» Загальна інформація РЦЗ
Кожен третій учасник АТО з числа безробітних – працевлаштованийУ своїй роботі з демобілізованими військовослужбовцями та учасниками АТО, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні, фахівці Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості застосовують активні заходи сприяння зайнятості населення.

«З метою сприяння адаптації демобілізованих військовослужбовців і учасників АТО до умов сучасного ринку праці, використовується широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їхніх можливостей, інтересів та професійного досвіду зазначеної категорії громадян, – розповіла Наталія Супрун, директор Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. – Це підбір роботи, у тому числі тимчасової, організація професійного навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації; надання організаційної, правової та фінансової підтримки безробітним, які виявили бажання започаткувати власний бізнес».

Так, у січні-листопаді поточного року, статус безробітного мали 34 особи з числа демобілізованих військовослужбовців і учасників АТО. За сприяння центру зайнятості 10 осіб працевлаштовані, 1 безробітний розпочав підприємницьку діяльність, 30 – отримали профорієнтаційні послуги. Крім того, безробітні брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, адже це сприяє покращенню матеріального стану, дозволяє зберегти або відновити мотивацію до праці, відчувати себе потрібними іншим, активізувати свої прагнення до зміни соціального статусу та пошуку постійної зайнятості.

Для підвищення власної конкурентоздатності на ринку праці, 6 осіб проходили професійне навчання, з них 4вже мають роботу. Сьогодні вони успішно працюють, зокрема, оператором котельні, рибалкою прибережного лову, трактористом машиністом сільськогосподарського виробництва та ін. Отже за їх переконанням, для чоловіка головне – мати роботу та забезпечувати добробут власної родини.У зв'язку зі сніговими заметами, які утворились по всій території Кіровоградщини, і у селищі Онуфріївка зокрема, виникла потреба у залученні додаткової робочої сили для прибирання снігу.

До цієї роботи, окрім спеціалізованих підприємств селища та району, які займаються благоустроєм, долучилися й інші підприємства, де також виникла потреба прибрати сніг на прилеглих територіях, не відволікаючи при цьому основний персонал від виробничого процесу.

З метою організації оперативного прибирання снігових наметів Онуфріївською районною філією обласного центру зайнятості спільно з комунальним підприємством «Благоустрій Онуфріївки» укладено договір щодо проведення тимчасових робіт на території селища.

Роботи проводяться по розчищенню від снігу та льоду пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглої території до них, забезпечується доступ до закладів соціальної сфери, улюблених місць відпочинку мешканців та гостей селища.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру є дуже важливими для будь-якої території, тому вони будуть продовжуватись і в подальшому.

Загалом, упродовж цього року за сприяння Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено понад 400 незайнятих трудовою діяльністю громадян.

Це результат співпраці служби зайнятості, місцевих органів влади та роботодавців. Шукачі роботи, хоч і тимчасово, але отримують дієву матеріальну підтримку, у них підвищується мотивація до праці та з'являється шанс закріпитися на постійному робочому місці.Онлайн профорієнтація від служби зайнятості


Одним із пріоритетних напрямків служби зайнятості є професійна орієнтація населення. Її адресність та своєчасність є запорукою свідомого та зваженого вибору професії, що забезпечить подальше працевлаштування. Нещодавно запрацювала Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія». Створена вона з метою безкоштовного наданняпослуг з профорієнтації у дистанційному режимі. За допомогою цієї платформи можна дистанційно пройти онлайн тестування на предмет визначення професійних інтересів та цінностей інтелектуальних можливостей та індивідуально-психологічних особливостей, схильності до підприємницької діяльності.

Мета Веб-базованої платформи для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія» надання послуг у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими перевіреними роками методиками та дає можливість людині пізнати свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості, та отримати узагальненні рекомендації щодо вибору професії. Проте проаналізувати ці результати варто з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайтідержавної служби зайнятості за адресою – www.prof.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою:myprofession.com.ua/.Проходьте тестування та дізнавайтеся про себе більше.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою селище Онуфріївка вул. М.Скляра, 9 або за телефонами 20636; 20525.Підприємництво за сприяння служби зайнятості


Одним із напрямків діяльності Державної служби зайнятості є сприяння у започаткуванні власної справи незайнятим громадянам з метою забезпечення їх зайнятості.

Першу інформацію проте, як стати підприємцем, можна отримати з матеріалів, розміщених вінформаційному куточкуцентру зайнятості.Більш детальну інформацію з даного питаннянададуть фахівці центру зайнятості. Важливо,що безробітним безкоштовно надаються інформаційно-консультаційні послуги зпитань підприємництва, для них організовується професійне навчання основаморганізації бізнесу.

Важливим є те, що Законом України «Про загальнообов’зкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачена фінансова підтримка тим,хто започатковує власну справу, а саме одноразова виплата допомоги по безробіттю. Її можуть отримати безробітні, які: мають трудовий стаж, за 24 місяці до набуття статусу безробітного не були зареєстровані приватнимипідприємцями, якимвиповнилося 18 років, та у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані засприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю для них наринку праці підходящої роботи. Для розгляду питання щодо отримання допомоги збезробіття (одноразово для організації підприємницької діяльності) безробітнийподає до центру зайнятості заяву про виплату такої допомоги та бізнес-план.Питання щодо можливості виплати відповідних коштів розглядають на засіданнікомісії, яка створена та дієв центрі зайнятості. Після прийняття комісієюпозитивного рішення та реєстрації безробітним підприємницької діяльності, здійснюється виплата допомоги по безробіттю одноразово.

Що варто знати? Виплата одноразової допомоги з безробіття здійснюється урозмірі річної суми допомоги, призначеної конкретному безробітному. Якщобезробітнийвжеотримав їїчастину, товиплачуєтьсязалишокнедоотриманоїдопомогипобезробіттю.Іншимисловами, розмір одноразовоївиплатирозраховується кожному безробітному індивідуально. Він залежитьвід розміру заробітної плати з попередньогомісця роботи безробітного.


У 2017 - 2018 роках в Онуфріївській районній філії Кіровогрдського обласного центру зайнятості допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримали 5 безробітних громадян. Види діяльності доволі таки різні: торгівля, надання перукарських послуг, ремонт автомобілів та ін. Перевага при прийнятті рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності надається тим видам діяльності, які є пріоритетними в економіці району: розвиток тваринницької галузі, надання побутових послуг населенню, переробка сільгосппродукції.

Всього ж, починаючи з 2001 року, підприємцями з числа безробітних стали 291 громадянин.

Фахівці центру зайнятості і сьогодні допомагають майбутнім підприємцям у виборі перспективного та прибуткового виду діяльності, надають методичну та консультаційну допомогу із розробки бізнес-плану.

Позитивним є й той факт, що частина з них вже самі змогли створити нові робочі місця та працевлаштувати на них громадян.

Стати приватним підприємцем нескладно, -потрібно повірити у себетабачитимету, якої хочеш досягти. А служба зайнятості допоможе у досягненні задуманого.Звертайтесь до нас за додатковою інформацією сел. Онуфріївка, вул. М. Скляра, 9; Онуфріївська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості, кабінет 3, кабінет 4, телефон для довідок: 2-06-36;2-05-25.


18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ

З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ


Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.

Та попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації – як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас. Та для того щоб протидіяти цьому явищу необхідно чітко розуміти його основні елементи.

Метою торгівлі людьми є експлуатація. Які ж форми експлуатації існують?

По-перше, що слід зазначити, торгівля людьми не тотожна проституції. Ці два явища часто поєднані у публічному дискурсі з тієї простої причини, що більшість поширених сценаріїв торгівлі людьми в Європі належить саме до випадків торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, продажу жінок за кордон з метою розпусти, використання в порнобізнесі і т.д.

Сексуальна експлуатація – це один із видів експлуатації праці людини, зокрема в галузі проституції (здійснення природних статевих актів, задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинення будь-яких інших дій сексуального характеру з метою отримання доходів, а не на основі приязні чи особистої симпатії) чи в суміжних з нею сферах. Використання в порнобізнесі – це фактичне використання людини для створення предметів порнографічного характеру, незалежно від її ролі в даному процесі.

Що ж до України то в останні роки збільшується кількість випадків експлуатації з метою трудової експлуатації. У випадку експлуатації праці кінцевою метою торгівлі людьми є саме примусова праця. Про те, що праця є примусовою, може свідчити:

 • використання людини, яка працює через погрозу застосування насильства;
 • невиплата винагороди за раніше виконану роботу;
 • погроза видачі працівника-нелегала органам влади;
 • обмеження свободи пересування;
 • неповернення відібраного паспорту або інші обставини.

Інформація від 19.09.2018 року.Онуфріївському РЕМ ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО»

на постійну роботу потрібні:


на Павлиську дільницю – електромонтери з експлуатації розподільчих мереж


та Млинківську дільницю – електромонтери з експлуатації розподільчих мереж.


Режим роботи: 5-денний робочий тиждень.

Характер роботи: постійний.

Заробітна плата: 5192грн.

Завдання та обов'язки:ремонт устаткування розподільних пристроїв.Онуфріївський РЕМзабезпечує безоплатний підвіз працівників до роботи/дому.


Для отриманнябільш детальної інформації, звертайтесь до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою – смт. Онуфріївка вул. М.Скляра, 9, а такожза телефоном 20865.


Інформація від 14.09.2018 року.Шановні роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника?

Зверніться до державної служби зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування.

Компенсація – це відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж на два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріоритетних видах економічної діяльності. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 347 (із змінами).

Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця.

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:

має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Для отримання більш детальної інформації, звертайтесь до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою – смт. Онуфріївка вул. М.Скляра, 9, а також за телефоном 20865.


Інформація від 13.09.2018 року.Навчає Укрзалізниця


Згідно Меморандуму ПАТ "Укрзалізниця" та Державної служби зайнятості (центрального апарату) особи, які перебувають на обліку в службі зайнятості можуть здобути професії в підрозділах філії "Одеська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця", шляхом індивідуального навчання, а саме:


 • Складач поїздів
 • Черговий стрілочного поста
 • Сигналіст
 • Регулювальник швидкості руху
 • Слюсар з ремонту рухомого складу
 • Монтер колії
 • Черговий по переїзду
 • Оглядач вагонів

Інформація від 06.09.2018 року.


 

Основні принципи легальної трудової міграції.


Проблема зовнішніх трудових міграцій населення є актуальною для України. Україна є країною-експортером робочої сили. Україна вважається однією з найбільших країн-донорів робочої сили в Європі, де зовнішня трудова міграція стала об’єктивною реальністю сьогодення. Великі потоки заробітчанства сформувалися в умовах низької заробітної плати в секторі економіки, високого рівня безробіття та вимушеної неповної зайнятості, поширення бідності та розшарування населення на багатих і бідних, значного розриву у рівнях оплати праці в Україні порівняно з іншими країнами.

Чимало українців поглядають у бік Європи з бажанням заробити грошей. Щоб уникнути можливих неприємностей на місці, в умовах незнайомої культури та незвичних правил необхідно ознайомитись із правилами та процедурою легального працевлаштування за кордон.

 1. Закордонний паспорт, візу та проїзні документи – оформляйте і сплачуйте ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших за Вашими документами.Для початку вам необхідно отримати робочу візу. Наприклад, польська робоча віза видається на півроку і є безкоштовною для українців. Крім того, з нею ви матимете можливість виїжджати в інші країни ЄС, але тривалість таких візитів загалом має складати не більше трьох місяців. Наразі польські консульства залишаються лідерами з видачі віз для українців.  Робочу мультивізу до Чехії можна відкрити на три місяці або ж на рік. Але вам її поставлять тільки у тому випадку, якщо ви вже мали до цього короткострокову - до 25 днів - візу. Також робочу візу можна відкрити на період дії трудового договору, якщо маєте такий, але не довше, ніж на два роки. До посольства чи візового центру треба подати пакет документів. Зазвичай там мають бути: український і закордонний паспорт, їхні ксерокопії, запрошення від працедавця, оригінал та копія медичної страховки, заповнена анкета, дві фотографії. Точний перелік документів треба перевіряти на сайтах посольства або візового центру відповідної країни.
 2. Торговці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
 3. різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 4. туристичні, шлюбні та модельні, агентства, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;
 5. оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі Інтернет. Не реагуйте на рекламу фірм, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номера ліцензії таоргану ліцензування, що її видав);
 6. незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих друзів, сусідів або колег по роботі чи навчанню.
 7. З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Інформація щодо ліцензованих суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном розміщена на сайті Мінсоцполітики ( посилання http://www.msp.gov.ua/content/perelik-subektiv-yaki-mayut-licenziyu-z-poserednictva-u-pracevlashtuvanni-za-kordonom.html).

Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38044) 238 17 77, (38044) 238 16 09, (38044) 238 17 37.

Інформація від 05.09.2018 року.
Нові форми роботи в Державній службі зайнятості

В Державній службі зайнятості запроваджуються нові методи роботи. З 1 січня 2019 року почнуть працювати “кар’єрні радники”, які займатимуться працевлаштуванням безробітних. Кар’єрний радник — співробітник центру зайнятості, який забезпечуватиме організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, та здійснюватиме супровід таких людей з метою їх подальшого працевлаштування.

Практичні рекомендації фахівцям Держслужби зайнятості щодо посадових обов’язків “кар’єрних радників”, їх підготовки, співпраці з іншими структурними підрозділами для розбудови сервісної служби будуть надаватиексперти МОП.

Запровадження такого методу роботи сприятиме підвищенню якості надання послуг незайнятим громадянам службою зайнятості України.
Загальна інформація

Громадські роботи: зайнятість для безробітних, користь для громади


Залучення безробітних до громадських робіт є однією з дієвих форм задоволення суспільних потреб територіальних громад та активної підтримки безробітних.

Вирішуючи проблеми зайнятості жителів району, Онуфріївська районна філія постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Щороку в бюджетах сільських, селищних рад ( при наявності) передбачаються кошти на оплату праці безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджуються переліки видів громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість для громади району.

Протягом січня-липня 2018 року в організації та проведенні громадських робіт взяли активну участь:

 • Онуфріївська селищна рада, Вишнівцівська, Мар'ївська, Попівська, Успенська, Куцеволівська, Камбурліївська та Омельницька сільські ради. Сільські голови за участю безробітних організовували роботи з благоустрою територій своїх населених пунктів, зон відпочинку, територій прилеглих до пам'ятників культури, упорядкування меморіалів, братських могил, місць поховання загиблих захисників Вітчизни. До участі у громадських роботах було залучено 32 особи із числа безробітних.

В цей час триває підготовка до відзначення 27-ої річницінезалежності України, заключено договори з Онуфріївською селищною радою, Вишнівцівською та Успенською сільськими радами. До таких робіт залучено12 осіб із числа безробітних. Безробітні протягом серпня місяця упорядковуватимуть центральні клумби сіл та селища, пам'ятники, братські могили, здійснюватимуть благоустрій.Дуальна освіта- сучасна форма професійної підготовки робітників


Кваліфікований робітник – найвища цінність на сучасному ринку праці. Від його вміння та знань залежить якісне виконання робіт та успіх підприємства взагалі. Сьогодні роботодавці віддають перевагу фахівцям, які мають гарні професійні знання, вміють працювати в команді, швидко сприймають нововведення, генерують ідеї,якісно та вчасно виконують свою роботу, відповідальні, цілеспрямовані, орієнтовані на результат, готові розвиватися.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятостіє організація навчання безробітнихна базі ЦПТО ДСЗ за дуальною формою – способу здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на основі договору, із використанням потужностей та обладнання підприємств – замовників кадрів та залученням до навчального процесу кваліфікованих працівників та інженерів з числа їх персоналу. Це дає змогу максимально наблизити навчання до вимог підприємства та , відповідно, прискорити працевлаштування безробітних і забезпечити їх закріплення на робочих місцях. Перевагою такої підготовки є те, що кваліфіковані робітники та фахівці закінчують заклади вже адаптованими до роботи на виробництві, конкурентоспроможними і , фактично, працевлаштованими.

Роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці.

Основне завдання дуальної форми навчання є усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолання розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.Звертаємо увагу, що наказом Кіровоградського обласного центру зайнятості від 04.04.2018 року № 87-Д-2018 з 01 травня 2018 року Онуфріївський районний центр зайнятості реорганізований в Онуфріївську районну філію Кіровоградського ОЦЗ.

Онуфріївська районна філія залишається за тією ж адресою: селище Онуфріївка, вул.. М. Скляра, 9.

Онуфріївська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості продовжує надавати шукачам роботи весь комплекс соціальних послуг: підбір роботи, участь безробітних громадян в громадських та інших роботах тимчасового характеру, надання профінформаційних та профорієнтаційних послуг, надання послуг з професійного навчання та професійної перепідготовки, підвищення кваліфікації, підтвердження результатів неформального навчання, видача ваучерів,орієнтація безробітних громадян на само зайнятість, надання консультаційних послуг з питань впровадження та організації підприємницької діяльності.

Шукачів роботи просимо звертатись до Онуфріївській районній філії Кіровоградського ОЦЗ за адресою: смт. Онуфріївка, вул.. М. Скляра, 9.

Довідки щодо отримання соціальних послуг можна отримати за телефанами: 2-06-36, 2-05-25 та 2-08-65.


Адміністрація Онуфріївської

районної філії Кіровоградського ОЦЗ


Онуфріївський районний центр занятостіінформує, що Законом України «Про зайнятістьнаселення» визначено,що право на одноразовеотримання ваучера дляпідтриманняконкурентоспроможності на ринку працімають право:
1)особи у віці старше 45 років,страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягненнявстановленого законодавствомУкраїни пенсійного віку;
2)особи, звільненіз військової служби (крім військовослужбовців срочної служби), служби в органах внутрішніхсправ, Державної служби спеціальногозв'язку та захисту інформаціїУкраїни, органіві підрозділівцивільного захисту,податкової міліціїабо Державноїкримінально-виконавчої служби України в зв’язку ізскороченням чисельності, штату абоза станомздоров'я до досягненняними встановленогозаконодавством Українипенсійного віку, при наявності вислуги не менше 10 років,які не набули права на пенсію згіднозаконодавства України;
3)особи, звільненіз військової служби після участі в проведенніантитерористичної операції, з числа інвалідів до набуття права на пенсіюзгідно законодавстваУкраїни;
4) внутрішньо переміщеніособи працездатного віку при відсутності підходящої роботи.
На основі ваучера здійснюєтьсяперепідготовка, спеціалізаціята підвищеннякваліфікації запрофесіями (спеціальностями)пріоритетних видівекономічної діяльностізгідно переліку,затвердженого КабінетомМіністрів України.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартостінавчання та не може превищуватидесятикратний розмірпрожиткового мінімуму для працездатних громадян,визначеного законом (станом на 1 січня2018 р. – 17620 грн). Увипадку, коливартість навчання превищує максимальнувартість ваучера, громадяниабо роботодавецьоплачують різницювартості навчання.
Договір на навчанняукладаєтьсяміжнавчальнимзакладомта громадянами.
Дляотримання ваучера громадяни подають в службу зайнятості:
заяву,
копію паспорта, трудової книжки (дубліката трудової книжки або другого документа, що підтверджуєперіод зайнятості), документа пропрофесійно-технічнуабо вищу освіту (дубліката такого документа) та реєстраційний номероблікової картки платникаподатків (крімосіб, які через свої релігійніпереконання відмовилисявід йогоприйняття), якізасвідчуються його підписом. Для підтвердження страхового стажу за періодпроходження військової служби надаєтьсядовідка військового комісаріату, в якомуособа знаходиться на обліку, абовійськової частиниійськового навчального закладу, установита тому подібне), де особа проходила службу (при наявності). Увипадку коли трудова книжка зберігається у роботодавця, особа подає їїкопію, завіренуроботодавцем,
копіювиписки з приказа про звільнення військовослужбовцяз військової служби таінші документи,що підтверджуютьпідставу звільнення (для осіб вказаних в п.2),
копіюпосвідчення участникабойових дій,копію справки до акту огляду медико-соціальноюекспертноюкомісією таіндивідуальну програмуреабілітації (при наявності) для осіб вказаних в п.3,
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеноїособи для осібвказаних в п.4.
Проприйняте рішенняпро видачу ваучера служба зайнятостіінформує громадян, які подали заяву, протягомтрьох робочих днів з дняйого прийняття.
Дляотримання ваучера громадянизвертаються протягом п'яти робочих днівз дня отриманнялиста зрішенням, в центрзайнятості, якийприйняв рішенняпро йоговидачу. Якщо громадянин зповажних причин, що підтверджені документально, не можезвернутися увказаний термін,він може бути продовжений на відповіднийперіод.
Громадянимають право безкоштовноотримати в центрі занятостіповну тадостовірну інформаціюпро порядокта умови видачі ваучера.За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами: 20636; 20525.На сьогодні вкрай важливою проблемою як в Україні в цілому, так і в Онуфріївському районі, є питання щодо забезпечення роботою демобілізованих учасників АТО. Вказана категорія безробітних за отриманням послуг у сприянні працевлаштуванню після демобілізації звертається до районного центру зайнятості. Протягом січня-липня 2017 року на обліку в Онуфріївському РЦЗ перебували 50 чол. демобілізованих учасників бойових дій . З них вдалося вирішити питання працевлаштування за направленнями центру зайнятості 16 безробітних громадян, дві особи зацікавилися організацією підприємницької діяльності та зареєстрували власну справу з отриманням допомоги по безробіттю одноразово, три особи були зорієнтовані на військову службу за контрактом та зняті з обліку в центрі зайнятості по причині зарахування на військову службу за контрактом до військових частин. Сім безробітних проходили навчання за направленнями ЦЗ шляхом стажування на робочих місцях та після успішно завершеного стажування були працевлаштовані, 21чол. приймали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В цілому протягом 2017 року активними формами зайнятості були охоплені 92% демобілізованих учасників АТО. 
Особлива увага після повернення до мирного життя надається соціальній та професійній адаптації колишніх військовослужбовців, учасників бойових дій. Саме тому Поcтановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
Відповідно до зазначеного Порядку соціальна адаптація учасників антитерористичної операції, а саме допомога у проведені аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання учасників антитерористичної операції здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 
Професійна адаптація учасників антитерористичної операції - заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звертатись до органів соціального захисту населення в районі.
Одним із елементів професійної адаптації є проведення професійної орієнтації учасників АТО. Профорієнтаційні послуги надаються Онуфріївським районним центром зайнятості за направленням місцевого органу соціального захисту населення..

Ситуація щодо охоплення учасників АТО заходами активної політики зайнятості, враховуючи її важливість, знаходиться на постійному контролі в центрі зайнятості. Дана робота проводиться спільно з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та іншими зацікавленими сторонами діалогу.