Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Туризм


З історії нашого краю

        Історія заселення нашого краю сягає глибини віків. Скіфи, сармати, авари, хазари, древні славяни, інші племена та народи залишили на теренах району свої відбитки в вигляді курганів та інших об’єктів історичної спадщини.
        Інтенсивне заселення краю розпочалося в другій половині 17 ст. на початку 18 ст., коли з створенням козацької держави наш край ввійшов до складу Полтавського та Миргородського козацьких полків. На території району в середині ХУІІІ ст. налічувалось близько 30 поселень, з них три села (Деріївка, Плахтіївка та Манзурівка), інші козацькі хутори.
        З 1752 по 1764 рік наш край входив до складу створеної Нової Сербії
по Указу іператриці Єлизавети . З переселенців Сербії та місцевого населення організуються воєнні поселення для захисту Південних кордонів імперії.
        Село Онуфріївка утворилося на місці зимівника козацького старшини Онуфрієнка. Після ліквідації Нової Сербії переходить у власність Михайла Івановича Камбурлея, великого землевласника, сенатора, цивільного губернатора Волині. З його ім’ям пов’язано заснування Онуфріївського парку – визначної памятки садово – паркового мистецтва 18-19 ст.
        У 1821 році, після одруження М.Д.Толстого на донці Камбурлея Катерині, Онуфріївський маєток переходить у власність М.Д.Толстого.
        Толсті продовжують роботи по розбудові садового комлексу, невід’ємною частиною якого є Онуфріївський парк.
        У створенні паркових композицій активну участь беруть чеські та німецькі майстри садово-паркового мистецтва, Одеський архітектор Оттон та відомий лісовод Базелевич.
        У 80-х роках 19 ст. завершується формування садибного комплексу, створюється Новий парк. По своїм планувально-архітектурним особливостям парк відноситься до яскравих зразків англійських парків ландшафтного типу.
        Всьогоу володінні у Толстих знаходилося 16,5 тис. десятин землі. Графи Толсті були видатними благодійниками і меценатами свого часу. На кошти Михайла Михайловича було збудовано в Одесі перший в Росії стаціонар «Швидкої допомоги». Вони зробили величезний внесок у розвиток землеробства, садівництва та виноградарства Південої Росії. Був почесним депутатом Одеської міської думи.
        В другій половині 19 ст. одна частина району входила до Олександрійського повіту Херсонської губернії, інша - до Верходніпровського, Єкатеринославської губернії. Основне виробництво склало сільське господарство (вирощування зернових культур, тваринництво, конярство, вівчарство).
        В радянський період з 1925 року район входив до Кременчуцького повіту Полтавської губернії.
        З 1932 року район в складі до Харьківської області. З 1937 по 1939 в складі Полтавської області . 10 січня 1939 року створена Кіровоградська область в яку ввійшов наш район.
        Наші пращури залишили нам на території району визначні пам’ятки історичної спадщини. Серед них - Онуфріївський парк - відома пам’ятка садово-паркового мистецтва 18-19 ст., Біла їдальня, кузня, каретний сарай, будинок управителя та інші об’єкти садибного комплексу графа Толстого.Онуфріївщина туристична запрошує


        Туристичний маршрут в Онуфріївському районі проходить населенними пунктами: Павлиш – Онуфріївка – Попівка – Млинок – Успенка – Куцеволівка – Деріївка . Маршрут розрахований на дві доби з відвідуванням визначних місць Онуфріївщини та відпочинком на одній із туристичних баз Дніпродзержинського водосховища.
        Розпочинається маршрут з селища Павлиш, що знаходиться на автотрасі Олександрія – Полтава. Знайомство розпочинається в відвіданням музею та школи видатного вченого педагога В.О.Сухомлинського, пам’ятником педагогу та пам’ятним знаком голодомору 32-33 років на кладовищі, народним музеєм історії селища Павлиш, братською могилою радянських військовополонених (поховано близько 3500 воїнів) на місці колишнього концтабору (територія ТОВ «Верес) . Прикрасою селища є Вознесенська православна церква , пам’ятка архітектури місцевого значення 19 ст.
        Далі по маршруту селище Онуфріївка (7 км), засновано на початку 18 ст. козацьким старшиною Онуфрієнком. По дорозі - коротка зупинка біля пам’ятного знаку А.Комару, який повторив подвиг А.Матросова в роки Великої Вітчизняної війни. В селищі Онуфріївка туристи відвідують музей історії району, Онуфріївський парк – визначну пам’ятку садово-паркової архітектури 18-19 ст., де познайомляться з маршрутом «Онуфріївський парк-стежками легенд». Туристи матимуть змогу покататись на човні, порибалити на графському ставі , на конях чистокровної породи, пам’ятний знак жертвам голодомору по вул.Садовій. кінний завод № 175. Посмакувати стравами української кухні в кав’ярні «Гостинний двір».
        Село Попівка (7 км ). Засновано в кінці 18 століття . Попівка – місце народження і хрещення видатного композитора М.М.Колачевського.
        Попівка – Млинок . Село Млинок засноване в середині 18 ст. На території Млинківської сільської ради розміщений меморіальний комплекс загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни та могила А.М.Плюсцинської де вас ознайомлять з романтичною легендою, пов’язаною з життям панночки .
        Млинок – Успенка.Відвідування страусиної ферми.
        На території Успенської сільської ради відкрито зелену садибу. Власники садиби є членами Кіровоградського обласного осередку спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. До послуг відпочиваючих комфортабельні номери на 2-3 ліжка, затишне кафе, сауна, більярдний зал. Пропонуються на прокат моторні човни, спортивний та рибальський інвентар.
        В центрі села височить величний монумент на честь загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни.
        На кошти громади села та спонсорів в селі побудовано Свято-Успенську церкву на 50 прочан.        Деріївка - село засноване в кінці 17 ст., лівобережними козаками. На березі Дніпродзержинського водосховища розміщено базу «Кльова». База розрахована на 27 місць. До послуг відпочиваючих конфонтабельні номери з усіма зручностями на 2-4 ліжка, кафе-бар, спортивний майданчик. До послуг відпочиваючих можуть бути запропоновані катери, спортивний та рибальський інвентар.

        Куцеволівка. Село засноване в серидині 18 ст., на території Куцеволіївської сільської ради багато місць пов’язаних з дніпровською переправою в роки Великої Вітчизняної війни, обеліски, братські могили, пам’ятні знаки , відвідування могили учасників кримської війни.
        На березі Дніпродзержинського водосховища знаходяться 7 баз відпочинку, одна з них розміщена в сосновому лісі база «Успіх» на 26 місць. База працює цілий рік. До послуг відпочиваючих надаються комфортабельні кімнати на 2-3 ліжка. Кафе, більярдний зал, сауна, пляж. В банкетному залі на 50 місць можна провести семінари, конференції, презентації, бізнес-тренінги. До Ваших послуг можуть бути запропоновані катери, спортивний та рибальський інвентар.


        В селі Куцеволівка можете скуштувати різні вироби з риби та ознайомитися з їх виробництвом.

        З метою представлення туристичного потенціалу району відділ культури і туризму постійно приймає участь у туристичних виставках-ярмарках


Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien