Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
НОВИНИПро недопущення проявів дискримінації у сфері зайнятості населення

Законом України “Про зайнятість населення” визначено, що держава гарантує особі право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості. Питання рівності прав громадян гарантуються Конституцією України, Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.

Так, статтею 24-1 Закону України “Про рекламу” забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Статтею 17 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” визначено, що жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці. Роботодавець зобов'язаний:

створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;

забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов'язками;

здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров'я умов праці;

вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей. Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.

До уваги шукачів роботи!

Державна Служба зайнятості запустила в роботу новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробітних – «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА». Відтепер не обов'язково відвідувати Центр зайнятості, щоб записатися на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України з метою отримання консультацій з питань: сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо. Це можна зробити в режимі online за допомогою Інтернету.

При резервуванні часу на відвідування до фахівця центру зайнятості за допомогою «ЕЛЕКТРОННОЇ ЧЕРГИ» формується талон на відвідування. Для своєчасного отримання послуг фахівців центру зайнятості необхідно звернутися до центру зайнятості відповідно до даних, які зазначені у талоні прийому а саме: адреса центру зайнятості, дата та час відвідування, номер робочого місця фахівця центру зайнятості.

Звертаємо увагу, що у разі неможливості роздрукувати сформований талон необхідно записати: дату та час відвідування, номер робочого місця фахівця центру зайнятості.

Послуга електронної черги доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості: через рубрику “Електронні послуги” необхідно вибрати функцію «ЕЛЕКТРОННОЇ ЧЕРГИ РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗРОБІТНИХ» (http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».).
На сьогодні вкрай важливою проблемою як в Україні в цілому, так і в Онуфріївському районі, є питання щодо забезпечення роботою демобілізованих учасників АТО. Протягом 2016 року на обліку в Онуфріївському РЦЗ перебували 63 чол. вказаної категорії громадян. З них вдалося вирішити питання працевлаштування за направленнями центру зайнятості 16 безробітних громадян, 5 осіб були зорієнтовані на військову службу за контрактом та зняті з обліку по причині зарахування на військову службу за контрактом до військових частин. Вісім безробітних проходили навчання за направленнями ЦЗ, 31 приймали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В цілому у 2016 році заходами активної політики зайнятості охоплені 95, 2% учасників АТО.

В поточному 2017 році ситуація щодо охоплення учасників АТО заходами активної політики зайнятості, враховуючи її важливість, знаходиться на постійному контролі в центрі зайнятості. Дана робота проводиться спільно з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та іншими зацікавленими сторонами діалогу. Протягом січня 2017 року на обліку центрі зайнятості перебувало 35 безробітних громадян учасників АТО. Так, протягом січня вдалося вирішити питання працевлаштування 2 чол., одна особа проходила профнавчання, 3 безробітних приймали участь в тимчасових роботах.

На обліку в ЦЗ з 22.12 2016 року перебував Шайдуллов В.Р., - безробітний, який має статус вимушено переселеної особи та учасника АТО. Проживає особа в смт. Павлиш. Завдяки розумінню проблем зайнятості Павлиським селищним головою Антоновою І.С. питання працевлаштування Шайдуллова В.Р. на сьогодні вирішене, - Володимир Равилович з 01 лютого прийнятий на роботу в КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГОСПОДАР" ПАВЛИСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ.
Державній службі зайнятості України — 25!

        21 грудня 2015 року виповнюється 25 років з дня створення в Україні Державної служби зайнятості.
Онуфріївський районний центр зайнятості створено рішенням виконавчого комітету Онуфріївської районної ради народних депутатів №97 від 2 квітня 1991 року.
За роки діяльності Онуфріївського районного центру зайнятості:

• Послугами центру зайнятості скористались понад 15 тисяч жителів району;
• Працевлаштовано за сприяння центру зайнятості понад 6 тисяч чол.;
• Пройшли професійне навчання більше 2 тисяч чол.;
• Взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру більше 7 тисяч чол.;
• Зареєстрували підприємницьку діяльність 282чол.;
• На підприємствах району створено 309 дотаційних робочих місць на які працевлаштовано безробітних громадян, що мали низьку конкурентноспроможність на ринку праці;
• Послуги центру зайнятості надавались640 підприємствам, установам та організаціям району.
        Державна служба зайнятості України пройшла важливі етапи становлення та розвитку на ринку праці. За 25 років діяльності ця соціальна служба успішно трансформувалась в сучасну, динамічну, високоефективну установу, що забезпечує громадянам України конституційні гарантії соціального захисту від безробіття.
        Це єдина служба в українському суспільстві, яка надає, на безоплатній основі, широкий спектр послуг громадянам, що звертаються в пошуку роботи, та роботодавцям щодо забезпечення їх робочою силою.
        Спеціалістами Онуфріївського районного центру зайнятості постійно проводиться наполеглива робота по забезпеченню зайнятості громадян, що не мають роботи. Так, за направленням центру зайнятості у 2015 році вже працевлаштовано 540 громадян.
Головний з пріоритетів діяльності центру зайнятості — повернення громадян до продуктивної праці, прискорення їхнього працевлаштування шляхом підвищення конкурентоздатності на ринку праці.З цією метою державною службою зайнятості здійснюється професійне навчання безробітних.Спеціалістами центру зайнятості постійно здійснюється аналіз потреби роботодавців у працівниках, згідно якого і проводиться професійне навчання.У2015році навчались за професіями, що є затребуваними на ринку праці, 181чол. Безробітні отримували професії тракториста, продавця, перукаря, слюсаря, оператора котельні та інших професій. В першу чергу, направлялась на навчання молодь, яка вперше ставала перед професійним вибором.
        Враховуючи те, що для молодої людини вибір професії, як правило, визначає і її подальшу долю, робота з молоддю починається з професійної орієнтації.З метою формування у молодої людини мотивації до легальної зайнятості на рідній землі, усвідомлених підходів до вибору професії, популяризації робітничих професій, збереження та розвитку трудового потенціалу України, професійною орієнтацією охоплюються не лише ті молоді люди, які вже стали клієнтами центру зайнятості, а й учні випускних класів загальноосвітніх шкіл району.Для підвищення ефективності профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді встановлено профорієнтаційні терміналив 2 школах району.
        Актуальним напрямом роботи центру зайнятості є організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. Враховуючи недостатню кількість вільних робочих місць для всіх незайнятих громадян, необхідність для значної кількості безробітних поновлення трудових навиків через велику перерву в роботі, щороку центром зайнятості спільно з підприємствами, установами та організаціями проводяться громадські та інші роботи тимчасового характеру.
        Організація таких робіт дає змогу більш раціонально використовувати робочу силу, сприяє тимчасовій зайнятості населення та пом'якшенню соціальної напруги на ринку праці району.
        Безробітні працюють на благоустрої територій сільських та селищних рад, виконували ремонтні роботи.У 2015 році в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 437 безробітних.
        Такі роботи хоч і носять тимчасовий характер, але дають можливість безробітним підвищити мотивацію до пошуку роботи, підвищити свою конкурентноздатність на ринку праці та дещо поповнити свій сімейний бюджет.
        Серйозною соціальною проблемою є інвалідність в працездатному віці. Вади здоров'я виключають людину з активної суспільно корисної діяльності в розквіті її творчих сил. Реалії життя є серйозним випробуванням для здорової людини, не говорячи про тих, хто має інвалідність. Ці люди потребують нашого розуміння, моральної та матеріальної підтримки суспільства.Починаючи з березня 2006 року, інвалідам, які виявили бажання працювати, державною службою зайнятості надається весь спектр соціальних послуг. Це — можливість набуття професії, започаткування підприємництва, участь в тимчасових роботах, отримання профорієнтаційних послуг, працевлаштування на вільні робочі місця та заброньовані на підприємствах, в установах та організаціях району.
        За останній рік з’явилися соціальні проблеми, яких країна не мала в мирний час. За сприяння Онуфріївського районного центру зайнятості у 2015 роціпрацевлаштовано 9 внутрішньо переміщених осіб, 8 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 7 демобілізованих учасників АТО відкрили власну справу за сприяння служби зайнятості, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
        Над вирішенням гострих проблем на ринку праці в районі продовжує працювати районний центр зайнятості.Зрозуміло, що досягти певних успіхів у вирішенні такої складної соціальної проблеми центру зайнятості було б неможливо без тісної співпраці в продовж всіх 25-ти років з районною радою та районною державною адміністрацією,сільськими та селищними радами, підприємствами, установами та організаціями, іншими соціальними партнерами.За роки, що минули, державна служба зайнятості вийшла на нові рубежі, які відповідають реаліям XXI століття, перебуває в постійному пошуку нових шляхів вирішення проблем, вдосконалюється, розробляє та успішно застосовує новітні технології, які нададуть можливість забезпечувати зростаючі потреби клієнтів, — як незайнятих громадян, так і роботодавців.
Адміністрація Онуфріївського РЦЗ
Інформація щодо проведення Всеукраїнської Декади зайнятості
учасників АТО та осіб з інвалідністю в Онуфріївському районі

        Для забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги щодо психологічної та професійної реабілітації, соціальної адаптації, пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці за ініціативи Державної служби зайнятості та підтримки Міністерства соціальної політики України з 1 по 10 грудня 2015 року проведена Всеукраїнська Декада зайнятості для учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю.
До проведення заходів в рамках Декади зайнятості були залучені Онуфріївська районна державна адміністрації, районний центр зайнятості, органи місцевого самоврядування, Управління праці та соціального захисту населення, Онуфріївська ЦРЛ, роботодавці району, Онуфріївський районний військовий комісаріат, волонтерські організації та інші зацікавлені сторони діалогу.
В рамках проведення Декади зайнятості Онуфріївським РЦЗ 04.12.2015 року був проведений День відкритих дверей для незайнятих учасників АТО та осіб з інвалідністю, профорієнтаційний захід для учасників АТО, 07.12.2015 року в районі проведена Виїзна акція, 10.12.2015 року проведено Круглий стіл «Соціально-трудова інтеграція в суспільство учасників АТО та осіб з обмеженими фізичними можливостями», надавались консультаційні та профорієнтаційні послуги.
Протягом періоду проведення Всеукраїнської Декади зайнятості з числа безробітних громадян, які перебувають на обліку в Онуфріївському РЦЗ, двоє демобілізованих учасників АТО започаткували власну справу з отриманням допомоги по безробіттю одноразово, один був направлений на центром зайнятості на професійне навчання.
Питання зайнятості учасників антитерористичної операції та осіб з обмеженими фізичними можливостями знаходиться на контролі в районному центрі зайнятості не лише під час проведення Декади зайнятості, а щоденно. Це підтверджено тим, що протягом 2015 року на обліку в Онуфріївському РЦЗ перебувало 52 чол. вказаної категорії громадян, з них 10 чол. працевлаштовані за направленнями центру зайнятості, 7 започаткували власну справу з отриманням допомоги по безробіттю одноразово шляхом реєстрації ФОП, 15 безробітних приймали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, 8 осіб проходили професійне навчання за направленнями центру зайнятості. Тобто, 80% вказаної категорії громадян були охоплені заходами активної політики зайнятості.
Всього протягом періоду проведення Декади зайнятості прийняли участь в заходах з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО та осіб з інвалідністю близько 100 осіб, з них 52 особи це безробітні громадяни.
Під час проведення заходів в рамках Декади зайнятості визначені спільні дії всіх сторін діалогу щодо надання комплексу соціальних послуг та повернення до продуктивної зайнятості інвалідів та учасників АТО.
Навчатися ніколи не пізно

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №779, розширено перелік категорій громадян, які можуть отримати ваучер для безкоштовного навчання. Ваучер видається одноразово:
-особам віком старше 45 років, які мають трудовий стаж не менш ніж 15 років та які не досягли пенсійного віку;
-особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, та не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
-особам звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
-внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
Дія цього порядку не поширюється на осіб, які зареєстровані в центрах зайнятості, як безробітні
Ваучер – фінансовий документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах.
Статтею 30 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено одноразове надання ваучерів для підтримання конкурентоспроможності шляхом підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями пріоритетних видів економічної діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.15 р. № 779 затверджено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути видано ваучер: автомобілі та автомобільне господарство, агрономія, агрохімія і ґрунтознавство, захист рослин, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні системи та мережі, міське будівництво та господарство, переклад, програмне забезпечення систем, промислове і цивільне будівництво, психологія ін.. Детально з переліком професій та спеціальностей можна ознайомитися в Онуфріївському РЦЗ. Громадяни мають право самостійно вибрати професію або спеціальність із затвердженого переліку, форму та місце навчання.
Громадяни, які виявили бажання підвищити свою кваліфікацію повинні особисто подати до Онуфріївського районного центру зайнятості паспорт, трудову книжку, документ про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також заяву, рахунок навчального закладу на оплату вартості навчання із зазначенням у них професії або напряму підвищення кваліфікації, дати початку навчання та його закінчення.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище за 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб ( на сьогодні це близько 13.7 тис. грн.).
Всіх кого зацікавила надана інформація, запрошуємо звертатися до Онуфріївського районного центру зайнятості за адресою сел. Онуфріївка, вул. М. Скляра, 9 або за телефонами: 2-05-25; 2-06-36 для отримання більш детальних консультацій або внесення до бази бажаючих навчатися.
Фахівець з питань зайнятості
Онуфріївського РЦЗ
В.Крамаренко
Державна служба зайнятості – демобілізованим з військової служби

   Не прості дні переживає Україна та її народ. Ми змушені захищати цілісність нашої країни, її кордони. У зв’язку з цим певна частина військовослужбовців була відірвана від мирного життя, роботи, сім’ї та виконувала свій обов’язок у період мобілізації.
Сьогодні частина демобілізованих з військової служби повертається до мирного життя, в тому числі і до трудового.
Тому, одним з найважливіших напрямків діяльності державна служба зайнятості є всебічна допомога звільненим у запас (демобілізованим) військовослужбовцям, які були призвані на військову службу під час мобілізації. Не залишається осторонь і Онуфріївський районний центр зайнятості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2014 №111 «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період виплачується грошове забезпечення, з якого сплачується єдиний внесок, в тому числі на випадок безробіття.
Отже, період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до Вашого страхового стажу, що дає Вам право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при зверненні до державної служби зайнятості після проходження військової служби.
Задля сприяння соціально-професійній адаптації та працевлаштування демобілізованих громадян Онуфріївський центр зайнятості виконує наступні заходи:
- проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу про послуги, які надаються центрами зайнятості, умови обліку та реєстрації в службі зайнятості, про стан ринку праці, про можливості одержання роботи та вимоги до професії, а також з інших питань, що є корисними для сприяння зайнятості;
- сприяють підбору підходящої роботи та зайнятості демобілізованих громадян, які звертаються до служби зайнятості, у тому числі на новостворені робочі місця;
- орієнтує на організацію самозайнятості та індивідуальної трудової діяльності шляхом отримання одноразової допомоги по безробіттю для провадження підприємницької діяльності;
- залучає до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру (за наявності договорів на громадські роботи та пропозицій щодо тимчасової роботи);
- сприяє підвищенню конкурентоспроможності звільнених у запас військовослужбовців шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на базі професійно-технічних та вищих навчальних закладів області, в тому числі у навчальних закладах державної служби зайнятості, з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці та шляхом видачі ваучерів на навчання.
Демобілізовані із військової служби, які хочуть знайти роботу, можуть звернутися до будь-якого зручно розташованого до них центру зайнятості. Державна служба зайнятості має єдину базу вакансій по всій Україні.
Облік та реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця Вашого проживання або перебування.
Для отримання статусу безробітного Вам необхідно надати:
• паспорт громадянина України;
• облікову картку платника податків;
• трудову книжку або документ, який підтверджує періоди зайнятості (за наявності);
• військовий квиток;
• документ про освіту .
Також додатково потрібно:
• довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, утвореного відповідно до законів України, про строки проходження служби;
• довідку про середньоденне грошове забезпечення за останні 6 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною (за наявності).
Шановні демобілізовані військовослужбовці!
Якщо Ви самостійно не маєте можливості вирішити питання власної зайнятості – звертайтеся до центрів зайнятості незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування. Ми готові Вам прийти на допомогу й спільно з Вами вирішити питання працевлаштування. 


Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien