» Органи місцевого самоврядування
Органи місцевого самоврядування

ВАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Пироженко Валерій Володимирович

Василівка - село колишнього Олександрійського повіту Херсонської губернії. Виникло воно у 80-х роках 17ст. на місці Запорізьких зимівників. Поселення складалося з чотирьох общин: Безроднівки, Данилівки, Іванівки, Касинівки. В 1859р. село названо Секретарівкою. За часи володіння ним Поміщика Василя Касинова село було перейменовано у Василівку. Поселення розташоване по схилах балок у вершині річки Омельник. У Василівцінародився народився Василь Олександрович Сухомлинський.
Площа території 61,7 кв. кілометрів, населення 0,6 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в південно-західній частині району на відстані 23,6 км від районного центру.
Поштова адреса: 28115, с. Василівка, вул. Центральна, 20,
Телефон/факс: (05238) 95-7-43; Телефон: (05238) 95-7-43

ВИШНІВЦІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Горобець Віталій Миколайович

Вишнівці - село Іванівка Онуфріївської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії в минулому. Тут близько 1777 р. виник хутір Усть-Вершина.
В кінці 18ст. тамбовський поміщик Іван Камбурлей одержав урочище. В зимівнику запорізького старшини Холодія купив за 30 крб. сріблом полоненого татарина Петра Сагайдака, вихрестив його і одруживши на українці, поселив на хуторі, доручивши йому доглядати за худобою.
В 1792 р. поруч з цим хутором за завданням Камбурлея було поселено декілька сімей, вихідців із Польщі: Калантаєвські, Ковальські, Бакути, Барановські, Кальницькі. Це були перші переселенці.
Так виникло село, яке в честь свого імені поміщик Камбурлей назвав Іванівкою.
Площа території 66,1 кв. кілометр, населення 0,6 тис. чоловік, підпорядковано 2 населених пункти – с.Вишнівці, с.Лозуватка.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в центральній частині району на відстані 9,2 км від районного центру.
Поштова адреса: 28130, с. Вишнівці, вул. Слави, 3
Телефон/факс: (05238) 95-2-37; Телефон: (05238) 95-2-37

ДЕРІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Зайвий Василь Федорович

Деріївка. Початок заснування села, в кінці 17ст. поклали престарілі запорізькі козаки, які селились зимівниками (хуторами).
Деріївка розташована на правому березі річки Дніпро, в степовій зоні. В селі дуже помітні три тераси Дніпра, найвища з них 62м над рівнем моря.
Під час археологічних досліджень на території села виявлено 10 стоянок первісних людей, а аналіз зубів доісторичних коней підтверджує, що першими вершниками були предки деріївців.
В першій половині 18ст. тут утворилася багатолюдна слобода, яка збільшилась за рахунок селян-утікачів. Її назва, на думку місцевих жителів, походить від прізвища одного з переселенців-козака Дирія. Інша версія-від від назви урочища, що існувало ще до перших поселенців. Здавна в Деріївці є пристань, яка сприяє зв’язкам і торгівлі.
Деріївка належить до району Придніпров'я, де в 1943році відбулося форсування радянськими військами річки Дніпро, і починалося визволення Кіровоградщини від гітлерівських загарбників.
Площа території 86 кв. кілометрів, населення 1,2 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в північно-східній частині району на відстані 30 км від районного центру.
Поштова адреса: 28121, с. Деріївка, вул. Риндака, 8
Телефон/факс: (05238) 94-2-92; Телефон: (05238) 94-2-92

ЗИБКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Глінкін Іван Іванович

Зибкове. З 1752 р. до 1770 р. в Херсонську губернію Російської імперії прибула велика кількість розкольників з Московської, Калузької іЧернігівської губернії, в переважній більшості з так званих стародубсьих общин. Вони заснували між Бугом і Дніпром великі села, в тому числі і Зибкове. Є підстави стверджувати, що село почалося з 5 дворів. Це місце і дотепер називається «П'ятихатки» або «Моностирь», тому що тут була збудована дерев'яна церква.
Можна стверджувати,що село Зибке засновано при першій появі російських поселенців біля урочища Бечі, де було засновано місто Олександрія.
Жителі села рахувались казенним (державними) до 11 травня 1817 року, пізніше їх передали в воєнне управління, у володіння Стародубського Кересирського полку, ТретьоїКеросирської дивізії.
Вони повинні були бути добрими господарями, солдатами, і відбувати багато повинностей.
Площа території 35,8 кв. кілометрів, населення 1,0 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в південній частині району на відстані 14 км від районного центру.
Поштова адреса: 28131, с. Зибкове, вул. Центральна, 60
Телефон/факс: (05238) 96-1-23; Телефон: (05238) 96-1-23

КАМБУРЛІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Крутько Сергій Володимирович

Камбурліївка - зимою в 1805 році поміщик Іван Камбурлей переселив із своїх володінь в Орловській і Тамбовській губернії в Онуфріївську економію частину своїх закріпачених селян, поселивши їх неподалік від свого маєтку, і назвав село своїм іменем Камбурліївка. Частина селян за своїми релігійними переконаннями належали до общини старообрядників.
Площа території 107,5 кв. кілометрів, населення 1,0 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в центральній частині району на відстані 4,6 км від районного центру.
Поштова адреса: 28113, с.Камбурліївка, вул. Перемоги, 2
Телефон/факс: (05238) 95-3-10; Телефон: (05238) 95-3-10

КУЦЕВОЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Перепеляк Любов Григорівна

Куцеволівка. Вузькою смугою на правому березі Дніпра розкинулась мальовнича Куцеволівка. Село простяглось з північного заходу на південний схід вздовж озера Лиман.
В кінці 17ст. на початку 18ст. над бурхливими водами Дніпра поселилися люди і своє поселення назвали Вороновкою. Разом з новими поселенцями до Воронівки прийшов чоловік із степів. Прозвали його Степовиком. Через деякий час привів він собі «Куцого вола» (з коротким хвостом). З того часу сім'ю його прозвали Куцеволами. На воронів чан Куцевол мав великий вплив, через те Воронівка стала називатися Куцеволівкою.
В 1773 році в Куцеволівці була збудована церква. Куцеволівка належить до сіл Придніпров'я, в районі яких радянські війська форсували Дніпро в 1943 році, і гнали гітлерівських загарбників з українськоїземлі.
Площа території 107,5 кв. кілометрів, населення 1,5 тис. чоловік, підпорядковано 2 населених пункти – с.Куцеволівка, с.Ясинуватка.
Населений пункт, центр сільської ради розташований у північно-східній частині району на відстані 33,3 км від районного центру.
Поштова адреса: 28122, с. Куцеволівка, вул. Центральна, 110
Телефон/факс: (05238) 94-1-83; Телефон: (05238) 94-1-44, 94-1-39

МАРЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Мишастий Іван Васильович

Мар’ївка. Площа території 38,9 кв. кілометрів, населення 0,3 тис. чоловік, підпорядковано 2 населених пункти – с.Мар’ївка, с.Федорівка.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в південно-західній частині району на відстані 24 км від районного центру.
Поштова адреса: 28132, с.Мар’ївка, вул. Утєва,11
Телефон/факс: - ; Телефон: (05238) 96-1-45

МЛИНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Титар Віктор Васильович

Млинок. Село Млинок розташоване в неширокій долині на лівому березі річки Омельник, правої притоки Дніпра.
Однією довгою вулицею тягнеться з північного сходу на південний захід. Південно-східна частина доходить до великої дороги, що йде від Кременчука до м.Дніпропетровськ. З цього краю села відкривається чудовий краєвид на р.Дніпро. З південного заходу село впирається в невеликі гори. З Млинком майже зливається с. Морозівка.
За переказами старожилів, село Млинок існувало вже в 18ст.. Перша згадка знайдена в «Списках населених місць за відомостями 1859 року».
Площа території 78,4 кв. кілометрів, населення 1,1 тис. чоловік, підпорядковано 4 населених пунктів – с.Млинок, с.Морозівка, с.Петрівка, с.П'ятомиколаївка.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в центральній частині району на відстані 17,5 км від районного центру.
Поштова адреса: 28123, с. Млинок, вул. Гагаріна, 1
Телефон/факс: (05238) 96-7-39; Телефон: (05238) 96-7-39

про оприлюднення проекту регуляторного акта

«Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку

на 2019 рік на території Млинківської сільської ради»

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою отримання пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднаньМлинківська сільська рада повідомляє про оприлюднення аналізу регуляторного впливу та проекту регуляторного акту«Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2019 рік на території Млинківської сільської ради».

Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та надходжень до місцевого бюджету на 2019 рік.

З текстом проекту рішень всі бажаючі можуть ознайомитись  на інформаційному стенді в приміщенні Млинківської сільської ради.

Зауваженнятапропозиціїприймаютьсяв письмовій формі впродовж місяцязаадресою : 28123,Кіровоградська область, Онуфріївський район, село Млинок, вулиця Гагаріна, 1, Млинківська сільська рада, тел. 96-7-39, а також в електронномуваріанті: електронна скринька Млинківської сільської ради -  sr-mlinok@ukr.net.

про оприлюднення проекту регуляторного акта

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою отримання пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднаньМлинківська сільська рада повідомляє про оприлюднення аналізу регуляторного впливу та проекту регуляторного акту«Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік на території Млинківської сільської ради».

Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення ставок та пільг зі сплатиподатку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та надходжень до місцевого бюджету на 2019 рік.

про оприлюднення проекту регуляторного акта

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою отримання пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднаньМлинківська сільська рада повідомляє про оприлюднення аналізу регуляторного впливу та проекту регуляторного акту«Про встановлення транспортного податку на 2019 рік на території Млинківської сільської ради».

Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення ставок транспортного податку та надходжень до місцевого бюджету на 2019 рік.

про оприлюднення проекту регуляторного акта

«Про встановлення ставок єдиного податку на 2019 рік на території Млинківської сільської ради»

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою отримання пропозицій та зауважень від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднаньМлинківська сільська рада повідомляє про оприлюднення аналізу регуляторного впливу та проекту регуляторного акту«Про встановлення ставок єдиного податку на 2019 рік на території Млинківської сільської ради».

Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення ставок єдиного податку та надходжень до місцевого бюджету на 2019 рік.

ОМЕЛЬНИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Єгоян Льова Лукашенович

Омельник. Село Омельник було засновано в 1801 році. Його назва походить від річки Омельник, над якою воно розташоване.
У 1770 році Хорват продав село Онуфріївському капітану російської служби Івану Камбурлею, який в 1801 році із Онуфріївки переселив в урочище Полковниче декілька сотень чоловік селян і заснував село Омельник.
В кінці 18ст.-в 20-х рокахчастина селян була переселена із Сумського повіту і були розміщені на лівому березі річки сухого Омельничка та по березі великого ставка в низькій місцевості.
Площа території 41,6 кв. кілометрів, населення 0,6 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в північно-західній частині району на відстані 8,9 км від районного центру.
Поштова адреса: 28114, с. Омельник, вул. Перемоги, 5
Телефон/факс: (05238) 96-3-39; Телефон: (05238) 96-3-10

ОНУФРІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Селищний голова Пивовар Леонід Федорович

Онуфріївка. Селище Онуфріївка – районний центр, заснований на початку 17ст. запорізьким відставним козаком Онуфрієнком. В часи визвольної війни українського народу 1648-1654р.р. тут була вже чимала слобода, мешканці якої брали участь у походах Богдана Хмельницького.
В 1752 році в зв’язку із створеням військових поселень Онуфріївка увійшла до складу Нової Сербії і стала власністю Івана Хорвата-Откуртича, а у 70-х роках 18ст. нащадки Івана Хорвата-Откуртича продали Онуфріївку М.І.Камбурлею, який був радником, сенатором, цивільним губернатором Волині. З 1821року, після смерті М.Камбурлея вся його маєтність перейшла у володіння графа Михайла Дмитровича Толстого, який був одружений на доньці Камбурлея. Рід графів Толстих багатий і древній, про що свідчить герб роду з девізом: Преданостью и усердием. М.Д.Толстой був великим землевласником і впроваджував на своїх землях передові методи господарювання. З родиною графів Толстих пов’язане заснування Онуфріївського дендропарку.
Площа території 80,5 кв. кілометрів, населення 4,0 тис. чоловік, підпорядковано один населений пункт.
Районний центр, селище міського типу, центр селищної ради, розташоване на берегах річки Омельник, за 119 км від обласного центру і за 9 км від залізничної станції Павлиш.
Поштова адреса: 28100, смт. Онуфріївка, вул. Центральна, 7
Телефон/факс: (05238) 2-04-08; Телефон: (05238) 2-04-08, 2-10-58, 2-09-80

ПАВЛИСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Селищний голова Антонова Ірина Станіславівна

Павлиш. Селище Павлиш засноване 1610 році, козацьким гетьманом Павлом Михновичем Бутом, більш відомим в історії України як Павлюк. На території нинішнього вокзалу був хутір Павлюка. Поселення виникло як козацький зимівник, потім перетворилось на хутір, який називався Бутівкою. Навколо хутора селились втікачі, які не витримували важкого гніту польських панів. Протягом перших століть свого існування Бутівка не раз зазнаваланападів, грабежів і руйнувань від турецько-татарських орд і польської шляхти. Назва Павлиш згадується в офіційних документах в 1796 році. Є підстави робити висновок, що назва ця пішла від татарського (тюркського) слова Каувлиш – цебтотабір, як є татарського походження і назви недалеких від Павлиша населених пунктів: Бурти, Кременчук, Кемберда та ін..
Площа території 88,4 кв. кілометрів, населення 4,0 тис. чоловік, підпорядковано 3 населених пункти.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в північно-західній частині району на відстані 7,1 км від районного центру.
Поштова адреса: 28110, смт Павлиш, вул. Сухомлинського, 6
Телефон/факс: (05238) 22-6-95; Телефон: (05238) 22-6-96

ПОПІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Селегей Тетяна Петрівна

Попівка. Поселення виникло у другій половині 18ст.. Належало до Онуфріївської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії. Складалося з 10 хуторів: 8 кріпацьких, 2 вільні. Називались вони: Омельник 2, Турунжівка, Попівка, Туркестанівка (пізніше Калачівка), Мавродівка (пізніше Гусівка), Солдатське, Червоний Омельник, Кудашівка, Федорівка, Павловалуйськ.
Більшість населених пунктів названо іменами поміщиків, інші пов’язані з назвою річки Омельничок. Туркестанівка виникла внаслідок розташування там турецького військового стану під час навали турків. Від червоного обережного піску пішла назва Червоного Омельника.
Походження назви Попівка пов’язано з тим, що тут була розташована церква, і в ній правив священик, у волості якого було 150 десятин землі і кріпосні селяни.
Попівка розташована на правому березі річки Сухий Омельничок.
Площа території 47,4 кв. кілометрів, населення 0,9 тис. чоловік, підпорядковано 6 населених пункти – с. Попівка, с. Калачівка, с. Констянтинівка, с.Любівка, с.Павловолуйськ, с.Солдатське.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в північній частині району на відстані 5 км від районного центру.
Поштова адреса: 28104, с.Попівка, вул. Петропавлівська,24
Телефон/факс: (05238) 95-5-74; Телефон: (05238) 95-5-74

УСПЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сільський голова Сіра Наталія Яківна

Успенка засноване козаками Полтавського полку як Задніпровське поселення, у 20-х роках 18ст.. У 1740 році це вже була багатолюдна слобода-Плахтіївка. В 1752-1775р.р. - Зімунь. Село розташоване на правому березі Дніпра. У 1752р., запроваджуючи Новосербське військове поселення, царський уряд включив слободу до складу гусарського полку І.Хорвата, змінивши назву на Зімунь. На початку 80-х років село знову називалося Плахтіївка. Царський уряд хотів перетворити Плахтіївку на військове поселення. За бунт виселені в Бессарабію. В 1827 р. було завезено переселенців у спустілу слободу і названо її Успенкою.
Площа території 68,7 кв. кілометрів, населення 1,1 тис. чоловік, підпорядковано 2 населених пункти – с. Успенка, с.Дача.
Населений пункт, центр сільської ради розташований в північно-східній частині району на відстані 27,2 км від районного центру.
Поштова адреса: 28120, с.Успенка, вул.Республіканська, 11,
Телефон/факс: (05238) 94-5-03; Телефон: (05238) 94-5-03