Туризм

Онуфріївщина туристична запрошує
Туристичний маршрут в Онуфріївському районі проходитьнаселенними пунктами: Павлиш – Онуфріївка – Попівка – Млинок – Успенка – Куцеволівка – Деріївка . Маршрут розрахований на дві доби з відвідуванням визначних місць Онуфріївщини та відпочинком на одній із туристичних баз Дніпродзержинського водосховища.
Розпочинається маршрут з селища Павлиш, що знаходиться на автотрасі Олександрія – Полтава. Знайомство розпочинається в відвіданняммузею та школи видатного вченого педагога В.О.Сухомлинського, пам’ятником педагогу та пам’ятним знаком голодомору 32-33 років на кладовищі, народним музеєм історії селища Павлиш, братською могилою радянських військовополонених (поховано близько 3500 воїнів) на місці колишнього концтабору (територія ТОВ «Верес) . Прикрасою селища єВознесенська православна церква , пам’ятка архітектури місцевого значення 19 ст.
Далі по маршруту селище Онуфріївка (7 км), засновано на початку 18 ст. козацьким старшиною Онуфрієнком.По дорозі - коротка зупинка біля пам’ятного знаку А.Комару, який повторив подвиг А.Матросова в роки Великої Вітчизняної війни. В селищі Онуфріївка туристи відвідують музей історії району, Онуфріївський парк – визначну пам’ятку садово-паркової архітектури 18-19 ст., де познайомляться з маршрутом «Онуфріївський парк-стежками легенд». Туристи матимутьзмогу покататись на човні, порибалити на графському ставі , на конях чистокровної породи, пам’ятний знак жертвам голодомору по вул.Садовій. кінний завод № 175. Посмакувати стравами української кухні в кав’ярні «Гостинний двір».
Село Попівка (7 км ). Засновано в кінці 18 століття . Попівка – місце народження і хрещення видатного композитора М.М.Колачевського.
Попівка – Млинок . Село Млинок засноване в середині 18 ст. На території Млинківської сільської ради розміщений меморіальний комплекс загиблим воїнам в рокиДругої світової війни та могила А.М.Плюсцинської де вас ознайомлять з романтичною легендою, пов’язаною з життям панночки.
Млинок – Успенка.
На території Успенської сільської ради відкрито зелену садибу. Власники садиби є членами Кіровоградського обласного осередку спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. До послуг відпочиваючих комфортабельні номери на 2-3 ліжка, затишне кафе, сауна, більярдний зал. Пропонуються на прокат моторні човни, спортивний та рибальський інвентар. В центрі села височить величний монумент на честь загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни. На кошти громади села та спонсорів в селі побудовано Свято-Успенську церкву на 50 прочан.
Деріївка - село засноване в кінці 17 ст., лівобережними козаками. На березі Дніпродзержинського водосховищарозміщено базу «Кльова». База розрахована на 27 місць. До послуг відпочиваючих конфонтабельні номери з усіма зручностями на 2-4 ліжка, кафе-бар,спортивний майданчик. До послуг відпочиваючих можуть бути запропоновані катери, спортивний та рибальський інвентар.
Куцеволівка. Село засноване в серидині 18 ст., на території Куцеволіївської сільської ради багато місць пов’язаних з Дніпровською переправою в рокиДругої світової війни, обеліски, братські могили, пам’ятні знаки , відвідування могили учасників кримської війни.
На березі Дніпродзержинського водосховища в сосновому лісірозміщена база «Успіх» на 26 місць. База працює цілий рік. До послуг відпочиваючих надаються комфортабельні кімнати на 2-3 ліжка. Кафе, більярдний зал, сауна, пляж. В банкетному залі на 50 місць можна провести семінари, конференції, презентації, бізнес-тренінги. До Ваших послуг можуть бути запропоновані катери, спортивний та рибальський інвентар.
В селі Куцеволівка можете скуштувати різнівироби з риби та ознайомитисяз їх виробництвом.
З метою представлення туристичного потенціалу району відділ культури і туризму постійно приймає участь у туристичних виставках-ярмарках