» Загальна інформація РЦЗ

_______________________________________________________________________________________________________________________

Чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих безробітних громадян, які незаконно отримують допомогу?


Відповідно до єдиної загальноукраїнської технології обслуговування незайнятого населення при зверненні громадянина до служби зайнятості з питань працевлаштування перевіряються дані про його попередній облік як безробітного. Це робиться для виявлення випадків, коли шукачі роботи при зверненні до центру зайнятості вже працюють, проте приховують цей факт. У результаті чого ці громадяни одночасно мають дохід, і допомогу по безробіттю.

Під час перевірок встановлюється, що такі громадяни, отримавши статус безробітного, одночасно працювали, у тому числі за цивільно-правовими договорами чи займались підприємницькою діяльністю, або ж подали до служби зайнятості недостовірні дані стосовно останнього виду зайнятості.

Основними засобами, які використовуються для отримання допомоги обманним шляхом, є:

 • приховування безробітними факту зайнятості як при реєстрації в службі зайнятості, так і в період отримання допомоги;
 • надання підроблених документів (трудової книжки, документів, які виправдовують неявку у встановлений термін до центру зайнятості лікарняні листи, довідки з лікувальних закладів тощо);
 • приховування факту призначення пенсії або ж навчання на денних відділеннях у різних навчальних закладах.

В основі роботи фахівців служби зайнятості, перш за все, ретельний контроль за документами, що подають громадяни для реєстрації.

Для попередження фактів незаконного отримання коштів здійснюється інформування громадян, підприємств, установ і організацій про основні положення законодавства щодо зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття, про відповідальність за скоєння шахрайства, ведення трудових книжок та оформлення інших документів.

Ця інформація розміщується на інформаційних стендах служби зайнятості, а також друкується в місцевих засобах масової інформації. Також проводяться семінари та індивідуальні консультації з представниками підприємств, установ, організацій та безробітними громадянами щодо подібних зловживань.

Тож чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих осіб, що незаконно отримують допомогу? Звичайно, винним підприємствам або громадянам пропонується добровільно повернути переплачені кошти. У разі невиконання пропозицій матеріали передаються в органи прокуратури, полоіції та до суду.Якщо встановлюється, що в діях безробітного громадянина або посадової особи підприємства є склад злочину, передбачений Кримінальним кодексом України, вирішується питання про кримінальну відповідальність.


Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

18.04.2019

______________________________________________________________________________________

В Онуфріївці обговорили питання працевлаштування учасників

АТО та громадян з інвалідністю


10 квітня 2019 року, в Онуфріївській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася ділова зустріч щодовирішення питаннь зайнятості учасників АТО та громадян з інвалідністю. Серед присутніх представники управління праці та соціального захисту населення Онуфріївської райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї та молоді та військовий комісар Онуфріївського районного військового комісаріату.

«У напрямку забезпечення державних гарантій та можливостей у сфері зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО, їх інтеграції у суспільство служба зайнятості співпрацює з місцевими органами влади та самоврядування, роботодавцями та іншими соціальними партнерами. Адже саме консолідація спільних зусиль є фундаментом забезпечення ефективноїзайнятості данихкатегорії безробітних, їх раціонального працевлаштування, подальшої трудової та соціальної реабілітації», - розпочала зустріч ОльгаМайборода, заступникдиректора Онуфріївської районної філії обласного центру зайнятості.

Також проінформувала присутніх про ситуацію, яка склалася на місцевому ринку праці, соціальні послуги державної служби зайнятості, зокрема, у напрямку забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО,результати роботи районної філії щодо надання соціальних послуг даним категоріям безробітних за січень-березень поточного року, нормативно-правове регулювання у сфері працевлаштування громадян зазначенихкатегорій тощо.

Заступник директора акцентувала увагу присутніх на тому, що особи з інвалідністю та учасники АТО, які бажають працювати, мають право, які і всі інші шукачі роботи, на отримання соціальних послуг, щоїх надаєслужба зайнятості. Але щоб дані послуги були ефективними, а працевлаштування – раціональним,служба зайнятості вирішує питання зайнятості таких громадян, насамперед, через індивідуальний підхід і в такий спосіб сприяє їхньому поверненню до активної трудової діяльності.

За результатами проведення ділової зустрічі учасниками схвалено рекомендації щодо подальшої співпраці в напрямку працевлаштування осіб з інвалідністю та учасників АТО.


С. Яцун

11.04.2019


На Кіровоградщині стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді


Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!


На Кіровоградщині з 09 квітня стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді, що організована обласним центром зайнятості.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

У форматі майстер-класів будуть проведені професіографічні екскурсії на підприємства; квести та інтерактивні заходи; презентації професій; ярмарки професій; презентації навчальних закладів; майстер-класи з самопрезентації тощо.

У рамках Декади заплановано низку профорієнтаційних заходів для молоді, які будуть проводитись за участі навчальних закладів області, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів.


Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обласній Декаді профорієнтаційних майстер-класів.

Звертайтеся до найближчого ЦЗ.


Чи може особа, яка отримує пенсію зінвалідності, зареєструватисяу центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?


Відповідно до норм діючого порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє окремі документи. Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування»пенсійного віку та отримує пенсію або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду МСЕК та, у разі наявності, пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

Отримання пенсії або державної соціальної допомоги жодним чином не впливає на можливість отримання допомоги по безробіттю. Така допомога призначається за загальними правилами.

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

Слід враховувати, що порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація громадянина як безробітного припиняється з дня його визнання нездатним до трудової діяльності відповідно до акта огляду МСЕК.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


01.04.2019

_____

Вибираєш професію - проектуєш життя.

Незабаром закінчитьсянавчальний рік. Передвипускниками та їх батьками стоїть складне і відповідальне питання "Ким бути?", "Яку професію обрати"?

За часи своєїдіяльностіДержавною службою зайнятості напрацьований певний досвід системної профорієнтаційної роботи серед молоді, у т.ч. учнівської, що спрямована на допомогу у виборі головної справи свого життя з урахуваннямвласних бажань, можливостей та суспільних інтересів. Зазначена робота щороку набирає обертів, удосконалюється та здійснюється, як упродовж навчального року, так й під час канікул. Це й впроваджені в роботу профорієнтаційні термінали,веб базована профорієнтаційна платформа Державної служби зайнятості «Моя професія», мобільні центри профорієнтації тощо.

Велика увага до профорієнтаційної роботи приділяється Кіровоградськоюобласною службою зайнятості і в цьому році.

З 9по 19 квітня 2019 року Онуфріївською районноюфілією Кіровоградського обласного центру зайнятості в районі будепроводитисьДекада профорієнтаційнихмайстер-класів для молоді.Протягом цього періодуцентром зайнятості для учнівзагальноосвітніх навчальних закладів та безробітної молоді будуть проведенні ряд заходів: професіографічні екскурсії на підприємства з майстер-класом для учнівської молоді, презентації професій, семінари «Підготовка резюме»,а також надаватимуться індивідуальні профконсультації з застосуванням профдіагностичного обстеження.Відвідування профорієнтаційних заходів сприятиме усвідомленому виборуактуальних на ринку праці професій, а також подальшому навчанню та працевлаштуванню.

Спеціалісти центру зайнятості постійно надають інформаціющодо актуальних вакансій, умов профнавчання за направленням центру зайнятості, табагато інших послуг, направлених на сприяння працевлаштуванню молоді.Усі послуги надаються безкоштовно.

Запрошуємо випускників загальноосвітніх навчальних закладів та їх батьків,молодь,яка не працює та не навчаєтьсядля отримання профорієнтаційних послуг до Онуфріївськоїрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, який розташований за адресою: сел. Онуфріївка, вул. М. Скляра 9, довідки за телефоном: 20-525.


Спеціаліст з активної підтримки

Онуфріївськоїрайонної філії

Кіровоградського ОЦЗВ.М. Крамаренко

27.03.2019 р.

____________________________________________________________________________________________________________________

Чи можуть безробітні бути офіційними спостерігачами під час виборів?


Відповідно до чинного законодавства про вибори Президента України, суб'єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України чи від громадської організації.

Ці особи не можуть входити до складу окружних та дільничних виборчих комісій, тому на офіційних спостерігачів, якщо вони мають статус зареєстрованого безробітного, не поширюється дія частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України».

Виходячи із вищевказаного, якщо зареєстрований безробітний є офіційним спостерігачем, що підтверджується посвідченням, виданим окружною виборчою комісією, його реєстрація має бути припинена і він не має правоотримувати допомогу по безробіттю, оскільки офіційні спостерігачі отримують фінансове і матеріальне забезпечення діяльності за рахунок коштів кандидата на пост Президента України чи громадської організації.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості


26.03.2019 р.

_____________________________________________________________________________________________________________________

РИНОК ПРАЦІ.

Підведено підсумки діяльностідержавної служби зайнятості у січні-лютому 2019 рокув Онуфріївському районі,визначенопріоритетні завдання діяльностідо кінця поточного року.

Протягомзвітного періодудіяльність Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятостібула зосередженана реалізації пріоритетнихзавдань, визначених Програмою зайнятості населенняна 2018-2020 роки. Проводилась робота із сприяння працевлаштуванню незайнятих громадян. Всього в пошуку роботи звернулось 471чол.З них працевлаштовано 67 чол., 72 безробітних проходили навчання за направленням служби зайнятості, ще 70 працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Від роботодавців району надійшло 110 вакансій.

В результаті, ситуація на ринку праці району залишалась стабільною. Продовжуютьвпроваджуватисьсучасні сервіси наданняпослуг, запроваджуються нові методи роботи, одним із яких єІнтернет-ресурс « Єдине соціальне середовище зайнятості». Зазначеним сайтомпочинають активно користуватись безробітні та роботодавці.

Всі заходи на ринку праці проводились за тісної співпраціслужби зайнятості з сільськими та селищними радами, районною радою , районною державною адміністрацією, підприємствами , установами та організаціями району.

Актуальними та першочерговими завданнями на ринку праці залишаються заходи, направлені на збільшення числа зайнятих, сприяння працевлаштуванню соціально незахищених категорій населення, учасників АТО, інвалідів та молоді.


Супрун Н.Д.

25.03.2019

____


Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?


Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних,зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.



Богдан Стоян заступник директора обласного центру зайнятості


18.03.2019 р.


Позитивна динаміка: у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності


У 2018 році чисельність працевлаштованих осіб становила 22,7 тис. осіб, що на 1,6 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Оперативно, до надання статусу безробітного, було працевлаштовано 35,0% від загальної кількості шукачів роботи, які звертались до центрів зайнятості Кіровоградщини (у 2017 році 26,8%).

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості у 2018 році – 5,1 тис., що на 249 (5,1%)роботодавців більше ніж за аналогічний період 2017 року.

Кількість зареєстрованих вакансій у 2018 році становила 34,3 тис. одиниць, що на 2,6 тис. одиниць більше (8,2%) ніж за аналогічний період 2017 року.

За оперативними даними, станом на 01 березня роботу шукали 17 133 зареєстрованих безробітних, були наявними 3053 вакансії.


Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

12.03.21019 р.


Тісна співпраця з роботодавцями – запорука працевлаштування безробітних

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Онуфріївська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості має успішний досвід взаємовигідної багаторічної співпраці з підприємствами району, значна увага надається співпраці з сільськогосподарськими підприємствами.

Прикладом всебічної взаємодії у напрямку забезпечення зайнятості жителів району, може слугувати співпрацяз Приватним підприємством «Овен», яке очолює Андрійченко Павло Іванович.

Підприємство займаєтьсявирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур, тому потреба в кадрах тут відчувається з ранньої весни та до пізньої осені.В ході співпраці фахівцями районної філії вивчається перспективна та поточна потреба в робітничих кадрах, можливості укомплектування кадрами шляхом попереднього професійного навчання та необхідності залучення безробітних до робіт тимчасового характеру в даному сільськогосподарському підприємстві.

Протягом 2018 року та січня-лютого 2019 року ПП «Овен» надало інформацію пропотребу в16 працівникахробітничих професій.Фахівцями районної філії здійснено підбір необхідних робітників, та, за результатами співбесіди з роботодавцем, після проходження курсів підвищення кваліфікації безробітними, вакантні посади укомплектовані.

ПП «Овен»володіє найсучаснішою сільськогосподарською технікою вітчизняного та зарубіжного виробництва, яка постійно оновлюється

На підприємстві створені сприятливі умови праці для працівників, підприємством своєчасно виплачується не лише заробітна плата, яка доречі є найвищою в районі, а також виплачуютьсягрошові премії з нагоди певних подій в житті працівника(ювілей, народження дитини тощо). Тому працівники відчувають себе соціально захищеними та впевненими у завтрашньому дні.

Районна філія сподівається і в подальшому на активну співпрацю зПП «Овен» для оперативного задоволення кадрових потреб підприємства та вирішення питання зайнятості шукачів роботи.

27.02.2019 р.

_________________________________________________________________


Чи можуть бути зареєстровані як безробітні громадяни інших країн?


Можуть, але за певних умов.

Іноземці чи особи без громадянства повинні мати певний статус, наданий їм органами Державної міграційної служби України.

Найбільш поширеною категорією іноземців, які можуть бути зареєстровані як безробітні, є іноземці, які постійно проживають в Україні – особи, які одержали дозвіл на імміграцію.

Для реєстрації таких осіб їм потрібно пред’явити посвідку на постійне проживання.

Необхідно враховувати, що для іноземців існує два різновиди посвідок – на тимчасове та постійне проживання. Саме другий вид посвідки надає особі право на набуття статусу зареєстрованого безробітного.

За наявності посвідки на тимчасове проживання іноземець не може бути зареєстрований як безробітний. Крім того такі іноземці мають знати, що їх працю можуть застосовувати роботодавці тільки за умови отримання дозволу у державній службі зайнятості.

Працю іноземців з посвідками на постійне проживання можуть застосовувати роботодавці без дозволу.

Для обох цих категорій іноземців існують обмеження щодо прийому роботу на деякі види посад. Так, іноземці не можуть обійняти посаду державного службовця чи службовця органів місцевого самоврядування.

21.02.2019 р.


Завдяки міні-ярмарку вакансій безробітна стала співробітницею Онуфріївськоїцентральної районної лікарні


Ярмарки (міні-ярмарки) вакансій–заходи, що проводяться в Онуфріївській районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості та спрямовані на поєднання інтересів шукачів роботи та роботодавців, не втрачають своєї актуальності. Саме у рамках цих заходів відбувається безпосереднє спілкування роботодавців з безробітними, що дає ефективний результат. Шукачі роботи мають можливість запропонувати свої професійно-кваліфікаційні якості, а роботодавці – обрати саме тих працівників, які необхідні їхньому підприємству.

Днямина замовлення центральної районної лікарні у приміщенні Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій. На початку заходу фахівці районної філії ознайомили присутніх із станом місцевого ринку праці, актуальними вакансіям та вимогами, які сьогодні висувають роботодавці до найманих працівників.

Представники роботодавця поінформували присутніх проте, що на сьогодні необхідні працівники за професією молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін). Також працівники лікарні надали вичерпну інформацію про характер та режим роботи, умови оплати праці, специфіку виконання робіт та вимоги до претендентів за кожною із заявлених вакансій, а такожвідповіли на питання, які цікавили безробітних. У результаті міні-ярмарку було видано одне направлення на працевлаштування.


Н. Скляренко, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

_

Офісний службовець (бухгалтерія) – найбільш популярна та високооплачувана професія економічного профілю.

Жодна фінансова установа не може існувати без чіткого обліку документації. Упорядковані документи – це запорука вдалого бізнесу. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних – це фахівець, що виконує цю вкрай важливу роботу.Якщо Вам подобається рахувати, в тебе гнучкий розум та ти вмієш працювати на совість, професія обліковця – саме для тебе!

Тожна базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних25 лютого розпочинається навчання за даною професією, термін навчання – 8,5 місяців.

Навчаючись у центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Ви маєте можливість не лише отримати теоретичні знання з професії, а й застосувати їх на практиці.

Повідомляємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тобто безкоштовно.

Якщо вас зацікавила зазначена професія,

за більш детальною інформацією звертайтеся до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: смт. Онуфріївка, вул. М. Скляра 9 або за телефонами 20525, 20636. Бажаємо успіхів.

12.02.2019

___________________________________________________________________________________________________

Швачки – на розхват: сьогодні є потреба 63 працівники за професією «швачка»


Сьогодні роботодавці області потребують 63 працівника за професією «швачка», з них 58 – по місту Кропивницький.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії, але Ви не маєте відповідної освіти, за сприянняслужби зайнятості Ви маєте можливість пройти профнавчання та опанувати затребувану на ринку праці професію.

У лютому місяці поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Херсонського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «швачка». Навчання розпочинається з 19 лютого поточного року, термін навчання 5,0 міс.

Якщо вас зацікавила професія швачки, для цього Вам необхідно звернутися до Онуфріївської районної філій Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: смт. Онуфріївка, вул. М. Скляра 9 або за телефонами 20525, 20636.


11.02.2019

_____________________________________________________________________________________________

Вам необхідні вантажники? Дізнайтесь про особливості доборупрацівників за цією професією


Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через державну службу зайнятості чи суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні.

При користуванні послугами державної служби зайнятості, інформація про попит на робочу силу (вакансії) подається до базового центру зайнятості/філії обласного центру зайнятості відповідно до вимог Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 316(в редакції наказу від 05.12.2016 № 1476), зареєстрованогоу Міністерстві юстиції України 28.12.2016 за № 1726/29856, за формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». До форми звітності № 3-ПН вноситься, у тому числі, інформація про найменування професії (посади), її розряд, клас чи категорію, завдання, основні та додаткові обов’язки, описи робіт, які має виконувати працівник на робочому місці, режим, характер роботи, умови праці.

Вимоги до претендента на роботу мають відповідати нормам чинного законодавства. Так, при вирішенні питання добору вантажників слід враховувати наступне.

Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій»визначенокод професіївантажника9333. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 (із змінами) затверджено випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності»Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск містить інформацію щодо характеристик роботи вантажника.Завданнями та обов'язками вантажника, серед іншого, є вантаження, вивантаження і внутрішньоскладське перероблення вантажів, кріплення і укривання вантажів на складах та транспортних засобах. Кваліфікаційними вимогами до вантажника є базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Робота вантажника має відповідати вимогам законодавства про охорону праці. Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.02.2015 за № 124/26569, затверджено Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт. Правила поширюються на всі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які в процесі своєї діяльності виконують вантажно-розвантажувальні роботи, навантаження (розвантаження) або вивантаження. Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують відповідні роботи.

Пунктом 11 глави 1 розділу II Правил заборонено залучення неповнолітніх до робіт, визначених у Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.07.1994 за № 176/385. До таких робіт відносяться усі види робіт, пов’язані з підійманням та переміщенням вантажів вище норм, встановлених для підлітків. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.1996 за № 183/1208. Крім того визначено, що на кожній дільниці робіт вантажопідіймальних кранів для обв’язування, зачіплювання або підвішування вантажів роботодавець повинен призначити стропальників із числа працівників, які досягли 18 років.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості



08.02.2019

______________________________________________________________________________________________________________

Орієнтуємо на військову службу за контрактом у Збройних Силах України



«Військова служба за контрактом у Збройних Силах України» – таку назву мав семінар, який відбувся у Онуфріївськійрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі представника районного військового комісаріату.

Андрій Тустановський, представник військового комісаріату, зазначив, що сьогодні перед державою стоїть надзвичайно важливе завдання – створити оптимальні за чисельністю, мобільні, добре озброєні, а головне – професійні збройні сили, які зможуть гарантувати мир і спокій на території України. Саме з цією метою серед населення проводиться широка інформаційно-роз'яснювальна робота щодо відбору чоловіків віком від 18-ти до 60-ти років  на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.

Усі учасники заходу були поінформовані про умови прийняття на військову службу за контрактом, професії, які користуються попитом у цій сфері діяльності, соціально-правовий захист військовослужбовців, перспективи службового росту, порядок проходження військової служби та грошове забезпечення.

Під час семінару чоловіки ознайомились із професіями, які необхідні вітчизняній армії, умовами прийому та проходження громадянами України військової служби, їхніми правами та обов’язками; головними вимогами до кандидата на військову службу за контрактом.

Не залишилось поза увагою й питання соціально-правового захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, перспективи службового росту та грошового забезпечення. Також учасникам заходу була надана інформація про категорії громадян, які мають право на відстрочку призову та бронювання роботодавцями працівників.

Безробітні, яких зацікавила інформація стосовно вищезазначених питань, були запрошені на співбесіду до військового комісаріату.

Крім цього, безробітні чоловіки отримали актуальну інформацію про стан місцевого ринку праці, соціальні послуги, що надає служба зайнятості різним категоріям громадян. Учасникам заходу надавалися індивідуальні консультації щодо порядку перебування на обліку в службі зайнятості у випадку призову на військову службу тощо.


В. Крамаренко, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості



07.02.2019


Близько 190 онуфріївчанминулоріч пройшли професійне навчання, зних 180 – вже мають роботу

Одним із напрямів співпраці Онуфріївської районної філії обласного центру зайнятості з місцевими роботодавцями є забезпечення їхніх потреб у кваліфікованих кадрах. З цією метою службою зайнятості організовується професійна підготовка безробітних, що орієнтована на потреби ринку праці. Це допомагає досягти збалансованості між попитом та пропозицією робочої сили, а в перспективі – вирішити проблеми зайнятості населення району.

Так, протягом минулого року за направленням районної філіїблизько 190онуфріївчан пройшли професійне навчання. На підприємства району, після проходження професійного навчання на замовлення роботодавців, були працевлаштовані 180 громадян.

Навчання відбувалось за актуальними на місцевому ринку праці професіями, а саме: продавця продовольчих товарів, слюсаря по ремонту сільськогосподарської техніки, тракториста, водія тощо. Найактивніше центр зайнятості у цьому напрямку співпрацює із підприємствами СФГ «Долина»,ФГ«Авангард-Т», ФОП Виходець Олексій Павлович, ФОП Скала Юрій Григоровичта інші.

Організовуючи професійне навчання на замовлення роботодавця, служба зайнятості допомагає не лише працедавцям, а й безробітним громадянам, а саме надає їм можливість освоїти нову спеціальність та повернутись до трудової діяльності.


С. Яцун, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії обласного центру зайнятості


06.02.2019

__


«Аграрник» буде навчати безробітних мешканців областіпрофесії «електромонтер»


Сьогодні роботодавці нашого регіону потребують більше 100 працівників за професією «електромонтер» за різними спеціалізаціями. Ці працівники потрібні у м. Кропивницький, м.Світловодськ, м. Знам'янка, м.Олександрія, Бобринецькому, Голованівському, Кіровоградському, Маловисківському, Новоукраїнському, Онуфріївському, Петрівському та іншихрайонах області.

Тож, безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, та мають бажання змінити професію або здобути нову, мають можливість пройти професійне навчання на базі ОНКК «Аграрник» за професією електромонтера. Навчання стартує 06 лютого цього року і триватиме 5,5 місяців.

Умови направлення на навчання: 

• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

• повноліття (не менше 18 років);

• медична довідка з допуском до професії.


Якщо вас зацікавила професія «електромонтер», за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Контактну інформацію можна переглянути на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості.


01.02.2019

________________________________________________________________________________________________________________________

Безробітним пропонують здобути професію секретаря


Кажуть, що театр починається з гардеробу. А ось фірма, установа починається із секретаря керівника.

Саме секретар - обличчя фірми, права рука керівника підприємства. Він є координуючим центром організації, установи чи підприємства. Секретар отримує необхідні для керівника відомості від підрозділів або виконавців, викликає за його доручен­ням працівників, здійснює роботу щодо підготовки засідань, нарад, які проводить керівник. В його функціональні обов'язки входить підбір необхідних керівнику службових документів, перегляд документів, які адресовані керівнику, та зазначення головних мо­ментів у них, прийняття розпорядчих, довідково-інформаційних та іменних документів до розгляду та підпису керівника. Організує прийом відвіду­вачів, сприяє оперативності розгля­дання заяв відвідувачів та пропозицій працівників.

Тож, якщо у Вас є бажання опанувати професію секретаря керівника – зверніться до центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості.У лютому місяці на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання за цією професією. Навчання стартує 05 лютого цього рокуі триватиме 8,5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

·      повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

·      повноліття (не менше 18 років);

·      медична довідка з допуском до професії.

Звертаємо увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.


01.02.2019

______________________________________________________________________________________________________________

Кар’єрний радник, новий порядок реєстрації та профілювання: які зміни очікують на службу зайнятості у 2019-му?


З 01 січня 2019 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Цією постановою до структури Державної служби зайнятості вводиться інститут кар’єрного радника, а також запроваджується у роботі служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи, ведення індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.

Кар’єрний радникспівробітник центру зайнятості, який, відповідно до цього Порядку, забезпечує організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.

Профілювання передбачає систему оцінки ступеню мотивації особи, яка шукає роботу, або зареєстрованого безробітного до праці, попиту на їх професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться, з метою повернення таких осіб на ринок праці.

Індивідуальний план працевлаштування– програма дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг.

За результатами первинного профілювання кар’єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг. В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Іншими словами, йдеться про супровід зареєстрованого безробітного, доки той не знайде роботу.

«Введенням в дію цього порядку державна служба зайнятості отримує нові інструменти та механізми, які сприятимутьпідвищенню якості сервісного обслуговування клієнтів і забезпеченню працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні знання та навички з вимогами сучасного ринку праці», – зазначилаОльга Майборода,заступникдиректораОнуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.


01.02.2019

____________________________________________________________________________________________________________________________

Вчора, 29 січня, в Онуфріївській районній філії обласного центру зайнятості відбулася «Презентація роботодавця» – районного підрозділу Головного управління Національної поліції в області.

Відкриваючи семінар, фахівці районної філії, звернули увагу безробітних на особливості місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування у сучасних ринкових умовах та наголосили на одній із можливих форм зайнятості – служба у Національній поліції України. 

У свою чергу, старший інспектор сектору кадрового забезпечення Олександрійського відділу поліції ГУНП Кіровоградської області Вікторія Антонішена ознайомила присутніх зі специфікою роботи оновленої поліції, особливостями прийому на службу, змінами, які відбулися у правоохоронній системі, перевагами та викликами професії поліцейського, а також наголосили на важливості зазначеної служби, що полягає, у першу чергу, у відповідальності за життя громадян і правопорядок у країні.

Присутнім було продемонстровано презентацію, що дало змогу наглядно ознайомитися з важливістю роботи поліції, їх досягненнями та необхідністю укомплектування кадрами для підтримання порядку в районі.

Безробітні, які були присутні на заході, узяли активну участь у дискусії щодо переваг та недоліків роботи у поліції, а також мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, які їх цікавили. 

Організатори переконані, що проведений захід кардинально змінить чиюсь долю на краще, шляхом працевлаштування на роботу, адже презентація роботодавця є одним з найефективніших способів у підборі підходящої роботи безробітним, а роботодавцю – необхідних працівників.


Н. Скляренко, провідний фахівець.

30.01.2019

___________________________________________________________________________________________________________

Минулоріч до громадських та інших робіт тимчасового характерузалучено 445 безробітних


В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру один із напрямків активної політики зайнятості населення. Чому ж такого виду роботам відводиться важлива роль? Аргументи досить переконливі. Завдяки їм можна пом'якшити або випередити наслідки безробіття, крім того вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад. У 2018 році тимчасовою зайнятістю було охоплено 445 безробітних громадян, які перебували на обліку в Онуфріївській районній філії Кіровоградськогообласногоцентрузайнятості.

Громадські роботи загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, які організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

Залишившись без роботи, людина втрачає не тільки засоби до існування, а й бажання працювати. А тривале безробіття часто відкидає людину «на узбіччя життя». У цих умовах саме громадські роботи відіграють важливу роль. Завдяки участі у них незайняті громадяни уникають психологічного стресу, соціальної деградації та дискваліфікації, натомість відчувають себе працездатними, повноцінними членами соціуму.

Крім того, на осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до трудового стажу. Праця на договірній основі це реальна можливість відновити трудові та професійні навички, завоювати авторитет і повагу серед співробітників, мати заробіток. Факт, що особа не цурається будь-якої роботи, спрацьовує на користь безробітного. Громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості.

Керівники багатьох підприємств району, на яких організовувалися тимчасові роботи, також пересвідчилися, що така форма співпраці зі службою зайнятості дозволяє залучити додаткову робочу силу для виконання нагальних тимчасових робіт.

Враховуючи, що користь від організації громадських та інших робіт тимчасового характеру для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.


Яцун С.М., заступник начальника відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості


29.01.2019

___________________________________________________________________________________________________________________

Безробітні Онуфріївщини допомагають громадам позбавитись від снігового полону


Для ліквідації наслідків снігової стихії Онуфріївською районною філією обласного центру зайнятості ініційовано залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

У зв’язку з погіршенням погодних умов, з метою ліквідації наслідків снігопаду органами місцевого самоврядування,сільськогосподарськими підприємствами району до робіт тимчасового характеру з прибирання снігу з початку зимового періоду залучено 10 безробітних, які очищували від снігу території підприємств та населених пунктів району.

І хоч ці роботи тимчасові, проте їх користь і вчасність встигли оцінити і мешканці занесених снігом сіл, і самі учасники тимчасових робіт.

Загалом у минулому році до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 445 безробітних громадян.


Яцун С.М., заступник начальника відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського ОЦЗ

14.01.2019

До уваги роботодавців!

Повідомляємо, що08 січня 2019 рокунабули чинності Зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженні наказом Міністерства соціальної політики України від 23.11.2018 року № 1763.Вони пов'язані передусім із набранням чинностііз 01.01.2018 року окремих норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII. Оскільки,Законом 2148 внесені зміни до частини другої статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо встановлення квоти підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.

Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян відповідно до вимог частини другої зазначеної статті Закону України «Про зайнятість населення», про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості, у встановленому порядку.

Тому наказом Міністерства соціальної політики України від 23.11.2018 року № 1763приведено у відповідність Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інфорДо уваги роботодавців!
Повідомляємо, що08 січня 2019 рокунабули чинності Зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженні наказом Міністерства соціальної політики України від 23.11.2018 року № 1763.Вони пов'язані передусім із набранням чинностііз 01.01.2018 року окремих норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII. Оскільки,Законом 2148 внесені зміни до частини другої статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо встановлення квоти підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.
Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти мації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню від 16.05.2013 року № 271 до вимог чинного законодавства таврегульовано:

 • процедуру надання підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;
 • викладено у новій редакції форму звіту «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__рік».

Зокрема, уточнено визначення термінівквота та роботодавець:

квота – норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» ( крім осіб з інвалідністю), у розмірі:

5 відсотків середньообліковій чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;

не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;

роботодавці – підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.


У новій формі звіту тепер зазначається:

У рядку 01 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за попереднійкалендарний рік – усього* ( Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 02 – Середньооблікова чисельність штатних працівників, щомають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до частини першої статті 14 Закону України « Про зайнятість населення» ( крім осіб з інвалідністю), які працювали на умовах повної зайнятості у звітному періоді* (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 03–Квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників* (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 04 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік – усього** (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб).

У рядку 05 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років**(Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб).

У рядку 06 – Чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти. (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб та підприємствами, установами , організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).


11.01.2019

ПРОБЛЕМИ НЕЛЕГАЛЬНОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ

Міжнародна міграція робочої сили на сьогодні охоплює весь світ. Не виключенням є і Україна. В основі зовнішньої трудової міграції в Україні є, насамперед,соціально-економічні причини в державі: складність знайти гідну роботу в межах регіонів проживання, відсутність перспектив професійного зростання для багатьох здібних людей; економічна нестабільність у країній невизначеність шляхів виходу з неї, відсутність безпеки громадян. Протягом останніх декілька років в Україні все більше активізувалися процеси зовнішньої трудової міграції. Виїзд на роботу за кордон відбувається не тільки з міст, а також і з сільської місцевості. Як правило, покидають свою домівку громадяни в найбільш активному віці 25 – 45 років. Як, бачимо відбувається масштабний відтік робочої силиз України.

Міжнародна міграція робочої сили ґрунтується на можливостях, умовах і прагненні працездатного економічно активного населення працювати у будь- якому регіоні, країнах світового співтовариства з метою задоволення своїх життєвих потреб. Один з головних спонукальних мотивів міграції – вищий рівень заробітної плати в країнах прибуття.

Великі потоки заробітчанства сформувалися сформувалися в умовах низької заробітної платив секторі економіки, високого рівня безробіття та вимушеної неповної зайнятості, поширення бідності та розшарування населення на багатих і бідних, значного розриву у рівнях оплати праці в Україніпорівняно з іншими країнами. Спостерігається збільшення частки мігрантів, які працюють за кордоном без належних дозволів, які перебувають у неврегульованому правовому становищі.

Ті українці, які виїжджають та працевлаштовуються поза межами України, не повинні бути дискриміновані та обмежені у своїх правах, за ознакою місця працевлаштування. Права українських працівників за кордоном часто порушуються. Великий відсоток українців виїжджають до країн працевлаштування нелегально, у зв’язку із чим взагалі не мають жодних прав на території іншої країни.

В такій ситуації, що склалася сьогодні основою державної еміграційної політики є міждержавні угоди з країнами – потенціальними споживачами нашої робочої сили, які базуються на міжнародному праві, що забезпечує політичні та соціальні гарантії працівникам-емігрантам.

Для здійснення захисту трудових мігрантів в Україні прийнятий ряд законодавчих актів. Одним з основних є Закон України «Про зовнішню трудову міграцію», який встановлює правовий статус трудових мігрантів і націлений на те, щоб забезпечити їх соціальний статус, включаючи членів їх сімей. Прагнучи до всебічного співробітництва у сфері трудової діяльності та соціального захисту громадян України, які працюють за межами своєї держави, уряд України укладає міжнародні угоди про захист трудових мігрантів. Так було прийнято Меморандум про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством розвитку людських ресурсів Канади у сфері праці та соціального захисту. У ньому визначено, зокрема, галузі та форми співробітництва щодо зайнятості громадян договірних держав. Україна уклала Угоди про працевлаштування і соціальний захист громадян із Молдовою, Білоруссю, Вірменією, Латвією, про взаємне працевлаштування працівників з Польщею, Протокол із Чехією.

15 травня 2017 року набрала чинність Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування Українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Підписано імплементаційний протокол А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграціїпри Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Даним документом передбачено порядок відбору українських працівників на тимчасову роботу в будівельній галузі в Ізраїлі. Для того щоб ознайомитись з умовами працевлаштування в Державі Ізраїль, всі бажаючі можуть звернутись до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: селище Онуфріївка, вул. М. Скляра, 9 або зателефонувати за номерами 20636 та 20525. Протягом 2017 – 2018 років з числа жителів Онуфріївщини двоє громадян виявили бажання працевлаштуватися в країні Ізраїль.

07 грудня 2018 року Україна та Литва підписали міжурядову угоду про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції. Цей документ має на меті забезпечити належний захист прав наших громадян, які працюють у Литві та, відповідно Литовських громадян в Україні.

Державна служба зайнятості України теж не стоїть осторонь проблем нелегальної трудової міграції громадян України. Служба зайнятості постійно інформує безробітних про ризики нелегальної трудової міграції.Саме з цією метою в центрі зайнятості проводяться семінари «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці».Особлива увага на семінарах приділяється розгляду питань, щодо уникнення шляхів потрапляння до трудового рабства, розглядаються ознаки шахрайства у сфері працевлаштування, надаються рекомендації щодо уникнення обману під час пошуку роботи, як уберегтися від шахрайства під час працевлаштування. Державна служба зайнятості розпочала проект інформування людей про працевлаштування за кордоном через Асоціацію трудових мігрантів. Його мета – пояснити людям, які хочуть працювати в країнах ЄС, що для захисту своїх прав на території тієї чи іншої країни їм обов’язково треба мати договір з роботодавцем і страховку. Нелегальна праця несе в собі найбільший ризикстати жертвою трудової експлуатації або навіть торгівлі людьми. Робота за кордоном має на лише переваги, але й значні ризики, то краще все таки шукати собі гідну роботу в Україні.


10.01.2019

________________________________________________________________________________________________________________________

Кожен третій учасник АТО з числа безробітних – працевлаштований



У своїй роботі з демобілізованими військовослужбовцями та учасниками АТО, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні, фахівці Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості застосовують активні заходи сприяння зайнятості населення.

«З метою сприяння адаптації демобілізованих військовослужбовців і учасників АТО до умов сучасного ринку праці, використовується широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їхніх можливостей, інтересів та професійного досвіду зазначеної категорії громадян, – розповіла Наталія Супрун, директор Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. – Це підбір роботи, у тому числі тимчасової, організація професійного навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації; надання організаційної, правової та фінансової підтримки безробітним, які виявили бажання започаткувати власний бізнес».

Так, у січні-листопаді поточного року, статус безробітного мали 34 особи з числа демобілізованих військовослужбовців і учасників АТО. За сприяння центру зайнятості 10 осіб працевлаштовані, 1 безробітний розпочав підприємницьку діяльність, 30 – отримали профорієнтаційні послуги. Крім того, безробітні брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, адже це сприяє покращенню матеріального стану, дозволяє зберегти або відновити мотивацію до праці, відчувати себе потрібними іншим, активізувати свої прагнення до зміни соціального статусу та пошуку постійної зайнятості.

Для підвищення власної конкурентоздатності на ринку праці, 6 осіб проходили професійне навчання, з них 4вже мають роботу. Сьогодні вони успішно працюють, зокрема, оператором котельні, рибалкою прибережного лову, трактористом машиністом сільськогосподарського виробництва та ін. Отже за їх переконанням, для чоловіка головне – мати роботу та забезпечувати добробут власної родини.



У зв'язку зі сніговими заметами, які утворились по всій території Кіровоградщини, і у селищі Онуфріївка зокрема, виникла потреба у залученні додаткової робочої сили для прибирання снігу.

До цієї роботи, окрім спеціалізованих підприємств селища та району, які займаються благоустроєм, долучилися й інші підприємства, де також виникла потреба прибрати сніг на прилеглих територіях, не відволікаючи при цьому основний персонал від виробничого процесу.

З метою організації оперативного прибирання снігових наметів Онуфріївською районною філією обласного центру зайнятості спільно з комунальним підприємством «Благоустрій Онуфріївки» укладено договір щодо проведення тимчасових робіт на території селища.

Роботи проводяться по розчищенню від снігу та льоду пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглої території до них, забезпечується доступ до закладів соціальної сфери, улюблених місць відпочинку мешканців та гостей селища.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру є дуже важливими для будь-якої території, тому вони будуть продовжуватись і в подальшому.

Загалом, упродовж цього року за сприяння Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено понад 400 незайнятих трудовою діяльністю громадян.

Це результат співпраці служби зайнятості, місцевих органів влади та роботодавців. Шукачі роботи, хоч і тимчасово, але отримують дієву матеріальну підтримку, у них підвищується мотивація до праці та з'являється шанс закріпитися на постійному робочому місці.



Онлайн профорієнтація від служби зайнятості


Одним із пріоритетних напрямків служби зайнятості є професійна орієнтація населення. Її адресність та своєчасність є запорукою свідомого та зваженого вибору професії, що забезпечить подальше працевлаштування. Нещодавно запрацювала Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія». Створена вона з метою безкоштовного наданняпослуг з профорієнтації у дистанційному режимі. За допомогою цієї платформи можна дистанційно пройти онлайн тестування на предмет визначення професійних інтересів та цінностей інтелектуальних можливостей та індивідуально-психологічних особливостей, схильності до підприємницької діяльності.

Мета Веб-базованої платформи для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія» надання послуг у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими перевіреними роками методиками та дає можливість людині пізнати свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості, та отримати узагальненні рекомендації щодо вибору професії. Проте проаналізувати ці результати варто з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайтідержавної служби зайнятості за адресою – www.prof.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою:myprofession.com.ua/.Проходьте тестування та дізнавайтеся про себе більше.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою селище Онуфріївка вул. М.Скляра, 9 або за телефонами 20636; 20525.



Підприємництво за сприяння служби зайнятості


Одним із напрямків діяльності Державної служби зайнятості є сприяння у започаткуванні власної справи незайнятим громадянам з метою забезпечення їх зайнятості.

Першу інформацію проте, як стати підприємцем, можна отримати з матеріалів, розміщених вінформаційному куточкуцентру зайнятості.Більш детальну інформацію з даного питаннянададуть фахівці центру зайнятості. Важливо,що безробітним безкоштовно надаються інформаційно-консультаційні послуги зпитань підприємництва, для них організовується професійне навчання основаморганізації бізнесу.

Важливим є те, що Законом України «Про загальнообов’зкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачена фінансова підтримка тим,хто започатковує власну справу, а саме одноразова виплата допомоги по безробіттю. Її можуть отримати безробітні, які: мають трудовий стаж, за 24 місяці до набуття статусу безробітного не були зареєстровані приватнимипідприємцями, якимвиповнилося 18 років, та у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані засприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю для них наринку праці підходящої роботи. Для розгляду питання щодо отримання допомоги збезробіття (одноразово для організації підприємницької діяльності) безробітнийподає до центру зайнятості заяву про виплату такої допомоги та бізнес-план.Питання щодо можливості виплати відповідних коштів розглядають на засіданнікомісії, яка створена та дієв центрі зайнятості. Після прийняття комісієюпозитивного рішення та реєстрації безробітним підприємницької діяльності, здійснюється виплата допомоги по безробіттю одноразово.

Що варто знати? Виплата одноразової допомоги з безробіття здійснюється урозмірі річної суми допомоги, призначеної конкретному безробітному. Якщобезробітнийвжеотримав їїчастину, товиплачуєтьсязалишокнедоотриманоїдопомогипобезробіттю.Іншимисловами, розмір одноразовоївиплатирозраховується кожному безробітному індивідуально. Він залежитьвід розміру заробітної плати з попередньогомісця роботи безробітного.


У 2017 - 2018 роках в Онуфріївській районній філії Кіровогрдського обласного центру зайнятості допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримали 5 безробітних громадян. Види діяльності доволі таки різні: торгівля, надання перукарських послуг, ремонт автомобілів та ін. Перевага при прийнятті рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності надається тим видам діяльності, які є пріоритетними в економіці району: розвиток тваринницької галузі, надання побутових послуг населенню, переробка сільгосппродукції.

Всього ж, починаючи з 2001 року, підприємцями з числа безробітних стали 291 громадянин.

Фахівці центру зайнятості і сьогодні допомагають майбутнім підприємцям у виборі перспективного та прибуткового виду діяльності, надають методичну та консультаційну допомогу із розробки бізнес-плану.

Позитивним є й той факт, що частина з них вже самі змогли створити нові робочі місця та працевлаштувати на них громадян.

Стати приватним підприємцем нескладно, -потрібно повірити у себетабачитимету, якої хочеш досягти. А служба зайнятості допоможе у досягненні задуманого.Звертайтесь до нас за додатковою інформацією сел. Онуфріївка, вул. М. Скляра, 9; Онуфріївська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості, кабінет 3, кабінет 4, телефон для довідок: 2-06-36;2-05-25.


18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ

З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ


Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.

Та попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації – як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас. Та для того щоб протидіяти цьому явищу необхідно чітко розуміти його основні елементи.

Метою торгівлі людьми є експлуатація. Які ж форми експлуатації існують?

По-перше, що слід зазначити, торгівля людьми не тотожна проституції. Ці два явища часто поєднані у публічному дискурсі з тієї простої причини, що більшість поширених сценаріїв торгівлі людьми в Європі належить саме до випадків торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, продажу жінок за кордон з метою розпусти, використання в порнобізнесі і т.д.

Сексуальна експлуатація – це один із видів експлуатації праці людини, зокрема в галузі проституції (здійснення природних статевих актів, задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинення будь-яких інших дій сексуального характеру з метою отримання доходів, а не на основі приязні чи особистої симпатії) чи в суміжних з нею сферах. Використання в порнобізнесі – це фактичне використання людини для створення предметів порнографічного характеру, незалежно від її ролі в даному процесі.

Що ж до України то в останні роки збільшується кількість випадків експлуатації з метою трудової експлуатації. У випадку експлуатації праці кінцевою метою торгівлі людьми є саме примусова праця. Про те, що праця є примусовою, може свідчити:

 • використання людини, яка працює через погрозу застосування насильства;
 • невиплата винагороди за раніше виконану роботу;
 • погроза видачі працівника-нелегала органам влади;
 • обмеження свободи пересування;
 • неповернення відібраного паспорту або інші обставини.

Інформація від 19.09.2018 року.



Онуфріївському РЕМ ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО»

на постійну роботу потрібні:


на Павлиську дільницю – електромонтери з експлуатації розподільчих мереж


та Млинківську дільницю – електромонтери з експлуатації розподільчих мереж.


Режим роботи: 5-денний робочий тиждень.

Характер роботи: постійний.

Заробітна плата: 5192грн.

Завдання та обов'язки:ремонт устаткування розподільних пристроїв.



Онуфріївський РЕМзабезпечує безоплатний підвіз працівників до роботи/дому.


Для отриманнябільш детальної інформації, звертайтесь до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою – смт. Онуфріївка вул. М.Скляра, 9, а такожза телефоном 20865.


Інформація від 14.09.2018 року.



Шановні роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника?

Зверніться до державної служби зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування.

Компенсація – це відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж на два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріоритетних видах економічної діяльності. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 347 (із змінами).

Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця.

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:

має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Для отримання більш детальної інформації, звертайтесь до Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою – смт. Онуфріївка вул. М.Скляра, 9, а також за телефоном 20865.


Інформація від 13.09.2018 року.



Навчає Укрзалізниця


Згідно Меморандуму ПАТ "Укрзалізниця" та Державної служби зайнятості (центрального апарату) особи, які перебувають на обліку в службі зайнятості можуть здобути професії в підрозділах філії "Одеська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця", шляхом індивідуального навчання, а саме:


 • Складач поїздів
 • Черговий стрілочного поста
 • Сигналіст
 • Регулювальник швидкості руху
 • Слюсар з ремонту рухомого складу
 • Монтер колії
 • Черговий по переїзду
 • Оглядач вагонів

Інформація від 06.09.2018 року.


 

Основні принципи легальної трудової міграції.


Проблема зовнішніх трудових міграцій населення є актуальною для України. Україна є країною-експортером робочої сили. Україна вважається однією з найбільших країн-донорів робочої сили в Європі, де зовнішня трудова міграція стала об’єктивною реальністю сьогодення. Великі потоки заробітчанства сформувалися в умовах низької заробітної плати в секторі економіки, високого рівня безробіття та вимушеної неповної зайнятості, поширення бідності та розшарування населення на багатих і бідних, значного розриву у рівнях оплати праці в Україні порівняно з іншими країнами.

Чимало українців поглядають у бік Європи з бажанням заробити грошей. Щоб уникнути можливих неприємностей на місці, в умовах незнайомої культури та незвичних правил необхідно ознайомитись із правилами та процедурою легального працевлаштування за кордон.

 1. Закордонний паспорт, візу та проїзні документи – оформляйте і сплачуйте ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших за Вашими документами.Для початку вам необхідно отримати робочу візу. Наприклад, польська робоча віза видається на півроку і є безкоштовною для українців. Крім того, з нею ви матимете можливість виїжджати в інші країни ЄС, але тривалість таких візитів загалом має складати не більше трьох місяців. Наразі польські консульства залишаються лідерами з видачі віз для українців.  Робочу мультивізу до Чехії можна відкрити на три місяці або ж на рік. Але вам її поставлять тільки у тому випадку, якщо ви вже мали до цього короткострокову - до 25 днів - візу. Також робочу візу можна відкрити на період дії трудового договору, якщо маєте такий, але не довше, ніж на два роки. До посольства чи візового центру треба подати пакет документів. Зазвичай там мають бути: український і закордонний паспорт, їхні ксерокопії, запрошення від працедавця, оригінал та копія медичної страховки, заповнена анкета, дві фотографії. Точний перелік документів треба перевіряти на сайтах посольства або візового центру відповідної країни.
 2. Торговці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
 3. різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 4. туристичні, шлюбні та модельні, агентства, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;
 5. оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі Інтернет. Не реагуйте на рекламу фірм, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номера ліцензії таоргану ліцензування, що її видав);
 6. незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих друзів, сусідів або колег по роботі чи навчанню.
 7. З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Інформація щодо ліцензованих суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном розміщена на сайті Мінсоцполітики ( посилання http://www.msp.gov.ua/content/perelik-subektiv-yaki-mayut-licenziyu-z-poserednictva-u-pracevlashtuvanni-za-kordonom.html).

Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38044) 238 17 77, (38044) 238 16 09, (38044) 238 17 37.

Інформація від 05.09.2018 року.




Нові форми роботи в Державній службі зайнятості

В Державній службі зайнятості запроваджуються нові методи роботи. З 1 січня 2019 року почнуть працювати “кар’єрні радники”, які займатимуться працевлаштуванням безробітних. Кар’єрний радник — співробітник центру зайнятості, який забезпечуватиме організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, та здійснюватиме супровід таких людей з метою їх подальшого працевлаштування.

Практичні рекомендації фахівцям Держслужби зайнятості щодо посадових обов’язків “кар’єрних радників”, їх підготовки, співпраці з іншими структурними підрозділами для розбудови сервісної служби будуть надаватиексперти МОП.

Запровадження такого методу роботи сприятиме підвищенню якості надання послуг незайнятим громадянам службою зайнятості України.




Загальна інформація

Громадські роботи: зайнятість для безробітних, користь для громади


Залучення безробітних до громадських робіт є однією з дієвих форм задоволення суспільних потреб територіальних громад та активної підтримки безробітних.

Вирішуючи проблеми зайнятості жителів району, Онуфріївська районна філія постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Щороку в бюджетах сільських, селищних рад ( при наявності) передбачаються кошти на оплату праці безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджуються переліки видів громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість для громади району.

Протягом січня-липня 2018 року в організації та проведенні громадських робіт взяли активну участь:

 • Онуфріївська селищна рада, Вишнівцівська, Мар'ївська, Попівська, Успенська, Куцеволівська, Камбурліївська та Омельницька сільські ради. Сільські голови за участю безробітних організовували роботи з благоустрою територій своїх населених пунктів, зон відпочинку, територій прилеглих до пам'ятників культури, упорядкування меморіалів, братських могил, місць поховання загиблих захисників Вітчизни. До участі у громадських роботах було залучено 32 особи із числа безробітних.

В цей час триває підготовка до відзначення 27-ої річницінезалежності України, заключено договори з Онуфріївською селищною радою, Вишнівцівською та Успенською сільськими радами. До таких робіт залучено12 осіб із числа безробітних. Безробітні протягом серпня місяця упорядковуватимуть центральні клумби сіл та селища, пам'ятники, братські могили, здійснюватимуть благоустрій.



Дуальна освіта- сучасна форма професійної підготовки робітників


Кваліфікований робітник – найвища цінність на сучасному ринку праці. Від його вміння та знань залежить якісне виконання робіт та успіх підприємства взагалі. Сьогодні роботодавці віддають перевагу фахівцям, які мають гарні професійні знання, вміють працювати в команді, швидко сприймають нововведення, генерують ідеї,якісно та вчасно виконують свою роботу, відповідальні, цілеспрямовані, орієнтовані на результат, готові розвиватися.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятостіє організація навчання безробітнихна базі ЦПТО ДСЗ за дуальною формою – способу здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на основі договору, із використанням потужностей та обладнання підприємств – замовників кадрів та залученням до навчального процесу кваліфікованих працівників та інженерів з числа їх персоналу. Це дає змогу максимально наблизити навчання до вимог підприємства та , відповідно, прискорити працевлаштування безробітних і забезпечити їх закріплення на робочих місцях. Перевагою такої підготовки є те, що кваліфіковані робітники та фахівці закінчують заклади вже адаптованими до роботи на виробництві, конкурентоспроможними і , фактично, працевлаштованими.

Роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці.

Основне завдання дуальної форми навчання є усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолання розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.



Звертаємо увагу, що наказом Кіровоградського обласного центру зайнятості від 04.04.2018 року № 87-Д-2018 з 01 травня 2018 року Онуфріївський районний центр зайнятості реорганізований в Онуфріївську районну філію Кіровоградського ОЦЗ.

Онуфріївська районна філія залишається за тією ж адресою: селище Онуфріївка, вул.. М. Скляра, 9.

Онуфріївська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості продовжує надавати шукачам роботи весь комплекс соціальних послуг: підбір роботи, участь безробітних громадян в громадських та інших роботах тимчасового характеру, надання профінформаційних та профорієнтаційних послуг, надання послуг з професійного навчання та професійної перепідготовки, підвищення кваліфікації, підтвердження результатів неформального навчання, видача ваучерів,орієнтація безробітних громадян на само зайнятість, надання консультаційних послуг з питань впровадження та організації підприємницької діяльності.

Шукачів роботи просимо звертатись до Онуфріївській районній філії Кіровоградського ОЦЗ за адресою: смт. Онуфріївка, вул.. М. Скляра, 9.

Довідки щодо отримання соціальних послуг можна отримати за телефанами: 2-06-36, 2-05-25 та 2-08-65.


Адміністрація Онуфріївської

районної філії Кіровоградського ОЦЗ


Онуфріївський районний центр занятостіінформує, що Законом України «Про зайнятістьнаселення» визначено,що право на одноразовеотримання ваучера дляпідтриманняконкурентоспроможності на ринку працімають право:
1)особи у віці старше 45 років,страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягненнявстановленого законодавствомУкраїни пенсійного віку;
2)особи, звільненіз військової служби (крім військовослужбовців срочної служби), служби в органах внутрішніхсправ, Державної служби спеціальногозв'язку та захисту інформаціїУкраїни, органіві підрозділівцивільного захисту,податкової міліціїабо Державноїкримінально-виконавчої служби України в зв’язку ізскороченням чисельності, штату абоза станомздоров'я до досягненняними встановленогозаконодавством Українипенсійного віку, при наявності вислуги не менше 10 років,які не набули права на пенсію згіднозаконодавства України;
3)особи, звільненіз військової служби після участі в проведенніантитерористичної операції, з числа інвалідів до набуття права на пенсіюзгідно законодавстваУкраїни;
4) внутрішньо переміщеніособи працездатного віку при відсутності підходящої роботи.
На основі ваучера здійснюєтьсяперепідготовка, спеціалізаціята підвищеннякваліфікації запрофесіями (спеціальностями)пріоритетних видівекономічної діяльностізгідно переліку,затвердженого КабінетомМіністрів України.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартостінавчання та не може превищуватидесятикратний розмірпрожиткового мінімуму для працездатних громадян,визначеного законом (станом на 1 січня2018 р. – 17620 грн). Увипадку, коливартість навчання превищує максимальнувартість ваучера, громадяниабо роботодавецьоплачують різницювартості навчання.
Договір на навчанняукладаєтьсяміжнавчальнимзакладомта громадянами.
Дляотримання ваучера громадяни подають в службу зайнятості:
заяву,
копію паспорта, трудової книжки (дубліката трудової книжки або другого документа, що підтверджуєперіод зайнятості), документа пропрофесійно-технічнуабо вищу освіту (дубліката такого документа) та реєстраційний номероблікової картки платникаподатків (крімосіб, які через свої релігійніпереконання відмовилисявід йогоприйняття), якізасвідчуються його підписом. Для підтвердження страхового стажу за періодпроходження військової служби надаєтьсядовідка військового комісаріату, в якомуособа знаходиться на обліку, абовійськової частиниійськового навчального закладу, установита тому подібне), де особа проходила службу (при наявності). Увипадку коли трудова книжка зберігається у роботодавця, особа подає їїкопію, завіренуроботодавцем,
копіювиписки з приказа про звільнення військовослужбовцяз військової служби таінші документи,що підтверджуютьпідставу звільнення (для осіб вказаних в п.2),
копіюпосвідчення участникабойових дій,копію справки до акту огляду медико-соціальноюекспертноюкомісією таіндивідуальну програмуреабілітації (при наявності) для осіб вказаних в п.3,
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеноїособи для осібвказаних в п.4.
Проприйняте рішенняпро видачу ваучера служба зайнятостіінформує громадян, які подали заяву, протягомтрьох робочих днів з дняйого прийняття.
Дляотримання ваучера громадянизвертаються протягом п'яти робочих днівз дня отриманнялиста зрішенням, в центрзайнятості, якийприйняв рішенняпро йоговидачу. Якщо громадянин зповажних причин, що підтверджені документально, не можезвернутися увказаний термін,він може бути продовжений на відповіднийперіод.
Громадянимають право безкоштовноотримати в центрі занятостіповну тадостовірну інформаціюпро порядокта умови видачі ваучера.



За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами: 20636; 20525.



На сьогодні вкрай важливою проблемою як в Україні в цілому, так і в Онуфріївському районі, є питання щодо забезпечення роботою демобілізованих учасників АТО. Вказана категорія безробітних за отриманням послуг у сприянні працевлаштуванню після демобілізації звертається до районного центру зайнятості. Протягом січня-липня 2017 року на обліку в Онуфріївському РЦЗ перебували 50 чол. демобілізованих учасників бойових дій . З них вдалося вирішити питання працевлаштування за направленнями центру зайнятості 16 безробітних громадян, дві особи зацікавилися організацією підприємницької діяльності та зареєстрували власну справу з отриманням допомоги по безробіттю одноразово, три особи були зорієнтовані на військову службу за контрактом та зняті з обліку в центрі зайнятості по причині зарахування на військову службу за контрактом до військових частин. Сім безробітних проходили навчання за направленнями ЦЗ шляхом стажування на робочих місцях та після успішно завершеного стажування були працевлаштовані, 21чол. приймали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В цілому протягом 2017 року активними формами зайнятості були охоплені 92% демобілізованих учасників АТО. 
Особлива увага після повернення до мирного життя надається соціальній та професійній адаптації колишніх військовослужбовців, учасників бойових дій. Саме тому Поcтановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
Відповідно до зазначеного Порядку соціальна адаптація учасників антитерористичної операції, а саме допомога у проведені аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання учасників антитерористичної операції здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 
Професійна адаптація учасників антитерористичної операції - заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звертатись до органів соціального захисту населення в районі.
Одним із елементів професійної адаптації є проведення професійної орієнтації учасників АТО. Профорієнтаційні послуги надаються Онуфріївським районним центром зайнятості за направленням місцевого органу соціального захисту населення..

Ситуація щодо охоплення учасників АТО заходами активної політики зайнятості, враховуючи її важливість, знаходиться на постійному контролі в центрі зайнятості. Дана робота проводиться спільно з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та іншими зацікавленими сторонами діалогу.