Меню

+ А           - А

Календар

«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Сімейні форми виховання


Одним з пріоритетних напрямків діяльності служби у справах дітей є усиновлення.
Усиновлення - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина. Усиновлення дитини проводиться з її найвищих інтересів для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
9 кроків для усиновлення дитини:
Крок 1 Якщо ви бажаєте усиновити дитину, то треба подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання.
Крок 2 Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини.
Крок 3 Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрацію вас як кандидатів в усиновлювачі.
Крок 4 Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню.
Крок 5 Служба у справах дітей за місцем звернення видає направлення на конкретну дитину до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною.
Крок 6 Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
Крок 7 Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення.
Крок 8 Судове засідання про усиновлення.
Крок 9 Дитина стає членом вашої сім'ї.

Перелік документів, які потрібні для усиновлення або удочеріння дітей
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.
До заяви додаються такі документи:
1.Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
2.Довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
3.Копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
4. Висновок про стан здоров'я кожного заявника;
5.Засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
6.Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
7.Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров'я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.
Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Встановлення опіки та піклування - це влаштування дітей-сиріт, дітей,
позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які
перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з
метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та
інтересів (ст.19 Сімейного Кодексу України).Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходяться під їх опікою, піклуванням. Опікуни, піклувальники зобов’язані виховувати дитину, піклуватися
про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити
одержання дитиною повної загальної середньої освіти, двічі на рік здійснювати повне медичне обстеження підопічного.
Оформлення над дитиною опіки та піклування, права та обов’язки опікунів, піклувальників регулюються Сімейним і Цивільним кодексами України. Сімейний кодекс містить положення щодо оформлення опіки,
піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського
піклування, Цивільний кодекс визначає ці питання більш широко,
враховуючи потребу захисту прав недієздатних та обмежено дієздатних
громадян.
Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли чотирнадцяти років, а
піклування - над дітьми віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського
піклування, опіка, піклування встановлюється органами опіки та піклування
або судом.
Відповідно до статті 11 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” (від 13 січня 2005 року №2342-IV)
органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст
Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах,
сільських, селищних рад. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-
сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладено на служби у
справах дітей.
Опікуном, піклувальником може бути повнолітня дієздатна особа. При
призначенні опікуна, піклувальника враховуються особисті якості особи, її
ставлення до дитини (Сімейний кодекс, стаття 244). Однією з умов
оформлення опіки є бажання самої дитини щодо призначення певної особи її
опікуном, піклувальником.
Переважне право серед кількох осіб, які бажають стати опікунами чи
піклувальниками щодо однієї й тієї самої дитини, надається:
її родичам незалежно від місця їх проживання;
особам, у сім’ї яких проживає дитина на момент, коли виникають
підстави для встановлення над нею опіки або піклування.
Не може бути опікуном, піклувальником особа, яка зловживає
алкоголем, наркотичними засобами, позбавлена батьківських прав, а також
інтереси якої суперечать інтересам дитини. Якщо дитина постійно проживає в дитячому закладі або закладі охорони здоров’я, то відповідно до статті 245 Сімейного кодексу України функції опікуна та піклувальника щодо неї здійснюються адміністрацією закладу. Дитина, над якою встановлено опіку, піклування, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги, передбачені для такої категорії дітей. За такими дітьми зберігається право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, на відшкодування у зв’язку з втратою годувальника. Дитина, яка виховується в сім’ї, має право на захист від зловживань з боку опікуна, піклувальника. Відповідно до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, з 1 січня 2009 року становить два прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. До прав опікунів, піклувальників віднесено самостійне визначення методів виховання дитини, причому це право обмежене - відповідно до статті 249 Сімейного кодексу України має також враховуватися думка дитини й рекомендації органу опіки та піклування. Контроль за умовами утримання, виховання, навчання дитини, над якою оформлено опіку, піклування, покладається на органи опіки та
піклування. Звільнення опікуна або піклувальника здійснюється рішенням органу опіки та піклування за його бажанням або в разі невиконання ним своїх обов’язків, при влаштуванні вихованця до державного закладу або коли
стосунки між вихователем та вихованцем не дозволяють здійснювати
піклування.
У випадку невиконання опікунами, піклувальниками обов’язків і за умови настання тяжких наслідків винні особи несуть кримінальну відповідальність.
Згідно зі ст. 250 Сімейного кодексу України опіка, піклування над
дитиною припиняється у випадках, встановлених Цивільним кодексом
України (статті 76, 77). Опіка припиняється у разі: передачі малолітньої особи батькам (усиновлювачам); досягнення підопічним 14 років У цьому разі особа, яка здійснювала обов’язки опікуна, стає піклувальником без спеціального рішення щодо цього. Піклування припиняється у разі: досягнення фізичною особою повноліття; реєстрації шлюбу неповнолітньої особи; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.

Прийомна сім'я є однією з форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла і виховання. Держава визначила важливе завдання забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Над досягненням цієї цілі працюють Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини спільно з Державною соціальною службою для сім'ї, дітей та молоді та іншими органами влади.

Якщо Ви маєте бажання створити дитячий будинок сімейного типу
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.
Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу".
Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу приймається районною держадміністрацією на підставі заяви осіб або особи, які виявили бажання створити такий будинок, з урахуванням результатів навчання, подання відповідного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і висновку служби у справах дітей про наявність умов для його створення.

Які діти можуть бути влаштовані до дитячого будинку сімейного типу?
До дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
В першу чергу до дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин вони не можуть виховуватися разом.
Дитячий будинок сімейного типу комплектується дітьми протягом дванадцяти місяців з дня створення. Контроль за його комплектуванням здійснює місцева служба у справах дітей.
Кроки зі створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу
Якщо ви бажаєте створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу: Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу до районної державної адміністрації або міськвиконкому за місцем проживання та наступні документи:
1. Довідку про склад сім'ї.
2. Копію свідоцтва про шлюб (для подружжя).
3. Копії паспортів.
4. Довідку про стан здоров'я.
5. Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у батьки-вихователі чи прийомні батьки.
6. Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру.
7. Зареєструватись у службі у справах дітей за місцем проживання як потенційним прийомним батькам або батькам-вихователям та отримати висновок про можливість створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу.
8. Ознайомитись з банком даних на дітей та за участі служби у справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.
9. Відвідування інтернатного закладу та встановлення контакту з дитиною.
10. Районна державна адміністрація приймає рішення про влаштування дитини у Вашу сім'ю.
11. Дитина є членом Вашої родини.


Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien