Меню

Календар

«    Жовтень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Відділ Держгеокадастру


Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь - шлях до збереження багатих українських чорноземів на території району.

Земельний фонд Онуфріївського району складає 88,9 тис. га, з них 66,3 тис. га, або 74,6% займають сільськогосподарські угіддя, що свідчить про високий рівень сільськогосподарської освоєності земель.

У структурі угідь рілля складає 80,6 %, багаторічні насадження 1,2%, сіножаті 2,0%, пасовища 16,2%. Розорюваність земель складає 65,15 суші.

Основними землекористувачами в районі є господарські підприємства, у користуванні яких перебуває 29,5 тис. га, або 33,2 % від загальної площі району, сільськогосподарські товариства – 20,2 тис. га, сільськогосподарські кооперативи – 2,6 тис. га, державні сільськогосподарські підприємства – 3,7 тис. га, з них радгоспи всіх систем 3,7 тис. га.

Проблеми законного, ефективного та еколого безпечного використання сільськогосподарських земель стоять сьогодні, як ніколи гостро. Протягом останніх років питання збереження родючості сільськогосподарських земель було предметом розгляду усіх органів державної влади вищого рівня.

Кабінетом Міністрів України від 02 листопада 2011 року № 1134 затверджено Порядок розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, який і визначає механізм розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь .

Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь розробляються з метою організації сільськогосподарського виробництва і впорядкування сільськогосподарських угідь у землеволодінь та землекористувань для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, забезпечення раціонального використання та охорони земель, створення сприятливого екологічного середовища і покращення природних ландшафтів.

Розробляються проекти землеустрою на підставі укладеного договору між замовником та розробником проекту землеустрою.

Відповідно до статті 186 Земельного кодексу України Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь не підлягають погодженню, статтею 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» скасовано обов’язковість проведення державної експертизи вказаних проектів землеустрою.

Програмою розвитку земельних відносин на 2016-2020 роки передбачено сільгоспвиробниками, землевласниками, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 100 га розробити на території району 22 проекти еколого-економічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь.

Для розробки даних проектів землеустрою першочергово пропонуємо звернутись товаровиробникам, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 100 га , а саме : СТОВ «Родіна», ТОВ АФ «Терра», ПП «Овен», ТОВ «Агродар ЛТД», СТОВ «АФ Еліта Придніпров’я», ПП Верби О.О., ПП «Возбор», , філія ТОВ «Верес», СК «Україна», ФГ «Житниця-М», СФГ «Долина», ФГ «Авангард-Т», ФГ «Олівер-Агро» , ФГ Гомовича, ФГ «Підлісне», ФГ Нурхаметова, ФГ «Головченко і син», ФГ «Маяк», ФГ «Мазуркевич», СФГ «Труд», СФГ «Журавлі», ФГ «Сироти О.Ф.», , ФГ Погрібного І. А., ФГ «Агро плюс 7» та інші .

Станом на 01 січня 2017 року орієнтовні обсяги витрат на розробку одного проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь за інформацією ДП «Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» складає близько 17,5 тис. грн. Фінансування реалізації даного заходу передбачається за власні кошти землекористувачів та землевласників.

Наразі розроблені Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь СФГ «Костянтинівське» на території Попівської сільської ради, ТОВ «Злагода», ФГ «Агро-Інтер» на території Вишнівцівської сільської ради, ТОВ «Мар’ївське» на території Василівської сільської ради. Даним товаровиробникам розроблені проекти землеустрою забезпечать переваги щодо подовження дії договорів оренди та уникнення адміністративної відповідальності за використання земельних ділянок без вказаних проектів землеустрою.

Звертаємось до Вас шановні аграрії району, про необхідність терміново розпочати роботу з розробки проектів землеустрою, так як відповідно до вимог Земельного Кодексу України та Перехідних його Положень землевласники та сільгоспвиробники, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 100 га, зобов’язані розробити дані проектів землеустрою, щоб забезпечити еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь на своїх територіях.
Згідно статті 55 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»
Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відділ в Онуфріївському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області чекає звернень від аграріїв району щодо надання консультацій та допомоги у вирішенні даного питання, а також надходження до відділу інформації щодо замовлення вищезазначених проектів землеустрою землекористувачами, землевласниками району.


Держгеокадастр передав учасникам АТО Кіровоградщини
5,7 тисяч земельних ділянок

Від часу запровадження ініціативи Урядом щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час на сьогодні у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 5750 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею понад 10 тис. гектарів. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у Новомиргородському (757 - площею 1,48 тис. га), Кіровоградському (707 - площею 1,26 тис. га) районах.

Загалом в області учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 9452 дозволи на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею понад 17,6 тис. гектарів.

Держгеокадастр прогнозує незначне зниження темпів передачі земельних ділянок учасникам АТО та іншим категоріям громадян у третьому кварталі поточного року в зв’язку із запровадженням нових правил управління сільгоспземлями, що перебувають у державній власності. Згідно із Стратегією раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, яка була ухвалена Урядом 7 червня поточного року, встановлено паритет між площею земель, переданих у користування на відкритих аукціонах у попередньому періоді та площею землі, що передається безоплатно у співвідношенні 1:0,25. Постановою розширено повноваження територіальних громад щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Вводяться такі уніфіковані правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. Цей крок є позитивним для селян, адже стимулюватиме зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі держземель в оренду, що впливатиме на загальний добробут села.

Разом з тим Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області запевняє учасників антитерористичної операції, що незважаючи на деякі ускладнення щодо надання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації, зарезервовані для учасників АТО ділянки зберігають свій недоторканний статус. Учасники антитерористичної операції були і залишаються для Держгеокадастру незмінним пріоритетом. Адже своє право отримати земельні ділянки вони заслужили, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на Сході України. Відновлення динаміки щодо надання земельних ділянок учасникам АТО і родинам загиблих учасників антитерористичної операції очікується в четвертому кварталі поточного року.

Прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області
В Україні запрацювала нова методика оцінки земель сільськогосподарського призначення

З 1 березня 2017 року набула чинності нова Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, розроблена Держгеокадастром та затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 № 831.

Вона вводить абсолютно новий підхід до оцінювання ділянок (як сільськогосподарських угідь, так і несільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення).

Завдяки новій методиці суттєво спрощується процедура проведення даної грошової оцінки. Зокрема, передбачена можливість розробки технічної документації на адміністративний район. Оцінка конкретної земельної ділянки здійснюватиметься шляхом надання витягу з такої технічної документації. Таким чином, буде отримано більш збалансовану по регіонах нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, що відображатиме сучасні економічні реалії.

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення Кіровоградської області була проведена у 1995 році відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213. В основу розрахунку нормативної грошової оцінки земель покладено рентний доход, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної у 1988 році.

За результатами її проведення отримані значення нормативної грошової оцінки 1 гектара угідь (ріллі та перелогів, багаторічних насаджень, природних сіножатей та пасовищ).

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, проведена станом на 01.07.1995, підлягає індексації станом на 01.01.2016 на коефіцієнт, який визначається, виходячи з добутку коефіцієнтів індексації. Так, вона становила: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,2, 2016 рік – 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Кабінетом Міністрів України 31 жовтня 2011 року прийнято постанову № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», згідно з якою з 1 січня 2012 року до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), також застосовується коефіцієнт змін у рентному доході 1,756.

Середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі станом на 1 січня 2017 року по Кіровоградській області становить 32096,51 грн, 1 га багаторічних насаджень – 21265,28 грн., 1 га сіножатей – 5390,66 грн, 1 га пасовищ – 4613,72 грн.
Майже 3 тис.га землі зарезервовано для учасників АТО Кіровоградщини

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області за погодженням з органами місцевого самоврядування Кіровоградської області оновили перелік земельних ділянок, що можуть бути надані учасникам АТО. На сьогодні в регіоні для військовослужбовців зарезервовано майже 3 тис. гектарів землі.

На офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області оприлюднено інформацію з конкретним переліком зарезервованих земельних ділянок для передачі у власність учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області.

Так, всього по області для учасників АТО зарезервовано майже 3 тис.га. Із яких по угіддях: ріллі – понад 1,6 тис. га; пасовищ – понад 1 тис. га; сіножаті – 0,04 тис. га, багаторічних насаджень – 0,259 тис. га, господарських дворів – 0,05 тис.га.

Найбільшу кількість земель зарезервували у Олександрійському (понад 1042 га), Новоархангельському (понад 288 га), Долинському (майже 217 га), Новомиргородському та Онуфріївському (198; 197 га – відповідно) районах.

Альбоми-атласи місць розташування зарезервованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності по районах області можна переглянути на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у ресурсі «Інформація для учасників АТО».

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.
Про індексацію нормативної грошової оцінки

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження). Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Інформуємо власників землі та землекористувачів, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь ( ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2016 рік становить 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06. ( лист Держгеокадастру від 12.01.2016 року № 22-28-0.22-443/2-17)
Новий порядок щодо здійснення робіт із землеустрою

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру від інформує, що в Офіційному віснику України (№ 99 від 23.12.2016) оприлюднено наказ Мінагрополітики від 02.12.2016 № 509 «Про затвердження Порядку використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою», зареєстрований у Мін’юсті України 19 грудня 2016 року за № 1646/29776.

Вимогами зазначеного Порядку передбачено, що роботи із землеустрою виконуються в системі координат, однозначно зв’язаних із системою координат УСК-2000.
Погодження проектів землеустрою онлайн на e.land.gov.ua

16 листопада Держгеокадастр та Державне агентство з питань електронного урядування презентували черговий електронний сервіс у сфері земельних відносин – онлайн замовлення та автоматичний розподіл проектів землеустрою на експертів.

Відтепер подати документи на погодження проекту землеустрою можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Сьогодні погодження відбувається у два візити до державних органів, а запровадження цього сервісу дає можливість виключи перший візит та залишиться лише необхідність отримати документи після погодження.

Втім, головне, що за рахунок автоматизації та «сліпого» розподілу документів на виконавця значно пришвидшується прозорість та ефективність процесу розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.
«Запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою – це черговий потужний крок Держгеокадастру у запобіганні проявам корупції, адже закриває можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при погодженні землевпорядної документації. З допомогою нового електронного сервісу ми повністю виключаємо особистий контакт між розробником проекту землеустрою та посадовою особою органу земельних ресурсів, яка здійснює його погодження, таким чином нівелюємо можливі важелі впливу як з одного, так і з іншого боків», – зазначив в. о. Голови Держгеокадастру Олег Цвях.

Погодження проекту землеустрою є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно українці погоджують понад 500 тис. таких проектів. Завдяки запровадженню електронної послуги, стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб.
Ініціатива реалізується за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaftfьr Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже п’ять електронних послуг у земельній сфері. Нагадаємо, що раніше було запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права на земельну ділянку онлайн та реєстрацію земельної ділянки.
Прийнято розпорядження КМУ щодо здійснення Держгеокадастром державного нагляду (контролю)

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 910-р «Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».

Зазначеним розпорядженням забезпечено здійснення Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру покладених на неї функцій і повноважень Державної інспекції сільського господарства, яка ліквідується.

Прийняття розпорядження надає можливість Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру в повному обсязі виконувати функції щодо здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів.
Уряд прийняв дві постанови у сфері ринку землі

В Державному земельному кадастрі (ДЗК) з’явиться новий шар даних ― інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів. Відповідна постанова «Щодо внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру» була прийнята на засіданні Уряду 23 листопада. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За даними відомства, цей документ відкриває можливість наповнення ДЗК відомостями про нормативну грошову оцінку земель, які на сьогоднішній день існують розрізнено, на місцевому рівні, в більшості ― в паперовому вигляді.

Оцифрування цієї інформації та зведення в єдину базу даних в рамках ДЗК дозволить запровадити екстериторіальність видачі витягів про нормативну грошову оцінку в будь-якій точці України. А завдяки автоматизації розрахунку НГО з процесу буде усунутий людський фактор та виключений ризик корупції.

Видача витягу про нормативну грошову оцінку землі ― одна з найбільш популярних послуг в сфері земельних відносин.

Також, Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Типового договору оренди землі», якою адаптував формат типового договору оренди до поточних умов агровиробництва та спростив його для учасників земельних відносин.

В оновленому форматі типового договору оренди зменшується кількість істотних умов, які відображались у ньому раніше, що суттєво дерегулює взаємовідносини орендодавця та орендаря. Прийняття постанови також сприятиме встановленню строку оренди земель сільськогосподарського призначення не менше, ніж на 7 років (для ділянок, на яких проводиться гідротехнічна меліорація ― не менше 10 років), визначенню форм та розмірів орендної плати, а також надасть можливість юридичним та фізичним особам укладати договір оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.
Кадрові зміни

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 5 «Про утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру» та наказу Держгеокадастру України від 13 грудня 2016 року № 1650-то у зв’язку з вакантною посадою начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, начальником Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області призначено Ігоря ЗІНЧЕНКА як такого, що пройшов конкурсний відбір на цю посаду.

Попереднє місце роботи – заступник начальника Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області з питань державної реєстрації.


Вгору
Онуфріївська РДА © 2014
over the counter xanax viagra for sale online online diazepam how much does soma cost how to buy provigil adipex p online prescription where can i buy sibutramine online generic levitra online klonopin price without insurance buy zopiclone online cheap tadalafil best price ativan lorazepam 1mg where can i buy ambien