені перевірки своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальними робітникамиКорецькою А.Г. (8 осіб) та Шимон О.І (8 осіб). СекретарДереївської сільської ради Соколова Л.В. відмітила тісну співпрацю із соціальним робітником Шимон О.І. та висловила слова вдячності за їїхорошу роботу.

Перевірками встановлено, що  соціальні робітникиналежно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту «Догляд вдома».Нарікань на роботу соціальних робітників немає. Під час перевірок сестра медична проводила бесіди з підопічнимищодо правильності їх харчування в осінній періодта своєчасності прийому медичних препаратів, призначених лікарем; вимірювала артеріальний тиск.

Підопічні отримали також гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.Привітали ювіляра !

28 жовтня 2018 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька селища Павлиш Дементєєва Ганна Федосіївна. Цього сонячного дня до іменинниці завітали голова Павлиської селищної ради Антонова Ірина Станіславівна, працівники територіального центру: завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, соціальний працівник відділення денного перебування Курченко Олена Андріївна та соціальний робітник Ковтун Алла Миколаївна, які привітали підопічну з Днем народження, побажали щасливих років життя, міцного здоров’я та вручили подарунки і квіти.

Приємно бачити, що Ганна Федосіївна оточена увагою своїх рідних, друзів, які теж завітали до неї цього святкового дня. Ювілярка була приємно вражена теплими поздоровленнями та отриманими подарунками.
Екскурсія Мальовниче Придніпровя


Чудовий жовтневий ранок. І хоч ранкова прохолода нагадувала,що це осінь,та лагідне,по- літньому,тепле ласкаве сонце огортало теплом і надією на початок гарного дня. Настрійбув пречудовий. Зайнявши свої місця в автобусі, студенти Університету срібного віку, що працює при територіальному центрі, вирушили до мальовничого Придніпровського краю для відзначення 75-ї річницівизволенняКіровоградщини віднімецько-фашистської навали.

Спостерігаючи за чудовими осінніми пейзажами за вікном автобуса, пасажири незчулися як прибули в с. Успенку. Біля Меморіалу загиблим воїнам в роки Другої світової війни чекала з усмішкою і дружніми словами вітання гарної зовнішності, щира і привітна голова сільської ради с. Успенка Наталія Яківна Сіра. Її доброзичливий погляд, усміхнене обличчя говорили про те, що студенти -бажані гості села. Перші слова вітання все більше і більше бадьорилиі піднімали настрій. Із словами вітання від ветеранської організації с. Успенка звернулася до гостей жвава і енергійна, майстер художнього слова Лідія Яківна Орел-Саліманова. В її літературному вітанні промайнули всі роки історичного періоду воєнного лихоліття с. Успенка. В уяві слухачів вимальовувалися картини з життя місцевих жителів, переливаючись мотивами туги і радості тогочасних років. Проникала в душу змістовна розповідь голови первинної ветеранської організації с. Успенка Григорія Арсентійовича Орла. Доступно і поетапно він повів нас розповідями у воєнні грізні роки Другої світової війни. У його словах відчувався гіркий присмак спогадів, біль душі за долю рідного села Успенка.Григорій Арсентійович розповівпро пошукостанків загиблих воїнів під час захисту села від німецької чуми, скільки перешкод і труднощів довелося здолати, та все ж таки перемогти і здійснити перепоховання останків, перенесення їх на територію села, де і знаходиться Меморіал загиблим воїнам періоду Другої світової війни.

У підсумковій вітальній промові голова районної організації ветеранів України Семенова Людмила Володимирівна основну свою увагу акцентувала на тому, який титанічний труд ліг в основудосягнення позитивних результатів у пошуках тих, хто ціною власного життя відстоював кожний метр рідної землі. Подякувала Людмила Володимирівна сільському головіСірій Н. Я., Орлу Г. А., Орел-Салімановій Л.Я. і всім тим, хто виявляє шанобливе ставлення до своїх захисників, дбайливо доглядає за могилами загиблих. Вона вручила кожному з них пам’ятні подарунки - ілюстративний матеріал з історії с. Успенка. Після хвилинного мовчання, по вшануванню пам’яті та покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам, всі присутні проспівали пісню-реквієм “Степом, степом”. Мелодія лунала урочисто, піднесено і патріотично, линула надпридніпровським краєм, далеко-далеко, до дніпровської переправи, полонивши всіх сумною мелодією вшанування пам’яті загиблих у цій ненависній війні, яка принесла стільки горя, розрухи, втрат. Ще і до цього часу ятряться рани тих, хто втратив своїх рідних.

Та як змінився настрій гостей, коли вони відвідали дитячий ігровий майданчик. З піднесеним настроєм бадьорості полинули в прекрасний світдитинства. Студентів приємно вразив порядок, краса навколо,а головне-це збереження майна і відмінний санітарний стан у цьому дитячому світі.

Трішки перепочивши, студенти пішли до храму Успіння Пресвятої Богородиці. Перші кроки до храму були хвилюючими, але лагідна посмішка настоятеля храму протоієрея Івана Ониська додала впевненості в собі. Просто і дохідливовін розповів нам про непросту історію побудови храму, проблеми, труднощі, різні перешкоди і негативні втручання тих, хто не допомагав протоієрею, а стояв на перешкоді. Та молода вдача, настирливе домагання у досягненні мети - побудувати в с. Успенка храм і залишити це святе надбання своїм нащадкам-перемогли. Гості мали нагоду милуватися красою храму,поклонитися і помолитися до ікони Божої Матері і всіх святих,одержавши від цього святий дух підтримки і наснаги. В дарунок студенти одержали по іконці святого Миколая-угодника. Щиро подякувавши настоятелю храму протоієрею Івану Ониську, відвідувачі залишили храм.

Культурною програмою заняття-екскурсії були відвідини будинку культури с. Успенка, приємна, дружелюбна зустріч з директором Зубець Валентиною Петрівною. Бібліотекар Іванченко Ірина Володимирівна цікаво розповіла про створення музейної кімнати, та представила експонати, що знаходяться в музеї ”З бабусиної скрині”, а Григорій Арсентійович Орел прочитав присутнім свої вірші.

Після цікавих розповідей у бібліотеці, на студентів чекала директор бази відпочинку «Панський маєток» Афанасьева Надія Миколаївна, а на вхідних воротах гості зустріли гарного молодця-козака в національному українському убранстві. Всі присутні виявили бажання сфотографуватися біля нього. Не менш цікавою була екскурсія по базі відпочинку, деприголомшувала краса і багатство,вишуканіінтер’єри кімнат.

Після всього побаченого і почутого, Наталія Яківна подбала про гостинний обід. Смачні страви,доброзичливість обслуговуючого персоналу - все це приємно вразило гостей.А потім лунали пісні, це були пісні дружньої зустрічі, гостинного прийому, щедрості душі і бадьорого настрою,що характеризує нас, українців. А Лідія Яківна Орел - Салімановаз енергією і мистецькою обдарованістю невтомно радувала всіх присутніх безліччю віршів, черпаючи їх із свого власного мистецького джерела.

Завершуючи зустріч, з словами подяки сільському голові Сірій Н.Я. та всім, хто готував і організував цей пізнавально- виховний захід, виступила староста групи Університету третього віку Живан Людмила Іванівна. З гарним настроєм покидали студентичудовий, гостинний придніпровський край. Їх пісні,напевно, довго ще лунали, котилися по Дніпру, сягаючи далеко за межі Кіровоградщини.____________________________________________________________________________________________________

Мудрих літами обігріти добром.

В переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району (директор Данилів Н.О.) підготував дляпідопічних установи – самотніх та самотньо-проживаючих малозабезпечених, непрацездатних громадян, інвалідів, які перебуваютьна межі бідності із-за складних життєвих обставин в яких вони опинилися, смачний подарунок.

В рамках районної програми «Турбота-ХЛІБ» соціальні робітники територіального центру разом з представниками сільських та селищних рад привітали 400 підопічних зі святом та вручили їм хлібобулочну продукцію, зокрема хліб «Домашній» (650 грам) та «Калач Миколаївський» (500 грам) виробництва ФОП Солодова Л.В., яку отримали з м. Світловодськ (менеджер В.П.Світлов) на суму 8720 грн..

Дякуємо за підтримку, розуміння та співпрацю депутатам районної ради за виділення коштів в сумі 5622 грн., Павлиському селищному голові Антоновій І. С. та депутатам Павлиської селищної ради, депутатам Камбурліївської сільської ради та Камбурліївському сільському голові Крутьку С.В., депутатам Млинківської сільської ради та Млинківському сільському голові Титарю В.В., які надали субвенції сільських рад територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району на суму 6650 грн.для реалізації програми «Турбота –ХЛІБ» .

Сподіваємось, що ті сільські ради які не встигли прийняти відповідні рішення приєднаються до цієї доброчинної програми.

Дорогі наші люди мудрого, поважного віку! Прийміть ще раз наші вітання з Святою Покровою та Днем людей поважного віку і Днем ветеранів! Дякуємо вам за терпіння, ласку, золоті руки і добрі серця. Від щирого серця бажаємо вам здоров'я, оптимізму і довгих років життя. Хайзолотаосінь вашого життязавжди буде щасливою! Хай кожен вашдень буде зігрітий теплом уваги, любові та піклування. Радості, миру, добра вам і вашим родинам!


 
  
 
 
 
 
____________________________________________________________________________________________________


ВИЇЗД ДО смт. ПАВЛИШ.


18 жовтня 2018 року здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарною командоюв складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдоматериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., соціального працівника відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гарусової Л.Ю.

Послугу «Рубання дрів» підопічній Хорольській Г.М. надавали робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Криценко В.М. та соціальний робітник територіального центру Кириченко С.І.

Виїзди до підопічних проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання їм соціальних послуг соціальними робітниками Томило Н.М., Клименко Л.В., Башлій С. Д. (9 осіб) та підготовка підопічних до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Перевіркою встановлено, що соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів харчування та медикаментів, прибирання житла, приготування їжі, прання, сплата комунальних платежів та інше.

Підопічні висловили слова вдячності працівникам територіального центру, депутатам районної ради, Павлиському селищному голові Антоновій І.С. та депутатам Павлиської селищної ради за отримані у переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці хлібобулочні вироби у вигляді хліба «Домашнього» та калача «Миколаївського»виробництва підприємця Л.Солодова м.Світловодськ.________________________________________________________________________________________________


День Доброти і Поваги в Онуфріївському

територіальному центрі


Щороку 1 жовтня на всій планеті вшановують мудрих і поважних людей старшого покоління: діти вітають дорогих батьків, онучата - дідусів і бабусь, пенсіонерам телефонують колишні колеги по роботі, проводяться для людей поважного віку різні цікаві заходи і міроприємства.

Перший день другого місяця осені залишив у серцяхстудентів Університету срібного віку Онуфріївського територіального центру також приємні незабутні спогади. В Міжнародний день людей поважного віку та День ветерана працівники територіального центру підготували для пенсіонерівсвяткову програму заходів та сюрпризів.

В цей чудовий сонячний осінній день студенти Університету срібного вікуразом з членами ветеранської організації селища Павлиш відправилися у невелику подорож – відвідали художню галерею м.Кременчука. Працівники галереї провели для пенсіонерів цікаву пізнавальну екскурсію виставковими залами, познайомили з новими експозиціями майстрів-художників. Після екскурсії пенсіонери прогулялися міським парком, помилувалися осінніми краєвидами, погодували лебедів на парковому озерці. З гарним настроєм та безліччю позитивних емоцій поверталися студенти Університету срібного віку в Онуфріївку. Тасюрпризи і несподіванки для пенсіонерів не закінчилися: на лоні природи місцевого дендропарку на трохи втомлених подорожуючих чекало святкове застілля -польова каша, духмяний чай та солодощі, приготовані працівниками територіального центру. Під час обіду лунали улюблені пісні, вірші гуморески. В цей теплийосінній святковийдень всі присутні отримали чудовий заряд енергії та життєвої сили на майбутнє.

Зі святом учасників заходу вітали директор Онуфріївського територіального центру Данилів Н.О., голова Павлиськоїселищної ради Антонова І.С., голова Онуфріївської районної організації ветеранів України Семенова Л.В., голова ветеранської організації селища Павлиш Литвиненко М.А., староста Університету ІІІ віку Живан Л.І. Вони побажали всім присутнім міцного здоров’я, добробуту, родинного тепла, миру та злагоди.

Захід відбувся за спонсорської підтримки Павлиської селищної ради (голова Антонова І.С.) та ТОВ «Злагода» (голова Нелень В.В.) за що Вам шановні, велика шана та вдячність. Студенти Університету ІІІ віку щиро дякують начальнику відділу освіти районної державної адміністрації Самородченко О.Г. за надання транспорту для проведення екскурсії та водіям Байдаку С.В. і Симканичу С.В. за допомогу у проведенні заходу.

Перевірки своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Браїлівка, с Омельник,с.Байдакове та с.Млинок.


04 вересня 2018 року  здійснено виїзд до с.Браїлівка в складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціального працівника відділення денного перебування Курченко О.А. Виїзд до підопічних проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальним робітникомВисочиною К.М. (10 осіб).

06 вересня 2018 року  завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогиГога Н.І., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним сіл Омельник та Байдаково соціальними робітникамиПівень С.В. та Кобилецькою Н.І. (17 осіб).

11 вересня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В., здійснили виїзд до с.Млинок для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Лопатою О.І.(10 чоловік).

Проведено роз’яснювальну роботу серед населення по питанню отримання послуги «Догляд вдома» та надано підопічним гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей бувших у використанні.

Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів харчування, медикаментів, прибирання житла,  допомога в приготуванні їжі, сплата платежів та інші;проводять роботу по підготовці підопічних до опалювального сезону. Сестра медична підопічним вимірювала артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийомумедичних препаратів, призначених лікарем.

Роботою соціальних робітників підопічнізадоволенні, вдячні за доброту, чуйність, увагу та отриману гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.


                                      Традиційнізустрічі в кафе «Самоварчик».

30 серпня 2018 року в територіальному центрі Онуфріївського району відбулася традиційна зустріч слухачів Університету ІІІ віку в кафе «Самоварчик», на якій вітали іменинників липня - серпня: Компанієць В.Є., Карюк Т.О., Хміль А.О., Біляєву В.С., Живан Л.І. та Горбуліну О.М., якій напередодні виповнилось 80 років.

Свято розпочалось представленням іменинників та привітаннями їм від працівників територіального центру. Всі присутні переглянулимузичні відеопривітання та фотографії про життя іменинників в Університеті, а винуватці торжества отримали в подарунок рукавички-прихватки, виготовленіпрацівниками територіального центру.

Зустріч проходила за участю завідуючої сектором інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю райдержадміністрації Єрмакової І.М., голови ради Онуфріївської районної організації ветеранів України Семенової Л.В. та голови ветеранської організації селища Онуфріївка Безуса В.І. Вони привітали ювіляра і іменинників та вручили їм цінні подарунки.

Багато гарних та добрих слів про іменинників прозвучало від друзів та колег по Університету. Іменинникам читали вірші: Цілуйко Ю.С., Ніколоянс Л.А., Шморгун В.І., Турлюн З.М., гуморески Прокопенко Г.В., Скок Л.Я., співали пісень Гриценко О.С., Зінченко Н.Г., робили їм компліменти. Сюрпризом на святі стало прибуття «Старика Хоттабича» Матюха М.М., який виконував всі бажання іменинників. Розвеселила всіх сценка «Два куми» у виконанні Мороза М.М. та Ялисоветського В.М.

Завершилось свято теплим, дружнім спілкуванням за чашкою чаю з солодощами, якими пригостили іменинників.

20 серпня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив складі:завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гоги Н.І., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.).

Виїзди до підопічних смт Павлиш проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітниками Пелипенко С.П., Клименко Л.В., Чайки Н.В., Калюх Л.Г., Башлій С.Д., Ілло Т.І., Сущенко К.С.в кількості 10 осіб.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.Привітали ювіляра!

09 серпня 2018 року своє 95-річчя відсвяткувала жителька смт Онуфріївка Погрібна Ганна Порфирівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завіталипрацівники територіального центру фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., перукар територіального центру Гарусова Л.Ю., соціальний робітник ГогаСвітлана Василівна, які привітали Ганну Порфирівну з днем народження, побажали щасливих років та міцного здоров’я, хоча в свої роки ювіляркабадьора та сповнена оптимізму і оточена увагою рідних. Разом зі щирими привітаннями присутні вручили подарунки та квіти.
Прощання з літечком
09.08.2018 рокус лухачі Університету ІІІ віку Онуфріївського територіального центру провели останнєзаняттялітнього студентського табору наострові місцевогодендропарку.
Цікаві повідомлення про походження назв літніх місяців та свята, які відмічають влітку, підготували СеменоваЛ.В.,ШморгунВ.І.,СинипостілР.І., ЖиванЛ.І., Цілуйко Ю.С. Студентка Університету ІІІ вікуГриценко О.С. розповіла слухачам , що на Україні є багато свят, але свято Івана Купала вважається одним із найпоетичніших, яке відзначалося і в минулому, і зараз, та познайомилаз головними діючими особами свята – Купайлом та Мареною. А вокальний колектив «Журавушка» виконав купальські пісні «Ой на Івана, та й на Купала», «Заплету віночок», «Марена».
Традиційним стало приготування української національної страви. Смачний грибний суп, разом з працівниками територіального центру, приготувалаГриценко О.С.
З гуморесками на тему літніх відпусток та відпочинку на курорті виступили Прокопенко Г.В., Ялисоветський В.М.,СкокЛ.Я., Матюха М.М.З гарним настроєм поверталися підопічнідодому,отримавши чудовий заряденергії та життєвої сили на майбутнє.
Територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Онуфріївського району
Виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив

06 серпня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарної командив складі: завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогитериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гоги Н.І., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестри медичного відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.).
09 серпня 2018 рокузавідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомогитериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Гога Н.І., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медичного відділення денного перебування Корабльова С.В. здійснили виїзд до села Куцеволівка
Виїзди до підопічних смт Павлиш та с.Куцеволівка проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиКлименко Л.В., Неділько О.А., Чайки Н.В., Калюх Л.Г., Башлій С.Д. по смт Павлиш в кількості 11 осіб та Шашло Ю.С., Корецькою А.Г. по с.Куцеволівка в кількості13 осіб.
Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестри медичні вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірили своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру, спілкуючись з підопічними, підтримували їх, просили незамикатися на побутових та фінансових проблемах.
Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.

Здрастуй, літо краснеє!


Літо – одна із найпривабливішихпір року. Адже саме влітку достигає найбільше плодів і ягід. Бджоли збирають цінний і цілющий мед. Запахи різнотрав’я і пташині мелодії чарують своєю надзвичайністю і надихають людину на працю та життєлюбство.

19 червня 2018 рокуслухачі «Університету ІІІ віку»територіального центру Онуфріївського району провели своє перше, в цьому році, заняття,яке було присвячене ознайомленню з цілющими властивостями ягід, їх поживною користю для організму людини та з різноманітною кількістю смачних і корисних страв з них, на лоні природи острова місцевогодендропарку.Присутні із задоволенням відгадували загадки про ягоди, ділились досвідомприготування ягідних консервів, джемів, варення та дізнались про нові рецепти приготування різновидів ягідних супів,історію їхвиникнення, географічний і національний розподіл та значення в житті людини.

Староста групи Живан Л.І. з працівниками територіального центру зварили смачний грузинський суп Харчо, почастували всіх присутніх та розповіли про особливостійого приготуванняна вогнищі.Будь-який відпочинок не обходиться без жартів та гумору. Ялисоветський В.М., Скок Л.Я., Ніколоянс Л.А.підняли настрійсвоїм друзям дотепними гуморесками та анекдотами.Із великим задоволенням присутні виконали фізичні вправита помилувалисякраєвидами. Після смачного обідута від враженьнавколишньої краси літнього парку полилися чудові задушевні пісні у виконанні співочогоколективу «Журавушка». Заняття і відпочинок вдалися на славу. Краснеє літо, здрастуй!Привітали ювіляра з 90-річчям !

24 червня 2018 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька с.Успенка Бобрик Марія Савеліївна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Рябова Тамара Іванівна та голова Успенської сільської ради Сіра Наталія Яківна, які привітали Марію Савеліївну з днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували квіти з подарунками.


Враховуємо думку соціальних робітників для покращення надання соціальних послуг жителям району.


Метою проведення анкетного опитування серед соціальних робітників є визначення їх рівня самооцінки та вивчення їх думки щодо задоволення від роботи, надання пропозицій для покращення умов праці, підвищення ефективності в роботі та покращення роботи установи. Опитування соціальних робітників проводилося в червні місяці 2018 року шляхом заповнення анкет, які містили 13 питань. За результатами проведеної роботи отримано 38 заповнених анкет.

Дані про опитуваних:

 1. за освітою:

неповна середня-2.6%

середня-42.1%

середня-спеціальна-52.6%

вища-2.6%

2)за стажем роботи:

0 – 1 років-2.6%

1 – 10 років-63.1%

11 -20 років-21.1%

21 і більше-13.2%


Підсумки анкетування по кожному питанню анкети (у процентному відношенні до загальної кількості робітників) :

1.Чому Ви обрали професію соціального робітника?

Аналіз відповідей показав, що 84.2% вибрали професію тому, що хочуть допомагати людям поважного віку. Це свідчить про те, що соціальні робітники свідомо вибрали професію і розуміють свою потрібність і значимість для своїх підопічних, ще 10.5%, що робота була за місцем проживання, а 5.3% - не було іншого вибору.


2.Які труднощі, на Вашу думку, впливають на ефективність роботи?

Аналіз відповідей показав, що труднощами в своїй роботі опитувані вважають тяжку фізичну працю та як результат - проблемизі здоров’ям –65,8%, а також часті звернення підопічних у позаробочий час -18,4% та інше - 15,8%.

Це свідчить про те, що у роботі соціальних робітників має місце синдром психологічного вигорання і тому необхідно проводити тренінги з питань емоційного вигорання та формування навичок володіння собою.


3.Визначте кількість підопічних, з якими у Вас стосунки добрі, нормальні, не завжди добрі.

Анкетовані визначилидля себе кількість підопічних, з якими у нихдобрі стосунки -242 особи,нормальні – 143 особи та не завжди добрі лише 5 осіб. Такі дані свідчать прогарні навички комунікації та міжособистісне спілкування, уміння знаходити спільну мову з людьми літнього віку.


4.Чи задоволені Ви своєю роботою?

Загалом 92,1% робітників відповіли, що задоволені своєю роботою; 7,9 % більш схильні до відповіді «ні», ніж «так» .


5.Оцініть свою роботу за 5-бальною шкалою.

При визначенні оцінки роботи за півріччя 44,7% соціальних робітників оцінили себе на 5 балів; 55,3 % - на 4 бали.


6.Чи вважаєте Ви за необхідність підвищувати свій професійний рівень?

92,1% соціальних робітників вважають корисними й потрібними семінари-навчання та знання, отримані на них.

Для підтримки та збільшення рівнязадоволеності обраною професією, на думку опитуваних, слід частіше проводити семінари-навчання, на яких соціальні робітники отримували б більш грунтовні рекомендації з практичної психології та основ догляду за людьми похилого віку та тими, хто має особливі потреби.

7.Чи виникаютьу Вашій роботі проблеми з дотримання Державного стандарту догляду вдома?

Аналіз відповідей показав, що всі соціальні робітники дотримуються вимог Державного стандарту догляду вдома, однак у ході роботи виникають причини, через які вони можуть надавати послуги поза межами стандарту.


8. Ваші пропозиції щодо покращення роботи.

У пропозиціях щодо покращення роботи було зазначено, що необхідно вивчати досвід інших територіальних центрів, а також проводити роз’яснювальну роботу з підопічними щодо дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома;поважного відношення до соціального робітника,його роботи та інших працівників установи. Також необхідно придбати спецодяг та робочі сумки.


Зворотній зв’язок із соціальними робітниками дає можливістьбільш чітко планувати роботу, враховуючи дані анкетування, і спільно удосконалювати систему надання соціальних послуг.Завідувач відділення соціальної

допомоги вдома                                                                Л.Бацак


Фахівець із соціальної допомоги вдома                                 С.Нагайченко13 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Богачук С.М., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціального робітника Кам»янської Ю.Г. по селу Успенка в кількості 8 осіб.

По результатам перевірки прийняті відповідні заходи реагування. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Також підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.


ВИЇЗД В с.ПОПІВКА


31 травня 2018 року  здійснено виїзд до села Попівка мультидисциплінарної команди в складі: фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г.,робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги(Криценко В.М.) та соціального робітника територіального центру (Кириченко С.І.). Виїзд до підопічних проведено з метою перевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиРафальською О.І., Паламарчук В.С. та Череп»яною Н.А. в кількості 12 осіб.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки,надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Разом з тим, за проханням підопічних села Попівка робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценком В. М. та соціальним робітником Кириченком С. І. було виконано роботи по косінню трави.

Підопічніроботою соціальних робітників задоволенні,вдячні за доброту, чуйність,увагу працівникам територіального центру та за надані їм послуги.


 

ПЕРЕВІРКА РОБОТИ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВ В сел.ОНУФРІЇВКА


Протягом червня місяця 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., фахівець із соціальної допомогивдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Бурлаки Л.А., Думанської Н.Ф., Приходько Т.О., Гоги С.В. по смт Онуфріївка в кількості 11 осіб. Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки, надають послуги відповідно до Державного стандарту. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Працівники територіального центру, спілкуючись з підопічними, допомагали своїми порадами у вирішенні проблем.Група «Здоров’я»продовжує свою діяльність.


Кожного четверга о 10 год. ранку проводяться заняття групи «Здоров’я» в Онуфріївському парку. Запрошуємо всіх бажаючих пенсіонерів оздоровитися, приєднавшись до нашої групи, та отримати позитивні емоції, помилувавшись красою рідного краю.Завдяки співпраці покращилися умови праці


Від старості не можна ні втекти, ні відкупитися. Але одна річ – жити на схилі літ поруч із рідними, люблячими людьми, і зовсім інша – залишитися самому у чотирьох стінах. Ось тоді на допомогу одиноким непрацездатним громадянам і приходять соціальні робітники Онуфріївського територіального центру, які стають для пенсіонерів не тільки помічниками у всіх справах, а просто рідними і близькими людьми.

Для покращення обслуговування підопічних протягом 2016-2017 років, за кошти спеціального фонду установи, придбано для соціальних робітників 15 велосипедів на суму 45,6тис.грн.; а в 2018 році – 2 велосипеди на суму 6,6 тис.грн, які отримали 2 соціальні робітникиселищ Павлиш та Онуфріївка (Башлій С.Д. таТретяк І.І.).

Протягом 2017 року виділено субвенціїсільськими та селищними радами на загальну суму – 56,0 тис. грн., що дало можливість придбати та видати соціальним робітникам установи 18 велосипедів.

З великим розумінням і підтримкою поставилися голова та депутатський корпус Василівської сільської ради до виділення в 2018 році територіальному центру Онуфріївського району субвенції в розмірі 3,5 тис. грн. для придбання велосипеда соціальному робітнику, що обслуговує пенсіонерів на їхній території за що їм велика шана та вдячність. Соціальний робітник с. Василівка Павлюк О.В. в урочистій обстановці в присутності працівників сільської ради та працівників територіального центру отримала в користування прекрасний велосипед привезений ПП Шрамко П.І..

Новенькі велосипеди допоможуть соціальним робітникам у своєчасному та якісному обслуговуванні підопічних.

Поряд з цим, підопічні с. Василівка отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей отриману від ФОП Бодюл О.В. м.Світловодськ.
Тепло родинного свята.


Нічого немає у світі найдорожчого для людини, ніж її сім’я. «Без сім’ї − немає щастя на землі», «Від родини йде життя людини», -так говорять у нас на Україні. Сім’я – це основа основ і для кожної людини і для кожної держави.

Такі думки прозвучали на святковому заході «Тепло родинного вогнища», який відбувся в територіальному центрі Онуфріївського району, і був приурочений до Всесвітнього дня родини. Свято, ведучими якого були слухачі Університету Карюк Т.О. та Матюха М.М., зібрало в затишній залі територіального центру слухачів та випускників Університету ІІІ віку різних років. Наголошувалось на те, що навчання в Університеті об’єднало слухачів в дружну, згуртовану родину. Присутні переглянули фотослайди про заняттята свята університетської родини, їх відпочинок разом за багато років.

У виконанні слухачів Університету ІІІ віку прозвучали пісні, поезії, народні прислів’я та приказки про сім’ю, родину, батьківський дім, а слухачка Університету Шморгун В.І. прочитала власний вірш про любов матері. Особливо розчулив присутніх виступ та музичні вітання юних артистів – вихованців центру дитячої та юнацької творчості (керівники Бішінтєєва О.В. та Приліпко В.І.). Вшанували на святі мам-героїнь (Шморгун В.І., Курченко К.Г., Цілуйко Ю.С.) та представника родинної династії Кубанова Ю.М..

Слухачі Університету, як і всі українці, люблять жартувати. Розвеселив присутніх дотепними гуморесками Ялисоветський В.М., а гумористична сценка «Бабуся і онук» у виконанні Живан Л. І. та Біляєвої В.С. визвала у глядачів шквал сміху. Із задоволенням присутні виконали жартівливу пісню про дідусів та бабусь.Завершилось свято дружнім спілкуванням за чашкою духмяного чаю з солодощами.
Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Дереївка

24 травня2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., фахівець із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В., здійснили виїзд до с.Дереївка для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Шимон О.І.(9 чоловік).

Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки. Під час перевірки підопічних сестра медичнавимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем. Підопічні відділення роботою соціального робітника  задоволені.

Також підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.
24.05.2018р. розпочався літній оздоровчий курс на свіжому повітрі для підопічних територіального центру. Люди похилого віку з задоволенням займаються фізичними вправами в Онуфріївському дендропаку. Дружньо і весело ідуть «скандинавською ходьбою» зеленими стежками.

Заняття провели сестра медична відділення денного перебування О.Алєксєєнко та соціальний працівник О.Курченко. Оздоровчі заходи проходитимуть кожного четверга о 10 годині. Запрошуємо всіх бажаючих людей похилого віку приєднатися до нашої групи здоров’я.
Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

смт.Павлиш


15 та 22 травня 2018 року  здійснено виїзд до смт Павлиш мультидисциплінарною командоюв складі: завідувача відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районуБацак Л.А., соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. Свої послуги підопічним надавалиперукар територіального центру (Гарусова Л.Ю.), робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (Криценко В.М.) та соціальний робітник територіального центру (Кириченко С.І.). Виїзд до підопічних (23 особи) проведено з метоюперевірки своєчасності та якості надання  їм соціальних послугсоціальними робітникамиКлименко Л.В., Неділько О.А., Пелипенко С.П., Ковтун А.М., Томило Н.М., Калюх Л,Г., Чайка Н.В., Сущенко А.С.,Ілло Т.І. .

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

З метою наданняроз’яснень законодавства в частині отримання у відділенні соціальної допомоги вдома соціальної послуги «Догляд вдома», члени мультидисциплінарної команди відвідали сім»ю Чепурного Г.А. та Чепурної Л.М..Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Омельник та Байдаково


17 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним сіл Омельник та Байдаково соціальними робітникамиПівень С.В. та Кобилецькою Н.І.(в кількості 17 осіб).

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки,надають підопічним послуги відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома, а саме: доставка продуктів, медикаментів, прибирання житла,  приготування їжі, прання, сплата платежів та інше.

Підопічніроботою соціальних робітників дуже задоволенні та вдячні за доброту, чуйність та увагудо них. Разом з тим, Сова І.О. та Панасенко А.П. виявили бажання та написали слова вдячності соціальним робітникам.

Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем.

Підопічні отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей.9 Травня – незабутня пам’ятна дата, яка назавждизалишиться символом героїчногоминулогоукраїнського народу. З нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у територіальному центрі Онуфріївського району 11 травня відбувся урочисто-святковий захід «Екскурсія пам’яті».
Маршрут «Екскурсії пам’яті» проходив по пам’ятним місцям селища Павлиш та села Сметанівка. Вшанувати пам’ять воїнів, полеглих на фронтах Другої світової війни, разом з слухачами Університету ІІІ віку,що працює при територіальному центрі, прибули Терещенко Валерій Андрійович – секретар Павлиської селищної ради, Семенова Людмила Володимирівна – голова районної ради ветеранів України, делегація від ветеранської організаціїселища Павлиш на чолі з головою ради ветеранівс. Павлиш- Литвиненком Миколою Андрійовичем, Ворон Світлана Михайлівна – директор Онуфріївського музею.
Слухачі Університету ІІІ віку відвідали під час екскурсії Пам’ятний знак воїнам-землякам, що увічнює пам’ять про загиблих на війні жителів селища Павлиш, Братську могилу радянським воїнам та Пам’ятний знак воїнам-землякам, що розташовані в селі Сметанівка, де прочиталивірші та виконали пісні воєнних років. З розповіддю про важкі бої, які точилися за визволення селища Павлиш та села Сметанівка, виступила Ворон С.М. Пам’ять про загиблих на фронтах Другої світової війни односельців та визволителів села вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів разом з гостями і жителі с.Сметанівка, які подякували слухачам Університету за візит та за виступ.
Особливо зворушливо пройшла зустріч з працівниками сільськогосподарського підприємства «Верес», на території якого знаходиться Братська могила радянських військовополонених. Звітальним словом до присутніх звернулася Дзюба Тамара Трохимівна – заступник директора філії ТОВ «Верес», змістовною була розповідьПеннера Олександра Володимировича про пам’ятне місце, де в роки окупації знаходився фашистський концтабір для військовополонених. В пам’ять про загиблих присутні запалили свічку пам’яті та вшанували всіх хвилиною мовчання з покладанням квітів. Зустріч проходила за підтримки та участі директора ТОВ «Верес» Дзюби Олександра Івановича.
Завершилась «Екскурсія пам’яті» біля Братської могили радянським воїнам та Пам’ятного знаку на честь звільнення селища Павлиш, де Литвиненко Микола Андрійович розповів про історію створення меморіалу. Присутні вшанували пам’ять про загиблих на війні хвилиною мовчання та покладаннямквітів.
Святкового настрою присутнім додав виступ ансамблю «Павлишанка». Завершилася зустріч теплим спілкуванням з частуванням польовою кашею та співанням пісень воєнних років.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.РОБОТА «МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ» В сел. ПАВЛИШ


04 травня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А.,фахівець із соціальної допомоги вдома І категорії відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С.Г., сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Ілло Т.І., Калюх Л.Г., Томило Н.М., Башлій С.Д. по смт Павлиш (в кількості 11 осіб). Також, в рамках проведення обласної акції «Зірка пам’яті», напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,здійснено відвідуванняінваліда І групи ВВВ Шевченка Івана Яковича та надана допомога в рубанні дрів соціальним робітником відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Кириченко С.І.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірки сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. 
ПЕРЕВІРКА РОБОТИ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВВ сел.ОНУФРІЇВКА


03 травня 2018 року  завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним соціальних робітників Онуфрієнко Н.К., Думанської Н.Ф., Пузь О.В., Кравченко Т.І., по смт Онуфріївка в кількості 13 осіб. Також, в рамках проведення обласної акції «Зірка пам’яті», напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, здійснено відвідуванняінваліда І групи ВВВ Кохна Михайла Якимовича.

Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Сестра медична вимірювала підопічним артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів, призначених лікарем. Приємні зустрічі в кафе «Самоварчик».

Вже традиційними стали зустрічі слухачів Університету ІІІ віку, що працює при територіальному центрі соціального обслуговування населення Онуфріївського району, в кафе «Самоварчик», які проводяться один раз на два місяці. От і26 квітня 2018 року кафе гостинно зустрічало гостей, щоб привітатиіменинників березня – квітня: Норову Л.Ю., Козловську Л.І., Ялисоветського В.М. та Ракович Г.Х..

Зустріч розпочалась з представлення винуватців свята. Багато гарних та добрих слів про іменинників прозвучало від друзів та колег по Університету. Для нихчитали вірші, гуморески, співали пісень.

Розвеселили гостей славнозвісні «Баба Параска та баба Палажка»(ПрокопенкоГ.В. та Скок Л.Я.), які поздоровили іменинників та розповілипро «переваги Інтернету». Завітав на свято навіть «кореспондентз київської газети»(Алєксєєнко О.В.), який передав іменинникам привітання від зірок «шоу бізнесу». Головним сюрпризом свята став виступ фольклорного ансамблю «Козачка» (керівник Демчук Л.А.)із села Успенка. Отримали іменинники вітання та подарунки і від працівників територіального центру, які підготували для них показ слайдів з фотографіями пронавчання іменинників в Університеті,музичне відеопоздоровленнята рукавички – прихватки, виготовлені швачкою (Тущенко Н.В.) установи.

Завершилась зустріч дружнім спілкуванням за чашкоючаю із солодощами, якими пригостили іменинники. Збори працівників установи.

25 квітня 2018 року в приміщенні установи проведено щомісячні збори працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району на яких розглядали нагальні питання, які виникають під час роботи працівників установи: заслухали звіти соціальних робітників про виконнання їх посадових обов»язків із проведеним аналізомроботи завідувачем відділення соціальної допомоги вдома; проведено аналіз діяльності відділень установи в квітні місяці та окреслено план діяльності на травень місяць; зроблено аналіз проведення районної програми «Турбота-ХЛІБ», в частині отримання підопічними пасхальних кексів до Великодня; проведено лекцію та практичне заняття на тему «Обережно кліщі. Перша допомога при укусах кліщів» із залученням відеотехніки.

Заступник головного лікаря комунального закладу «Центру первинної медико-санітарної допомоги Онуфріївського району» Клименко Т.П. провела інформаційно-роз’яснювальну роботу з приводу медичної реформи в Україні та районі. 

ВИЇЗД В сел.ПАВЛИШ

24 та 27 квітня 2018 року здійснено виїзд мультидисциплінарної команди в сел.Павлиш. Пенсіонерам свої послуги надавали перукар (Гарусова Л.Ю.) та соціальний робітник (Кириченко С.І.). відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги , який надавав послугу «рубання дрів» та «дрібний ремонт прибудинкової території», сестра медична відділення денного перебування (Алєксєєнко О.В.) надавала соціально-медичні послуги по вимірюванню тиску, проводила роз’яснювальну роботу, стосовно правильності харчування, перевіряла санітарний стан помешкань підопічних. Виїзди до підопічних відділення соціальної допомоги вдомапроведено також з метою перевірки своєчасності та якості їх обслуговуваннясоціальними робітникамисел.Павлиш (Чайкою Н.В.,Калюх Л.Г., Ілло Т.І., Клименко Л.В., Лисенко Н.С.) завідувачем відділення соціальної допомоги вдома (Бацак Л.А.) Перевіркою встановлено, щосоціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки і підопічні в ідділення їх роботою задоволені;нарікань та скарг на роботу немає. 
                                       


                                            В Україні дзвони дзвонять, - це у нас Великий день!

До свята Воскресіння Христового в Університеті ІІІ віку, що працює при територіальному центрі Онуфріївського району, 10 квітнябуло проведено заняття, на якому слухачі ознайомились з історією виникнення свята, з його обрядами та традиціями. Працівники територіальногоцентрупідготували для підопічнихмузичне відеопривітання з Великоднем, а слухачі віршамивітали один одного та пригощали всіх своїми пасками. З душевними розмовами за чашкою чаю, в дружній обстановці гості пригощались пасками та обмінювалисядосвідом з їх випікання.
З турботою про самотніх.

З весняним теплом, коли природа скинула окови зимового сну, кожна українська родина з світлою радістю зустрічаєнайголовніше православне свято Христового Воскресіння. Це свято несе в собі християнські цінності, любов до ближнього, милосердя та доброчинність.

Великдень – це родинне свято, на нього збирається вся рідня. Доброю традицією єходити в гості, носити частування, обмінюватись пасками, писанками. Але поруч з нами живутьсамотні люди похилого віку, які позбавлені родинного тепла, інваліди,які опинилися в складних життєвих обставинах.

Тому працівники територіального центру соціального обслуговування (наданнясоціальних послуг) Онуфріївського району,на чолі з директором Данилів Н.О.,розробили районну програму «Турбота-ХЛІБ» на 2018 – 2019 роки, яка була затверджена на сесії Онуфріївськоїрайонної ради. Програма передбачаєнадання безкоштовної хлібобулочної продукції до таких свят, як Різдво, Міжнародний жіночий день 8Березня, Великдень, День людей похилого віку та інших визначних та святкових дат малозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, які знаходяться в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в територіальному центрі.

Засухими офіційними словами програми криється щира, непідробна радість людей похилого віку, коли до них в оселюнапередодні Великодня завітали соціальні робітники з духмяними пасками. За короткий час було роздано пасок 397-мипідопічнимтериторіального центру, на суму8885гривень. Та разом з солодким частуванням працівники територіального центру подарували своїм підопічним частинку душевного родинного тепла та святковий великодній настрій.


Територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Онуфріївського району.
Привітали ювілярів !


31 березня 2018 року своє 95-річчя відсвяткувала жителька с.УспенкаМарченко Клавдія Артемівна, учасник війни. Цього дня до іменинниці завіталипрацівники територіального центру завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний працівник відділення грошової та натуральної допомоги Богачук Світлана Миколаївна, соціальний робітник Рябова Тамара Іванівна та представникУспенської сільської ради Кушнірова Наталія Іванівна, які привітали Клавдію Артемівну з днем народження, побажали щасливих років та міцного здоров’я, хоча в свої роки ювіляркабадьора та сповнена оптимізму і оточена увагою своїх рідних. Разом зі щирими привітаннями присутні вручили подарунки.


«Корифеї української сцени»


Під такою назвою для студентів Університету ІІІ віку при територіальному центрі Онуфріївського району26 березня 2018 р. було проведено заняття, присвячене Міжнародному Дню театру.

Слухачі ознайомились з передумовами виникнення професійного театру корифеїв, історією його розвитку, найяскравішими представниками театру корифеїв та їх внеском у розвиток українського театрального мистецтва. Розповідь супроводжувалась показом слайдів. До заняття була підготовлена фотовиставка «Театральне мистецтво Кіровоградщини», з якої присутні змогли дізнатись про минуле та сьогодення театрального мистецтва на Кіровоградщині. Студенти Університету ІІІ вікус задоволенням переглянули уривок з вистави «Мені являлася любов» у запису та насолодилися грою акторів. Закінчилось заняття читанням вірша «Три монологи про театр» у виконанні слухачів Університету ІІІ віку. Всі присутні на занятті виявили бажання при можливості відвідатитеатр.


Перевірка своєчасності та якості надання

соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома

с.Мар’ївка


22 березня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувач відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги Гога Н.І., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В., перукар Гарусова Л.Ю. здійснили виїзд до с.Мар’ївка для проведення перевірки своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома соціальним робітником Козловою О.С.(8 чоловік).

Перевіркою  встановлено, що  соціальний робітникналежно виконує свої функціональні обов’язки. Під час перевірки підопічних сестра медичнавимірювала тиск, перевіряла своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем. Перукарем територіального центру було надано послугипідопічним зі стрижкивдома.Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені.

Під час спілкування голова Мар’ївської сільської ради Мишастий І.В. відмітив співпрацю із соціальним робітником Козловою О.С.
20 березня 2018 рокуздійснено виїзд мультидисциплінарної командив с.Попівка в складі завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н. І., фахівця із соціальної допомоги вдома відділення соціальної допомоги вдома Нагайченко С. Г., перукаря територіального центру Гарусової Л. Ю., та сестри медичної Корабльвої С.В. Підопічним пенсіонерам свої послуги надавали перукар та сестра медична. Здійснено перевірку обслуговування підопічних відділення соціальної допомоги вдома з метою надання своєчасності та якості обслуговування соціальними робітниками Рафальською О.І. та Череп»яною Н.А. Всіпідопічнізадоволенітавдячніза надані їмпослуги.
Виїздв с.УСПЕНКА та с.МЛИНОК


15 березня 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування Корабльової С.В., перукаря установи Гарусової Л.Ю. здійснили виїзд в с.Успенка та с.Млинок. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома(соціальні робітникиРябова Т.І., Залоїло С.С., Лопата О.І. ),надалиперукарські послуги жителямс. Успенка та с.Млинок в приміщенні Успенської сільської ради та на дому,та провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо переліку послуг, які вони можуть отримати в територіальному центрі. Під час перевірки сестра медична вимірювала артеріальний тиск, перевіряла своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем та проводила індивідуальні бесіди про підтримання та збереження їхнього здоров’я.

Завідувачі відділеньБацак Л.А., Гога Н.І зустрілися з головою сільської ради СіроюНаталією Яківною, яка відмітила, що  соціальні робітники відповідально, добросовісно ставляться до своєї роботи таналежно виконують функціональні обов’язки. Разом з тим обговорювалися перспективи подальшого надання транспортної послуги «Соціальне таксі».


ВИЇЗД В с.ЗИБКОВЕ.


27 лютого 2018 рокуздійснено виїзд мультидисциплінарної команди в с.Зибкове. В приміщені сільської ради надавали пенсіонерам свої послугиперукар (Гарусова Л.)та сестра медична (Корабльова С.) територіального центру. Виїзди до підопічних відділення соціальної допомоги вдомапроведено з метою перевірки своєчасності та якості їх обслуговуваннясоціальним робітником (Погрібняк О.В.). Всі підопічні задоволеніта вдячні за надані їм послуги.


Привітали ювіляра з 90-річчям !

25 лютого 2018 року своє 90-річчя відсвяткувала жителька смт.Онуфріївка Кохно Олександра Прохорівна, учасник війни, ветеран праці. Цього дня до іменниці завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Пузь Оксана Вікторівна. Працівники територіального центру привітали Олександру Прохорівну з днем народження, побажали міцного здоров’я, щасливих років життя та подарували подарунки.

Кафе «Самоварчик» знов зустрічає гостей.


27.02.2018 року в територіальному центрі Онуфріївського району відбулась чергова, вже традиційна для слухачів «Університету ІІІ віку», зустріч в кафе«Самоварчик».Для іменинниківсічня-лютогопрацівники територіального центру та колеги по Університету підготували вітальну програму.

За гумористичним сюжетомлекцію з астрономіїв Університеті читає фізрук,(роль якого чудово зіграла сестра медична відділення денного перебування Алєксєєнко О.В.), а іменинниці - Кива Г.І., ПоходійВ.М., Гула Т.І., КравченкоГ.Ф., Синипостіл Р.І., Фургайло Л.Ю., Капленко Л.Ф., Шморгун В.І.– це зірочки, яких зібрали із зодіакальних сузірь, та помістили напочесне місце на зірковому небосхилі. Іменинницьпривітали музичним відео-поздоровленням та вручили їм подарунки:рукавички-прихваткита квіти-сувеніри. Всі присутні із задоволеннямпереглянули через проектор фотографії заходів, у яких безпосередньо приймали участь всі іменинниці.

Від колег по «Університету» з вітальним словом виступила староста групи Живан Л.І. Цікаві побажання у вигляді чародійних яблук подарувала іменинницям Карюк Т.О., розвеселили присутніх своїми дотепними гуморескамиСкок Л.Я.та Прокопенко Г.В. А «два куми»(Матюха М.М. та Ялисоветський В.М.) з гумористичної сценки розповіли як правильно вітати жінку з днем народження. Гості читали іменинникам вірші, співали пісень, а іменинниці пригостили всіх смачними солодощами з духмяним чаєм із самоварів. Зустріч пройшла у приємній атмосфері надзвичайно теплого спілкування.
З першим теплим подихом весни розквітають ніжні весняні квіти і разом з ними до нас приходить чудове свято – Міжнародний жіночий день. Напередодні свята 5 березня у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) дляслухачів Університету ІІІ віку й одиноких громадян був організований святковий захід. Привітати жінок з святом завітали: голова районної державної адміністрації Самородченко С.М., голова районної ради Уткіна Т.І., Онуфріївський селищний голова Пивовар Л.Ф. Від імені чоловіків жінок привітала директор територіального центру Данилів Н.О. Побажання міцного здоров'я,благополуччя,злагоди запрошені зустрічали оплесками. Приємні хвилини відпочинку і спілкування із піснею про матір підготували учасники вокального ансамблю «Павлишанка» Павлиського селищного будинку культури та вихованці районного центру дитячої та юнацької творчості.

Присутні дякували за чудову можливість спілкування, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято продовжувалося за святковим солодким столом та запашним чаєм.ЗУСТРІЧ З ПРЕКРАСНИМ.

20 лютого 2018 року слухачі «Університету ІІІ віку» територіального центру Онуфріївського району були запрошені на звітний концерт до Онуфріївської школи мистецтв. Викладачі та учніОнуфріївської школи мистецтв радо зустрічали людей поважного віку, всіх бажаючихдолучитися до прекрасного, батьківучнів та запрошувалидо концертної зали.

Концерт учнів школи мистецтв розпочався з виступу оркестру народних інструментів під керівництвом директора Онуфріївської школи мистецтв Троянського Ігоря Григоровича. З першого ж твору «Осінній сон», якийвиконали юні музиканти, зала наповнилася чарівними звуками музики. В концертній програмі звучали і народні твори, і твори відомих композиторів. Гості із великим задоволенням насолоджувалисьі чудовимспівомюних вокалістів, і віртуозною грою юних музикантів. Слухачі тепло приймали кожен виступ, незалежно, чи це більш досвідчений виконавець, чи зовсім юний учень.

По закінченню концертної програми,від присутніх, лунали слова вдячності учням: Чепурному Олександру, Глущенко Ірині, Стрельцовій Аліні, Даниленко Максиму, Летодіані Марго,Чепак Станіславі, Балабусі Андрію, Лікаренку Назару,Єлисаветській Діані,Талату Артему, Павленко Поліні, Малову Павлу, Зубковій Анастасії, Талату Олегу, Семеновій Анастасії, БухаровуТімуру, Троянському Віталію, Яременко Анастасії, Кириленко Альоні, Медведєвій Марії, Лю Діані, Баркаровій Таї,Кучерявенко Анастасії, Пугач Анастасіїза чудово виконану концертну програму, та викладачам: Троянській Світлані Іванівні, Яременко Ларисі Тарасівні, Ткаченко Віктору Івановичу, Ткаченко Валентині Миколаївні, Науменко Аліні Анатоліївні, Тронько Віктору Володимировичу, Головіну Олександру Анатолієвичу заїх нелегку, але таку потрібну справу у вихованні обдарованої молоді. Від слухачів «Університету ІІІ віку» виступилаЖиван Л.І,староста групи,яка щиро подякувала викладачам та учням Онуфріївської школи мистецтв за подаровані чудові хвилини прекрасного.


Територіальний центр

соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Онуфріївського району

 

Споконвіку понад усі скарби та надбання цивілізації найголовнішою цінністю людства залишається здоров’я. Воновимагає уваги й турботи в будь - якому віці, особливо в зрілому. Діяльність відділення денного перебування спрямована на підтримання життєдіяльностіта соціальної активностігромадян похилого віку, інвалідів району, сприяє розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організовує їх дозвілля та відпочинок.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров’ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Працює «Група здоров’я», в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи.

Отож, шановні громадяни поважного віку, запрошуємо Вас відвідати наші заняття та підтримати своє здоров»я!РОБОТА «МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОЇКОМАНДИ» В с.КУЦЕВОЛІВКА08 лютого 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Гоги Н.І., сестри медичної відділення денного перебування Корабльовою С.В., перукаремустанови Гарусовою Л.Ю.здійснили виїзд в с.Куцеволівка. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 16 осіб (соціальні робітникиШашло Ю.С.,Корецька А.Г..),надалиперукарські послуги жителям с. Куцеволівка в приміщенні сільської ради та на дому (11 осіб),та провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо переліку послуг, які вони можуть отримати в територіальному центрі. Під час перевірки сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А. зустрілася з головою сільської ради Перепеляк Любов Григорівною, яка відмітила, що  соціальні робітники відповідально, добросовісно та з ініціативою ставляться до своєї роботи таналежно виконують функціональні обов’язки.Підопічні роботою соціальних робітників  задоволені.Робота «мультидисциплінарної команди»

в с.Павлиш та с.Онуфріївка.30 січня 2018 року «мультидисциплінарна команда» в складі завідувача відділення соціальної допомоги вдома Бацак Л.А., сестри медичної відділення денного перебування Алєксєєнко О.В., робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценка В.М. та соціального робітника Кириченка С.І. здійснили виїзд в с.Павлиш. Провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома в кількості 11 осіб (соціальні робітники Пелипенко С.В., Неділько О.А., Ілло Т.І., Калюх Л.Г.) та виконалироботи по рубанню дров.

Соціальний працівник Церпіш Т.Г. та сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома по с.Онуфріївка в кількості 9 осіб (соціальні робітники Марченко Л.К., Сіренко Н.В., Крамаренко Т.І., Гога С.В.).

Перевірками  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічніроботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірок сестри медичні вимірювали артеріальний тиск, перевіряли своєчасність прийому підопічними медичних препаратів призначених лікарем.РОЗПОЧАВСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК В «УНІВЕРСИТЕТІ ІІІ ВІКУ».
Шостий рік діє при територіальному центрі Онуфріївського району «Університет ІІІ віку». 01 лютого 2018 року відбулося перше заняття. Працівники територіально центру докладають максимум зусиль для того, щоб заняття в Університеті проходили цікаво і корисно.

На початку заняття було проведено підсумок роботи «Університету ІІІ віку» за минулий рік, слухачі переглянули відеоролик минулорічних заходів. Присутні з захопленням коментували побачені фото.

Враховуючи досвід роботи інших територіальних центрів та побажання слухачів Університету, працівники відділення денного перебування розробили плани роботи факультетів: «Мистецько-естетичного» та «Здорового способу життя».Діятимуть клуб «Світ навколо нас» та група «Здоров’я».

Відпочинок за круглим столом та чашечкою чаю на зустрічах в кафе «Самоварчик» збиратиме студентів «Університету ІІІ віку» і в 2018 році.

Влітку, як завжди, діятиме студентський літній табір. Заплановано екскурсії на лоно природи, до музеїв та зоопарку. Заняття матимуть пізнавальний і практичний характер.

З метою врахування пропозицій і зауважень, щодо планів на 2018 рік, підопічним запропонували заповнити анкети та виставити оцінку діяльності «Університету ІІІ віку» за минулий рік. Призначене наступне заняття та засідання активу Університету.

Шановні пенсіонери району, запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до дружньої студентської родини!
ПРИВІТАЛИ ЮВІЛЯРА з 90-річчям!

Люди поважного віку завжди відчувають увагу та підтримку працівниківтериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району.Вже стало доброю традицією вітати ювілярів-підопічних територіального центру.01 лютого 2018 року своє 90-річчя від дня народження святкував житель с.Браїлівка Клюєв Іван Васильович, учасник війни. Цього дня до іменинника завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Бацак Лариса Андріївна, сестра медична Корабльова Світлана Вікторівна, соціальний робітник Височина Катерина Миколаївна, голова Павлиської селищної ради Антонова Ірина Станіславівна та голова первинної ветеранської організації с.Павлиш Литвиненко Микола Андрійович. Гості привітали ювіляра зі знаменною подією в його житті, побажали міцного здоров’я, щастя, багато світлих днів і щасливих років життя та вручили подарунки.
ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР –НАРАДУ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ РОБІТНИКІВ


Протягом 23-25 січня 2018 року в приміщенні територіального центру проведено навчальний семінар-нараду для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома з метою дотримання вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013 року №760. В ході проведення семінару обговорювали проблемні питання, які виникають у соціальних робітників під час надання соціальних послуг, та знаходили шляхи їх вирішення. Даний навчальний семінар проведено з метоюпідвищення рівня кваліфікації соціальних робітників та покращення якості надання соціальних послуг підопічним.Навчання в «Університеті третього віку» продовжено.

З метою реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовжвсього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей в територіальному центрі надається соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Робота ця спрямована на згуртування літніх людей, розширення та передачу їх знань, вмінь та навичок.

Так, 24 січня 2018 року в приміщенні установи відбулося засідання активу студентів «Університету третього віку», які разом із педагогом соціальним відділення денного перебування (Федоренко В.А.) обговорювали план занять на 2018 навчальний рік.

Перше в цьому році заняття, на новостворених факультетах,заплановано провести 01 лютого 2018 року о 9.30 год. в приміщенні територіального центру.

Отож, шановні громадяни поважного віку, запрошуємо на навчання всіх бажаючих!


ПЕРШИЙ СНІЖОК…ПРИЙШЛА ЗИМА!!!
За замовленнями підопічних (с.Онуфріївка) відділення соціальної допомоги вдома територіального центруробітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків Криценком В. М. та соціальним робітником Кириченком С. І. було виконано ряд невідкладних робіт (розчистка снігу та рубання дров). Підопічні отримали потрібні їм соціальні послуги, не виходячи з власного будинку, та були задоволені якісною роботою і вдячні працівникам територіального центру за надані їм послуги.Перевірка своєчасності та якості надання соціальних послуг в

с.Онуфріївка

22 січня 2018 року завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району Бацак Л.А., соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Церпіш Т.Г., сестра медична відділення денного перебування Корабльова С.В. провели перевірку своєчасності та якості надання  соціальних послуг підопічній Семигран Л.О.(соціальний робітникОнуфрієнкоН.К.) та підопічній Царинній О.М.(соціальний робітник Марченко Л.К.) по с.Онуфріївка.Перевіркою  встановлено, що  соціальні робітники належно виконують свої функціональні обов’язки. Підопічні відділення роботою соціальних робітників  задоволені. Під час перевірки сестра медична виміряла артеріальний тиск, провела практичне заняття з підопічними щодо закріплення навичок самостійного вимірюваннятиску, перевірила своєчасність прийому медичних препаратів призначених лікарем.Довідка про роботу

територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районуза 2017 рік


В Онуфріївському районі діє один територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)в якому працює3відділення, діяльність яких спрямована на надання соціальнихпослуг громадянам, які перебуваютьу складних життєвих обставинах і потребуютьсторонньої допомоги. Соціальні послуги надаються працівниками за місцем проживання підопічнихта в приміщенні установи.

Одним із головних завдань, яке стоїть перед працівниками установи є виявленняодиноких непрацездатних громадян, визначенняїх індивідуальних потреб в отриманні різних видів соціальних послуг, забезпечення якісного соціального обслуговування та пошук нових форм і методів роботи, що призводить дорозширенняспектру соціальних послуг .

Протягом2017 року виявлено 1867 осіб, що потребують надання різних видів соціальних послуг Із них, соціальним обслуговуванням охоплено 1867 осіб, або 100 % від кількості виявлених громадян, яким надано 116962 послуги.

ВідповіднодопостановиКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року

№ 1417«Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України,статутні документи територіального центру приведеніу відповідність з даними постановами. Розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністрації від 21 листопада 2016 року № 401-р «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»затверджено Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району,Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх наданняструктурними підрозділами територіального центру та структура установи, які вступили в дію з 01 грудня 2016 року .


Відділення соціальної допомоги вдома

налічує обслуговуючий персоналв кількості 37 соціальних робітників,які здійснюють догляд за 385 особами, які отримали 106263 од. різних видів соціальних послуг.Навантаження складає10,4 особи на одного соціального робітника.

Умови прийняття, порядок обслуговування, формування та ведення особових справгромадянпроводятьсяз дотриманням вимог Положення протериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського районурозробленого згідно Типового положення (взірцевого) про територіальний центрсоціального обслуговування (надання соціальних послуг) затвердженого постановоюКабінетуМіністрівУкраїни від 29грудня2009 року№ 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України та затвердженого розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністраціївід 21 листопада 2016 року № 401-р. «Про затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївськогорайону та структури територіального центру»; Положення про відділення соціальної допомоги вдома; Державного стандарту догляду вдома затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13 листопада 2013 року №760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома».

Робота соціальних робітників організовується згідно графіків роботи, де обов’язково враховуються побажання підопічних. Кількість відвідувань на тиждень соціальним робітником встановлюється в залежності від рухової активності, стану здоров’я та здатності до самообслуговування підопічного. Соціальними робітникаминадаютьсясоціально - побутові послуги відповідно до заключеного договору, який укладаєтьсяміжнепрацездатним громадянином і установою.

Протягом звітного періоду проведені перевірки своєчасності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено 549 актів перевірок, по результатам яких проведений аналіз роботи та прийняті відповідні заходи реагування.

Відділеннясоціальної допомоги вдома здійснює обслуговування 145громадянпохилого віку, інвалідів, які нездатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до розроблених тарифів наплатні соціальніпослугита затверджених,наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35,(139525.18 грн. з початку року; за грудень 2017 року – 11884.70 грн.).

Кількість таких громадян постійно збільшується. Кожна особа похилого вікумає право обиратидля себе лише найбільш життєво необхіднісоціальні послуги. Відтак, їх сумарна вартістьне є високою .

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31 січня 2017 року№ 51-р «Про надання транспортної послуги «Соціальне таксі»» затвердженеПоложення про надання транспортної послуги «Соціальне таксі».

Даною послугою користуютьсяветерани Великої Вітчизняної війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», одинокі, самотньо – проживаючі непрацездатні громадяни, інваліди, пенсіонери, які мають часткове порушення рухової активностіта пересуваютьсяза допомогою милиць, палиць, візків і не мають в наявності у себе або членів їх родин автомобільного транспорту, у тому числі отриманого через органи соціального захисту населення та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Онуфріївського району. Транспортна послуга «Соціальне таксі» надаваласяв межах району та області до соціально – значимих об’єктів безкоштовно та на платній основі.

Всі замовлення виконані,чергана зазначений вид послуг відсутня.

Протягом звітного періоду97 особам надано 119 транспортних послуг "Соціальне таксі".

Для своєчасного та якісного надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома, протягом 2017 року придбано 28 велосипедів для соціальних робітників на загальну суму 87,1тис.грн. (10шт.-кошти територіальгого центру на загальну суму 31,1тис.грн.; 18 шт.–субвенція сільських та селищних рад на загальну суму 56,0 тис.грн.).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Станом на 01 січня 2018 року у відділенніперебуває на обліку 512 громадян похилого віку; інвалідів; хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці; внутрішньо переміщені особи; які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання потребують та мають право на отримання натуральної чи грошової допомоги.

Відсоток охоплення обслуговуванням громадян відділеннястановить 100% , або 512 осіб, якіотримали 3715 од. різних видів соціальних послуг.

Залишок гуманітарної допомоги станомна01 січня 2017 року склав 662 кг. на суму 2686,02грн., який протягом звітного періоду отримали 69 осіб.

Територіальним центром протягом2017 року отримано гуманітарну допомогу від Кіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер– Дінст» вагою 1956,00 кг на суму 5178,40 грн.

Протягом звітного періоду було прийнято вживані речі від населення вагою 183 кг на загальну суму 984,00грн.

Протягом 2017 року натуральну допомогу отримали 355 осіб, вагою 2801,00 кг. на загальну суму 8739,67 грн

Рішеннямдругої сесії Онуфріївської районноїради сьомого скликання Кіровоградської областівід 24 грудня 2015 року № 24затверджена районна програма «Турбота» на 2016-2017 роки, метою якої є надання грошової допомогималозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, ювілярам, яким виповнилося 85, 90, 95, 100 більше років, з числа підопічних територіального центру. Фінансування програми здійснювалосяв межах асигнувань, затверджених для територіального центру в сумі 12187,20 грн.Протягом звітного періодугрошовудопомогу отримали 120 осіб на загальну суму 12187,20 грн.

Працівники установи надають на платній та безоплатнійоснові соціальні послуги, перелік яких передбачено наказом Міністерства соціальної політики України від03 вересня 2012 року № 537 «Про затвердження Перелікусоціальних послуг, що надаютьсяособам, які перебувають у складних життєвих обставинах і неможуть самостійно їх подолати»та постановою Кабінету Міністрів Українивід 14 січня 2004 року № 14 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» із змінами та доповненнями від 08 вересня 2016 року № 596.

Тарифи цін на платні соціальні послуги розроблені та затверджені наказом директора територіального центру від01 лютого 2017 року № 35 «Про затвердження нових тарифів на платні соціальні послуги».

Протягом звітного періоду надано 14692 платні соціальні послуги 779 особамна загальну суму175732,90 грн., з них:

-взуттєвиком– 128особам=186послугна суму4752,80 грн.;

-швачкою-230 особам=347 послугна суму7626,68 грн.;

-перукарем- 593особам=1073послугина суму17424,35 грн.;

-робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків-51 особі=80послугна суму2232,99 грн.

-транспортна послуга - 19 особам = 24 послугина суму4170,90 грн.

-соціальними робітниками – 145 особам = 12982послугина суму139525,18 грн.

Ці кошти спрямовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг згідно з основною діяльністю установи.

В установі використовується новий підхід в наданні соціальних послуг шляхом дії мультидисциплінарних командз наданням на дому комплексу соціальних послуг особам, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом 2017 року охоплено обслуговуванням 187осіб, яким надано326 соціальних послуг.


Відділення денного перебування.

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково нездатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі і потребують соціально-побутової та психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникнення та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки в суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення денного перебування надає послугу «Соціальна адаптація» у відповідності до вимог Державного стандартусоціальної адаптації та інші соціальні послуги відповідно до Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 03 вересня 2012 року № 537 зі змінами.

Протягом 2017 року на обліку у відділенні перебуває 970 осіб.Відсоток охоплення обслуговуванням громадян становить 100 %, або 970 осіб, які отримали6984 одиниці різних видів соціальних послуг в т.ч.:

- медичні працівникинадали 5351 послугу1852 особам;

- соціальний педагогнадав 2539 послуг 1485 особам, які перебувають на обліку в усіх відділеннях територіального центру.

Працівниками територіального центру постійно приділяється увага роботі по активному спілкуванню з людьми похилого віку.

У людей після виходу на пенсію чи з настанням інвалідності змінюється ставлення до життя, характер, поведінка, вона відчуває потребу у спілкуванні, прагне поділитися з іншими наявними досвідом, знаннямита вміннями.З метоюреалізаціїпринципу навчання людей старшоговіку впродовж всього життя та підтримки їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей пенсіонерам та інвалідам надається соціально-педагогічна послуга „Університет ІІІ віку”. Робота ця спрямована на згуртування людей похилого віку, взаєморозуміння, розширення та передачу знань і навичок, вирішення складних життєвих ситуацій.

На базі територіального центруфункціонує хор «Журавушка», учасники якого беруть участь у проведенні різноманітних заходів та свят для підопічних установи. Організовано привітання іменинників-ювілярів - підопічних територіального центруз врученням пам’ятних подарунків.

В «Університеті III віку» працювало 2 факультети: «Медико-валеологічний» та «Культурно-художній».Заняття проводилися двічі на місяць.

В січні 2017 року проведено новий набір слухачів на навчання в «Університеті ІІІ віку». Випускники ж, за бажанням, продовжилисвоє навчання, але вже на інших факультетах та залучалися, як вчителі-волонтери, до занять із новонабраними студентами.

Різнопланові захоплення сприяють перерозподілу творчої енергії людини, стимулюють здорові інтереси. Коло бажаючих до спілкуваннягромадянпостійно збільшується, тут люди поважного віку знаходять спільні теми для спілкування, в них з’являється інтерес до життя, підвищується їх суспільна активність. Працює та поповнюється бібліотека.

У відділенні працює соціальний працівник, соціальний педагог тадві сестри медичні, які надають соціально-медичні послугипідопічним територіального центру:

- рекомендують і проводять профілактичну гімнастику;

-перевіряють санітарний стан приміщень підопічних;

- виконують профілактичні заходи по догляду за лежачими хворими;

- надають рекомендації щодо харчування за віком та станом здоров’я;

- надають першу медичну допомогу при необхідності, викликають швидку допомогу;

-організовують супровід підопічних на консультативний прийом до лікарів в районну лікарню та медичні заклади області;

- допомагають при госпіталізації до медичного закладу;

- консультуються з лікарями щодо якісного догляду та виконання призначень лікарів на дому;

- приймають підопічних в приміщенні територіального центру, надають їм необхідну медичну допомогу, вимірюють тиск, пульс, температуру;

-допомагають при оформленні документів для влаштування потребуючих до будинку – інтернату;

-відвідують на дому один раз на квартал громадян з 5 групою рухової активності. Також, спеціалісти відділення проводять санітарно-освітню роботу серед працівників територіального центру.

Протягом звітного періодувиготовлено 7 санбюлетнів:

-«Проблеми сьогодення – туберкульоз, його прояви та профілактика»;

-«Сонячний та тепловий удар. Причини. Симптоми. Перша допомога.»;

-«Сезонна алергія»;

-«Чистотіл для профілактики та лікування»;

-«Обережно гриби»;

-«Обережно грип»;

-«Як запобігти зимовому травматизму».

Проведено 24 бесіди, 10 лекцій, 32 практичних заняття:

Бесіди:

-«Неприємності, які несе нам холод та ожеледиця» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Активний спосіб життя у людей похилого віку» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Готуємося до весни: профілактика хронічних захворювань» - (07.02.2017) – 30 осіб;

-«Гіпертонічна хвороба – прояви та профілактика» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Порушення обміну речовин. Профілактика цукрового діабету» - (09.03.2017) – 31 особа;

-«Весняний авітаміноз» - (22.03.2017) – 28 осіб;

-«Зацвіли сади – обережно алергія» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Профілактика отруєнь нітратами» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Правила збирання та сушіння лікарських рослин» - (10.05.2017) – 31 особа;

-«Обережно кліщі» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Захистіть себе від сліпоти» - (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Чистота – запорука здоров”я» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Літнє оздоровлення організму» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Профілактика харчових отруєнь» - (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Похід до лікаря стоматолога – необхідність для зоров’я організму» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Позитивні емоції під час купання та цілющі властивості води» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Волоські горіхи – ліки для хворого серця» - (28.08.2017) – 31 особа;

-«Безсоння причини винекнення та профілактика» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Профілактика грипу та ГРВІ» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Профілактика сезонних ускладнень хронічних захворювань у літніх людей» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Коли тріщать коліна. Поради лікаря.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Перша допомога при ішемічному кризі» - (27.11.2017) – 22 особи;

-«Правильне харчування. Ускладнення при переїданні» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Лікуємося правильно: за рецептами до лікарів та природи.» -(26.12.2017) – 31 особа.


Лекції:

-«Причини винекнення гіпертонічної хвороби. Профілактика інсульту та інфаркту» -(24.02.2017) – 45 осіб;

-«Профілактика весняного авітамінозу» - (26.04.2017) – 33 особи;

-«Профілактика перегрівання» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Профілактика нервового виснаження. Вплив стресу на здоров”я людини.» -(27.06.2017) – 31 особи;

-«Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (30.08.2017) - 39 осіб;

-«Готуємо свій організм до зими:загартування та профілактика гострих та хронічних захворювань» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Перша допомога при гіпертонічному кризі» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Робити вакцинацію, чи застосовувати методи народної медицини а боротьбі з грипом.» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«Профілактика зимового травматизму.» - ( 20.12.2017) – 46 осіб.


Практичні заняття:

-«Перша допомога при охолодженні» - (19.01.2017) – 11 осіб;

-«Розроблення комплексу вправ для здорового пробудження» - (31.01.2017) – 11 осіб;

-«Історіялікувального застосування фізичних вправ та масажу» - (02.02.2017) – 30 осіб;

-«Будова і функціїї шкіри» - (23.02.2017) – 30 осіб;

-«Хвороби і косметичні недоліки шкіри» - (09.03.2017) – 31 особи;

-«Хвороби волосся» - ( 22.03.2017) – 28 осіб;

-«Фізична реабілітація при захворюваннях ССС» - (07.04.2017) – 26 осіб;

-«Хвороби нігтів» - (20.04.2017) – 27 осіб;

-«Фізічна реабілітація при захворюваннях обміну речовин» - (15.05.2017) –

31 особа;

-«В”янення шкіри, як з цим боротися» - (24.05.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомогапри тепловому ударі» - (26.05.2017) – 36 осіб;

-«Біологічно активні речовини в косметології» (13.06.2017) – 29 осіб;

-«Косметичні процедури: масаж, маски» - (22.06.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при кровотечах. Перша допомога при термічних опіках.» - (27.06.2017) – 32 особи;

-«Фізична реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату» - (12.07.2017) – 29 осіб;

-«Перша допомога при утопленні» - (26.07.2017) – 38 осіб;

-«Фізична реабілітація при перенесенному інсульті» (27.07.2017) – 29 осіб;

-«Манікюр і педікюр. Чи є ці процедури необхідністю» - (08.08.2017) – 30 осіб;

-«Фізичні вправи зранку, ходіння по росі- загартування організму» - (18.08.2017) – 32 особи;

-«Косметична гімнастика» - (20.08.2017) – 31 особа;

-«Вимірювання артеріального тиску» - (30.08.2017) – 39осіб;

-«Приготування фіточаїв при стресах та безсонні» - (14.09.2017) – 25 осіб;

-«Перша допомога при переломах» - (27.09.2017) – 35 осіб;

-«Косметичні лікарські форми: аерозолі, желе, пасти, мазі, мило, компреси, примочки» - (11.10.2017) – 28 осіб;

-«Приготування вітамінних чаїв та сумішей для покращення імунітету» - (23.10.2017) – 27 осіб;

-«Вимірювання артеріального тиску.» - (25.10.2017) – 41 особа;

-«Накладання зігріваючих компресів на суглоби.» - (09.11.2017) – 24 особи;

-«Відволікаючі процедури при підвищенному тискові» - (27.11.2017) – 22 осіб;

-«Перша допомога при враженні електричним струмом» - (29.11.2017) – 40 осіб;

-«ЛФК при інсульті» - (19.12.2017) – 26 осіб;

-«Перша допомога при переохолодженні» - (20.12.2017) – 46 осіб;

-«Правильне харчування і здоровий сон запорука здорового кольору обличчя» - (26.12.2017) – 31 особа.


Медичні працівники відділення тісно співпрацюють з лікарями Онуфріївської центральної районної лікарні, які запрошуються для проведення лекцій, бесід, практичних занять.

Працює «Група здоров’я», в діяльність якої входить проведення комплексу вправ з лікувальної фізкультури для підопічних установи та для її працівників. На свіжому повітрі виконуються вправи з елементами Скандинавської ходьби.

Всі бажаючі мають змогу випити вітамінного чаю. Надаються послуги з аромотерапії.

Працює зала з лікувальної фізкультури тареабілітації, оснащена сучасним обладнанням,що дає змогу підопічним у випадку інвалідності чи погіршення стану здоров»ярозвивати навички до самообслуговування, пристосуватися до життя за умов хвороби, поліпшувати якість лікування, запобігати ускладненням, прискорювати відновлення функцій органів та систем, повертати працездатність, зменшувати ймовірність ускладнень інвалідизації.

Відділеннянадаєпослуги з індуктотерапії, механотерапії. Запрошується лікар-невропатолог Медвєдьова О.В. для надання підопічним медичних рекомендацій.

Один із напрямків роботи територіального центру – це діяльність пункту прокату технічних засобів реабілітації (Положення про пункт прокату затвердженедиректором територіального центру 01 листопада 2011 року). Це дає можливість громадянам, які не мають групи інвалідності, скористатися послугами пункту прокату та отримати в тимчасове користування потрібний для нього технічний засіб реабілітації.

ВідКіровоградського обласного благодійного фонду «Служба Самарянина Самарітер - Дінст»отримано23 одиницітехнічнихзасобівреабілітації на суму 510,83 грн .

Протягом звітного періоду від управління праці та соціального захисту населення Онуфріївської районної державної адміністрації отримано 4 одиниці технічних засобів реабілітації на суму23122,00 грн.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку перебуває 118 одиниць технічних засобів реабілітації. Видано 28 одиниць засобів реабілітації 24 особам: 6 ходунків,13колясок інвалідних,8 милиць, 1 туалетний стільчик. Залишок ТЗР на 01 січня 2018 року складає 60 одиниць.

Працівниками територіального центру проводиться постійна робота по виявленню громадян, яким необхідне влаштування до геріатричного пансіонату. При допомозі соціальних робітників, медичних сестеродинокі непрацездатні громадяни, якібажають та мають право направляються до геріатричного пансіонату. Протягом звітного періоду чотири особиоформлені до геріатричного пансіонату. Черга до Онуфріївськогогеріатричного пансіонату відсутня.

За звітний період територіальним центром щомісячнопроводяться збори трудового колективу, на яких заслуховуються звіти соціальних робітників, працівників відділень про виконання своїх посадових обов'язків, згідно затвердженого плану роботи на 2017 рік та проводяться навчання щодо змісту, обсягу, умов та порядку надання соціальних послуг, визначених Державними стандартами.